LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tauron Live

+4
Eglar
Gem Kapocs
Ashi Valkoinen
Denegra
8 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

Tauron Live - Page 2 Empty Re: Tauron Live

Témanyitás by Denegra Csüt. Május 05, 2011 9:18 am

Exem történész, és több történészt is ismerek rajta keresztül és a többi kapcsolat is megvan Very Happy És a sulimban többen is vannak akik tanulnak rendezvényt szervezni úgyhogy azt is tudják, hogy milyen papírokat kell megszerezni hozzá Very Happy

De tessék, live: megvan a tauron helyszín!!!!
Normafa (Normafánál a Tündér sziklától nem messze van egy tök jó kis elhagyatott tűzrakós hely): megközelítés 21A busszal végállomásig, vagy 21-es busszal Normafa megállóig.
21A végállomástól a helyszín kilesz cetlizve, amiket csak követniük kell a később érkezőknek.
A játék utáni közös lakoma akár egész estére, hajnalig is elnyúlhat. Aki mihamarabb haza akar menni, éjszakai busz jár (990-es éjszakai járat).

Az 1. játék időpontja:
Május ötödik hétvégéje. Május 28, szombat
délelőt 10 órától gyülekező a 21A busz Normafa nevű végállomásánál, fél12 és fél egy között regisztráció, délután 2-től csata

Részvételidíj még mindíg nincs, de lakomához való hozzájárulást szeretettel várunk (süti, üdítő, nyársalni való, kenyér esetleg sör. Játék és kizárólag a játék után a lakomán minimális alkohol fogyasztást engedélyezek... ) Smile


Denegra
Denegra

Hozzászólások száma : 58
Age : 34
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2011. Feb. 08.

Vissza az elejére Go down

Tauron Live - Page 2 Empty Re: Tauron Live

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Május 05, 2011 9:59 am

Attól hogy valaki tanul rendezvényszervezni... Cool Lényeg hogy ezt inkább tapasztalt emberre bízd, aki kerti sütögetésnél komolyabb rendezvényt is szervezett (felelősségvállalás stb).
Exedet meg a barátait nem ismerem, így nem nyilatkozom a hozzáértésük milyenségéről. Viszont általánosan amit a történész szakon tanítanak, az több tekintetben egy erős és rosszindulatú LOL. Gazdaság- és politikatörténetben valószínűleg sok érdekeset tudnának mondani, de öltözködés/had- és kultúrtörténetben itthon kb 10-15 éve divatos elméleteket és rég megcáfolt téziseket tanítanak.
A papírmunka sem olyan egyszerű hogy tudom mit kell kitölteni. Párom évekig szervezett Zalaegerszegen 24 órás röplabdatornát, sok olyan dolog merült fel az első 1-2 szervezés közben amiről sosem gondolta volna hogy foglalkoznia kell vele, de még az utolsó szervezésnél is kemény és bonyolult munka volt jópár dolgot elintézni.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Tauron Live - Page 2 Empty Re: Tauron Live

Témanyitás by Denegra Csüt. Május 05, 2011 11:32 am

Tudom, hogy kemény, de légyszi, legalább ne hangld le a lelkesedésünket XD
És megint visszakanyar: TAURON!!! Very Happy
Denegra
Denegra

Hozzászólások száma : 58
Age : 34
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2011. Feb. 08.

Vissza az elejére Go down

Tauron Live - Page 2 Empty Re: Tauron Live

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Május 05, 2011 11:50 am

Akkor egy kérdés a Tauron live-al kapcsolatban:
Jól veszem észre hogy effektíve egy túrista útvonalra szervezed az egészet?
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Tauron Live - Page 2 Empty Re: Tauron Live

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Május 05, 2011 1:20 pm

Az még hagyján, de ha a buszmegállótól a terepig kicetlized a játékot, akkor sokkal, de sokkal több olyan ember kerül oda, akit nem szeretnél, hogy ott legyen.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Tauron Live - Page 2 Empty Re: Tauron Live

Témanyitás by Denegra Csüt. Május 05, 2011 3:15 pm

Akkor nem cetlizem ki a játékot Very Happy Rakok ki telefonszámot az oldalra h lehessen aznap zaklatni h hol vagyunk.
És nem, nem túrista vonalra. Attól arrébb találtunk egy tök jó elhagyatott részt, csak a gyülekező van túristák közelében, hogy könnyen és boldogan megtaláljuk egymást és együtt menjünk a terepre. A tegnapi napom azzal telt, hogy az egész környéket bejártam milliméterről milliméterre.
Ha meg egy túrista arra téved (amit erősen kétlek, de ha mégis) akkor mi van? Nem vagyunk szégyellősek és mi a legrosszabb ami történhet?: A) sikítva elszalad, B) meghívjuk h álljon be és sikítva elszalad, C) leáll fényképezni, D) megkérdezi h beszállhat-e.
De akinek nem tetszik a helyszín az lelkesen segíthet másik helyszínt keresni, ahol jár még BKV!
Denegra
Denegra

Hozzászólások száma : 58
Age : 34
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2011. Feb. 08.

Vissza az elejére Go down

Tauron Live - Page 2 Empty Re: Tauron Live

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Május 05, 2011 4:41 pm

Nos én alapvetően kétlem hogy szabvány tűzrakóhely túristaútvonaltól távol lenne. Főleg hogy arra felé jó időben egész sokan szoktak mászkálni, arra van a gyermek vasút is meg minden.

Nem mondom hogy direktbe odamennek a túristák de van egy olya nérzésem hogy a legtöbb larpot nem azért szervezik általában jó pár kilóméterre olyan helyektől ahol emberek járnak mert mindannyian a távgyaloglás fanjai vagyunk.

Valamint két ok amiért nem jó ha arra jár egy civil:
- véletelnül összetéveszthetik egy játékossal és nekiállnak püfölni. Volt már ilyen nem egy larpon, bár tény hogy többnyire sötétben.
- ha egy anyuka arra sétál a gyerekével kihívhatja rátok a rendőröket ha meghallja hogy fenhangon különböző számára sátánista dolgokat üvöltötök.
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Tauron Live - Page 2 Empty Re: Tauron Live

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Május 05, 2011 4:49 pm

Az semmi, de ha elég jó kard-imitációid vannak, távolról a kardokért szintén rád fogják hívni a rendőröket, hiszen közveszély okozására alkalmas fegyvernek látszó tárgy. Más kérdés, hogy közelről nem az, sőt, volt már rá precedens, amely során a rendőrjárőr felfogta, hogy ezek nagyjából bármiféle komoly veszély alkalmazására alkalmatlanok, viszont a magyar jog nem angolszász rendszerű, így két hasonló esetre is születhet két eltérő ítélet.

A parlament a héten elfogadta az egyenruhás-bűnözés nevetséges jogszabályát is, így ha három ember, egyforma tabardokban, fegyvernek látszó tárggyal répelnek éppen egy másik játékost, kellően szűk agyú rendőr esetén szintén szarul lehet járni.

Budapesten és BKV-val elérhető helyeken terepet találni elég nehéz, mivel azt az erdőt, amiben te játszanál, jó idő esetén az a cirka fél millió, kirándulni kívánó ember is megtalálja, aki nem akar túl messzire menni Budapesttől. A Normafánál jártam már én is többször, túl sok, májusi napsütés eseté is elhagyatott helyet nem fogsz ott találni. A mostani lehűlés miatt lehet, hogy kevesebb embert láttál (főleg, mert hétköznap van).
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Tauron Live - Page 2 Empty Re: Tauron Live

Témanyitás by Denegra Csüt. Május 12, 2011 6:37 pm

Ashi: ööö.. most hogy mondod....

Az első játékot akkor is odapakolom most ideiglenesen.
Hogy miért?
JÖTTETEK SEGÍTENI VAGY MONDTATOK VALAMI JÓ HELYET AMIKOR KÉRDEZTEM, HOGY TUDTOK-E?
PERSZE, HOGY NEM! Te is Normafát javasoltad egyébként, hadd emlékeztesselek...
Vettem anyagot, a játékosok akár akarják, akár nem, meglesznek külömböztetve a civilektől. És igen készülök a túristákra és az eshetőségekre, aki jönn játékra megfogja látni, hogy hogyan. Mindent kigondoltam, megszerveztem. Nem eperszem féle szervező vagyok nyugalom.
Mástnem a játékról készült vidiken meglátjátok, hogyan készülök most azért sem fogok magyarázkodni. Inkább gyertek játszani/segíteni, ahogy tetszik Smile
Denegra
Denegra

Hozzászólások száma : 58
Age : 34
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2011. Feb. 08.

Vissza az elejére Go down

Tauron Live - Page 2 Empty Re: Tauron Live

Témanyitás by Spectre Csüt. Május 12, 2011 7:50 pm

Ha nem a luminásoknál leszek, én lehet hogy kinézek...
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Tauron Live - Page 2 Empty Re: Tauron Live

Témanyitás by Kildar Pént. Május 13, 2011 6:53 am

Egyrészt nincs szükség kiabálásra - mert a nagybetű mégiscsak az - másrészt reális esélye van annak hogy kinézek én is répelni kicsit.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Tauron Live - Page 2 Empty Re: Tauron Live

Témanyitás by Denegra Vas. Május 15, 2011 7:21 pm

Nem kiabáltam, hanem kihangsúlyoztam a problémámat mert kisbetűvel senkinek nem tűnt fel 2 hónappal ezelőtt....

Szóval: a helyzet a következő...
Az első 3 játék alkalmával se Darien, sem Melinda nem ér rá, így egyedül kéne szerveznem. De mivel más dolgokat is bevállaltam (melóval kapcsolatban) és még mindíg talánra mondja mindenki h kijönn-e és az emberek többségének baja van a helyszínnel, ezért szeretném, hogy aki biztosra jönn, az jelezze jövetelét május 20.áig este 20:00ig.
Csak akkor lesz játék, ha a jelentkezők száma elér egy bizonyos mennyiséget, mivel egy országhoz minimum 5 ember kell!
Ellenkező esetben a játék elmarad.
Jelentkezni lehet itt, e-mailben ( denegra(kukac)freemail.hu ) vagy facebookon.
Denegra
Denegra

Hozzászólások száma : 58
Age : 34
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2011. Feb. 08.

Vissza az elejére Go down

Tauron Live - Page 2 Empty Re: Tauron Live

Témanyitás by Denegra Vas. Május 22, 2011 8:33 am

Egyenlőre mégsem lesz Tauron, mivel nekem munka, más pedig nincs jelenleg aki helyettesítsen.
( kivéve ha valaki hajlandó szabálykönyvvel mindennel együtt átvenni, illetve új helyszín is lenne, amit Mián vagyis Pangaloss jól ismer tavalyi boszorkányújévről).
Denegra
Denegra

Hozzászólások száma : 58
Age : 34
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2011. Feb. 08.

Vissza az elejére Go down

Tauron Live - Page 2 Empty Re: Tauron Live

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.