LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

+22
Lorin
Dreegar
Predi
Ahriman
Mortor
Magitor
belzee
Keitel
Pangloss
Lecram
Spectre
PG
Andrew
Lobster
Kildar
Sonir Norend
Eglar
Damien-Maelstrom
Soloviel
Gem Kapocs
Deman
Ashi Valkoinen
26 posters

11 / 16 oldal Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Next

Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Sonir Norend Pént. Okt. 29, 2010 2:17 am

Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty vívástemp

Témanyitás by Dreegar Pént. Okt. 29, 2010 3:18 pm

Hello meg minden.
Mivel az egyetem végre nem köt le annyira mint eddig, lesz időm vívást gyakorolni. Egyesek által ismert okokból úgy határoztam, hogy erre a célra nem saját magam által készített fegyvert fogok használni, jelentősen meghosszabbítva a partnerek élettartamát Very Happy Szóval, amennyiben valaki pénzhiányban szenved, viszont ideje és anyaga (nameg szakértelme), neadjisten fölösleges kardja van, vennék párat anyagköltség+reális munkadíjért. Részleteket (méretek stb) privátban.
Dreegar
Dreegar

Hozzászólások száma : 8
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2010. Oct. 29.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Magitor Pént. Okt. 29, 2010 3:52 pm

Dreegar írta:Hello meg minden.
Mivel az egyetem végre nem köt le annyira mint eddig, lesz időm vívást gyakorolni. Egyesek által ismert okokból úgy határoztam, hogy erre a célra nem saját magam által készített fegyvert fogok használni, jelentősen meghosszabbítva a partnerek élettartamát Very Happy Szóval, amennyiben valaki pénzhiányban szenved, viszont ideje és anyaga (nameg szakértelme), neadjisten fölösleges kardja van, vennék párat anyagköltség+reális munkadíjért. Részleteket (méretek stb) privátban.
Küldheted XD
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Okt. 29, 2010 3:55 pm

Dreegar írta:Egyesek által ismert okokból úgy határoztam, hogy erre a célra nem saját magam által készített fegyvert fogok használni, jelentősen meghosszabbítva a partnerek élettartamát Very Happy
Megj.: ÉN még mindig a burkolatlan fa/fém fegyveres gyakorlást preferálom, minimális burkolt fegyveres párbajozgatással kombózva. Ehhez kapcsolódóan szintén megj., hogy a partnerek élettartamát elsősorban azzal hosszabbítjuk meg, ha kontrolálva vívunk és nem basszuk agyon a másikat. (Igen, én is törtem már ujjat alaposan polizott karddal)
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Dreegar Pént. Okt. 29, 2010 5:01 pm

Megdöbbentő módon én is tudom hogy a kontrollal való vívást nem helyettesíti a jól burkolt fegyver, azonban:
ad1: Az én egyéni perverzióm hogy annak idején nagy hatást tett rám amikor az egyik japán vívóiskola kialakulásáról olvastam. Itto Yagoro ugyanis kellő gyakorlás után kijelentette, hogy többé nem hajlandó más mesterek útmutatásaira figyelni, mert a vívás során kizárólag az dönt, hogy mennyire gyorsan és erősen tudsz lesújtani, mielőtt az ellenfeled teszi meg ugyanezt. Függetlenül attól hogy ez a gyakorlatban mennyire igaz, a "vívóstílusom", ha nem is lehet annak nevezni, nagyban épül arra, hogy gyorsabb vagyok az ellenfeleimnél. Ez legalább annyira lényeges számomra, mint az, hogy a megfelelő technikákkal tegyem mindezt. És bárki bármit mond, ezt fa és fém fegyverekkel nem lehet kivitelezni megfelelő védőfelszerelés nélkül, én pedig nem tervezem kicipelni a gambezonom és a láncingem a margit szigetre.
ad2:Nyilván triviális, hogy én is törtem el egykét dolgot pályafutásom során, de nem a saját kontrollálatlanságom miatt akarok nem saját készítésű fegyvert, hanem mert, mint az közismert, a fegyvereim túlélik a larpot. Sőt bármi mást is, ennek köszönhetően helyenként pont elég kemények ahhoz hogy ölni lehessen velük.
Dreegar
Dreegar

Hozzászólások száma : 8
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2010. Oct. 29.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Okt. 29, 2010 5:24 pm

Igazából nem tudom emlékszel-e a gyakorló messeremre Very Happy Mostmár van fém is Very Happy Mindkettő tökéletesen alkalmas arra hogy öljek/csontot törjek velük.
EZEKKEL még egyszer semi sikerült
Ha gyors akarsz lenni az nem baj, de lehet azt (főleg hosszúkardnál) erőkarbillentéssel is begyakorolni, ami lényegesen kisebb erejű de hasonló sebességű ütést eredményez. Az erőkontroll és a sebesség ha nem is teljesen, de részben független egymástól. Ha viszont én is arra építek amit amúgy IRL harcban is fontosnak tartok akkor rövidtávon az arcodba mászok és átharapom a gigád, irónia nélkül Very Happy Vagy építek az általam oly kedvelt zornhaura, ami alapesetben egy teljes erejű haránt vágást jelent. Ami fáj ha betalál és jó eséllyel sérülést okoz burkolástól függetlenül. Mindkét módszer hasznos és jó, viszont LARPon nem megölni akarom az ellenfelet.
Megjegyzem részben a larpos harcok reálisabbá tétele miatt preferálom a keményfegyveres gyakorlást, így megtanulnak az emberek félni a fegyverektől, és nem vállalnak be olyan szituációkat amibe épeszű ember nem ugrana bele éles harcban.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Dreegar Pént. Okt. 29, 2010 5:41 pm

Én lennék a legboldogabb, ha valaha úgy harcolhatnék egy játékon, hogy akár csak értelmes mértékű test-kontakt megengedett legyen, de erre sosem fog sor kerülni. (Fireballos aránában pl a nálam kétszer nagyobb emberke úgy érezte hogy késharcál majd lefog és az neki jó lesz, örültem hogy végre egy kis izgalom, erre 2 másodperc birkózás után kiugrott a válla, pedig még el se dobtam.) Larpos vívás sosem lesz reális, és majdnem teljesen biztos vagyok benne, hogy egyetlen játékon sem fogok életem során részt venni, ahol senki olyan sem lesz aki pucsítva és arcal előre sétál bele a legnyilvánvalóbb oldalvágásba.
Az érem másik oldala pedig, hogy igazából nem hiszem, hogy számomra különbség van a fegyvertől való félelemben a burkolt és a burkolatlan esetén. Mindkettővel pofán tudnak vágni úgy hogy rossz legyen, és ez a tudat pont ugyanannyira tart vissza attól hogy őrült módjára arccal hárítsam a szúrásokat, függetlenül attól hogy 5 perc szédülés vagy 5 hónap kórház a vége.
Burkolatlan fegyver esetén egyetlen dologtól félek: Hogy az ellenfél megsérül.
Dreegar
Dreegar

Hozzászólások száma : 8
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2010. Oct. 29.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Okt. 29, 2010 5:48 pm

Reális sosem lesz ez igaz, de lehet hozzá közelíteni. Csak nem azzal hogy esztelenül villámsebesen csápolunk. Bár részemről ha ilyesmit zokon veszek akkor a válasz egyszerűen a hasonló stílus felvétele.
A burkolatlan fegyvertl meg hidd el hogy jobban félsz miután beleszaladsz egyszer-kétszer a hegyébe-élébe, akár kis sebességnél is Wink
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Dreegar Pént. Okt. 29, 2010 9:36 pm

Hozz ki sima fakardot is SmileRazz
Dreegar
Dreegar

Hozzászólások száma : 8
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2010. Oct. 29.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ahriman Kedd Nov. 02, 2010 11:22 pm

Reflektálva a japókra. Nos... jó eséllyel nem véletlenül alakultak ki közel azonos technikai megoldások földrésztől függetlenül (ehhh, reális problémákra, tehát a kendós, olimpiaivívós, judós, boxolós iiiizééééket lehet elfelejteni. Csakúgy, mint Európában a sportjellegű hosszúkardos vívást ill japóknál ööö szinte bármit a Togukawa-békétől kezdve). Történetesen, ha csak arra van szükség, hogy gyorsan és erősen üss, akkor a kard az egyik lehető legrosszabb választás.

A nagy erő és sebesség támadásnál fontos, fontosabb, mint ahogy azt ma elég sok iskola tanítja WMA-n belül, viszont az, h mikor-mit-hova-honnan támadj legalább annyira lényeges, a harmadik pillér pedig annak ismerete, hogy hogyan tudod a másikat belekényszeríteni a saját játékodba. Ha csak egyikre vagy csak kettőre koncentrálsz, akkor soooooooooookkal jobbnak kell lenned, mint annak, aki mind a háromra figyel.
Ja, valóban baromira leegyszerűsítettem, ráadásul a fentieknek elég kevés jelentősége van LARP-kontextusban, tisztában vagyok vele. Razz

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ahriman Pént. Nov. 05, 2010 3:27 pm

Ha bárkit érdekel, myarmoury-n egy kezdőtől felmerült a "balták és lábmunka" kérdéskör. Igazából új információ nincs benne, viszont ott legalább több ember is leírja a saját álláspontomat, azaz gyakorlatilag azért hoztam fel, h a saját és a hozzám hasonlóan gondolkodók álláspontját erősítsem. Razz
Szimpatikus idézet:
"Maestro Fiore gives us plenty without having to detail every single action like a modern cookbook or auto repair manual. It is important that you recognize Fiore didn't create the treatise to teach newbs to fight. He described his experience with a whole art and presented it as foundations and built up levels on them. You need to look at all four versions to see the whole art through the eyes of his students and admirers. Cherry picking techniques that suit your interests will never give you that. Denying the obvious links, especially when Fiore frequently refers to them, is not productive. "
Link.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ahriman Kedd Dec. 07, 2010 2:41 am

További flood, gondoltam, megosztok pár új információt tradi harcikés jellegű cuccokról, like Messer, Bauernwehr.

Peter Johnsson már megint körbecsászkálta a fél világot, ezúttal specifikusan messerekre vadászva. Eredmények kompaktban:
1, több messernél is FARUDAK rögzítik a markolathéjakat szegecsek helyett.
2, a korábban feltételezettnél sokkal nagyobb számban talált példákat bőrrel bevont markolatú messerekre.
3, relatíve sok egyenes hátú, széles pengéjű, markolatgomb vagy markolatkupak nélküli messert talált, ahol a súlyozást szinte teljes egészében a distal taper oldja meg, külön kiemelte, hogy majdnem papírszerűen vékony az él CoP környékétől. Érdekesség, hogy ugyanez a papírvékonyság figyelhető meg szerinte a XXII-es pengéknél is - további mókás tény, hogy ha ezt a nagyon vékony pengét cca 40-45°ban élezik fel, akkor egész ellenálló marad, a szélesség pedig kellően rugalmassá teszi. Ezek alapján Mr. Johnsson úgy véli, hogy Oakeshott tévedett abban, hogy a XXII csak dísz. Én meg bőszen egyetértek, bár ennek kb annyi a jelentősége, mintha a NASAval értenék egyet abban, hogy a Hold kb kerek. XD

Másik, körbenézelődtem Bauernwehr-ügyben, mert mitagadás, néha jó lenne egy diszkrétebb, rövidebb, jobban rejthető cucc, mondjuk 35-40cm pengével. Ezek jórészt nevezhetőek saját kutatásnak, bár ennyi erővel a piócában lévő vér is a piócáé, ejtsd szokás szerint azoknak a kutatásaira vadászok, akik nálam jobbak.
1, Bau'-nál a kézvédőnek néha semmiféle nyoma sincs, még egy sima bolster se, a Nagel közvetlenül a markolathéjakon megy át.
2, a hát lehet egyenes, konkáv íves, vagy konvex íves. Az él lehet egyenes, konkáv íves, konvex íves, vagy rekurzív. A fokél a megmaradt fegyvereken ritkán clip point, sűrűbb a brokeback vagy a spearpoint, ellentmondásban az ábrázolásokkal, ahol szinte mind clip point.
3, a fokél esetileg vésőél, azaz asszimetrikus. A tárgyi lelet alapján rekonstruált darabon az eredetivel összhangban a Nagel kiálló részével azonos oldalon látható a felköszörülés, ami érdekes módon jobb oldalról indított fokéles vágásoknak kedvez, ami minimum részben alátámasztja az elméletemet, miszerint a rövidebb Bauernwehreket célszerűbb ténylegesen késként használni, mely esetben a legtöbb hosszúéles vágás balról indul, a fokéles meg jobbról. Ha megállapítható lenne, hogy a vésőéles fokélű Bauernwehrek minimum 60%-a azonos módon van felköszörülve, az elméletet igazoltnak tekinthetnénk.
4, ritkán, de előfordul döntött markolat. Ez két dologra alkalmas, akár egyszerre is - növeli a szúráspontosságot illetve növeli a kis-gyűrűs-középsőujj hatékonyságát ujjakból indított vágásnál. Az utóbbi lehetőség érdekessége, hogy ellentétes a "klasszikus" (világháborúk korabeli) európai késhasználat alapfogásával, mivel ott a kisujj a legstabilabb (aki nem érti, ez az a nem-mindig-értelmes-fogás, ahol "mintha kismadarat fognál", vagy miafasz).
5, szinte kivétel nélkül síklapos háromszög a keresztmetszet, ami iszonyatosan finom élt tesz lehetőve VAGY meglehetősen vastag anyagot enged használni normális élességű fegyvernél is. Pár rekurzív élű pengénél fennáll a lehetőség, hogy a tövénél, ahol rosszul kezelt distal taper esetében a legvékonyabb, egyszerűen kikopott a folyamatos használat és újraélezés során.
6, 23842 Anonymus fechtbuchban erősen ívelt, rövidpengés, szúrásra szinte teljesen alkalmatlan késeket is használnak, amik erősen emlékeztetnek a kor nyúzókéseire. YummieyummieYUMMMIIIIEEEEEE.

Hirtelen ennyi, yey.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Eglar Kedd Dec. 07, 2010 12:37 pm

Linket, ha van! Be akarom linkelni AE fórumba, ha Gem nem tette meg még.
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Dec. 07, 2010 8:14 pm

Oszt úgy mégis minek? Razz
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Eglar Kedd Dec. 07, 2010 8:30 pm

Azért, mert akkor mondhatom, hogy nem az ujjamból szoptam, teeeessék megnézni. És azért az ilyen érvekre szoktak hallgatni.
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Magitor Kedd Dec. 07, 2010 10:09 pm

/off ne offoljuk mán szét XD köszi, ÉS Eglar felesleg hidd el Very Happy
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ahriman Csüt. Dec. 09, 2010 5:51 pm

Update a korábbi posthoz. Kommentálta a készítő is az aszimmetrikus fokélű Bauernwehrt, és külön kitért rá, hogy az EREDETI penge a tövénél 8 (ejtsd nyolc, betűzd Ny-O-L-C) mm vastag. Antique pieces made modern ideas their bitches, again.
Jelenleg a modern elképzelések további rektális inzultálásán dolgozok, úgy is mint kikeresem az összes egyértelműen hőkezelésnél elmászott eredeti kardot, amiről csak van kép a neten, és annyihoz keresek pontos adatot a tulaj vagyoni helyzetéről, amennyiről csak lehet. Mert élvezem.

Nyekenyeke, kénytelen voltam screenshottal leszedni a képet. Nanembaj.
Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Screenshotis
Jaigen, ez a kard Leedsben, a Royal Armouriesben megtekinthető. Ja, és önmagában igazolja, h kedves eleink kb szartak ennyi hibára. Ettől még aprólékosan ki fogok írni egy rakat dolgot. Élvezem, ha hullákat rugdalhatok, talán baj?


A hozzászólást Ahriman összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Dec. 09, 2010 6:13 pm-kor.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Dec. 09, 2010 6:09 pm

Regisztrált bejelentkezett felhasználóként sem engedi megnézni úgyhogy deriváld újra azt a linket valahogy.

Eglar: Ha maguktól basznak utána nézni én nem leszek velük annyira jófej hogy szóljak. Had röhögjék körbe őket nemzetközi, meg komolyabb hazai körökben is.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Dec. 23, 2010 10:02 pm

Asztali gépen nincs fenn de maciejowski biblia nemtomhanyas tábla, két oldalt masszívan ívelt pengéjű kardokkla esnke egymásnak, az egyik fgura belső élell vág. A fentiek fényében feltételezhetjük hogy ott is ezeket a görbe kardokat ábrázolta így a művész.
Plusz maciejowskit átlapozva ajánlom hogy nézegesd meg a késeket Wink
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Kildar Vas. Jan. 02, 2011 9:41 am

Akkor rugdalnék kicsit én is hullákat:

https://www.youtube.com/watch?v=TtNZQBc4RpE&feature=related

Ez a "Ha már mindenképp blokkolni akarsz, akkor nesze" videó az ARMA-tól, John Clements szokásos stílusában szóval Gemnek csak nagykorú felügyelete mellett ajánlott.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Videó alapján vívásflém

Témanyitás by Kildar Hétf. Feb. 07, 2011 11:30 pm

Morwina a Videóajánló című topikban írta:Elnézést, ha valaki máshová már belinkelte: Dagorhir csapat larpsafe harcot magyarázó videósorozata. Nekem mint newbie-nek igen nagyon hasznos dolgok vannak benne, logikusnak találtam a felépítését is. Szeretném kikérni a ti véleményeteket is. Tisztában vagyok vele hogy "könyvből nem lehet harcolni tanulni", de rossz beidegződéseket megelőzni, alapvető tévedéseket kiküszöbölni szerintem hasznos dolog, akárhonnan is, nem?
Szóval a videó:
Magnus' Fighting Tutorial 2B: Attacking Shield Side

Nekem az első benyomásom ami a kardnak a markolat legvégénél történő megfogása formájában ért után komoly erőfeszítést kellett tennem, hogy bezárás helyett beletekerjek, aztán amikor megláttam az emelkedő-pöccintés technikát akkor rájöttem hogy ez rossz ötlet volt és inkább bezártam, majd véleményezi nálam türelmesebb ember Razz
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Lobster Kedd Feb. 08, 2011 9:02 am

Ostromjátékokon vszeg felállva tapsolnának ezekre a videókra. De mondjuk ha valaki CJ-n csinál ilyet akkor erősen zokogásközeli állapotba jutnék asszem Very Happy
Összegezve a vélemény: még a látszatra sem adnak, hogy ez bármiféle valós kardvívás lenne, messziről lerí róla hogy a szabályok kiskapuinak és a bofferes érintős technológiának a maximális kihasználása a cél. Magyarán, ők nem eljátsszák, hogy kardoznak, hanem ők tényleg boffervívnak.

Hogy ne csak tartalom nélküli fikázás legyen, pár észrevétel.
- ahogy Kildar is mondta, kardot NEM a markolatgombnál fogunk meg Smile
- larpokon lehetőleg mellőzzük a függőlegesen fej fölül csapkodós technikát. Így is bőven elég a mindenféle iaido-s lelkes embert leszoktatni arról, hogy NEM a fej az elsődleges célpont Smile
- érdekes amikor jobb kézből a saját pajzsa mögött keresztbenyúlva támadja a másik ember hónalját. Persze ezt normális karddal nem lenne értelmes forszírozni, de itt nincs jelentősége a dolognak

Egyébként a pajzsaik pl tetszenek, elég jól néznek ki és elég biztonságosnak is tűnnek, de persze kézbe nem vettem őket.

Összegezve: ha boffervívni akarsz akkor nem rossz videók ezek, de olyan larpokon ahol valamit is ad az ember a hangulatra és látszatra ott nem bejövősek ezek.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Magitor Kedd Feb. 08, 2011 9:47 am

-Másfelestől felfele fogjuk a markolatgombján irányítókézzel a gombot.
-Kard, Pajzs, de egymás seggébe vannak majdhogynem, elérést nem ismerik.
Nekem nem tetszik Very Happy LARPnazi-ni lehet engem nyugodtam.
Tipikus esete annak ha én bármely másfelesemmel egy zornhaut kiviteleznék vállra testre. kicsavarnám a kardot a kezéből tutira. Ebben a fogásban veszélyfaktort látok.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Lorin Kedd Feb. 08, 2011 10:02 am

Igaz hogy én hang nélkül néztem meg, de azért annyira nem siralmasan rossz.
Amúgy a kardot miért is nem lehet megfogni a markolatánál? Én úgy tudom hogy voltak olyan emberkék akik ha kellett az a pár centi akkor igenis megfogták a markolatnak a légvégét hogy alig bírták megtartani.Persze ettől még igaz hogy larpon nem feltétlen előnyös, sőt szerintem én soha az életbe nem vívnék így karddal de ettől még voltak ilyen emberek. Amúgy egy másik észrevétel, ezzel a videóval nem azt akarták demonstrálni hogy pajzsos ellenféllel szemben hova érdemes ütni? Mert például a láb amennyiben a játékon érvényes felület úgy elég egyértelmű célpont. Pajzsos ellenféllel szemben pedig a függőlegesen vállra (nem fejre) mért csapások sem olyan veszélyesek. Mert ugye ez a másik elérhető felület (pláne ha rosszul tartja a pajzsot) egy vízszintes vagy inkább részsutos támadás esetén ha a pajzsos feljebb húzza a pajzsot akkor onnan szépen a fejéig csúszik az egyébként vállra irányított támadás. Szóval szerintem egy pajzsosra ugyanúgy veszélyesek a felső testet célzó oldal irányú és a felülről érkező támadások is. Természetesen ha tudja kezelni a pajzsot és megfelelően gyors akkor ezekkel sem lesz különösebb baja, egy ellenféllel vívott LARP küzdelemben (ahol ugye nem vágják át a katanák a pajzsot és rúgni sem lehet .Razz).
Amúgy mit értettek a boffervívás alatt? Csak mert általában ha egy harcossal játszom akkor én sem arra törekedek hogy csak jól nézzen ki amit csinálok, hanem sokkal inkább arra hogy tényleg legjobb tudásom szerint leküldjem a másik harcost, igaz nem kiskapuzással hanem egyszerű vívással.
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Feb. 08, 2011 10:11 am

A videó fos.

Gem, ha majd szép idő lesz, okítsd a népet, mert ha ilyet lehet találni a neten, akkor szar világ jön.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 11 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

11 / 16 oldal Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.