LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vállalások

+14
Gjin
Magitor
Soloviel
Skalle
Gem Kapocs
Deman
Csubi
Michael
Ashi Valkoinen
Andrew
Kildar
Eglar
PG
Cebo
18 posters

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Go down

Vállalások - Page 2 Empty Re: Vállalások

Témanyitás by Kildar Szer. Ápr. 20, 2011 7:00 pm

Én varrtam kézzel és még ennyiért sem vállalnám be másnak. Very Happy
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Vállalások - Page 2 Empty Re: Vállalások

Témanyitás by Ahriman Szer. Ápr. 20, 2011 7:25 pm

Én nagyon szívesen varrok másnak is waffenrockot, ha elég a vékonyka - kell 20 méter vatelin, 6 méter vastag vászon, 3-4 km cérna, és laza 100-120e munkadíj. Very Happy
Komolyra fordítva - a béleletlen arming doubletemben eddig van kb 25 óra munka, és még nincs kész teljesen. Ez a 25 óra 500/hval számolva is 12500. Mire olyan lesz, hogy elégedett leszek vele, lesz úgy 35-40 óra munkám benne. Az úgy 17500-20000. Steppelés, bélés nincs.
Also, 500 forint 8 órás napokkal, heti 5 nappal 80e-re jön ki. Havi 80e szubminimálbér, azaz ilyen órabérrel nem egészen az egyedi ruházat az, amit korrekt elvárni. Ha meg jó minőségű, méretre szabott ruha az elvárás, akkor nem minimálbérért kell dolgoztatni. Ha Gemnek ennyi pénzből kijön a munkadíj, akkor vagy epicszinten gyorsan tud varrni, vagy minimálbéren, vagy azalatt tartja magát.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vállalások - Page 2 Empty Re: Vállalások

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Ápr. 20, 2011 8:49 pm

Varrógéppel gyorsabb a munka (még ha az idióta műhelybeosztás miatt nagyobbrészt csak a háztartási géppel tudok is jelenleg dolgozni), plusz ha tudod mit hogyan érdemes szabni meg szerkeszteni az is jelentősen megkönnyíti a munkát Wink
Plusz ide jófejségből dolgozok, megjegyzem sajnos az látszik még hogy a varrógéppel van szűk 1 év tapasztalatom, így a varrások nem tökéletesek (többször átvarrt helyeken 2, néhol 3 mili eltérés is becsúszik) viszont nem munkanapra hanem órára számolom a munkát. Dorten gambesonjában a tiszta munkaóra (amibe a saját magam megszopatásait nem számolom bele) 15-16. Ezt én normál 1200-as órabérezéssel számolom, mert még így is egy varrónő ára alatt maradok jócskán.
A fentit ellenben nem azért írtam mert bármi gond lett volna Dorten és köztem, sajnos csak elbeszéltünk egymás mellett, én biztos vagyok benne hogy nem akart megszivatni, remélem ő is hasonlóan gondolkodik arról hogy nem akarom átvágni.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vállalások - Page 2 Empty Re: Vállalások

Témanyitás by Dorten Csüt. Ápr. 21, 2011 12:03 pm

Emiatt ne aggódj Gem tudom, hogy nem rajtam akarod legombolni a karácsonyi ajándékot. Egyszerűen csak tényleg elbeszéltünk egymás mellett. Csak végül megegyeztünk s ma kaptam ezt az sms-t ,hogy mégse mehetek a dubletért, s végül is nem derül ki, hogy mi volt a gond amiért a mai átadást el kellett halasztani. De azt majd msnen inkább mintsem itt a fórumon.
Dorten
Dorten

Hozzászólások száma : 52
Registration date : 2011. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Vállalások - Page 2 Empty Re: Vállalások

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Ápr. 21, 2011 1:44 pm

Lsd panaszkodjunk rovat Very Happy Tömören, eltörött az összes tű ami jó a varrógépbe miközben újra akartam varrni két szegőpántot mert túl rondának ítéltem.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vállalások - Page 2 Empty Re: Vállalások

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Ápr. 21, 2011 1:50 pm

Ahriman nem tud jobb tűt kovácsolni? Very Happy
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vállalások - Page 2 Empty Re: Vállalások

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 2 oldal Previous  1, 2

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.