LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Speciális hatások kellékezése - Magic props

+6
Ashi Valkoinen
Gem Kapocs
belzee
Kildar
Augur
Lobster
10 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

Speciális hatások kellékezése - Magic props - Page 2 Empty Re: Speciális hatások kellékezése - Magic props

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Márc. 15, 2011 4:19 pm

Egyébként maga a mágia is már egy elég szerteágazó, és személyenként eltérően kezelt dolog. Szóval az ilyen "mi a mágia" típusú kérdésekre ahány ember, annyi féle válasz lesz.

Mi a mágia?
Természetfeletti hatalom, vagy a világ természetének működő része, a kardozni nem akaró játékosok számára járható út, felesleges faszalgás, elérhetetlen kiváltság, stb. játék és egyén függő. Én szívem szerint a játék világának működő része ÉS a kb. elérhetetlen kiváltság kategóriába teszem, mert nekem ez szimpatikus. Vagyis hogy a mágia - bár természetes dolog - koránt sem ismert vagy gyakori - alkalmazói pedig nagyobb hatalommal bírnak azoknál, akik nem ismerik.

Kellékek és beszerzésük
Szerintem a varázslatok viszonylag jól kellékezhetőek akár személyi ráfordításokkal is. Tehát nem kell minden dolgot a szervezőknek állniuk, a varázshasználók maguk számára is tudnak kellékezni. Ha világítós dolgokat akarunk, akkor persze olcsóbb és egyszerűbb, ha központi beszerzés van (DK, világítós cuccok). De tekercsek, csontok, kalapok, üvegcsék, különböző színű, remélhetőleg IRL nem mérgező folyadékok, kódexek, naplók, receptek és varázsigék, nos, ezek mind olyan apróságok, amit egy magára adó varázshasználó a játék előtt elkészít és a játékra el is hozza. Mert a harcosoktól is elvárjuk, hogy ne rózsaszín virslikkel mászkáljanak, talán a varázsló karakter is több egy 2×1 méteres lepedőnél.

Egyébként amit még coolnak gondolok és ügyes dolgokat lehetne csinálni, az a LED-es (+elem) technika, közepes és nagyobb méretű, mágikus tárgyakban. PL. egy foglalat, amibe meg kell találni a megfelelő bepasszoló rúnát vagy akármit, amikor berakod, az zár egy áramkört és felpislan egy LED vagy ilyesmi... De egy kötött helyszínű rituálén sem ördöngös dolog földbe ásni egy 1-10 wattos LED-es elemlámpát, ami alulról valami fényt jól szóró üvegfelületet világít meg... Nem lesz számítógépvezérelt, villogó, stb, de a tábortűznél misztikusabb fény fog adni.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Speciális hatások kellékezése - Magic props - Page 2 Empty Re: Speciális hatások kellékezése - Magic props

Témanyitás by Spectre Kedd Márc. 15, 2011 6:02 pm

Tavalyi Fagyott Világon volt egy varázsló bot. 3 részből állt, a bot kettőből + egy csúcsdísz. A csúcsdísz egy kezet formált, ami egy kristályt markolt. A kristály alatt led volt. A boton rézből futott végig az áramkör, ami összerakásnál zárt. Sajnos kicsit kapkodósan volt összerakva, így nem húzta sokáig, de játék előtti próbán elég faszántos volt.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Speciális hatások kellékezése - Magic props - Page 2 Empty Re: Speciális hatások kellékezése - Magic props

Témanyitás by Lorin Szer. Márc. 16, 2011 8:15 pm

Gem
Egy Fantasy világ mágiájáról beszélek. Ott gagyi a diszkó lámpa, pláne ha még csak véletlenül sincs álcázva. A fényeffektek nem rosszak, de pl a Homár féle világító gömböt sokkal többre értékelem mint egy reflektort.

Ashi
ha tudnád ezzel a rúnás-áramkörös dologgal mekkora ihletet adtál. Very Happy

Spectre
Miért kellet 3 részből összerakni? Nekem is csináltam anno varázslóbotot, és az világított is, de az a mai napig megvan, és még a végében lévő üveg üvegkavics sem tört el.Razz
Bár igaz, ezzel körülbelül annyit combatoltam hogy amikor valaki megtámadott amíg nem használtam valamilyen hatást addig próbáltam azzal védeni magam (ergo egyszer nem ütöttem fele senkire mert nem volt burkolva, de védekezni igen jól lehetett azzal is).


Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Speciális hatások kellékezése - Magic props - Page 2 Empty Re: Speciális hatások kellékezése - Magic props

Témanyitás by Spectre Szer. Márc. 16, 2011 8:54 pm

Kveszt volt, hogy meg kellett találni és össze kellett rakni. Állítólag sikerült is, de valamikor ösze is tört a cucc.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Speciális hatások kellékezése - Magic props - Page 2 Empty Re: Speciális hatások kellékezése - Magic props

Témanyitás by belzee Csüt. Márc. 17, 2011 8:21 pm

Megfelelően elhelyezett reflektorokkal elő lehet idézni a Vörös és a kék holdat, ha éjjjeli játékon füstgránátot bevetünk az autó fényszórója is elég para hatást tud kelteni ha megindulnak mögüle, egy ledlámpa/gyertyafényes gyülekezőtér eléggé lapos tud lenni tűzgyújtási tilalom alatt lévő területen, tehát szerintem ide azt a disco fényvetőt és megdolgozva igenis lehet hatásvadász cucc, feltéve ha az adott játék elbírja, és nem ez az egy cool dolog benne...
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Speciális hatások kellékezése - Magic props - Page 2 Empty Re: Speciális hatások kellékezése - Magic props

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.