LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fegyverek - a virslitől a latexig

+26
Cyrrian
Dorten
Nirwastir
Denegra
Morwina
Felanos
Iffar
Pangloss
Ahriman
Deman
Mordor
Magitor
Eglar
Augur
belzee
Andrew
Lobster
Tani
Lorin
Damien-Maelstrom
Árnybíró
Gem Kapocs
Spectre
Ashi Valkoinen
Sonir Norend
Kildar
30 posters

3 / 29 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Next

Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Spectre Csüt. Május 06, 2010 8:19 pm

A hegyet hogyan oldod meg? Nem félsz, hogy kibököd valakinek a szemít? Smile
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Május 06, 2010 8:45 pm

Behajlik, mint a latexcucc. Már küldtek vele szemen. Very Happy
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Vendég Csüt. Május 06, 2010 9:35 pm

Spectre: Nem, nem félek pl azért sem mert nem szúrkodok fejre, másfelöl pedig Ashi jól mondja, az utolsó 10cm-ben már nincs mag, puszta poli PowerTape-pel, meglehetősen hajlékony. Jobban fájna szegény kardocskámnak Wink

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Spectre Pént. Május 07, 2010 6:09 am

Raistlin írta:Spectre: Nem, nem félek pl azért sem mert nem szúrkodok fejre

"Nem azért kell biztonságosra készíteni a fegyvereket, mert feltételezzük, hogy Ön nem tud vívni, hanem azért, mert a szemét ellenfél mindent megtesz, hogy fejjel vegye le a találatokat". Vagy valami ilyesmi Smile
Akkor a köv. kérdés: hogy oldod meg, hogy ne törjön le a hegy?
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ashi Valkoinen Pént. Május 07, 2010 7:24 am

Nem bírom megállni:

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Ztable
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Vendég Pént. Május 07, 2010 7:55 am

Már bocs, de poli... törékeny? :S
Szakadás sem valószínű (ahogy eddig sem volt) minthogy kellöen burkolva van. De ha mégis leszakadna, tudok a helyére forrasztani. Ragasztópisztollyal csodákat lehet elérni poliügyben. Előbb szakadna el a poli semmint a ragasztás engedjen. Ki van próbálva Wink

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ashi Valkoinen Pént. Május 07, 2010 8:10 am

Egy idő után eltörik.

Jellemzően akkor, ha a gazdája rátámaszkodik, a földön húzza maga után, esetleg amikor eljön a pihenő ideje, csak simán lekúrja a földre, ahol rátaposnak. Akkor elég hamar eltörik. Amúgy meg nem, legfeljebb annyi idő alatt, amikor már az egész burkolást érdemes cserélni.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Pént. Május 07, 2010 8:13 am

És a szakszerűtlen fegyvertárolás (rátámaszkodás, földönhúzás, ilyesmi) amúgy is olyan dolog amiért szerintem már járna a railjetes beöntés.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Lorin Pént. Május 07, 2010 7:46 pm

Ezt én is mindig mondom azoknak akik az én kardjaimmal játszadoznak hogy ne tegyék már rá a hegyére, és erre kapom a választ.: "De nem támaszkodok rá...".
Raist.: Eleddig nem pepecseltem a markolattal:P. Egyszer próbáltam de túl sok időm ment rá és mivel nagyon kezdő voltam és nagyon gagyi dolgot akartam ezért el is lett rendesem cseszve. Ezen negatív tapasztalat óta nem is igen ügyeskedtem ilyenekkel, de idén amúgy is igényesebb fegyverekkel akartam készülni így ezt is tuti kipróbálom. Amúgy ha túl sok hegyet hagyok a fegyverem egy idő után tuti rá csap valaki és akkor sérül, alkalomadtán le is törik szigszagostól mindenestől, persze ez cső poli.

Jah cső poli, azt mondtátok azt semmire nem hazsnáljátok, de akk a lándzsákra is lap polit tennétek? Shocked

Gem: nem mondtam és nem is gondolom, hogy megoldás lenne ha az ember durvul.

Lorin
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Pént. Május 07, 2010 7:49 pm

Néha lándzsára teszek csőpolit, de ez inkább gyors mint szép megoldás.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Lobster Pént. Május 07, 2010 7:55 pm

Megmondom őszintén és a lándzsára kifejezetten hengerpolit rakok. Az a fegyver az egyik amit nem akarok szépre megcsinálni, hanem ultrabiztonságosra. Nem is szép Smile ( http://picasaweb.google.com/lobster1978/LuminaLive2009#5360637498639679346 )
A lándzsáim azok amik nemhogy a szemgödörbe de még az ember arcába sem férnének be.

Ha használnék nyílvesszőket azok is hengeresek lennének, illetve bármilyen kifejezetten "szúró" sebzésre építő holmit is csinálnék.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 45
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Sonir Norend Pént. Május 07, 2010 11:25 pm

illetve nyeles fegyvereknél néha a nyélre szokás csőpolit rakni hogy ne baszkodjuk le az emberek ujjait.

valamint botoknál még egyértelmű megoldás tud lenni Smile
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Sonir Norend Szomb. Május 08, 2010 5:27 pm



Ugye megtarthatjuk őket? O_O
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by belzee Szomb. Május 08, 2010 6:53 pm

Raistlin írta:Már bocs, de poli... törékeny? :S
Szakadás sem valószínű (ahogy eddig sem volt) minthogy kellöen burkolva van. De ha mégis leszakadna, tudok a helyére forrasztani. Ragasztópisztollyal csodákat lehet elérni poliügyben. Előbb szakadna el a poli semmint a ragasztás engedjen. Ki van próbálva Wink
a poli szakad, erősen mag mögött...

megoldás ha Technocol/textilbandázs a PowerTape alá kerül egy csíkban, diszkréten. A racsipiosztoly kevésbé jó megoldás mint az "eredeti fröcsi"
főleg mert ragasztás mellett szakad újra...
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Vendég Szomb. Május 08, 2010 8:52 pm

arról VAN tudomásom hogy poli szakad, köszönöm

a ragasztópisztoly pedig eddigi tapasztalatok szerint nagyon is jó megoldás csak jól kell használni Razz

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Lorin Vas. Május 09, 2010 5:45 am

Akkor mégis csak lehet használni valamire azt a csúnya csőpolit. Razz:P
Ilyen méretes fegyvereknél nem hátrány, ha inkább biztonságos mintsem szép. Ugyanakkor láttam már egész trú lándzsát is.:
https://2img.net/r/ihimizer/i/dhj2007080305090.jpg/
Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Dhj2007080305090

Ha már szóba kerültek a nyílvesszők had kérdezzem meg, hogy hogyan is tennétek biztonságossá ezen alkalmatosságokat?Sokféle készítési móddal találkoztam de egyik sem olyan amire azt merném mondani hogy úgy néz ki, vagy legalább úgy repül mint egy nyílvessző. A kinézet a legkevesebb, de ha már lőni sem lehet vele rendesen vagy hellyel közzel pontosan akkor veszélyes és mellesleg teljesen felesleges elvinni játékra.

A szövet borítás ennyire strapabíróvá tenné a fegyvert? Suspect Attól még a poli nem szakad el?
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by belzee Vas. Május 09, 2010 6:58 am

én a megelőzés elvén szeretném felépíteni a fegyvereket, és erre van kiélezve a vászonburkolás a hegynél, amúgy ez a módszer van alkalmazva a mi üvegmagos cumóinknál és utó-ragasztásos kísérleti példányok kivételével mind köszöni jól van azok ami e nélkül készült azokat többször kellett javítani ezekkel amúgy már találkoztál és a plusz 10cm poli a hegynél sok sérüléstől megóvott pl engem is "Cs" és "Gy" ellen azon esetekben amikor "szántszándékkal belefejeltem a titkos slan had-onászásba" ;P

Ahol a szövet ellentart a feszítésnek amitől szakad a széle a polinak ott nem szakad max nyúlik de a habszerkezet ezt képes visszaengedni, tehát stratégiai helyeken érdemes rácsavarni egy vékony szövetréteget tapasztalatom szerint, ha ügyesen csinálod akkor nem is látszik P.T. bandázs után a "rongy" hol van!

A lándzsánál én is inkább csőpolit ajánlok alapnak legalább 2 réteget és fél méteren burkolva a nyelet, de a hegynél ha az tiszta poli akkor lehet formálni tru is szerintem... .
...próbálgatni kell, mi az OK és mi a KO...
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Lorin Vas. Május 09, 2010 7:18 am

Következő kardnál majd kipróbálom a szövetet, meglátjuk beválik-e.Viszont egy kérdés, a szövetet csak rá csavarod vagy rá ragasztod vmivel vagy előre elkészített "zsák"-szerűen ráhúzod?
A lándzsára nem túl sok az a fél méter? Pusztán azért mert így biztos hogy ha más kezébe kerül (ami előfordul) eljátssza majd vele azt hogy oldalról kicsit megbök mintha az valami kiegyenesített kasza lenne. Pedig nem az, mert lándzsa.
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by belzee Vas. Május 09, 2010 7:41 am

én csak rácsavartam a beragasztózott polira a vásznat, de a régi zsákos módszer se rossz! bár azt is racsiznám.

a fél méter burok a lándzsán meg idiótaság ellen védi a játékosokat és az ellenfél polipéróját, és abban az esetben ha megnézzük hogy egy lándzsát hogy is használtak anno még a másik végére is tennénk kb ugyanennyi polit de ez már túlmutat a pikás/hoplitás szemléleten...
Spoiler:
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Május 09, 2010 7:54 am

Megjegyzet igazából minden fegyvernek minden részét polizni kéne ha trún akarnánk őket használni Razz Sőt, vastag polikesztyűt, policsizmát és polisapkát kéne hordani Razz
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by belzee Vas. Május 09, 2010 11:35 am

más téma :

a bőrmagos kísérlethez opcionálisan nem jó a linóleum? dobótőröknél szerintem belefér bőven csatabárd fejeknél pedig mivel kevésbé merev oldalirányú elhajlás esetén még jobb is lehet... bár ez nem a tartósságra irányuló megjegyzés
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Vas. Május 09, 2010 11:46 am

Mivel a tőrök lesznek bőven gyűrve, szeretnék minél elpusztíthatatlanabb hozzávalókkal dolgozni, a bőr pedig jó lenne ehhez mer tuti nem fog eltörni/szakadni.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Május 09, 2010 12:01 pm

Ha a bőr rugalmasságát akarod javítani ahhoz pedig egyszerűen indokolatlan mennyiségű viasszal itasd be Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by belzee Vas. Május 09, 2010 1:15 pm

Egyre jobban érdekel ez a project Smile
Én most a ceruzamagos dobótőröket kezdem el felcserélni a lino-s'ra egyenlőre tetszik: Occ'o, pici, chini!
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Lorin Hétf. Május 10, 2010 11:30 am

Abban azért nem értenék egyet hogy tőlünk nyugatabbra annyira biztonságosak a liveok illetve olyan pro cuccokkal vagdalkoznak. Már csak azért sem mert láttam olyan live ot ahol a fegyverkészítési segédletben a méternél hosszabb pengéjű kardokat alumínium magból csinálják.Razz. Nálunk azért az ilyeneket nem hogy nem reklámozzák de nem is engedik (érthető okokból). Szóval azért nem mindenben kell követni a Nyugatot.Razz

Egy fontos kérdés.:
A Nagyobb mennyiségben honnan szereztek bőrt? Lomtalanítás során szedtem össze pár bőrnek kinéző tárgyat de úgy 90%-a az a csak bőrrel bevont valami, így nem tudok normális bőr cuccost csinálni.

Miért Gem szerinted nem néznénk ki jól ha mindenki tetőtől talpig be lenne öltözve polifoamba? A vas már amúgy is elavult ósdi dolog...meg rozsdásodik is RazzVery Happy
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 3 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 29 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 16 ... 29  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.