LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

+22
Lorin
Dreegar
Predi
Ahriman
Mortor
Magitor
belzee
Keitel
Pangloss
Lecram
Spectre
PG
Andrew
Lobster
Kildar
Sonir Norend
Eglar
Damien-Maelstrom
Soloviel
Gem Kapocs
Deman
Ashi Valkoinen
26 posters

3 / 16 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next

Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Deman Vas. Ápr. 12, 2009 5:19 pm

Szerintem, aki nem tud egy könnyű karddal úgy tenni, mintha vívna az nem tud vívni és ennyi. Ez nem szégyen, de elég könnyű ellene tenni. Gyakorlásnak hívják. Ha az állatkodásról le lehet szoktatni a népet, akkor le lehet szoktatni a csápolásról is.

Spectre-vel anno órákat vívtunk a nevetségesen könnyű latex kardokkal, és baromira élveztük, jól el lehet JÁTSZANI velük. Csak úgyan úgy kell használni őket mint ha igazi lenne, vagy lenne súlya (nekem valahogy nem okoz nehézséget) a latex pajzs pedig a legnagyobb királyság (tudom a szájhúzás az megy, de baz fapajzzsal nem tudsz verkedni! pedig az trú) plusz űbersafe. Megintcsak kikell játszani hogy 3 kiló. Csao.

Amúgy nem nagyon tudsz gyorsabban ütni latex karddal mint egy igazival (már rendesen) amit sokkal gyorsabban tudsz megfogni az ütést ha valami nem stimmel. Tényleg elmegyek köv gyakorlásra mostmár, mer ehhez lassan élő demonstráció kell.

A kardoknak azért volt akkora a súlya ált amekkora, mert azzal tudták az energiát kimaxolni, ami ugye v^2*m és a v az felülről korlátos mivel az ember üres kézzel is csak x sebességgel tud csapni. Szóval, 1-1,5 kiló az amivel kurva nagyot oda lehet baszni, de még nem lomha.
Innentől mivel max(v) adott és egy kilóval eléggé a közelében vagyunk ha csökken a súly csökken az energia, mitöbb, ha csökken a súly nagyságrendekel hatékonyabb az a szerencsétlen párnázás. 3 centi polit úgy át lehet ütni mintha ottse lenne, egy egykilós karddal.
állítom hogy egy 40%-os súlyú (mai viszonylatban) jól burkolt karddal még csontot lehet törni lazán.
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Kildar Vas. Ápr. 12, 2009 5:47 pm

Itt a szájhúzás nem arról megy, hogy latexkard = sátáni találmány az univerzum megrontására, hanem egyszerűen csak annyi, hogy pl. számomra egy latexkard összesítve nem jelent annyi pluszt (jó, biztonságosabb, de annyival nem), mint amennyivel drágább. Amíg pedig nem raktunk össze egyedi házi latexkardokat a bolti ár töredékéért (amik adott esetben lehet, hogy stapabíróbbak és kevésbé lengedeznek, mert teszemazt nem 6 hanem 12mm magjuk van), addig marad a fakard.

A könnyű fegyvereknek pedig elsősorban a súlyelosztás a problémája, legalábbis az én kardjaim súlyának egy szignifikáns része abból ered, hogy normális súlyozást próbálok nekik adni, normális súlyozás nélkül pedig nem igazán lehet hihető fizikával vívni.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ashi Valkoinen Vas. Ápr. 12, 2009 5:51 pm

Latex-demonstráció: állok elébe.

Elrettentő csontot törne ijesztgetések: példát kérek, konkrét példát.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Deman Vas. Ápr. 12, 2009 9:46 pm

Igazából nincs latex kardom, és mivel a Birodalomnak over Zolitól se tudok kölcsönkérni, szal ez problémás lesz, a legjobb amit tehetek, hogy csinálok sátorlécből egy kardot, az elég közel van ahhoz súlyra meg hajlékonyságra, amiről beszélek... Amit probléma nélkül tudok demonstrálni bármikor, hogy lehet reális súlyú fegyverekkel (pajzsokról ne is ejtsünk szót télleg) teljesen irreálisan harcolni (de szerintem ez utóbbit nem kell, azér tegye fel a kezét aki még nem látott olyat Very Happy).

Az, hogy ki hogy érzi a kezében a dolgot, egy olyan érv amivel nem tudok vitatkozni. Mint mondtam tökéletesen meg tudom érteni, mert én is "voltam ott" az érveknek azon az oldalán elég erősen. Szeretek reális súlyú fegyverekkel vívni csak úgy gondolom larpra nem igazán jó.

Hegylakó gyakorlón jöttünk rá, hogy azt a játékot (ahol a reális súlyú fegyver követelmény volt) nem lehet megtartani biztonsággal burkolt fegyverrel védőfelszerelés nélkül. Nem kellett ehhez véres tragédia, az ember érzi ezt véletlenül becsúsznak majdnem-ek elégszer már nincs kedve kísérteni a sorsot többet. Most nem fogok neveket sorolni, de itt is ismert arcok vertek úgy fejbe párszor, hogy el kellett ismernem vagy sisak és gauntlet minimum, vagy visszaveszünk a harc realitásából vagy a fegyver súlyából... Nekem a harc színvonala mindig is kiemelten fontos volt abból nem akaródzik engedni, a kötelező védőfelszerelés nem járható út ma larpon, hát ezvan.
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ashi Valkoinen Vas. Ápr. 12, 2009 10:08 pm

Nem is teljesen reális súlyú fegyverekről beszéltem, hanem a már korábban említett 40-60%-ról. A latex max. 20%. Példát pedig olyasmire kértem, hogy egy 40%-os kard csonttörést okozott volna. Mert még egy ilyen kardot is szerintem irreálisan veszélyesnek ítéltél meg.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Ápr. 12, 2009 10:14 pm

az számít ha kesztyűben kaptam olyan találatot hogy egy hétig nem tudtam mozgatni az ujjam de csak zúzódás volt és úgy ítéltem meg hogy sztem nem volt durva a harc? tény hogy nem csonttörés de lehetett volna...
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by PG Vas. Ápr. 12, 2009 10:22 pm

Gübe eltörte Nedda ujját Cell 1.x-en, egy suhintással. Szegénykémnek első larpja volt. Very Happy

PG

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Mar. 26.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Kildar Vas. Ápr. 12, 2009 10:39 pm

2006ban azért még lényegesen kevésbé biztonságos cuccokkal játszottunk Razz
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ashi Valkoinen Vas. Ápr. 12, 2009 10:43 pm

Az ujjak zúzódása igazából teljesen alap dolog. Lila, zöld, sárga színekben pompázik, kevésbé tudod behajlítani, kiegyenesíteni. Ez úgymond alap sérülés.

Nedda ujjtörése: Mint Kildar írta, kevésbé jó fegyverekkel, valószínűleg akkor még a biztonságos vívás is kevésbé ment. Másrészt ujjtörés nemegyenlő láb- vagy kéztörés, koponyabetörés. Az ujjtörés benne van az összes küzdősportban, ahol ráadásul küzdeni tanulnak, mi meg ugye csak fakardozunk. De csak biztonsági szempontból nem érzem úgy, hogy át kellene állni könnyűkardra.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Ápr. 12, 2009 11:18 pm

törést kértél, az ujj törés is törés
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ashi Valkoinen Vas. Ápr. 12, 2009 11:28 pm

Right.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by PG Vas. Ápr. 12, 2009 11:45 pm

Vágtam én is egy részletesebb videót a gyakorláson készültekből, itt meg lehet tekinteni:

https://www.youtube.com/watch?v=LumQGlIfM98

PG

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Mar. 26.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Deman Hétf. Ápr. 13, 2009 12:21 am

Ashi Valkoinen írta:Nem is teljesen reális súlyú fegyverekről beszéltem, hanem a már korábban említett 40-60%-ról. A latex max. 20%. Példát pedig olyasmire kértem, hogy egy 40%-os kard csonttörést okozott volna. Mert még egy ilyen kardot is szerintem irreálisan veszélyesnek ítéltél meg.
Ezt ki kéne próbálni, de nem akarok senkit se bántani, mit szólnál a következőhöz, kifőzetlen csirke combcsont, és csuklóból meglendítem a fél kilós hosszúkardom? Megnézzük eltörik-e...

Szerk.: Najó ez valszeg nem fog menni, kicsit megforgattam most, jól kivan súlyozva. Amúgy 40% az olyasvalami amivel ki lehet békülni az már ha jól van burkolva akkor azt mondom larpsafe egy értelmes ember kezében. Fenntartom, hogy lehet vele csontot törni, de elképzelhető hogy normál keretek közt véletlenül már nem jön össze. Vagyis némi szándékosság kell hozzá. Egykét kísérletet mindenképp megér a dolog most kíváncsi lettem.


A hozzászólást Deman összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Ápr. 13, 2009 1:01 am-kor.
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Deman Hétf. Ápr. 13, 2009 1:01 am

Megnéztem a videot. Azt hiszem sokminden megvilágosodott elöttem. Hát így télleg nem veszélyesek a kardjaitok.

Azér ott a bárd burkolatlan favége érdekes gondolat volt...
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Ápr. 13, 2009 3:03 am

Az valami csatakasza volt, és egyszer volt használva, akkor valami ökörködés címén. Az lolfegyver volt, amúgy legalább tíz kiló, azt sem tudom, Drakoék miért hozták le.

Viszont Deman, mint ahogy Gem Kapocsnak írtam, larperek vagyunk. Valószínűleg egyikünk sem fog olyan nagyot odasózni, hogy törés legyen a vége, és ezért mondtam, hogy a mostani burkolt fegyverek is jók erre a célra. Akik máshol kardoztak és/vagy hagyományőriztek, átlagban sokkal pontosabban, gyorsabban és nagyobbat ütöttek (Keitel, Dreegar, Sohtem), mint azok, akik larp mellett tanultak egy-két alapállást és -vágást, vagy még annyit sem.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by PG Hétf. Ápr. 13, 2009 11:50 am

A kasza Drakolini Kruladás "kelléke" lesz, de harcra nem lesz használva. Inkább csak díszlet, a poli pedig inkább elvi kérdésből van rajta.

PG

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Mar. 26.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Ápr. 13, 2009 12:40 pm

Ennyit arról hogy a katana így meg úgy a legjobb vágókard és milyen szarok hozzáképest az európai kardok Razz
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Andrew Hétf. Ápr. 13, 2009 1:08 pm

Gem Kapocs írta:Ennyit arról hogy a katana így meg úgy a legjobb vágókard és milyen szarok hozzáképest az európai kardok Razz

És ennyit arról, hogy a katana átvágja a fapajzsot Very Happy
Andrew
Andrew

Hozzászólások száma : 228
Age : 34
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Deman Hétf. Ápr. 13, 2009 7:06 pm

Ashi Valkoinen írta:Akik máshol kardoztak és/vagy hagyományőriztek, átlagban sokkal pontosabban, gyorsabban és nagyobbat ütöttek (Keitel, Dreegar, Sohtem), mint azok, akik larp mellett tanultak egy-két alapállást és -vágást, vagy még annyit sem.
Ez egész egyszerűen azért van, mert akik tanultak vívni azoknak az a nagyon-nagy finom és visszafogott játék amit még élvezni tudnak...
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Ápr. 13, 2009 8:26 pm

Akkor lehet, hogy LARP szempontból nem is lenne olyan előnyös, ha megtanulnánk vívni. Vagyis de, ha mindenki vesz latexkardot is hozzá. :C
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Deman Hétf. Ápr. 13, 2009 10:56 pm

Nézőpont kérdése azt hiszem... Szerintem erről egykét közös edzés után tudnánk érdemben beszélgetni.

Véleményem szerint, aki tud vívni az gyakorláson veszélyesebb, aki meg nem az játékon.
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Ápr. 14, 2009 7:49 am

Szerintem már többször elhangzott a dolog kulcsa: Akinek van egykis esze és önérzete, az érzi hogy hol mit tehet meg. Egy teljespáncélos pajzsfalba bevetődős móka látványos, és szerintem egy haditornán bőven belefér az elfogadható kategóriába, mert oda úgy mennek az emberek hogy tisztában vannak azzal, lehet hogy lesz ilyen.
Ugyanakkor egy larpon részemről már arra is igen csúnyán nézek, aki a pajzsával rá akarja tolni a másikra a fegyverét/pajzsát, mert ott nincsenek felkészülve az iylenre az emberek, ebből szoktak aztán fogkiverések lenni.
Ha valaki megtanul vívni, akkor kellő ésszel fel fogja mérni, hogy hogyan lehet ezt egy larpon úgy tenni, hogy ne veszélyeztesse vele a többieket, viszont aki nem tanul vívni és hülye az a kellő ismeretek hiányában is veszélyes.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by PG Kedd Ápr. 14, 2009 9:15 am

Lassan befejezhetnétek ugyanannak a semminek a dagasztását. Smile

PG

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Mar. 26.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Deman Kedd Ápr. 14, 2009 5:59 pm

Had értekezzek kicsit akkor inkább a vívásról. Kicsit csapongó lesz előre is bocs.

Ugye az eredetileg arról szólt, hogy tudod megölni, megnyomorítani, harcképtelenné tenni az ellenfeled. Ez egy alapvetően különböző szemléletmód az átlag larpostól, aki csak próbál score-olni a találati felületre.

Úgy tenni, mintha megölnéd, érezze, hogy "levan vágva" de igazából egy haja szála se görbül, ez a dologban a művészet. És szépen is néz ki mellesleg. (bármilyen súlyú karddal kivitelezhető a különbség ott lesz mivan ha valamit elbaszol, vagy valaki más elbasz, vagy szimplán shit happens. - de ezt már lerágtuk)

Van ez a vicces dolog ami a japók "sakki"-nak hívnak és vitathatatlanul egy létező valami, ha tudományos magyarázatot akar a nagyérdemű akkor alapvetően testbeszédről van szó, olyan metakommunikációról amit tudat alatt dolgozunk fel.

Van amikor valaki látja, hogy jön felé három ürge egyértelmű túlerő, és inkább nem szalad el, hanem felvesz egy guard-ot néha megesik az a lol helyzet, hogy csórikák megállnak biztos távolságba és tanácstalanul néznek egymásra. (eddig a rekord az asszem az volt, hogy ketten Spectre-vel úgy 12 főt így "megfogtunk")

Ez egy tök reális dolog amúgy, de ahhoz, hogy jól működjön és igazából senki ne sérüljön meg ha valaki mégis "hívja a blöfföt", nemárt az a lélekjelenlét, önbizalom és nyugalom, ami edzésen magától kialakul, meg a kontroll meg az anyámkínja.

A lényeg a minél színvonalasabb játék (ezen belül harc), és szerintem ebbe beletartozik a középkori harcosok mentalitásával való ismerkedés is ami nem fog olyan jól menni a gép elött ülve. Én tényleg nem a durvulást propagálom, csak egy más szintű játékot harcban.

És nem, nem kell elmenni odáig mint a hagyományőrzők, nem kell hogy erről szóljon az életed, semmi ilyesmit nem mondok. Valahol Ostrom és Wolin közt van az igazság, de hogy pont hol...

Utolsó gondolatként, ha bárdot akarnék játszani azér csak megtanulnék énekelni valamennyire...
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Ápr. 14, 2009 6:10 pm

és ezért lőnénk le abban az esetben ha bárdot akarna játszani...
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 3 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 16 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.