LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rivergard - általános megbeszélés

+15
Lobster
Eglar
nagash
Damien-Maelstrom
Andrew
sujozsi
Ishar
Skalle
Draug
Isair
Kildar
Soloviel
Ashi Valkoinen
PG
Lecram
19 posters

11 / 11 oldal Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Go down

Rivergard - általános megbeszélés - Page 11 Empty Re: Rivergard - általános megbeszélés

Témanyitás by Marinda Vas. Márc. 21, 2010 8:53 pm

Skalle írta:
(Télleg, most jut eszembe, hogy jelbeszéddel lehet egyáltalán szóvicceket mondani? Razz )

Hogyne lehetne, különben hogy poénkodnának a némák? Razz sőt még veszekedni is tudnak, egyszer szemtanúja voltam, nagyon komoly volt Very Happy
De miért nem próbáljuk ki? Kanix száján körbetekerünk egy powertapet párszor, mibe hogy egy hét múlva már képes lesz metakommunikáció útján szóvicceket mondani Razz
Marinda
Marinda

Hozzászólások száma : 44
Age : 32
Registration date : 2008. Dec. 31.

Vissza az elejére Go down

Rivergard - általános megbeszélés - Page 11 Empty Re: Rivergard - általános megbeszélés

Témanyitás by Skalle Vas. Márc. 21, 2010 11:06 pm

Marinda írta:
Skalle írta:
(Télleg, most jut eszembe, hogy jelbeszéddel lehet egyáltalán szóvicceket mondani? Razz )

Hogyne lehetne, különben hogy poénkodnának a némák? Razz sőt még veszekedni is tudnak, egyszer szemtanúja voltam, nagyon komoly volt Very Happy
De miért nem próbáljuk ki? Kanix száján körbetekerünk egy powertapet párszor, mibe hogy egy hét múlva már képes lesz metakommunikáció útján szóvicceket mondani Razz

Kanix csak próbál a nyomdokaimba lépni Razz

Mari egyébként ez az avatarkép epic Very Happy
Még epicebb lenne, ha egy XIX. századi romantikus témájú festmény győzelemre vezető arkangyal ábrázolása lenne Very Happy
Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 34
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

Rivergard - általános megbeszélés - Page 11 Empty Re: Rivergard - általános megbeszélés

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Márc. 22, 2010 5:59 am

Skalle, te nem hallottad Petit hazafelé a vonaton. Szerintem azok a szóviccek annyira színvonalasak voltak, hogy te is csak a fejed fognád tőlük... készülj, mert a szóvicckirály trónja körül is ezer intrika szövődik...

Mari avatárján az említett hölgy mögül Damien meg ki lett bannolva. Very Happy Nézzétek meg az eredetit. Very Happy
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Rivergard - általános megbeszélés - Page 11 Empty Re: Rivergard - általános megbeszélés

Témanyitás by Marinda Hétf. Márc. 22, 2010 2:20 pm

Skalle írta:

Kanix csak próbál a nyomdokaimba lépni Razz

Mari egyébként ez az avatarkép epic Very Happy
Még epicebb lenne, ha egy XIX. századi romantikus témájú festmény győzelemre vezető arkangyal ábrázolása lenne Very Happy

Azt kell mondanom Kanix személyében tényleg nagyon komoly ellenfélre akadtál, többször éreztem késztetést hogy kivessem magam a száguldó vonatból egy-egy nagyon rossz szóvicc után komáromból hazafele jövet Very Happy

Köszi, mondjuk valahogy mindig voltak kétségeim a rólam készült képekkel kapcsolatban, de tény hogy ezen Anna nagyon szép munkát végzett, Damien profin ki lett iktatva a háttérből, mondjuk engem azt se zavart volna ha ott marad Very Happy

Tényleg érdemes megnézni az eredetit, egész vicces párbeszédet lehetne hozzáképzelni a szituésünhöz Very Happy
Marinda
Marinda

Hozzászólások száma : 44
Age : 32
Registration date : 2008. Dec. 31.

Vissza az elejére Go down

Rivergard - általános megbeszélés - Page 11 Empty Re: Rivergard - általános megbeszélés

Témanyitás by Damien-Maelstrom Hétf. Márc. 22, 2010 2:23 pm

Örülök, hogy profin ki lettem iktatva... kár, hogy a játékon a fordítottja történt, és én iktattam ki mindenkit, nem? Very Happy
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Rivergard - általános megbeszélés - Page 11 Empty Re: Rivergard - általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Hétf. Márc. 22, 2010 2:56 pm

Kicsit elemzős szemszögből nézve, a befejezés valamilyen szinten várható eredmény volt - az adott feltételeket "kívülről" szemlélve:

Egyszerűen az a tény, hogy egy karakter NAGYON nehezen leleplezhetően (főleg némi alapos szervezői eredetű gyanútereléssel) nem az, akinek mondja magát / látszik, olyan mértékű előny, hogy azoknak, akik ugyanezt nem engedhetik meg maguknak, SOKKAL jobbnak és szemfülesebbnek kell lenniük, mint akik igen - bár ez már a LARP mint olyannak az eredendő, szinte átléphetetlen korlátai.

No persze ezzel nem Damien játékát akarom degradálni, mert ettől függetlenül jó "munkát" végzett (plusz, a szervezői terelések a bullshit nyomokkal sokkal jobb megoldás egy adott befejezés támogatására, mint a sok más játékon látott sima "ez lesz és kész", vagy éppen a játéktechnikai faszalgásokban adott előnyök), ráadásul talán ez a befejezés adja a legmenőbb folytatásra a lehetőséget Wink
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Rivergard - általános megbeszélés - Page 11 Empty Re: Rivergard - általános megbeszélés

Témanyitás by Damien-Maelstrom Hétf. Márc. 22, 2010 3:16 pm

Három lebukási lehetőségem is volt, amit nem ragadtatok meg. (Lehet, hogy volt több is, de ezek nagyon-nagyon durvák voltak.)

1. A templom kifosztása. Ashi ott elkaphatott volna, és lemészárolhatott volna - majdnem látta, hogy kijövök a templomból, és nem volt ott rajtunk kívül senki...

2. A barbár hadvezér halála. Egész napomat együtt töltöttem a hasszasszinnal, és mindenki elfogadta, hogy a földről filozofálunk... holott ezt csak akkor tettük, ha más is ott volt... kicsit többet is lehetett volna kérdezni, no meg durvább eszközökkel.
(btw, itt Skalle elbaszta egy kicsit, ugyanis a szíven szúrt ember nem sikolt fel...)

3. Az igazságszérum. Ott láthatóan vonakodtam inni belőle... erőltetni kellett volna, hogy igyak, és rákérdezni, hogy kinek dolgozok. (Csak kicsit okosabban, mint ez a kérdés.)

Szerintem volt még példa arra, hogy hibáztam... de mind1.

A játék jó volt, és nem kaptam szervezői rásegítést, csak egy menlevelet, és egy levelet, amit talán nem is a legjobban használtam fel. Emellett egy fegyverméreg, és egy igazságszérum, némi pénz. Se fegyver, se kapcsolatok.

Smile
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Rivergard - általános megbeszélés - Page 11 Empty Re: Rivergard - általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Hétf. Márc. 22, 2010 3:27 pm

Igazából nem szándékos szervezői rásegítésről beszélek itt. Rengeteg hamis félrevezető nyom volt, ezek közül egy okozta Draug karakterének a vesztét is, és mire mindegyik hamis nyomnak úgyahogy a végére tudtunk volna járni (mert a legtöbbről csak a legvégén derült ki hogy nem vezet sehova), már rég késő lett volna - az egyik ilyen hamis nyom okozta azt is, hogy inkább Theodulfot akarjam itatni, csak akkor nem tudtam róla hogy csak egy kérdére jó (Király voltam, nem alkimista, na Razz). Legjobb példák erre a jósálmok, amik Murphy törvényei értelmében csak akkor igazak, amikor az ember nem számol velük merthogy "á csak álom", amikor meg foglalkozik velük az ember akkor általában bullshitek Very Happy
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Rivergard - általános megbeszélés - Page 11 Empty Re: Rivergard - általános megbeszélés

Témanyitás by Skalle Hétf. Márc. 22, 2010 4:20 pm

Nos őszintén szólva Theodulfot én eredetileg egy becsületes, királyhoz hű karakternek képzeltem el ebből nem tudom nektek mi esett le. Az eredeti in game terv az lett volna, hogy a szarkeverő királybírót (aki talán nem is volt olyan szarkeverő Razz) kinyíratom, mely sikerült is, majd ha van egy végső konfrontáció az egyház és a király között, akkor a királyt támogattam volna, kár hogy ez a terv dugába dőlt, amikor Soloviel leszúrt (amiről csak annyit, hogy nem a szívemnél éreztem, másrészt ha a szívemnél is ért volna akkor is felordítok, mert akkor ez nem ment végig az eszemen, hogy ja amúgy nem kéne ordítanom ha szíven döfnek, harmadrészt amúgy is feltűnt volna a halálom mert túl nyilvános helyen történt). Amit még sajnálok, hogy Damien elmondta OUTban, hogy rávette Solovielt, hogy öljön meg és ebből kifolyólag ha ennek tudatában utána folyton őt lestem volna, az kissé csalásként érződhetett volna, így akkor már túl sok választásom nem volt, szóval ha kérhetném, ha egy szervezője vagyok egy játéknak, azért azt ne mondja el nekem senki OUTban, hogy ki fog majd megölni, mert rontja a játékélményem (persze én kérdeztem Damientől OUTban hogy halad, de nem éppen ezt a választ vártam Very Happy (azaz annyi elég lett volna, hogy már három embert rávett hogy öljön meg helyette valakit)).
Ami még a játékmenetet illeti, Ashival tárgyaltam egyszer-kétszer az egyháziakkal való együttműködéssel, ő ott emlegette, hogy a király mögött sötét erők vannak én viszont próbáltam inkább a királybíró ellen hangolni, mondván, hogy ő manipulálja a királyt (utólag belegondolva jó lett volna ha a királybírónak is vannak külön pribékjei Very Happy ). A gyanúsítgatások külön jók voltak, konkrétan amikor majdnem letartóztatták Eglart, akkor egy kicsit elröhögtem magam OUTos ismereteim miatt (gondoltam rá, hogy meg lesz ő is gyanúsítva de nem vettem volna rá mérget), amiből aztán egy INes félreértés lett a királlyal, de szerencsére INben kidumáltam magam Very Happy
Továbbá kár volt hogy konkrét kivégzésekre és csonkításokra nem került sor, de legalább a börtönnek hasznát vettük Smile

Ja, és Ashi, az érsek álma nyomán aztán konkrétan a királyt tudtátok be egy démoni lénynek, vagy csak úgy gondoltátok hogy valami hasonló irányítja?
Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 34
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

Rivergard - általános megbeszélés - Page 11 Empty Re: Rivergard - általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Hétf. Márc. 22, 2010 4:48 pm

Skalle írta: A gyanúsítgatások külön jók voltak, konkrétan amikor majdnem letartóztatták Eglart, akkor egy kicsit elröhögtem magam OUTos ismereteim miatt (gondoltam rá, hogy meg lesz ő is gyanúsítva de nem vettem volna rá mérget), amiből aztán egy INes félreértés lett a királlyal, de szerencsére INben kidumáltam magam Very Happy

Kellett neked az orrom előtt röhögcsélned a letartóztatáskor. Egyébként nem sikerült kidumálnod magad, ennek volt köszönhető a bizalmatlanságom a veled és a barbárjaiddal szemben Razz
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Rivergard - általános megbeszélés - Page 11 Empty Re: Rivergard - általános megbeszélés

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Márc. 22, 2010 9:01 pm

Skalle írta:...álma nyomán aztán konkrétan a királyt tudtátok be egy démoni lénynek, vagy csak úgy gondoltátok hogy valami hasonló irányítja?
Úgy gondoltuk, hogy a királybíró mindenképpen (néha túlbuzgó volt, élvezte a vallatás kilátását), a király egy erős talán volt (egészen addig a pillanatig, amíg nem kezdett el itallal erőszakosan kínálni), Izabell pedig szép lassan ártatlanná vált a szemünkben (annak ellenére, hogy mi érveltünk leginkább ellene).
Damien-Maelstrom írta:1. A templom kifosztása. Ashi ott elkaphatott volna, és lemészárolhatott volna - majdnem látta, hogy kijövök a templomból, és nem volt ott rajtunk kívül senki...
Egy sekrestyés lovagnak nem az a dolga, hogy mészároljon. A karakterem IN nem ítélt Téged veszélyesnek, még ha OUT tudtam is, hogy Te meg Solo szart kavarni érkeztetek a játékra. Very Happy Very Happy De alapvetően próbáltam játszani, és ez így volt jól.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Rivergard - általános megbeszélés - Page 11 Empty Re: Rivergard - általános megbeszélés

Témanyitás by Soloviel Hétf. Márc. 22, 2010 10:04 pm

Skalle írta:amikor Soloviel leszúrt (amiről csak annyit, hogy nem a szívemnél éreztem, másrészt ha a szívemnél is ért volna akkor is felordítok, mert akkor ez nem ment végig az eszemen, hogy ja amúgy nem kéne ordítanom ha szíven döfnek, harmadrészt amúgy is feltűnt volna a halálom mert túl nyilvános helyen történt). Amit még sajnálok, hogy Damien elmondta OUTban, hogy rávette Solovielt, hogy öljön meg és ebből kifolyólag ha ennek tudatában utána folyton őt lestem volna, az kissé csalásként érződhetett volna, így akkor már túl sok választásom nem volt, szóval ha kérhetném, ha egy szervezője vagyok egy játéknak, azért azt ne mondja el nekem senki OUTban, hogy ki fog majd megölni, mert rontja a játékélményem (persze én kérdeztem Damientől OUTban hogy halad, de nem éppen ezt a választ vártam Very Happy (azaz annyi elég lett volna, hogy már három embert rávett hogy öljön meg helyette valakit)).

Ja, és Ashi, az érsek álma nyomán aztán konkrétan a királyt tudtátok be egy démoni lénynek, vagy csak úgy gondoltátok hogy valami hasonló irányítja?

ad#1: A szúrás felülről srégen lefelé történt, és tényleg nem a szívnél ment be, hanem feljebb, de a szívnél jött volna ki, ha igazi tőrről lett volna szó.
A szívtalálatnál valami olyan hang elvárt, hogy fel akarsz ordítani, de már levegőt nem kapsz, tehát ha mondjuk tömegben történik, akkor a körülötted lévők még felfigyelnek rá. Amúgy rájöttem, hogy elcsesztem a dolgot, mert alul a gerinc mellé kellett volna beszúrnom, az tökéletesen azt jelenti, hogy még annyi hangot sem tudsz kiadni, mint szívtalálatnál. A torokvágásnál meg gurgulázó hang még kijöhet a szádon.

ad#2: Ezek szerint te inkább úgy tudsz csak játszani, ahogy Keitel akar játszani, tehát az OUT infóra számítasz IN-ben. Szerintem külön érdekesség úgy játszani, hogy nem tudod, nekem külön nehézséget okoz, mert én alapból olyan ember vagyok, aki mindig mindenfelé figyel, erről nehezen tudok letenni, de mégis jó érzés, amikor sikerül eljátszanom, hogy nem figyelek csak 1 felé, mert a karakter olyan beállítottságú. Ha Theodulf alapból figyelt mindig mindenfelé, akkor végül is nem gáz, hogy tudtál a dologról, és így figyeltél mindig magad körül, ha nem...nos, akkor megvan, hogy legközelebb mire figyelj (ill. ne figyelj), ha OUT-ban megtudsz valamit.

ad#3: Az érsek démonszállta lény volt? Áh, akkor ezért lett ideges, amikor beszóltam neki a vallásával kapcsolatban. Nekem tök átlag volt, hogy egy keresztény stílusú vallási személy ideges lesz, amikor valaki szembesíti a hitével kapcsolatos tényekkel, és nem hajlandó elismerni, hogy a másiknak igaza van, és ő téved, mert túl szűken látja a világot. Sohtem az ilyen stílusú karaktereket nagyon jól tudja adni, emiatt is volt jó Brit-Szász Brit változatán, hogy ott volt, mert így volt a két brit vallás között konfrontáció. : )

Színművészetileg Sohtem: rettenet jól játszod az ilyen személyiségeket, gratula. : )
Személyes véleményem pedig az, hogy utálom az ilyen személyeket, és mindig meg akarok szabadulni ezektől gyorsan akárhová is kerülök. : (
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Rivergard - általános megbeszélés - Page 11 Empty Re: Rivergard - általános megbeszélés

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Márc. 23, 2010 4:54 am

Az érsek nem volt démon által megszállt személy, volt egy rossz álma, mint a forrásszerzetesnek. IN infóként a játék elején kapták papíron. Ez volt az egyik gyanúterelés, hogy senki nem bízzon senkiben.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Rivergard - általános megbeszélés - Page 11 Empty Re: Rivergard - általános megbeszélés

Témanyitás by Skalle Kedd Márc. 23, 2010 4:47 pm

Ashi Valkoinen írta:Az érsek nem volt démon által megszállt személy, volt egy rossz álma, mint a forrásszerzetesnek. IN infóként a játék elején kapták papíron. Ez volt az egyik gyanúterelés, hogy senki nem bízzon senkiben.

Forrásszerzetesnek nem volt elvileg álma, hacsak nem imprózott magának egyet. Az érseken kívül még a misszionáriusnak volt, mely az érseket és Gottfried lovagot tüntette fel démoni lényként, hogy megossza belülről az egyháziakat. Egyedül a barbárokat akartam egységesnek, ami szerintem sikerült is, nem nagyon voltak barbárok közt összetűzetésék Very Happy
Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 34
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

Rivergard - általános megbeszélés - Page 11 Empty Re: Rivergard - általános megbeszélés

Témanyitás by Vendég Kedd Márc. 23, 2010 4:59 pm

Szerintem is összhangban és egyetértésben voltunk, bár a kapuőr igencsak az ellenkezőjére hajtott... Smile

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Rivergard - általános megbeszélés - Page 11 Empty Re: Rivergard - általános megbeszélés

Témanyitás by Skalle Csüt. Márc. 25, 2010 9:18 pm

Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 34
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

Rivergard - általános megbeszélés - Page 11 Empty Re: Rivergard - általános megbeszélés

Témanyitás by Skalle Pént. Ápr. 16, 2010 4:07 pm

Nah, mielőtt bárki elkapkodná a szeptemberi dátumokat én bejelenteném igényemet egy szeptemberi Rivergard 4-re, mely Tatabányán kerülne megrendezésre. Habár Kildarral szeptember második hétvégéjét beszéltük meg, azonban egyre inkább úgy tűnik, hogy a harmadik hétvége, azaz szeptember 18-19 lenne a nyerő, remélem akkor még elég jó idő lesz éjszakai játékhoz mert a játék a tervek szerint éjszakába nyúlna.
Történetet illetően a Krannon bukását követő krannoni eseményeket ölelné fel, amikor egy a mágusok irányítása alatt lévő lah'morani kompánia érkezik egy ártatlannak tűnő vadászfaluhoz.
Részletek coming soon Smile
Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 34
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

Rivergard - általános megbeszélés - Page 11 Empty Re: Rivergard - általános megbeszélés

Témanyitás by Ashi Valkoinen Vas. Aug. 08, 2010 6:19 pm

Infók mikor lesznek?

Előre jelzem, szeptember 18. LEGO-találkozó, amin előreláthatólag Marinda, Kanix és én is részt veszünk. A dátum fix, nem fog elvándorolni.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Rivergard - általános megbeszélés - Page 11 Empty Re: Rivergard - általános megbeszélés

Témanyitás by Skalle Vas. Aug. 08, 2010 6:36 pm

Értem. Nos, igazából amikor szeptember harmadik hétvégéjét mondtam, akkor úgy volt, hogy a második hétvégén nem fogok ráérni, de most úgy tűnik, hogy jó lesz akár szept 11-12 is. Meg amúgy is gondolkodtam egy updaten, úgyhogy szerintem nem sokára szolgálok némi infóval...
Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 34
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

Rivergard - általános megbeszélés - Page 11 Empty Re: Rivergard - általános megbeszélés

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

11 / 11 oldal Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.