LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

+27
Dorten
Mart
Morwina
Lorin
Denegra
Zag-Zag
Mordor
Iffar
Pangloss
Ahriman
belzee
Kildar
Magitor
Drako
Damien-Maelstrom
Eglar
Bexter
Nirwastir
Sonir Norend
Spectre
Lecram
Andrew
Ashi Valkoinen
Deman
Lobster
Keitel
Gem Kapocs
31 posters

2 / 22 oldal Previous  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Next

Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Május 17, 2009 9:43 am

Nagyon régi nagyon gagyi vért, a szörnyű az hogy az itthoni átlagon még így is (hacsak nagyon picivel is) de túllép Very Happy Röhögjetek hát feleim!
Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Dsc02624
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Május 17, 2009 11:12 am

ez így wtf-ból van? Mármint a váll meg az alkar rész. Képről elég papír vagy műanyag kinézete van de ugyanakkor mégsem Question
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Május 17, 2009 11:16 am

Horganyzott ereszcsatorna Razz mint említettem nagyon gagyi:D
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Nirwastir Vas. Május 17, 2009 11:20 am

a világos bőr részre az a sötétbarna folt festve van? és ha igen, mivel? Very Happy
és az ereszcsatornáta is a minta mivel, hogyan?
Nirwastir
Nirwastir

Hozzászólások száma : 327
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2008. May. 03.

http://zgraph.casthaste.net

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Május 17, 2009 12:36 pm

A világosbarna anyag műfilc a szürke részt erdetileg sima fekete szórófestékkel és sablonnal fújtam le, később egy történelmi livera került rá a kereszt, azt hiszem azt natúr temperával festettem. Az alap azért lett szürke meg megfakult, megkopott (régi darab már, van majdnem 5 éves). Rajta a "szegecsek" egy felszámolt bőrdíszműves műhelyből ingyér lenyúlt táskatalpak Very Happy
Később a cuccot kiegészítettem egy "csataszoknyával":

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Ks337bb
Ez is natúr táskatalpak és néhány bőrszegecs felhasználásával készült, banális idő és energiabefektetés árán, de szerintem egy egész elfogadható végeredményt adott a dolog.

Az ereszcsatornát nem én rajzoltam, azt csak kölcsönbe kaptam, íme az eredeti környezetében:

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Dscf0064jpg

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Dscf0067jpg

Úgy tudom sima alkoholos filccel rajzolta fel Crowstone a mintát. Mondjuk részemről az általunk szervezett játékon ez a cucc már nem kapna vért besorolást, de tökéletesen elfogadott ruha lenne.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Május 17, 2009 12:55 pm

Amit még találtam:
Általan gyárott pár "alkarvédő" és "páncélkesztyű", műbőr, bőrszegecsek, táskatalpak, és egy régi bőrkesztyű felhasználásával. Az előállítási idő itt is körülbelül egy óra volt összesen, leszámítva a kesztyűn a bőrlapok közötti láncszövet megfűzését.

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Alkarbal

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Alkarjobb

A két kép ugyanarról a pár alkarvédőről készült, csak a két fele más típusú lett, meg ne kérdezzétek miért, ilyen kedvem volt Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Páncél

Témanyitás by Keitel Vas. Május 17, 2009 5:31 pm

Kerestem egy pár képet, amin Cote of plates alatt láncinget viselnek. Nem mind egyértelmű, de az utolsó az igen. Ezek nem eredeti ábrázolások, de azok és egyéb források alapján festették le az okosok.

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 1319171321_www.kepfeltoltes.hu_

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 5336358442_www.kepfeltoltes.hu_

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 4189603273_www.kepfeltoltes.hu_

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 7590683174_www.kepfeltoltes.hu_

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 5413099135_www.kepfeltoltes.hu_

Nem bizonyíték, csak egy élő példa, hogy hogyan néz ez ki:

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Ritter_plattenVértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Ritter_platten1

Ha már a képeknél járunk. Én még live-on nem láttam egy jó páncélt/láncinget/bőrvértet/gambesont sem. Ennek az egyik oka, hogy a felsoroltak közül nem volt egy jó sem (amit láttam volna akár csak képen), a másik, hogy az elfogadhatóak, és a rosszabbak is "indokolatlan" módon voltak viselve. Ez azt jelenti, hogy logikátlanul voltak hordva, vagy rossz alapruhára (elterjedt gondolat, hogy a láncing öltöztet, hát nem) voltak fölvéve.

Aki viszont tud jó képet, az mutassa meg, mert tévedhetek, és érdekel. Itt egy pár kép, ahol a láncing "logikusan" van viselve (magyarul jól néz ki, a ruha illik hozzá, direkt kerestem egy fantasy-sat is, hogy ne mondjátok, csak a történelmi korhűség a fontos nekem, nem a jó kinézet) íme:

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 99_www.kepfeltoltes.hu_Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Boromir

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Photo_29_hires
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Május 17, 2009 6:35 pm

Coat of plates + láncing: Eddig Spectre linkelt olyan képeket amik valamiylen szinten meggyőztek, viszont azt nem állítottam hogy nem lehet ilyet, csupán nem látom különöseb értelmét. Amiket linkeltél Keitel nem is fognak soha meggyőzni, ugyanis hiába dolgoztak eredeti ábrázolások alapján az okosok, nagyon sokszor félreértelmezik, félrenézik őket, aztán 5-10 év múlva kiderül hogy hülyeséget beszéltek szentírásként.

Az hogy ki hogyan viseli a páncélt: Részemről egy olyan játékon viseltem úgy a mellvértemet, hogy nem volt alatta az indokolt és kornak megfelelő bélésruha. Azóta a páncélomat a kornak megfelelő zsoldosruha fölé veszem, aminek jelenleg két hibádzója van: A nadrág nincs kibélelve, és nem készült el hozzá a cipő.
A linkelt képekről: Igazából nekem az a fura, hogy miért nincs rajtuk egy sisak, mikoron is a fej igencsak sérülékeny, tapasztalatlanabb/képzetlenebb harcosok pedig rendszerint felső vágásokkal támadnak Wink Nem véletlen hogy a zsoldos is először sisakot és mellvértet szerzett be, azután minden mást. A képeken szereplő férifiak pedig szerepükből kiindulva igazán nem lettek volan anyagilag a padlón ha vásárolnak még egy sisakot.
Ezzel csak arra akarok utalni hogy midnenbe bele lehet kötni, de minek? Részemről ha valaki a láncinghez nem farmernadrágot és nike pólót vesz fel, hanem egy vászon vagy gyapjúnadrágot, és egy tunikát vagy inget, akkor egy liveon már megbocsáthatónak tartom hogy nincs alatta gambeson, nincs felette tabard.

Szerk.: COP tekintetben rájöttem hogy próbálom meggyőzni magam, wisby-i csata leleteiről találtam egy átfogó leírást mgé régebben, akik érdemlegesen foglalkoznak középokri fegyverkezésel, páncélok tekintetében nagyrészt innen vették az információkat. Ha ott találok olyat hogy COPot és láncinget tallátak együtt, akkor meg vagyok győzve és mea culpa Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Sisak

Témanyitás by Keitel Vas. Május 17, 2009 7:10 pm

A sisakos felvetés jogos. Boromirról nem nyilatkozom, Balian-on volt sisak, csak leesett a lóról, ott leesett róla a sisak, aztán a lánccsuklyát is hátravetette, mert zavarta.

Ez utóbbi tipikus hollywood-i séma, a főhős leszáll, vagy leesik a lóról, és lekerül róla a sisak is, hogy lássuk az arcát (ez a fő ok a filmekben, nem a realitás) mert különben nem lehetne felismerni. Ez a lóról leválás, sisak nélkül harcolás megvan a legtöbb filmben (Rettenthetetlen, Arn) hogy a főhős ne csak lovon legyen nagylegény, talpon látványosabb.

A kopasz harcos két jelenet között pihen. Az Arn-ban már voltak rendesen sisakok, ott is "csak" a hőhősről kerültek le rendszeresen.

Van valakinek jó larp-os képe, amin valaki korrekt páncélzatot visel? Továbbra sem?
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Május 17, 2009 7:19 pm

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 DSCN5968
Narancsolj. Mint említettem a nadrág bélelése és a korhű cipő hibádzik, ezeken már dolgozom (cipőm lehet hogy a jövő héten kész is lesz), illetve hogy Spectre sisakját kértme kölcsön ami alatt viszont a saját béléssapkám van. Ugyan nem érzem úgy hogy filmvászonon lenne a helyen ebbena ruhában, még ha fentebb említett hiányosságokat pótolom is, de egy korabeli cstamezőre az átlagnál nyugodtabb szívvel sétálnék ki. mondjuk a fentebb említett bődületes marhaságok miatt valószínüleg nem is akarok halivúdi szereplő lenni Razz
(nem én akartam belinkelni mert ad1: nem szeretek a saját cuccaimról beszélni ha az elkészítésükön és a működésükön túlmegy a beszélgetés, ad2: pszichikailag rontja egy információ hitelét ha az információ tárgyának tulajdonosától ismerjük meg először)
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Május 18, 2009 1:42 pm

Deman: Mea culpa, az "Armour from the Battle of Wisby, 1361" tanulsága szerint valóban hordtak a láncinget a COP alatt, bizonyíthatóan egészen az 1400as évek közepéig, utána már finomodott annyit hogy néhány kirvó esetet eltekintve a brigandin alá nem vettek külön láncinget, csak fegyverkabátot. Valóban így csinálták sokáig, bár részemről továbbra sem igen látom olyan kirívó hasznát amiért személy szerint én így hordanám a COPot.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Hétf. Május 18, 2009 2:00 pm

Megkockáztatnám az előtérben elhelyezkedő úriembert mint esélyes jelentkező, ha a nadrágot meg cipőt nem nézzük (van neki abból is jobb csak erre a játékra nem hozta le, ahogy a páncél többi részét sem)

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 DSCN6834
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Május 18, 2009 2:09 pm

Ó igen Matthias Rex és bánsági páncélok Very Happy Egyébként való igaz hogy korrekt a cucc, bár a gambeson mintázata nekem érdekes.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Deman Hétf. Május 18, 2009 2:37 pm

Gem Kapocs írta:Deman: Mea culpa, az "Armour from the Battle of Wisby, 1361" tanulsága szerint valóban hordtak a láncinget a COP alatt, bizonyíthatóan egészen az 1400as évek közepéig, utána már finomodott annyit hogy néhány kirvó esetet eltekintve a brigandin alá nem vettek külön láncinget, csak fegyverkabátot.
No prob. Mondom anno utánanéztem én, csak nem mentettem el a forrásaimat fel se merült hogy egyszer megkéne védenem a koncepciót. Very Happy
Gem Kapocs írta:Valóban így csinálták sokáig, bár részemről továbbra sem igen látom olyan kirívó hasznát amiért személy szerint én így hordanám a COPot.
Hát figy, arról a korszakról van szó, ahol épp átállogattak a láncingről a lemezvértre. Nem volt jobb (átlagban) szerintem meg még ha volt is annyira olcsó volt hisz láncing volt már rég by default és a COP a legolcsóbb legegyszerűbb vért kb amit a katona magának is elkészíthetett (meg főleg tudta javítgatni) akár szövet alapra lágyacélból és még úgy is ért valamit.
Van jobb súly - védőérték arányú vértezet erről ne kell meggyőznöd. De feelinges szerintem.
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Bexter Hétf. Május 18, 2009 5:54 pm

Ha középkori dolgokról képek kellenek ajánlom figyelmetekbe képgalériám.
http://bexter.hu/hagyomany/
Bexter
Bexter

Hozzászólások száma : 13
Tartózkodási hely : Szombathely
Registration date : 2008. Dec. 06.

http://bexter.hu

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Május 18, 2009 6:29 pm

Teljes Maciejowski biblia képekben. Finom, csak lusta vagyok most letöltögetni Very Happy
Egyébként ezt inkább a hasznos linkek közé kéne bepostolni Smile
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Páncélok

Témanyitás by Keitel Hétf. Május 18, 2009 6:47 pm

Gem, a ruhád vörös/piros része milyen anyagból van? Nem tudom megmondani, de nekem nagyon modernnek hat.

Cipő? Pont ez a lényeg. Még a legtöbb hagyományőrző sem rendelkezik egy normális darabbal, mert senki, vagy csak kevesen veszik figyelembe, hogy ez a legalapvetőbb felszerelés egyike. Most ha mindenki magába néz egy kicsit, mi a következő dolog, amit fejleszteni akar a felszerelésén? Hát nem a cipő, helyette lehet kard, láncing, sisak, miegyéb.

Az operabálba sem úgy megy az ember, hogy "bocs, nincs rendes nadrágom, meg cipőm, de van helyette farmer bakancs" ugye?

Ezen oknál fogva Sonir első képére teljesül a nem "logikusan" viselt páncél esete. Hiába van egy jó darabod, ha azt utcai ruhára veszed fel ócska szar az egész.

Az ork páncélok jól néznek ki. De itt sem teljesül a korrekt viselés. Itt az látszik, hogy fekete koszosképű emberek vannak ork páncélban, bakancsban, és ha jól emlékszem alá sem öltöztek rendesen, megjegyzem, eddig ezek a legelfogadhatóbb kinézetű fejlesztések, azt el kell ismerni, csak nincsenek befejezve.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Bexter Hétf. Május 18, 2009 7:18 pm

Cipőt az egyik legkönnyebb elkészíteni. Pár ezer forintból megoldható. Venni kell olyan vastagságú bőrt amilyet akarsz ( Szombathelyen nagyon jó a választék) utána pl képtáramból választasz a kb 20-30 szabásmintaközül egyet kivágod és összevarrod erős tűvel meg cérnával. Utána talpat ragasztasz rá ami lehet a bőr megmaradt része vagy rendes cipőtalp.
Bexter
Bexter

Hozzászólások száma : 13
Tartózkodási hely : Szombathely
Registration date : 2008. Dec. 06.

http://bexter.hu

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Eglar Hétf. Május 18, 2009 7:47 pm

És ezt véletlenül épp Keitelnek mondod, aki már nem tudom, hányadik pár saját készítésű cipőjét hordja... Smile
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Hétf. Május 18, 2009 7:50 pm

Keitel:

Javíts ki ha tévednék, de páncélt említettél nem pedig általános, "teljesen autentikusak vagyunk-e vagy, jól látom, hogy te tegnap samponnal mostál hajat?" elemzést
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Cipő

Témanyitás by Keitel Hétf. Május 18, 2009 8:00 pm

Keitel írta:Ha már a képeknél járunk. Én még live-on nem láttam egy jó páncélt/láncinget/bőrvértet/gambesont sem. Ennek az egyik oka, hogy a felsoroltak közül nem volt egy jó sem (amit láttam volna akár csak képen), a másik, hogy az elfogadhatóak, és a rosszabbak is "indokolatlan" módon voltak viselve. Ez azt jelenti, hogy logikátlanul voltak hordva, vagy rossz alapruhára (elterjedt gondolat, hogy a láncing öltöztet, hát nem) voltak fölvéve.

Keitel írta:Ezen oknál fogva Sonir első képére teljesül a nem "logikusan" viselt páncél esete. Hiába van egy jó darabod, ha azt utcai ruhára veszed fel ócska szar az egész.

Cipő: meg lehet csinálni, de azt nem mondanám, hogy a legegyszerűbb.

Ez nekem jó cipő:

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 549948181_www.kepfeltoltes.hu_

Ennek meg köze sincs a középkorhoz:

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 LC015_GR
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Hétf. Május 18, 2009 8:09 pm

Keitel írta:
Van valakinek jó larp-os képe, amin valaki korrekt páncélzatot visel? Továbbra sem?
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Ügyes

Témanyitás by Keitel Hétf. Május 18, 2009 8:17 pm

Oké, ha csak ezt olvastad, és az előzőt nem, akkor igazad van, mert itt nem írtam le még egyszer ugyan azokat a kritériumokat.

Jellemző, megint a szavakba belekötve lesz igazatok (igazad) nem úgy, hogy jó cuccotok van, vagy hogy összeszeditek a szemetet. Ez nem rád vonatkozik, hanem egy másik hasonló esetre.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Hétf. Május 18, 2009 8:21 pm

valljuk be te még ezen a képen is megbocsájthatatlan hibának rónád fl, hogy az meberkén egy poló van:

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Drow_specialist_complete_by_Sharpener
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Május 18, 2009 8:25 pm

Egyébként Keitel, még egy fail, mert nekema következő amit megcsinálok a cipőm Wink
Egyébként a ruhám teljes egészében munkaruhavászonból van int említettem korábban, gépi szövésű, gyapot alapú anyag, mesterséges festékkel szinezve.
Erre írtam már valahol hogy majd egyszer fogok csinálni TELJESEN autentikus ruhát, amihez saját kezüleg szövöm a vásznat, én nyírom a birkát, bíborcsigával festem, kovácsolt ollóval és tűvel varrom, valamint sajtkezűleg sodrom hozzá a lencérnát. És ez itt nem az irónia, ezt tényleg tervezem emgcsinálni és már szervezem is a dolgokat hozzá.
Ami meg a másik: Van egy álom, amit te mindenáron keresztül akarsz vini tűzön vizen. Az elképzeléseid szépek, támogatom is hogy egyszer MAJD eljusson a larpos közösség kollektíve erre a szintre. But. Részemről ha látom a fejlődni akarást, illetve hogy nem csinálnak összecsomózott lepedőköpenyeket az emebrek, azt már felírom jó pontként, és nem azt sorolom hogy igen lehetne borotválkozni borotvakéssel (feltételezem nem azzal teszed, pedig renkdívül kényelmes) lehetne írni szénnel és fából készült töltőtolal vagy ecsettel, lehetne (ahogy Sonir említette) a haj oly sokat hangoztatott öntisztulására alapozni a hajmosással szemben, lehetne injektálni magunkat középfül gyulladással hogy mi is nagyothallók legyünk, lehetne direktbe rothasztania fogainkat stb, mert ezek mind az autentikusság részei lennének, csak csupán ezek az autentikusság kellemetlen részei.
A larp viszont egy hobbi, szórakozási forma, tehát kellemes dolgokat kell nyújtania. Természetes ogy mindenki mást tart fontosnak: Kildarék a karakterjátékot, én a fegyveres harc megközelítőleg reális rekonstruálását, te a ruhák és egyéb felszerelések minnél korhűbb megjelenítését. A három álláspontból a tiéd csak azért kakukktojás, mert nem igazán fedeztem fel eddig a kompromisszumkészséget. Most akor én kezdjek el dilizni hogy fém fegyverrel full contactban kell harcolni mert a polizott bofferek mega latex fegyverek gagyin néznek ki? Megtehetném, caska larp nem erről szól.
Részemről no offense irányodba, csak szeretném ha értenéd a többiek álláspontját is, és még ha nem is fogadod el, megpróálnál úgy csinálni mintha kész lennél néhány kompromisszumra.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 2 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 22 oldal Previous  1, 2, 3 ... 12 ... 22  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.