LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

+27
Dorten
Mart
Morwina
Lorin
Denegra
Zag-Zag
Mordor
Iffar
Pangloss
Ahriman
belzee
Kildar
Magitor
Drako
Damien-Maelstrom
Eglar
Bexter
Nirwastir
Sonir Norend
Spectre
Lecram
Andrew
Ashi Valkoinen
Deman
Lobster
Keitel
Gem Kapocs
31 posters

12 / 22 oldal Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 22  Next

Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Spectre Kedd Márc. 22, 2011 2:55 pm

Nah, hogy megint beleugassak a kispadról:
Én szeretem a látványos vérteket (főleg, ha hihető). Viszont el kell fogadni, hogy a poli/karton/latex vértek azért sérülékenyek, és elsősorban pózolásra vannak. Ha a cél az, hogy kúl legyen, és mindenkinek leessen az álla, arra jók (amennyiben jól meg vannak csinálva). Ugyanakkor csatába biztos nem mennék bennük, mert lehet hogy kicsit jobban félteném mint a vasat.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Márc. 22, 2011 2:58 pm

Ashi Valkoinen írta:Szerintem akkor itt abba is lehet hagyni a dolgot
Ezt nem azért mondtam, hogy elfojtsam az eszmecserét, de ha a hozzászólások értéktartalma drasztikusan elkezd csökkenni, akkor vágni fogok.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Magitor Kedd Márc. 22, 2011 4:45 pm

Polifoam vért: Dísznek, vagy olyan lávjra, ahol nem ütnek tutira. Amugy meg műanyagvértek főleg hdpe vagy kompozit vértek okésak speckós dolgoknál pl WC, WH stb, főleg tüskéket polifómból burkolnáp, de sima fantasyra vagy hadijátékra csakis IRL anyagú vértet. IRL vértenk tényleg van értelme, ad annyi pluszt. Iffar te meg el vagy tévedve hogy mennyi az az annyi mgt. ha nem szara vért akkor szinte nincs. A szinte része legtőbbször olyan akadályozási tényezők, amik a harcban nem gátolnak, vagy nem jelentősen, másrészt meg olyan mozgásokat blokkol, amit a szervezeted ha elszenvedné nem éppen élvezné, tehát nem tudják hátratépni a karod, szeből visszatörni a térded stb. Szal az ilyen szerinte bizony de jó dolog. Másrészt én mászok fára is félvértben, teljes mellvért, vállvasakkal és nem okoz gondot. állóképesség, lassulás? Kérdezd meg ki futott Luminán a legdurvábbakat. Én voltam 14 kiló vértben 1 embert nem tudtam lehagyni. Very Happy Tényleg zavar. És azért nincs rajtam orrbaszályba a vért hogy annyira de nagyon hozzászoktam volna, mert akkor meg exterminator lennék már.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Kedd Márc. 22, 2011 5:58 pm

Súly: a legtöbb 15. századi teljesvért 30 kg alatti, meglehetősen sok alig éri el a 18 kg-t, mely súly eloszlik a viselő testfelületének jó részén. Namost, láttam már Eglart 25 kg-s hátizsákot cipelni úgy, hogy lépést tartott velem... a hátizsák meg nem igazán osztja el a súlyt. Még a jók sem. Aki nem hiszi el, az vegyen fel egyetlen egyszer egy gorgetet hátizsák alá, és lepődjön meg, h mennyivel kényelmesebb. Úgyhogy aki rinyál, hogy nehéz a vért, az ezzel implicit módon elismeri, hogy nagyságrendekkel gyengébb Eglarnál.

Ezen kívül heroikus epikhirós játékra nagyon jó a szintetikus vért, mert szép és megfizethető. Reális játékon meg ne rohangáljon mindenki fémvértnek számító cuccban, mert az nem hagy más lehetőséget, mint a rendes harnischfechtent, ami mérsékelten sem biztonságos. Meg ne felejtsük el, hogy a rendes vért még ma sem olcsó (habár meg sem közelítik az árak a 16. századi alsókategóriás vértek viszonylagos árát), emiatt a ráköltöm-egyhavi-fizetésem-az-alapcuccra jellegű embereket talán célszerű valamivel több bónusszal jutalmazni, mint a jól-bánok-az-ollóval-és-szikével-és-van-jó-festékem jellegűeket.
Ez utóbbi sajnos nem lett annyira összefüggő és tisztán érthető, mint szerettem volna.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Márc. 27, 2011 7:11 pm

https://2img.net/h/oi53.tinypic.com/2nbav6g.jpg

Padded Jack X-ray
bal oldala elvileg és volt még valami SNM a fájlnévben eredetileg ez nem tudom hogy mennyiben kötődik hozzá
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Márc. 27, 2011 9:12 pm

Akkor lenne igazán hasznos ha normál fénykép is lenne róla, de így sem kutya!
(Megj.: nekem ez bőr tömésűnek tűnik, de elnézve a képet nehéz megmondani mit tettek beléje...)
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Magitor Vas. Márc. 27, 2011 9:43 pm

Vagy legalább bármi adat kisugárzott röntget mennyiségről, mert így hiába szép fehér, bármi lehet ami vastagabb és jobban nyeli a sugarat mint a szövet körülötte.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Márc. 27, 2011 10:06 pm

csak annyit tudok róla hogy ez a padded jack elvileg a Scottish National Museum-ból van. más infóm egyelőre nincs
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Ápr. 03, 2011 8:35 pm

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 P1110515

Miért van olyan érzésem hogy megint fordítva rakták fel a kibaszott vállakat a szerencsétlen vértre?

Magitor írta:Vagy legalább bármi adat kisugárzott röntget mennyiségről, mert így hiába szép fehér, bármi lehet ami vastagabb és jobban nyeli a sugarat mint a szövet körülötte.
Ha megnézed a képet látszik hogy egymásra keresztezve fektetett csíkokban van behelyezve valamilyen anyag. Ha ezek fém csíkok, kurvára nem lehetne benne mozogni + fel sem illeszkedne a viselőre. Jó eséllyel bőr.

Gem Kapocs írta:Aki 2-3 óra folyamatos viselést nem bír ki, annak már egészségügyi gondjai vannak, és/vagy nem rá való felszerelést kapott.
Pontosítok, elbaszott cuccban is lehet nem túl komfortosan de emberi körülmények között ellenni 5-6 órát. Tegnapi nap volt is szerencsém az elméretezett/elformázott gorget feat flesh feat gorgetre helyezett de jól méretezett és formázott mellvért kombóval megtapasztalni (értsd: a mellvért alapvetően jól illeszkedik rám, viszont az alatta lévő páncélgallér nem, minek hatására azokon a pontokon ahol a gallér felült - a teljes felülete helyett ahogyan azt kellene - szépen belém is paszírozódott a mellvért+hátlap+vállak súlya alatt). Viszont még így is tudtam kocogni viszonylag sík terepen, normál tempóban hegyet-völgyet mászni.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Kildar Hétf. Ápr. 04, 2011 7:18 am

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Armored

A sallet kivételével a páncél teljes egészében Ahriman produkció, még apró igazításokat igényel de egyébként teljesen elégedett vagyok vele.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Morwina Hétf. Ápr. 04, 2011 9:16 pm

Ej de pofás lett! Gratulálok hozzá!
Morwina
Morwina

Hozzászólások száma : 30
Age : 37
Tartózkodási hely : BP
Registration date : 2010. Dec. 05.

http://morwina.blog.hu

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Csüt. Ápr. 07, 2011 8:00 pm

Linkelek myarmourys topicot, ahol van pár érdekesség, egy bizonyos még nekem is az. Seems like feleslegesen rágtam magam azon, h Kildar cuirassára oldalsó lengőlemezek kellenek, mert pár eredetin is van 1480 környékén és később. 1500tól már nem meglepő elem, viszont 1480 körül MÉG nem láttam.
A segédlet főleg azoknak szól, akiknek Túlélőn kérdéseik voltak - meg persze mindenkinek, akit érdekel, h mit tud mondani egy vashulladékból szart csináló faszkalap, mellékesen a világ minden bajának okozója és az Antikrisztus, minden magyar hagyományőrző ellensége és fikázója - én. (yey, sarcasm)

Na, segédlet, h tudjátok, h mit érdemes figyelni.
1, vizuális alkatok előnyben jeligére képzeljétek alájuk az embereket - némelyik sokkal jobban eláll a mellkastól, mint amik a vonatkozó kérdést generálták játékon.
2, figyeljétek meg, hogy szinte mindegyik vérten látható hátul-fent a háromszögletes kivágás, és nincs is minden esetben kitöltve.
3, figyeljétek meg, hogy némelyik cuirass derékvonala aránylag lent van, viszont ezek kivétel nélkül szürreálisan szűk derekú vértek - azokban az esetekben a doublet fűzőként funkcionál, tehát nem a vért szorítja le a húst egy keskeny szakaszon, hanem a ruha egy szélesebb szakaszon. Mindazonáltal ezek a nagyon-darázsderekú, nagyon mélyre hozott mellvértek jellemzően kevésbé állnak el a testtől lent - ezt optikailag az aránylag egyenes, magasan hónaljba felhozott oldalak kompenzálják elsősorban. Ennek a szubtípusnak a legszélsőségesebb példája a "Dresden, Germany, Staatlichen Kunstsammlungen, cuirass, bevor and sallet
Images courtesy of Igor Zeler* and Gary Shepard, AAF ID " feliratú kép.
4, vegyétek észre, hogy mennyivel szűkebb a legtöbb (nem mindegyik) vért hónaljkivágása - olyannyira, hogy még karvért nélkül is lehetetlenné teszi a kar teljes leengedését!
5, nézzétek a bordákat - a legtöbbnek íves az oldala, és kimondottan alacsony a kiemelkedésük, viszont az élük látványos. Némelyiknek egyenes az oldalfala, szintén "élesek". A ritkán látható tompa bordáknál is megfigyelhető, hogy íves az oldalfal, illetve néhány késői darabon már megjelenik helyenként a borda két oldalán vésett vonal, ami gyakorlatilag félnyers bordákból is látványos bordákat képes csinálni. Ez utóbbi módszer amúgy a maximillian-vértekre jellemző leginkább. Viszont amit NEM fogtok látni, az a fejjel lefele álló U keresztmetszet - ha gondoljátok, tegyetek valamelyik kép mellé hasonló fazonú, modern, géppel bordázott vértet, hogy értsétek, mennyire elkúrja a vért látványát.
6, szimmetria, az meg mi? Avagy nézzétek meg, hogy még a tökéletesnek tűnő vértek is csak látszólag szimmetrikusak, és a legtöbb borda csak látszólag egyenletes ívű, vagy egyenes. Szintén, tegyetek mellé modern gépi gyártott vértet, és nézzétek, hogy az aszimmetrikus, csalinkázósbordájú, általában kevésbé fényes vért mennyivel szervesebb, élőbb a hibák ellenére - vagy pont azért, megítélés kérdése.

Megjegyzés - van pár köztük, ami tükörre van fényezve, mindennemű kalapácsnyom nélkül. Azoknál figyeljetek arra, hogy mennyire éles a borda - agresszív takarításnál, ami elég sok mai fényes vért oka, általában elszúrják és letompítják a bordát. Ha az eredeti vért fényes, de a borda egyik tipikus bordaformára sem hasonlít tompaságában, akkor jó eséllyel utólagos szarrátakarítás áll a háttérben. Szintén árulkodó jel lehet a jó minőségű hátsószoknya-rákozás kilátszó lemezszéleinek behajtott széle - ha túl keskeny, vagy tompa átmenetű, akkor szintén gyenge minőségű restauráció áll a dolgok hátterében. A tompa átmenet azért árulkodó, mert az jellemzően olcsóbb kivitelezést jelent, amivel együtt járnának a kalapácsnyomok a vért többi részén is. Hmm, ezen kívül még elég sok mindenre kéne figyelni, de a legtöbb képen nem látszik.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Ápr. 07, 2011 8:07 pm

Bruhahahahahaha. Teljesen zárt kar rákozott hónaljal és könyökkel Very Happy Bruhahahahahahahaha.
Megj.: A doublet főleg nem összehúzza a derekadat. Sokkal inkább a hasadon lévő zsírt feljebb pumpálja a has felső részére. Némileg persze össze is húz, viszont nem ez a fő cél, nem lenne kényelmes.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Csüt. Ápr. 07, 2011 8:19 pm

Ümm, az kompozit... sry, én hibám, h nem szóltam. A kar és a cuirass között minimum 20-30 év van, és nem is kompatibilis - ez a fajta kar a cuirasson kívül fekszik fel és jellemzően sasszegekkel-csavarokkal van rögzítve (néha szíjakkal), h hónaljban legyen helye a húsnak és a fémnek mozogni, itt viszont a cuirasson belülre van téve.

Doubletre: amit Jens műhelyéből linkelt Blaz az első postban, ott Jensen a saját ruhája van, amire írta, h 15-20 cm kerületet vesz le derékban róla - nekem ez kompressziószagú. Very Happy

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Ápr. 07, 2011 8:30 pm

Nemigazán az összepasszolhatóság a szempont ez esetben, hanem hogy a kalitkafejen kívül is alkalmazták a hónalj védelmet, más, általánosabb elemekkel együtt is. (Lsd hozzá tartozó könyök és alkar)

Pedig nem kompresszió, megcsinálom majdan rendesen a sajátomat és demonstrálom. (BTW Jens is leírja h nem kompresszió Wink )
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Pént. Ápr. 08, 2011 12:15 am

miért jó az ha szűkebb a vért mint amennyire eredetileg vastag az ember? Mármint gondolom kevesebb anyag és ezáltal könyebb meg hasonlók de így leírva kényelmetlennek hanzik. Bár Kildar nem úgy nézett ki mint akinek nagyon kényelmetlen lett volna a dolog
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Ápr. 08, 2011 6:24 am

Sonir Norend írta:Mármint gondolom kevesebb anyag és ezáltal könnyebb meg hasonlók
Pontosan ezért Wink Persze sok minden más is befolyásolta, pl évszázadokon keresztül a férfiideál szűk csípő, még szűkebb derék, széles mellkas, széles váll. Tehát inkább a ma "homokóra"ként ismert alkat volt, mint a mai delta alkat.
Fontos az is, hogy ha nem szűkítik be kellőképp a vasat, a teljes súly a vállakra nehezedik. Mivel a mellvért és a hátlap a páncél legnehezebb része, sokszor pedig ezekre még más páncélelemek is csatlakoztak, célszerű volt (és ma is az) levenni némi súlyt a vállakról, és 30-40%-át átterhelni a derékra/csípőre. Nekem is pl azért fájt baromira a hátam meg a vállam a héten, mert a rosszul formázott gorget miatt nem úgy oszlott le a súly ahogy kellett volna.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Pént. Ápr. 08, 2011 9:39 am

Hmmm, az anyagspórolós elmélettel kicsit vitatkoznék, de csak azért, mert a legtöbb gótikus vérten a plackart alatt teljes méretű mellvért van - pl a híres churburgi olasz vértről, ha lecsatolod a plackartot, akkor kapsz egy rendes mellvértet szoknya meg minden nélkül, saját gépemen (ahonnan majd valahogy kibányászom a fontos cuccokat) van képsor annak a cuirassnak a modularitásáról.
Sonir, a vérteknek van pár olyan tulajdonsága, ami a legtöbb mai embernek kényelmetlen, legalábbis eleinte. Legtöbbünk iszonyatosan szar testtartással él, áll, mozog, amit a vért általában nem hagy - ha annyira rákozott, hogy mégis engedi, akkor meg iszonyatosan büntet a szar testtartás által szétbaszott súlyelosztással. Az akár 15-20 cm környéki derékkörméretcsökkentés, akár kompresszióval, akár áthelyezéssel meg nem olyan brutálisan sok, női fűzők közül néhány hajlamos volt 30 centit, vagy még többet csökkenteni - azoknál már rendszeres gond volt, h nem tudnak benne ülni és normálisan dolgozni. Ellenben főleg a mai gót/bdsm szubkultúrában vannak elegen, akik 15 cm környéki derékméretcsökkentéssel élnek és dolgoznak.
Az viszont tagadhatatlan, hogy ezt sokunknak külön meg kell szokni.

Gem: te nyaggattál, hogy legyen mááár kéééééész túlélőre... kész lett, nem? Very Happy Arra, hogy se a vértedhez, se hozzád nem illeszkedik túl jól, egyetlen megoldás van, told le a segged pár napra. XD

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Ápr. 08, 2011 11:30 am

Mondtam én hogy te tehetsz róla? Very Happy
Gépedről cuccok meg kompletten megvannak hordozható vinyómon, ha kibírod addig amíg lejutok/valakivel leküldöm akkor nem kell szenvedned.
Edit: A fűzésnél 30 centinél sokkal drasztikusabb csökkentést is el lehet érni, egyre kell figyelni, a fűzött derék kerületét fokozatosan kell csökkenteni (először a normál derékméret-10centi, utána adott időközönként lehet 3-4 centivel csökkenteni). Ezzel le lehet menni 10-15 centi derékbőségig, kényelmetlenségek nélkül.
És jeszofkórz, a páncél javítja a testtartást Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Ápr. 10, 2011 9:30 pm

Sonir Norend írta:https://2img.net/h/oi53.tinypic.com/2nbav6g.jpg

Padded Jack X-ray
bal oldala elvileg és volt még valami SNM a fájlnévben eredetileg ez nem tudom hogy mennyiben kötődik hozzá


sikerült eredeti képet szerezni róla



https://2img.net/h/oi56.tinypic.com/o9hj4n.jpg
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Ápr. 10, 2011 10:28 pm

Na ez egy érdekes kérdés. a külső borítás bőr, tehát a belső szalagok is gyanúsan bőrök, de valószínűleg drasztikusan vastagabbak. Kép alapján a külső borítást 2-2.5mili vastagra tippelem, tehát a belső szalagoknak legalább 6, de inkább 8,5-9mili vastagoknak kell lenniük.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Ápr. 10, 2011 10:54 pm



summary from memory though is its around 0.7mm thick steel plates, centre-punched, and tinned on both sides. I think there was a reference to there being corrosion on the edges of some plates, so they were trimmed after tinning.

outer shell is linen, inner was a faustian cotton/linen mix, and there's a canvas interfacing onto the outer shell. ties are waxed point type cords.
one bullet hole in the right side of the breast, about 8-10mm dia, which has ruptured the plates but not peirced.
cord binding the plates is strong linen.

https://2img.net/h/oi56.tinypic.com/2exlopc.jpg
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Ápr. 11, 2011 6:40 am

Jogos, este már nem volt agyam rendesen megnézni, ez tényleg szövet. Viszont az akkor is gyanús hogy a csíkozottan belehelyezett anyag nem lemez. Pláne nem olyan vastagság ami golyót fog.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Hétf. Ápr. 11, 2011 6:47 am

nem csíkozott, ha jobban megnézed közelebbtől akkor látod hogy azok négyzetek
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Ápr. 11, 2011 1:01 pm

Jogos, végre meg tudtam nézni nagyobb felbontásban. Mondjuk nekem akkor is úgy tűnik hogy néhány helyen csíkokkal egészítették ki, ez, és az átfedések zavartak össze a kis felbontású képpel karöltve.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 12 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

12 / 22 oldal Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17 ... 22  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.