LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

+16
Morwina
Magitor
Augur
Lobster
Eglar
belzee
Spectre
Andrew
Damien-Maelstrom
Nirwastir
Bexter
Gem Kapocs
Sonir Norend
Ashi Valkoinen
Ichigo
Kildar
20 posters

7 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 7 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Júl. 07, 2011 5:41 pm

Akác addig szúr amíg le nem tövisezed. Utána nem. Viszont tartós és jó minőségű keményfa. Keretes dolgot leginkább azért vetettem fel, mert egyrészt egyszerűen és gyorsan felépíthető/lebontható épületeket lehet vele csinálni, másrészt ha valaminek a helyére mást akarunk építeni, akkor elég a tartócölöpöket átásni, a kereteket meg akár madzaggal fixen lehet rögzíteni a cölöpökhöz akárhol és akármikor pár perc alatt.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 7 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by belzee Pént. Júl. 08, 2011 11:37 am

más témában már kikeltetek az "önszopatások ellen, egy modulokból felépített ház helyszínre szállítása épp olyan macera mint a víztartály és annak feltöltése...

Egy ilyen fonott fűzfa modul lap kb 10 kg ezért ez egy 1m*1,7m-es lap (feleségem nagyapja készít ilyeneket télen unalmában a disznó/csirkeól védelmére és kerítésnek, egy említett mezőgazdasági karám áll 6-15db ilyen lapból+cölöpök amire rögzíti...
a háttérben viszont kukoricaszár viszont könnyű és erőssebb mint a nád, 2m felett van a hossza kb szemét/tüzelő kategóriás faluhelyen, tehát ingyé' is beszerezhető ha már modulárisan építhető és inkább occo'árért munkaerős dologban gondolkodunk....
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 7 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Júl. 08, 2011 1:05 pm

A fonott keretek és a vízzel töltött műanyag tartály közötti két legnagyobb különbség, hogy míg a másodikhoz mindent cipelni kell minden egyes alkalommal, az elsőt a terepen található anyagokból meg lehet építeni és a terepen lehet raktározni.
De ha felszállítod a kukoricaszárat a terepre nekem jó az is Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 7 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by belzee Pént. Júl. 08, 2011 8:56 pm

sőt vetek tengerit (instant fal) és akkor cipelni sem kell Very Happy

Legközelebb írjál valami hasznosat is, ez nem offtopik és személyes sérelmek kiélése topik. -Ashi
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 7 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Lobster Szer. Júl. 13, 2011 7:00 am

Találtam végre két igen szemléletes képet.

KÉP1

KÉP2

Leteszteltem laikusokon, és valóban szembetűnő az anomália számukra is. Bár az elfogulatlan ámde külső szemlélők véleménye önmagában nem kell, hogy meghatározza a további sorsunk, de azért elég jól rámutat a mi saját elfogultságunkra.
Trúság ide vagy oda, de addig távol állunk bármiféle hitelességtől, amíg nem lesz módunk a történethez passzoló környezetben játszani.
Ez pedig jelenlegi lehetőségeink alapján kb egyet jelentene a "civilizált fantasy" vonal megszűnésével, mindaddig amíg legalább egy várat nem tudunk bérelni/szerezni Very Happy Gyanítom ez ebben a formában nem valósul meg egyhamar, így maradnak az alternatív lehetőségekkel való kísérletezések és az adott játékok történeti hátterének (helyszín, sztori...stb) illetve a dresscode átgondolása.

Így végülis szegről végről megoldódik az építkezés problematikája, hiszen a jelenlegi fáradságos munkával megépített környezet a megfelelő sztorinak totáltrú alapot képezhet!
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 7 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Sonir Norend Szer. Júl. 13, 2011 11:20 am

megjegyezném hogy ezt a problémát a legnagyobb larpok se oldották meg teljesen, szal pl Drachenfesten is leginkáb sátortáborok vannak egy palánkkal körülvéve:
https://2img.net/h/oi55.tinypic.com/2j0yp8o.jpg

mondjuk az egyetlen ellenpélda amit találtam az meg valamelyik skandináv larpról van ha jól emlékszem, Itt még valamilyen szinten hihetők lennének azok a puccos ruhák, de talán egy kicsit még itt is sántítana:
https://2img.net/h/oi52.tinypic.com/2mx5006.jpg
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 7 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Júl. 13, 2011 12:08 pm

Drachenfestnél nincsenek épületek mert csak bérlik a terepet (uyge megintcsak saját terep rulz). Plusz azt hiszem csak kihelyezett helyőrség(ek) vannak in-game, oda meg simán hihető a sátortábor, pláne ekkora méretben.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 7 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Lobster Szer. Júl. 13, 2011 12:18 pm

Egyetértek Gemmel. Fix helyre pedig valami ilyesminél kezdődne az "épület" nálam:
http://www.mediafreaks.org/2008/07/28/the-larp-city/

Persze mint látható, itt is használnak olyan eszközöket amik nekünk nincsenek, és már ránézésre is a faanyag idehaza százezrekbe kerülne...
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 7 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Eglar Szer. Júl. 13, 2011 12:39 pm

Persze, hogy igencsak átabotába összedobott, amink van. Jogos, hogy bőven van hová fejlődnünk; de azért az se felejtsd el, hogy nem egész két éve még ennél is sokkal rosszabb volt a helyzet (vö. madzagfalak/városok), és egyes hazai larpok kb. itt tartanak most is. Sajnos vagy nem sajnos, a pillanatnyi lehetőségekhez mérten ez a maximum; ahová esetleg fejlődni lehet teljesen saját, minimum palánkkal körülvett terep nélkül, az a Drachenfest-féle sátortábor. Az, hogy tetszőleges t ideig lovagolunk ezen, az anyagi lehetőségeinken nem fog változtatni. Kevés, amire jutottunk, de attól még nem lebecsülendő.

(Tudom, hogy konstruktív kritika akart lenni részedről, de azért kicsit már soknak érzem a tatabányai terep folyamatos csepülését.)
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 7 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Lobster Szer. Júl. 13, 2011 12:56 pm

Ad1: nem a tbányai terep van csepülve, hanem a terephez alkotott történeti koncepció disszonanciája. Britszásznak tökéletes a hely.
Ad2: nem lovaglás, hanem tényleges ötletelés ment a témában. Akár építési eljárásokkal kapcsolatos vita formájában, akár a meglévő elemekhez való igazodás koncepcióját felvetve.
Ad3: Én is kapáltam, építettem még féldöglötten is, vszeg nem azért mert nem hiszek benne, hogy így jobb mintha nem csináltunk volna semmit.
Ad4: Pont a fejlődési lehetőségeket vettük számon, és elég konkrétan ki lett mondva, hogy mi az út legvalószínűbb alapkövetelménye (saját tulajdonú terep).

A dologban az a vicces, hogy ha a logisztika nem számítana, akkor iszonyat jó helyeket lehetne venni bagóért (ilyen 30-40 hektár erdőt 300 k hufért). Csak sajna ezek lenn vannak a csába, ahova az életben nem mászna le a játékosok fele se. Mindenesetre az igazi nehézség az, hogy pest viszonylagos közelségében magasak az árak, távolabb meg nem alkalmas a közösségnek...
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 7 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Sonir Norend Szer. Júl. 13, 2011 1:02 pm

mondjuk ez a kurva messze van dolog abban az esetben nem játszana ha nem az 50-70 fő körül mozogna egy larp létszáma hanem inkább 2-300 fő körül plusz meglenne a minőség is. Akkor az emberek vennék a fáradtságot. Mondjuk ez megint ilyen "talán 5 év múlva vagy még később" kategória.

btw Gem, nem fikáztam a Drachenfestes sátortábort csak rámutattam hogy az ilyen úri hölgy jelmezek még ott is sántítanak
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 7 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Júl. 13, 2011 1:31 pm

Homár: Saját tulajdonú helyre már millió lehetőség van, süllyesztett terű épületek, palánk/rönkházak, zsupfalas épületek stb. Ebből alapanyag szükségletre a süllyesztett terűek alegjobbak, viszont sok meló is van vele. Ellenben megoldott a hőszigetelés, szerkezetileg nagyon kevés munka van vele ha maga a süllyesztés megvan, némi fóliával (amire viszont még én is azt mondom hogy bagatel tétel) pedig a vízszigetelés is megoldható könnyen, így fel sem tellik nagy esők után sem. Hátránya még hogy a tetőket valamiylen kerítéssel körbe KELL venni, elkerülendő hogy valaki véletlenül rásétáljon.
Palánk-rönkház a valamivel kisebb munkaszükséglettel kerül előnybe, viszont ez csak akkor igaz ha van megfelelő alapanyag, amit rönkház esetén ugyan ad a terep, de a palánkot venni kell. Hőszigetelést sártapasztással meg lehet oldani de melós, ellenben nem kell annyira a vízszigeteléssel szöttyögni és nem lehet véletlenül rásétálni a tetőre.
Zsup épület olcsó (főleg ha a terepen learatható a nád is), gyorsan megvan, hő és vízszigetelése is jó, ellenben durva viharok nem kicsit megrongálják. Sártapasztással ezen lehet segíteni, de mechanikailag akkor is ez a legkevésbé ellenálló a 3 közül.

Mindháromból lehet építeni szedett-vedett, meg kurvajó épületeket is, bár a zsupból nehéz igazán civilizált külsejű valamit formázni, arra a palánk vagy a süllyesztett a legesélyesebb. Utóbbiból lehet csinálni idővel kétszintes épületet is akár, bár ennek a megtervezését már azért olyanra bíznám aki ilyesmit végzett. (Hajópadló nem horror összeg, a falak megépíthetők rönkből vagy palánkból tetszés szerint)

Sonir: értem én, de ott nem a történet van túl civilizált közegbe ültetve. Egyszerűen vanank játékosok akik úgy gondolják hogy helyőrségi táborba is díszruhában érkeznek. (Megjegyzem sokszor adott korban a kivonuló ruha is sokkal díszesebb az indokoltnál, így még ha butának is érződik néha a túl civilizált ruha, nem feltétlenül az, ha a földi történelmet vesszük alapul)

Távolság: Én is tudok neked olyan területet mutatni amit relatív kurva olcsón meg lehetne venni, de még a tőle 3-4 km-re lévő faluba sem talál oda tömegközlekedéssel sem olyan ember aki nem ismeri a járást. A terepre meg pláne nem, mert az alföldi szikes pusztán az ösvény szó nagyjából ismeretlen Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 7 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Iffar Szer. Júl. 13, 2011 3:11 pm

Kérdés: van értelme olyan lehetőségeket agyalni, amihez saját terület kell? A közeljövőben, vagy középtávoli jövőben (mondjuk 3-4 év) lesz annyi pénz a magyar larpereknek, hogy tudjanak venni egy területet, és felépíteni rá egy falut/várost akár csak pár komolyabb épületet?

Ha nem, akkor megint csak az álmodozás megy, ami jó dolog, de vigyázni kell nehogy benne ragadjon az ember. Lehet másfelől kéne közelíteni a témát.

Ahogy Eglarnak nekem is a sátortábor tűnik a legjobb útvonalnak. Ez anyagilag jobban eloszlik a larposok között (hisz mindenki magának készíti a táborozási eszközöket) és jól tud mutatni (lásd drachenfest).
Ugyanakkor ezzel is lehetnek gondok, egyrészt a szervezőknek olyan hátteret érdemes adni, amibe beleillik a sátortábor. Másrészt pedig fizikailag kell elég hely ilyen eszközök felállításához.
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 7 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Lobster Szer. Júl. 13, 2011 3:19 pm

Perspec ha mindenki vesz egy sátrat (nem tudom hány forint lenne darabja egy normálisabbnak) akkor ezt összedobva már egy kisebb erdőt meg lehetne venni. És a sátrakkal ellentétben, az erdő tartós befektetés Very Happy

Az igazi kérdés az, hogy létezik e olyan közösség aki hajlandó egy közös arculatért áldozni, mert ha igen, akkor az már jó alap lehetne egy erdő vásárláshoz is.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 7 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Nirwastir Szer. Júl. 13, 2011 4:17 pm

Én el tudom képzelni úgy a következő 10-20-sok évemet, hogy ha nem lépek le nagyon külföldre akkor kijárjak az erdőnkbe építgetni-szépítgetni Very Happy
Csak akkor tényleg megközelíthető helyen legyen. Meg mondjuk diák vagyok és limitált pénzösszeggel tudok beszállni, viszont pl. szívesen gyűjtenék egy évig ilyen dologra.

Most már csak az a kérdés hogy én vagyok-e nagyon deviáns vagy mások is így gondolják Very Happy
Nirwastir
Nirwastir

Hozzászólások száma : 327
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2008. May. 03.

http://zgraph.casthaste.net

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 7 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by belzee Pént. Júl. 15, 2011 8:16 pm

Nirwastir írta:Én el tudom képzelni úgy a következő 10-20-sok évemet, hogy ha nem lépek le nagyon külföldre akkor kijárjak az erdőnkbe építgetni-szépítgetni Very Happy
...-...
Most már csak az a kérdés hogy én vagyok-e nagyon deviáns vagy mások is így gondolják Very Happy

Ez a gondolat nagyon szép! ..szerintem ez a gondolkodásmód a világról köt össze sokunkat itt...
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 7 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Sonir Norend Pént. Júl. 15, 2011 8:26 pm

legyen áram, víz és net ott aztán ki is lehet költözni állandó karbantartásra Smile
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 7 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by belzee Pént. Júl. 15, 2011 9:26 pm

chatelninincs is szebb mint a tábortűz fényénél chatelni
ha nincs víz, előbb utóbb ilyen épületekbe kezdhetünk gondolkodni:


Az áram számomra a fagyasztott áru minőségének megőrzéséhez szükséges, nem laptophoz, viszont a telefon az fontos és szükséges!
Spoiler:

A területen legyen egy sövénnyel elkerített hely a kocsiknak, ne legyenek szem előtt de kéznél legyenek,
legyen sok bokor, hogy legyen értelme az ösvényeknek amelyek a "tanyákat" és nevezetes helyszíneket összekapcsolják.
ha valaki létrehoz egy tanyaépületet barátaival, és körbekeríti, akkor hozhatja a házikedvenceit is!


egy gyakorlati ötlet, az ösvényeket ha forgáccsal és fűrészporral takarjuk le az épp úgy meggátolja a gyomosodást mint a fakéreg (mulcs) viszont ingyé beszerezhető és kevésbé szeretik az idegesítő rovarok, mivel nem tudnak elbújni a ledöngölt fűrészporos forgács között mint a kérgek közötti réseknél, valamint az eső és a fagy még tömörít rajta, (4-6 évente érdemes újítani mert könnyebben bomlik , és akkor márc kevésbé feltünő azt út)






belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Épületek, helyszínek, táborkép és életmód - Page 7 Empty Re: Épületek, helyszínek, táborkép és életmód

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

7 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.