LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alapelvek és irányelvek

5 posters

Go down

Alapelvek és irányelvek Empty Re: Alapelvek és irányelvek

Témanyitás by Ashi Valkoinen Pént. Nov. 21, 2008 4:47 pm

OFF
Az irányelvek csak amolyan ad hoc jelleggel, ahogy leírtam egyik nap Kildarnak MSN-en:

Egyéni elvárások
-Az egyén lehetőségeihez mérve normális fegyverzet (nem lila virslikard) és öltözet (nem metallicás póló).
-Értelmes szerepjáték, ami nem csak a frageket halmozza.
-Értelmes hozzáállás, alkalmazkodás a különböző rendezvények elvárásaihoz.
-Próbáljon elszakadni a konvencionális "egy hápét sebződtél" "haljál már meg" "Dispeell!!!!" "IMMUNOM VAN" rendszertől, ami kívűlről iszonyat hülyén néz ki. Legyen igénye a realitásra, akár harc, akár IN beszélgetések terén. ("Hiába ölsz meg, nem mondok semmit, mert félóra múlva úgyis feltámadok"-típus.)

Közösségi szintű elvárások
-Ne csak fikázzon, álljon elő értelmes javaslattal egy adott problémát illetően.
-Valamennyire kövesse nyomon a történéseket akár online is (nem online RPG).
-Ha ideje és lehetősége van rá, foglalkozzon a díszletekkel és a játékkal is, ne olyan szinten hogy "lemegyek egyet gyakni".

ON
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Alapelvek és irányelvek Empty Re: Alapelvek és irányelvek

Témanyitás by Lobster Pént. Nov. 21, 2008 5:41 pm

Gondolom ezek uis kapnak majd külön topicot, addig ideszórok pár ötletet ez ügyben, ha van ami szerintetek belefér csak hajrá:

Egyéni szinten:
- IN-OUT kérdés normális kezelése (out néven szólítások, out indokokból történő ines reakciók...stb) Kiemelten az OUTban adott helyszínen lófráló embereket, akik elkeveredve az inesekkel (rosszabb esetben cseverészve velük) vágják taccsra a játékhangulatot.

Közösségi szinten:
- Tudatos felelősségvállalás. Képes legyen arra, hogy ha elvállal egy feladatot, azt megcsinálja. Ha nem érzi úgy, hogy tudja teljes gőzzel csinálni, akkor ne vállalja el.
- Ha van valami jó megoldása (felszereléskészítés...stb) akkor azt megosztja a többiekkel (pl csinál egy doksit róla). Bár gyanítom ez sokaknak nem fog tetszeni, mert munka van vele Wink
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Alapelvek és irányelvek Empty Re: Alapelvek és irányelvek

Témanyitás by Cebo Szomb. Nov. 22, 2008 2:22 pm

Huhh.. komoly téma, kevés komolytalansággal fűszerezve. Név kell egy olyan valamihez, amiről még mi sem tudjuk, mi lesz belőle.

Nos, szerinem először kezdjük azzal, KIK lesznek a résztvevői ennek a "közösség"-nek, vagy "társaság"-nak...
Szóval egy tervet fel kéne állítani, mielőtt a névválasztáson vitázunk. Mindenkinek vannak ötletei, és ahogy látom, mindegyik megérdemelne egy misét.

Szóval egy javaslat:
- Először is egy listát állítsunk össze, KIK tartoznak ebbe a "megnevezhetetlen" körbe
- Majd egy listát, kik NEM tartoznak ebbe a megnevezhetetlen körbe
- Kik kerülhetnek bele a közeljövőben, rátermettségüknek bizonyítása után persze (akárhogy nézzük, kezdünk öregedni, és egyre több az újonc)
- Alapelvek lefektetése (már elméletben megvan, ill elkezdődött)
- Célok (Mi lesz a végső cél? Cell liveot szervezni? Vagy egy naaaagy kommunát alkotni? Esetleg több különböző stílusú rendezvény?)

Ha már ezek megvannak, akkor lehet kezdeni az elején, és szépen menni sorba... Így majdcsak kialakul valami. Vagy sikerül, vagy nem...
Cebo
Cebo

Hozzászólások száma : 138
Age : 39
Tartózkodási hely : Szombathely, Jászberény
Registration date : 2008. Mar. 04.

http://fireballklub.atw.hu

Vissza az elejére Go down

Alapelvek és irányelvek Empty Re: Alapelvek és irányelvek

Témanyitás by Lobster Szomb. Nov. 22, 2008 3:04 pm

Cebo írta:- Először is egy listát állítsunk össze, KIK tartoznak ebbe a "megnevezhetetlen" körbe
- Majd egy listát, kik NEM tartoznak ebbe a megnevezhetetlen körbe
- Kik kerülhetnek bele a közeljövőben, rátermettségüknek bizonyítása után persze (akárhogy nézzük, kezdünk öregedni, és egyre több az újonc)
- Alapelvek lefektetése (már elméletben megvan, ill elkezdődött)
- Célok (Mi lesz a végső cél? Cell liveot szervezni? Vagy egy naaaagy kommunát alkotni? Esetleg több különböző stílusú rendezvény?)
Ha már ezek megvannak, akkor lehet kezdeni az elején, és szépen menni sorba... Így majdcsak kialakul valami. Vagy sikerül, vagy nem...
Szerintem ez egy fokkal több mint amire itt szükség van. Legalábbis pont az ilyen erősen szabályozott (listavezetés, dokumentálás...stb) közeg nem jellemző itt (és teszem hozzá, ezt erényként mondom) hanem egy laza szerveződésről van szó.
Sőt, továbbmegyek, még "végső cél" sem annyira jellemző, inkább egy általános hozzáállás megfogalmazásáról volt eddig szó. És pontosan ezen okból sem javaslom a listázást, hiszen mindig lesznek emberek akik ilyen vagy olyan irányban eltérnek a rideg szabványoktól, és vajon kinek lenne igazán joga azt mondani, hogy mi az ami még belefér?
Legyenek irányelvek, legyenek közös értékek, esetenként célok is, de szerintem ne kövessétek el azt a hibát amit már mások megtettek... Ez ne legyen ÉszKöz...
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Alapelvek és irányelvek Empty Re: Alapelvek és irányelvek

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szomb. Nov. 22, 2008 5:44 pm

Szerintem sem kell mindenben közösködni, csak a hozzáállásban. A névsor pedig kifejezetten csak körülhatároló jelleggel fér bele ebbe, akik nyilvánvalóan nem tagjai a társaságnak, nem is nagyon fognak belefolyni, mert ők is érzik majd, hogy kívűlállók. Aki pedig igazán meg akar felelni, az igyekezni fog, hogy ő is megmutathassa, megérti ezeket az elveket.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Alapelvek és irányelvek Empty Re: Alapelvek és irányelvek

Témanyitás by Lobster Szomb. Nov. 22, 2008 6:15 pm

Na jah , közben eszembe jutott még valami...

"- Majd egy listát, kik NEM tartoznak ebbe a megnevezhetetlen körbe"

Hmm... hosszú lista lenne hatmilliárd névvel pluszmínusz párszázmillió Smile
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Alapelvek és irányelvek Empty Re: Alapelvek és irányelvek

Témanyitás by Kildar Szomb. Nov. 22, 2008 8:09 pm

Vágtam a névválasztásos offot ide.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Alapelvek és irányelvek Empty Re: Alapelvek és irányelvek

Témanyitás by Cebo Vas. Nov. 23, 2008 3:39 pm

Akik nem tartoznak bele alatt értem pl. azokat, akik ugyan megjelennek a játékainkon, de nem trúlarperek.
A listát inkább csak vázlatos nyilvántartásként kéne vezetni, hogy kikre számítsunk, kikre nem.
Pl. ha én szervezek egy mittomén... Warhammer LARP-ot, akkor Kildartól szépen elkérem a listát, és kiválogatom, kiknek szóljak, ha NJK kell, vagy JK kell. Akik Trúlarperek, azokra valószínűleg felelőségteljesebb szerepeket is lehet osztani, akik nem, azokat meg lehet szép lassan trúlarper felfogás irányába terelni. A lista nem azért kellene, hogy elesztésítsük a dolgot, hanem mert én spec nulla névmemóriával működöm... Ergo szeretem ha a nevek fel vannak előttem sorolva, és a szervezési előmunkálatokat dokumentumok alapján intézhetem. Én így működöm, tetem egy javaslatot.

Másik javaslat:
Problémamegoldás menete
Problémamegoldást -ha akad probléma- két féle képpen is kezelhetünk:
-Közös megoldás, avagy demokrácia (nem röhög, úúútálom a politikát, ezért nem is értek hozzá)
-Vezető/vezetők döntenek

Egyrészt ha mindenki felszólal a témával kapcsolatban, akkor nagy lehet a káosz, mindenkinek akad jó ötlete, aztán átmegy az egész ilyen elbeszélünk egymás mellett témába. Nem minden esetben van ez így, de sokszor megesik. A végén a legagresszívebb és legkitartóbb érvelő marad talpon. Nos, ez egyrészt jó, mert Pistikének a 10 éves félszerzetecskének is van beleszólása, ugyanannyi, mint nekem vagy neked. Másrészt hosszadalmasabb időt igényel a probléma megoldása.

Másik megoldás az, hogy lesz egy amolyan "Vének tanácsa", egy kisebb vezetői kör, kik hozzák a döntéseket. És erre kérem senki se mondja hogy elesztés, mert ez eddig is így volt, szal pl Kildar, Ashi, stb. azaz a kisebb körök "nagyöregjei" hozták a lényegesebb döntéseket. Így gyorsítató a döntéshozás, és sokkal irányíthatóbb az egész szervezési procedúra, lévén az elsődleges cél még mindig a faxa LARP-ok szervezése, nem igaz?

Nos, ezzel arra akartam kilyukadni, hogy az alapelvek után találjuk ki, milyen módon fogunk szervezni, és döntéseket hozni.
Cebo
Cebo

Hozzászólások száma : 138
Age : 39
Tartózkodási hely : Szombathely, Jászberény
Registration date : 2008. Mar. 04.

http://fireballklub.atw.hu

Vissza az elejére Go down

Alapelvek és irányelvek Empty Re: Alapelvek és irányelvek

Témanyitás by Kildar Vas. Nov. 23, 2008 4:10 pm

Alapvetően ott sántít a gondolatmeneted, hogy a körön belül nem lenne fix "szervezőség", szóval bárki szervezhet játékot, és akkor nyilván a saját jogköre a saját szervezőségét összeállítani, és így az ő tisztsége eldönteni a döntéshozás módját. Az egész közösséget érintő dolgokban szavazás lenne, a kisebb dolgokban nyilván működne a "képviseleti demokrácia" elve, azaz az eddigi meghatározó emberek dönthetnek, de nagyobb ügyekben mindenképp szavazással kell dönteni, hiszen valószínűleg úgyse lenne köztünk tízéves félszerzet pistike.

Mint láthattad az imént is, a nyílt vitának tényleg semmi értelme, ezért jó a szavazás, megspórolja a "nem akartam beírni de szóltak hogy írjak, dödödö" köröket.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Alapelvek és irányelvek Empty Re: Alapelvek és irányelvek

Témanyitás by Ashi Valkoinen Vas. Nov. 23, 2008 7:54 pm

400. hozzászólásom örömére írom, hogy:

-Ahogy Kildar írta, a LARP-ok jogkörében a LARP szervezői Gárdája dönt. Ez nyilvánvaló.
-A szervezésbe akárki bevonható, akiről úgy gondolják a szervezők, hogy fasza és a hasznukra válik.
-Mindenkit érintő kérdések szavazásnál javaslom a "Kommentár nélkül" opciót. Nagyon sok faszhosszversenytől kíméljük meg magunkat.

A játékosokkal szembeni elvárásokra (nem közösségi szintű) van még valakinek elképzelése?
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Alapelvek és irányelvek Empty Re: Alapelvek és irányelvek

Témanyitás by Cebo Hétf. Nov. 24, 2008 4:16 pm

Nincs kommentár. Smile Elvárások mellé részemről PIPA
Cebo
Cebo

Hozzászólások száma : 138
Age : 39
Tartózkodási hely : Szombathely, Jászberény
Registration date : 2008. Mar. 04.

http://fireballklub.atw.hu

Vissza az elejére Go down

Alapelvek és irányelvek Empty Re: Alapelvek és irányelvek

Témanyitás by PG Kedd Nov. 25, 2008 9:02 pm

Szerintem alapvető dolog lenne, ha már "haveri társaság" meg "baráti kör", hogy összetartás. És nem egymás folytonos baszogatása, lebaszása, stb, hanem inkább segíteni a másikon. Teszem azt valakinek nincs fegyvere akkor nem az hogy "hát de béna fasz vagy nincs fegyvered" hanem "jó akkor segítek neked csinálni", ő meg majd valami másban segít. Persze ez eddig is lényegében működött, de azért néha voltak kifogásolható dolgok. Részemről is, igen. Csak így akkor össze kéne kapni magunkat, persze ekkora létszámnál biztos nem lesz mindenki jóbarát de a minimális dolog szerintem elvárható. Ennyi.

PG

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Mar. 26.

Vissza az elejére Go down

Alapelvek és irányelvek Empty Re: Alapelvek és irányelvek

Témanyitás by Lobster Kedd Nov. 25, 2008 9:21 pm

Szerintem nem feltétlenül a barátságon múlik a dolog. Rengetegszer dolgoztam együtt hatékonyan olyan emberekkel akik nemhogy a barátaim nem voltak de esetenként az "ellentáborom" szerves részei voltak. Ezzel szemben olyan emberek akik a barátomnak mondták magukat sokszor pont emiatt vették lazábban a dolgot, sőt szélsőséges esetekben még el is várták hogy különleges elbánásban részesüljenek, oszt ha nem akkor megsértődtek.

Igazából a hozzálláson múlik minden, ha az ember minimálisan is tudja tisztelni a másikat (mondjuk mert van miért) akkor lehet együtt dolgozni. Viszont ha a másik úgy viselkedik, hogy nem lehet őt ezért komolyan venni, vagy szó szerint nem értékelhető amit művel, akkor azzal én még akkor sem tudok együtt dolgozni, ha egy HaTárban vagyunk.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Alapelvek és irányelvek Empty Re: Alapelvek és irányelvek

Témanyitás by PG Kedd Nov. 25, 2008 10:25 pm

Lényegében ugyanarról beszélünk.

PG

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Mar. 26.

Vissza az elejére Go down

Alapelvek és irányelvek Empty Re: Alapelvek és irányelvek

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.