LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Egyéb tárgyak ingame-esítése

+4
Ashi Valkoinen
Gem Kapocs
Sonir Norend
Deman
8 posters

Go down

Egyéb tárgyak ingame-esítése Empty Egyéb tárgyak ingame-esítése

Témanyitás by Deman Szomb. Jún. 26, 2010 3:32 am

Mire gondolok itt? Hátizsák, szék, sátor, egyebek...

Egyéb tárgyak ingame-esítése Folding_br_chair_large

Ez az aranyos kis egyszerű (szerintem akácból mehet de akár fenyőből is vastagabba) viking style de annál 10x könyebb táboriszék például egy fantasy larpon teljesen jól elmegy (feltéve hogy normálisan van elkészítve középkori feelinggel). Szal nem pont így:

Egyéb tárgyak ingame-esítése BRCH02WA_large2

Persze felvetülhet a gondolat bennetek, hogy alig tudjátok így is lecipelni a cuccot, mi a francnak még egy széket is vinni?

A project lényege amibe most tervezés szinten belekezdtem, hogy ezt a széket átalakítsam egy hybrid külső vázas hátizsák/tábori szék kombóvá, vagyis nem kell külön cipelni mert azon cipeled a cuccaidat. Nemcsak hogy ingame használható gyalogos szállítóeszközt kapsz de egy frankó széket is hogy ne kelljen a földön ülnöd amikor mondjuk főnemest játszol...

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Reffunbeladen.jpg

Egy ilyen alkalmatosságon ha jól van megcsinálva midneféle nehéz cumót lehet szállítani ami normál esetben nem pont hátizsákos cucc, pl kannás víz konzervhalmok, nehéz ládák, hordó, de persze egy sima vászon zsák is rárögzíthető meg pár takaró ráköthető alulra egy kisebb sátor és kész a standard menetfelszerelés.

Hasonló alkalmatosságot a jégkorszakból is találtak ha jól vettem ki, azóta a világ midnen táján használták valami féle változatát egészen a modern időkig. A szék kombóról nem találtam semmi feljegyzést vagy utalást de hé, ha fantasy akkor elmegy. A technológia és az anyagok midneképpen adottak hozzá.

Megpróbálok egy normális dokumentációt készíteni majd addig is linkeltem a képeket hátha valakinek megtetszik a szék.

Szerk: Öszvér v3 törölve mert elavult...
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Egyéb tárgyak ingame-esítése Empty Re: Egyéb tárgyak ingame-esítése

Témanyitás by Deman Kedd Jún. 29, 2010 6:09 pm

Deman írta:Nah Öszvérből v4 makettje elkészült balsafából pillanatragasztóval oldottam meg. Bemutatható vele a koncepció és az elképzelt működés.

Képek hamarosan (holnap remélem). A lényeg hogy működhet. Székként egyértelműen működik, cipekedni vele egészen más kérdés. Van egy olyan probléma hogy az ideális háttámla magasság és az ideális hordkeret magasság teljes mértékben különböznek, de valszeg erre is van megoldás.

Amikor elkészítek egy hulladék fenyőléc prototípust akkor majd gyakorlatban is megvizsgálom hogy lehet kényelmesen hordani, mert egy makettről ez soha nem fog kiderülni. Sad Az elmélet határai...

Nah v4 se lesz jó de a v5 már kész a fejemben ami orvosolja az instabilitást oldalra ami abból adódik hogy az ülőke szélesebb mint a lábak. Nem nagy ügy a cipelés vagyis a hordszíjak rögzítése sokkal nagyobb probléma.

Egyéb tárgyak ingame-esítése Kep103Egyéb tárgyak ingame-esítése Kep135

Egyéb tárgyak ingame-esítése Kep140Egyéb tárgyak ingame-esítése Kep141

Egyéb tárgyak ingame-esítése Kep142Egyéb tárgyak ingame-esítése Kep143Egyéb tárgyak ingame-esítése Kep144
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Egyéb tárgyak ingame-esítése Empty Re: Egyéb tárgyak ingame-esítése

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Jún. 29, 2010 6:43 pm

valahogy nem érzek magamban annyi trúságot hogy valaha is ilyennel akarjak lecipelni cuccokat egy larpra
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Egyéb tárgyak ingame-esítése Empty Re: Egyéb tárgyak ingame-esítése

Témanyitás by Deman Kedd Jún. 29, 2010 8:58 pm

Remélem hogy olcsóbbra vagy árban versenyképesre ki tudom hozni egy modern vázas hátizsákkal az egész alkotás ennél kecsesebb lesz kb mint a szék a felső postban nem kellenek ilyen ormótlan gerendák, kétlem hogy 2-3 kilónál többet fog nyomni ami ha jól fekszik fel akkor nem súly háton és lehet rajta cipelni majd legalább 40-60-at ahhoz képest semmi.

Szal ez nem csak a trúságról szól de egy olcsó és kénylemes technológiáról reményeim szerint. De lehet ez a túl sok minden nem fog összejönni: archaikus, olcsó, könyen elkészíthető, könnyű, stabil, ergonómikus, biztonságos... így is jó meg úgy is jó, és könnyen átszerelhető... szerintem végzett fomratervezőknek is kemény feladat lenne én meg infós vagyok.
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Egyéb tárgyak ingame-esítése Empty Re: Egyéb tárgyak ingame-esítése

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Jún. 30, 2010 8:11 pm

Hát ez így mind biztos hogy nem fog teljesülni, de törekedni lehet rá Very Happy
A cipelős funkciónál az alsó lap teherbírását eygszerű trükkel lehetne növellni, konrétan a két első sarkot kikötni a váz tetejéhez. Ez a stabilitását és a teherbírását is nagyban növelné szerintem.
Szerintem megfelelően alápárnázva pokróccal stbvel semmivel sem lesz kényelmetlenebb egy mai túrazsáknál. Bár szék alkalmatosságot tekintve én maradok a régi 3 lábú horgász fazonú székemnél. Egyszer mint a bot és amint lesz időm kicserélni a vásznat strapabíró is lesz Smile
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Egyéb tárgyak ingame-esítése Empty Re: Egyéb tárgyak ingame-esítése

Témanyitás by Deman Csüt. Júl. 01, 2010 9:26 am

Hát, ja igazából nem kell majd párnázni, mert a fa nem fog hozzáérni terveim szerint cipelésnél az emberkéhez direktbe, az azér fájna. Egy bőrszíjon fog felfeküdni a veséknél meg a nyak alatt nagyrészt a hevederek tartják az a rész még kidolgozás alatt fából vagy bőrből nem tudom.

Egyenlőre Mark VII-nél tartok. Very Happy

Ebből 3 típus van az A a fapados a B a karfás fapados a C a hátradönthető mint a Mark IV... D lenne az ultimate hátradönthető karfás de egyenlőre nincs öteltem hogy. (képeket mingyárt teszek fel) Talán a Mark IX lesz amit elkészítek prototípusba fenyőből.

Szerk: Öszvér Mark VII Type B

Egyéb tárgyak ingame-esítése Mark7B_side

Nah amit itt látunk, az a legrobosztusabb, legegyszerűbb és legstabilabb az eddigiek közül. Az első ábra a szék alakot mutatja és nyilván az utolsó a hordvázat, amelyen a hordszíjakat a legfelső léchez kell rögzíteni és alul a távtartóhoz, valamint a távtartók közt van egy pánt ami a veséknél támaszkodik fel (ezek nem látszanak az ábrán csak a fa rész).

Képzeljetek a jobb alsóra egy zsákot arra egy takarót kötve és az aljára egy sátor felszíjazva...

Szerk: Méretek (mivel nincs mihez viszonyítani)

Az ülésmélység 36 centi a háttámla 50 centi körüli, a váz két feltámasztási pontja között kb 45 centi van.
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Egyéb tárgyak ingame-esítése Empty Re: Egyéb tárgyak ingame-esítése

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Júl. 01, 2010 4:28 pm

Én viszont szívesen mennék bármelyik LARP-ra egy ilyennel, viszont tény, hogy sem időm, sem erőm, sem pénzem ilyennel kísérletezni, ellenben egy prototípust szívesen megnéznék majd működés közben (ha eljutsz odáig), az ötletet abszolút figyelemreméltónak és jónak találom, sokat hozzátenne a hordozó játékos megjelenéséhez (rendes szék, málha, takarók, egyéb).
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Egyéb tárgyak ingame-esítése Empty Re: Egyéb tárgyak ingame-esítése

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Júl. 04, 2010 5:58 pm

a problémám nekem csak annyi vele, hogy egyrészt közel sem lehet annyi cuccot rá pakolni így első látásra mint a mostani hátizsákomra illetve nagyobb az önsúlya is. Innentől fogva azt jelentené hogy kevesebb cuccot tudok levinni.
Ha lenne egy rabszolgám aki cipelné helyettem a dolgokat minden további nélkül vinném vagy ha mittom egy autóm. De sajnos nincs...
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Egyéb tárgyak ingame-esítése Empty Re: Egyéb tárgyak ingame-esítése

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Júl. 04, 2010 7:11 pm

Igazából attól függ. Ha larpra kempingezni mész akkor nem feltétlenül ez az ideális szállítóeszköz. Viszont ha trúlarpozni mész akkor teljesenjó, és 3 napi cuccot bőven fel lehet pakolni. Mondjuk falloutra én is egy 140 és 75 Les túrazsákkal érkezek előreláthatólag (+ szimatszatyor, + tescos fuvar).
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Egyéb tárgyak ingame-esítése Empty Re: Egyéb tárgyak ingame-esítése

Témanyitás by Frájd Pént. Júl. 22, 2011 2:42 pm

Nem találtam ennek jobb helyet, úgyhogy ide...

Ti mivel / hogyan gyártanátok kellően nagy tollból használható és lehetőség szerint trú pennát?
Én egyelőre a, mint egész valószínűen működő, tushegy + tollvég faragása és aztán ragasztása ötletig jutottam...
De érdekelne más megoldás is. Razz
Frájd
Frájd

Hozzászólások száma : 28
Age : 34
Tartózkodási hely : Veszprém, erdős rétek
Registration date : 2010. Sep. 19.

https://www.facebook.com/andras.szoldatics

Vissza az elejére Go down

Egyéb tárgyak ingame-esítése Empty Re: Egyéb tárgyak ingame-esítése

Témanyitás by Spectre Pént. Júl. 22, 2011 3:14 pm

Ami tuti működik: fogod a tollat, elvileg a szárát egy darabon leborotválod. Vagy hajtogatsz rá fémből egy "papucsot", vagy simán a tollat vágod be, oszt beledugsz egy mártogatós tollhegyet. Véletlenül van egy doboznyi eredeti, 1. vh előttről származó tollhegyem... Ha a tollat hasítottad be, akkor pl. bandázsolással biztosítani kell, hogy ne hasadjon tovább.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Egyéb tárgyak ingame-esítése Empty Re: Egyéb tárgyak ingame-esítése

Témanyitás by Magitor Pént. Júl. 22, 2011 3:57 pm

Cirka 30 fokban éles késsel keresztirányba levágod, majd az így kapott hegyet bevágod kb 3.5 mm között és fursz a végére egy kb 2mm lyukat
Egyéb tárgyak ingame-esítése 4122434587_8900215faf
valami ilyesmit.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Egyéb tárgyak ingame-esítése Empty Re: Egyéb tárgyak ingame-esítése

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Szept. 22, 2011 9:53 am

"tűzhely"
ledkötélből és üveggolyókból

Egyéb tárgyak ingame-esítése 211uzd3
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Egyéb tárgyak ingame-esítése Empty Re: Egyéb tárgyak ingame-esítése

Témanyitás by Iffar Pént. Szept. 23, 2011 9:19 am

Deman, mi a helyzet a háti-székeddel? Smile
Érdekelne, mert tetszik az ötlet, én is szívesen mennék ilyennel játékra.

Amúgy Rope bed: http://www.greydragon.org/furniture/beds/ropebed.html , igen ez az ami összetört alattunk nyáron Very Happy
Én fenyőt használtam (olcsó és könnyű), ami nem is lett volna baj, de spóroltam és felhasználtam az itthoni garázskapu maradványát, ami vetemedés gátlóval volt ellátva.
Ez tört el. A másik hiba, hogy megfeledkeztem arról, hogy a terepen nem egyenes a talaj, így érdemes az ágyhoz mellékelni egy ásót vagy kapát Very Happy

Azóta kicseréltem a törött lécet, de még nem volt... ööö ...merszem kipróbálni Very Happy
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Egyéb tárgyak ingame-esítése Empty Re: Egyéb tárgyak ingame-esítése

Témanyitás by Spectre Pént. Szept. 23, 2011 10:14 am

Láttam ilyet élőben, ha rendesen meg van csinálva, akkor tuti működik. Mondjuk ráfeküdni nem mernék Very Happy

Deman meg az utóbbi két évben passzivitizik.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Egyéb tárgyak ingame-esítése Empty Re: Egyéb tárgyak ingame-esítése

Témanyitás by Sonir Norend Hétf. Okt. 17, 2011 10:12 pm

A photo showing my clothes. And my awesome pan with folding handle.
When I saw that one for sale, I thought the folding handle might be a tad too modern for my character.
Then I found out the folding handle pan was based on a roman design from around 300BC.
Egyéb tárgyak ingame-esítése Zin50j
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Egyéb tárgyak ingame-esítése Empty Re: Egyéb tárgyak ingame-esítése

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Ápr. 02, 2013 7:49 pm

Hátizsák-szék témát felélesztve, szakadt a nyakunkba egy adag hátizsák szék. Kb 30-40 literes zsák három vagy négy viszonylag nagy zsebbel, amihez integrálva van egy sima kettéhajtható kempingszék.
Ezt 4990-ért dobáljuk, akit érdekel tévedjen be (7. ker. Huszár u. 10, a Rózsák Terénél), elvileg van egy komplett dobozzal.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Egyéb tárgyak ingame-esítése Empty Re: Egyéb tárgyak ingame-esítése

Témanyitás by Spectre Szer. Ápr. 03, 2013 10:43 am

Képet tolj majd fel.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Egyéb tárgyak ingame-esítése Empty Re: Egyéb tárgyak ingame-esítése

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Ápr. 04, 2013 4:44 pm

Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Egyéb tárgyak ingame-esítése Empty Re: Egyéb tárgyak ingame-esítése

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.