LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

+10
Lorin
belzee
Magitor
Sonir Norend
Ashi Valkoinen
Lecram
Isair
Lobster
Kildar
Andrew
14 posters

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Andrew Hétf. Márc. 09, 2009 2:51 pm

Sonir Norend írta:jó hát akkor nesze ez:
https://2img.net/r/ihimizer/img133/4280/aollarperfk2.jpg

Mééééééég, pont ilyeneket akartam látni Very Happy
Meg a burkolt fémlándzsa jellegű dolgok is jöhetnek.
Andrew
Andrew

Hozzászólások száma : 228
Age : 34
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Sonir Norend Hétf. Márc. 09, 2009 3:11 pm

nagy totálban nem tudok róla képet mutatni de legutóbbi fagyott világon találkoztam ezzel a nagyszerű bőrvérttel:

http://lh6.ggpht.com/_lVs55_0XDo8/SZMi1KX-cLI/AAAAAAAAAYo/uI_Wr6WkOes/DSCF4885%20%28Medium%29.JPG
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Kildar Hétf. Márc. 09, 2009 3:14 pm

Rajzolt bőrvért, jeee. Tavalyi FV-n láttam szadomazo bőrsisakot is az egyik arcon.

Egyébként igazán hozzászólhatnál a komolyabb témákhoz is, nem csak ez az egy topik létezik Razz
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Sonir Norend Hétf. Márc. 09, 2009 3:31 pm

annó hozzászóltam a kruladához is vagy hogy hívják aztán jött a LARP-os téliálom, most ébredtem fel és egy másik témához is hozzászóltam már Smile

amúgy is komoly témákhoz nem szeretek irogatni amikor hasznos mondanivalóm azzal kapcsolatban nincs
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Márc. 09, 2009 4:03 pm

Azért szerintem a fejvadászat #1-3 kartonpáncélok sem voltak semmik. A kép az pedig pont rólam készült:

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Kartonpancel

Más kérdés, hogy akkor ez még jó volt, nem nagyon voltak kilátások fémpáncélra a játékok komolyságát illetően.

Érdemes ugyanezen a képen a lándzsát is megfigyelni. Elég hegyesnek néz ki, nem? Na, az kérem szépen kihegyezett, tömör fa, némi alufólia és cellux "burkolással".

Viszont a fagyottvilágos linkre nekem 404 error jön be. Ilyen hamar rájöttek volna, hogy a kép indexre került?
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Kildar Hétf. Márc. 09, 2009 4:12 pm

Előnyödre változtál Razz

A képnél meg copy-pasteld a linket.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Magitor Hétf. Jan. 11, 2010 2:06 pm

Anyukám pont a dhj-s képen a Hagyomány-örző csapat nagyobb része ott figyel, de durva XD (Pont nem az ijász nyugi bal oldalt) de sajnos megsúgom hogy nálunk is volt ilyen tag, aki most isteni szerencsével csapatkapitány lett hogy ugyanígy használta ledugózva az éles vesszőt. Már tavaly mondtam hogy ez fos, ráadásul éles fellépésre, mert volt hogy gyakorláson a dugót első lövéskor átbaszta a 50 fontos íj, és beleállt de úgy rendesen a fapajzsba, és nem az osb kivitelbe... Szal ez gáz, ha ebben az évben tudok menni valamilyen fantasy vagy középkoriba vérttel akkor íjat is hozok, külön kicentizett veszőkkel, mert nekem igaz hogy 50 fontos az cuccom, viszont hülye nem vagyok, ha az eltörik gellerből lazán beszalad bárkibe. Viszont van nagyon fincsi erőmérőm íjhoz, ami megmondja adott húzáshosszon mekkora erőt fejt ki. és szigorúan ahhoz méretezem a vesszőket.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by belzee Pént. Jan. 29, 2010 8:05 am

Nekem az üss és fuss taktika két válfaja volt az, ami kicsit kiakaszt, de elfogadom a hatékonyságát:

a nagydarab "tankok" háta mögül kispriccelő aprónép futtában rám ver kettőt

és az ámokfutó, aki egyszerre két három egymástól nem kis távolságra lévő ellenfelével sikeresen vív meg mert ki a fene futna egy bolond után, amikor a közelben is van ellen, így mindig meglepetésből támad, mert ki a franc gondolta hogy visszajön ilyen hamar...

A csapatos harc terén a 2008-as íjjászhálója volt ami kicsit felháborított mert szervezők találták ki, hogy az eredetileg elképzelt vége bekövetkezzen a játéknak.

...Valamit: minden olyan helyzet amikor a játékosok átmennek WOW-ba és az tp csilingel lelki szemeik előtt...

Kedvenc fegyverhasználati story-m a kamikaze kategóriából:

1.--> a bokkent egy réteg polival és feszes-erős szigszalcsi bandázzsal összehúzott zöldöves karateruhás profi fordítva foorgatta fegyverét. (nagyon megverték érte)
2.--> lány becsukott szemmel nekirohan az ellen-nek és csépel eszetlenül, aztán megáll telcsizni a csata kellős közepén.

Kijelentések miért nem sebződött az illető:

Nem vettem észre...
Felülbíráltam!
Ezen a játékon nincs hátba-szúrás és ez fél-hátulról csúszott be!
Ha nem tetszik haza is mehetek:twisted:
Öv alatt nem ér!
Először a karomat érte és az nem érvényes felület.
Te meg nem álltál le amikor megbotlottam egy fűcsomóban!
Hivatalosan van a karakteremen páncél, csak levettem mert melegem volt...
"Mér' haltam vóna' meg, hiszen elsem fáradtam!"

Persze vannak "kedvenc" fegyverek is:
Gábor acéltüskés kereszttel ellátott lándzsája,
a mi fafejű alabárdjaink (én művem-elismerem, de nem vagyok rá büszke Twisted Evil )
Gyakorlásokon történtek:
az első kísérletem "ultrakönnyű" fegyverre egy fenyő roló-rúd--> első támadásra szétrobbant mintha mágikus védelem alatt állt volna az ellenfél(többen elismerően tapsoltak körölötünk, de ekkor még burkolatlan fa volt a divat, és a rúd erősen üreges volt)
Laci szilikonnal töltött-PVC kardja ami szintén első vágásig tartott,
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Lorin Szer. Ápr. 28, 2010 3:30 pm

Ahoy!

A DHJ 3 as "sötét elf" egy valóban hajmeresztő emberke. Ott voltam a játékon (még a képen is rajta vagyok csak az az aljas háló kitakar valamelyest) és sikerült beszednem tőle két találatot is. Az elsővel mázlim volt. Lepattanó lövés volt az egyik pajzsról, és szinte meg se éreztem csak súrolt. Ezért voltam olyan kemény hogy vele szórakozzak, ugyanis a gyerekkel egymásra lövöldöztünk, és tényleg még fair is volt hiszen nem húzta ki az íjat néha el tudtam hajolni a vessző elől. Ez volt a záró harc utáni legnagyobb ütközet és szépen le is vertük őket gond nélkül, csakhogy később mikor találkoztam a sráccal hasba lőtt. Hasznos tapasztalat volt. Annak előtte sosem láttam még teljesen vörösen a világot, na meg nem kellet színlelni se amikor bedőltem a bokorba magzat pózban. Ott már teljesen kihúzta az íjat és csak ímel-ámal célzott (kb 8 méterre voltam) de a szervezők beburkoltatták vele a vesszőket. Ez alatt azt kell érteni hogy tett a parafára 1 azaz egy réteg szivacsot és x alakban lefogatta szigetelőszalaggal. Tehát abszolút biztonságos volt. Bár megjegyzem jobban jártam mint a képen előttem guggoló pajzsosok valamelyike járhatott volna, ugyanis neki a vessző beleállt a pajzsába, és tudtommal a pajzs nem farostlemezből volt.
Egyébként a képen látható csata , a halálos fekete elfet leszámítva egy jó 15-20 perces harc volt ami igazán emlékezetes eseménye maradt a játéknak.(na meg sötét barátunk is:P)

Üdv.:
Lorin
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Aidan Csüt. Ápr. 29, 2010 8:02 am

Nálam abszolút favorit fegyver volt, valamelyik gödikeltán a római, helyben készített lándzsa. Ugye ez volt az az eszköz, amellyel igen hatékonyan visszaverték a partraszállásunkat. Ez egy kb 2 méter hosszú vessző volt, ami ráadásul még fiatal volt, így hajlott, lengett, szóval mindent csinált. Keltákkal megyünk felfelé, kinyúlnak a római lándzsák és azonnal 3-an szemből megkocogtatják vele a hátamat, úgy, hogy eltolták a vállam felett és elkezdték lengetni. lol!
Aidan
Aidan

Hozzászólások száma : 9
Age : 33
Registration date : 2010. Apr. 19.

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Kildar Csüt. Ápr. 29, 2010 9:31 am

Ez még semmi a mikrofonlándzsához képest, ami ugyanezen játékon szerepelt, ugyanilyen paraméterekkel, csak éppen nem kettő hanem hat méter volt, általában vonalharcban félkör alakba hajolva a pajzsosok hátbaverésére volt "használatos".
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Aidan Csüt. Ápr. 29, 2010 11:19 am

Emlékszem arra is, de én egy olyan jelenetet láttam, mikor a két használója bedugta a római pajzsfal közé és jobbra-balra lengetve csapkodta ki az embereket.
Aidan
Aidan

Hozzászólások száma : 9
Age : 33
Registration date : 2010. Apr. 19.

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Ápr. 29, 2010 12:21 pm

Inkább vicces mint szörnyű eset volt amikor Ahriman vonul CJ fegyverellenőrzésre. Kard csekkol, rendben. Alabárd csekkol, rendben
"Ja igen szeretném ezt is ellenőriztetni"
"Mit?" - Összesen 5-6 centis kés elő ruharedőből, fegyvermustráló laza ám hangos "anyád" felkiáltás kíséretében közölte hogy ha ezzel valakiben kárt tesz akor nagymester Razz
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Kildar Csüt. Ápr. 29, 2010 12:25 pm

Ezt a szöveget mondjuk néha én is szoktam tolni, bár inkább olyan megfogalmazásban hogy "aki egy 20 centinél kisebb polis tőrrel képes a másikban kárt tenni, az gondolkodjon el hogy larpra való személyiség-e"
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Ápr. 29, 2010 1:34 pm

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Kazsa_kicsi
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Kildar Csüt. Ápr. 29, 2010 2:27 pm

Hölgyeim és uraim, íme a legendás KAZSA - nem elírás, ez kazsa és nem kasza Razz

Erről érdemes tudni, hogy a szétszedésekor a nyelének eltörését csak Damien, jómagam, a newtoni fizika, és a pilisborosjenői vár közös erőbedobása tudta megvalósítani.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Ápr. 29, 2010 3:43 pm

...és zölden égett.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Pangloss Csüt. Ápr. 29, 2010 6:18 pm

Az nyilván a KAZSA létrejötte, elmélete, és gyakorlata köré csoportosodott sátáni erők távozásának optikai vetülete volt.
Pangloss
Pangloss

Hozzászólások száma : 168
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jun. 15.

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Ápr. 29, 2010 6:23 pm

Azon az éjjelen Pilisborosjenő környékén minden zölden égett. Az ágak, a Kazsa, a kövek. Vélhetően a nemzeti parkot valami elég kemény nehézfémszennyezés találta el.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Lobster Csüt. Ápr. 29, 2010 6:30 pm

Hát pl ha volt a közelben szőlő azt szokták rézgáliccal permetezni Smile Meg gondolom kismillió olyan cucc van amit hasonló permetlevekkel kínálnak meg. És ezek néha szelek szárnyán tovaszállnak Smile
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Kildar Csüt. Ápr. 29, 2010 6:32 pm

Azért pilisborosjenőben nem az a legdurvább, hogy kéken égnek arrafelé a cuccok.

Hanem a 2007es erdőtűz amit kb másfél kilométerről néztünk.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by belzee Hétf. Jún. 07, 2010 10:08 pm

kicsit néztetm amikor megláttam ezaz ásó poli csodát, de egyre jobban tetszik, kíváncsi vagyok lenne e játék ahová befogadnák egyszeri napszámosnak aki ásó-kapa-háromágú szénavilla arzenállal jönne? és ez komoly kérdésnek szánom!
Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 DSCF4529
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Kildar Hétf. Jún. 07, 2010 10:17 pm

Én csináltam Homárnak egy polis gyalásót, majd beszámol a tapasztalatokról. Igazából 2005 őszén találkoztam polis kapákkal gödi keltán, a fő probléma velük, hogy egy érintős rendszerben a kapa iszonyatosan táp, mert az akkor hagyományokhoz híven kardként forgatva egyszerre kard, balta és lándzsa.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Jún. 07, 2010 10:28 pm

Vasvillák pedig 2008-as Cellen voltak, favágó baltákkal kiegészítve.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Kildar Hétf. Jún. 07, 2010 10:29 pm

A vasvillák mondjuk hatékonyak lettek volna a rókákkal szemben, ha nem tagadják le a találatokat :C
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik - Page 2 Empty Re: Hajmeresztő fegyverelgondolások és anekdotáik

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 3 oldal Previous  1, 2, 3  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.