LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések

+18
nagash
Magitor
Skalle
Soloviel
Gerodus
Lecram
Sonir Norend
Damien-Maelstrom
Deman
Gem Kapocs
PG
Spectre
Ashi Valkoinen
Keitel
Cebo
Andrew
Lobster
Kildar
22 posters

7 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések - Page 7 Empty Re: Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Júl. 15, 2009 1:25 pm

Ha a következő játékra csinálunk működőképes és biztonságos RPG-t és mortart, hozhatjuk? Very Happy


A hozzászólást Gem Kapocs összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Júl. 15, 2009 1:50 pm-kor.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések - Page 7 Empty Re: Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések

Témanyitás by Lobster Szer. Júl. 15, 2009 1:28 pm

Minden további nélkül. Legfeljebb ha mégsem biztonságos nem engedjük játékba. Természetesen a helyszíni teszten rajtatok fogjuk kipróbálni a kreálmányotokat Very Happy
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések - Page 7 Empty Re: Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések

Témanyitás by Magitor Szer. Júl. 15, 2009 1:36 pm

Éjjen Fognak lőni megint ránk XD
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések - Page 7 Empty Re: Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések

Témanyitás by Magitor Szer. Júl. 15, 2009 1:40 pm

Artemis írta:Egyántalán nem értem miért gond ha vannak különböző erősségű fegyverek...először persze én is ezt láttam de utólag visszagondolva nem igazán szenvedtünk hátrányt miatt hogy a cspatunkban össze 3 rejszpisztoly és egy igenalacsonykategóriás shoti Smile a gagyi shotimmal öltem olyan embert akinél mp5 volt 1v1-be és nem volt olyan durva...nyílt terepen volt csak esélytelen azt belátom...de mi mindíg berántottuk az erősebbeket az épületekbe és ki lett egyenlítve. Szerintem jó ez így ahgy van. Jah és hülyeség azt mondani h valaki nem teheti meg...egy kiskorú aki a havi zsebpénzéből az egy év alatt félrerak egy ezrest már van egy kínai mp5öse mindjárt Smile (vagy vesz egyet a teszvesz.hu-n ami még márkás is csak használt..nabumm) akit meg nem érdekel ennyire a dolog az meg ne ríjjon hogy nincs menő fegyvere mert aki akar az télleg tud venni függetlenül havinettójától Smile csak rontaná a játékélményt ez a sok korlátozás...hol használhatom a fegyerem meg hol nem meg ilyenek...az épületekben a városban alapból nincs annyi esélye egy nagyobb lőtávú fegyvernek, tehát tökmindegy hog használhatja vagy nem. Kint meg ugye számít de aki nyílt terepre megy rejszpisztolyal az vagy kerülje a harcot vagy fusson gyorsan vagy valami állat Neo-nak kell lennie...ha van korlátozás ha nincs Smile
Erre azt mondom hogy gyere3 be 1v1 be majd akkor legközelebb, én hozom a kedvenckémet az M4SR16 osomat ami fincsin van tuningolva 400 fps köré, 760mm hosszú, és meglepődsz! Pár méterröl ha azzal kaplak el igen de igen megérzed, ráadásul mivel hogy én tanultam a cqb-t is többek közt nagy előnnyel vagyok ilyen helyzetekben. Ha másra átvetítjük, nem mindenki mazohista AS-os és nem szereti ha megdurrogtatják közvetlen közelről erős stukkerrel! Pont ezt akarjuk elkerülni. (Az már más kérdés hogy zárt helyen már csakazértis késelni próbálunk XD)
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések - Page 7 Empty Re: Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések

Témanyitás by Lobster Szer. Júl. 15, 2009 1:47 pm

Szerencsére fps kérdésben nem kell egymást meggyőznötök, mert addigra lesz kronó vhonnét szerezve ha beledöglök is, és keményen meg lesz húzva a 35x-es határ. Ha bármely játékos fegyverénél bevillan a 36x vagy nagyobb érték akkor fegyver go to pihi. Gázosaknál még kicsit lentebb is lesz belőve az általatok is emlegetett hőváltozások miatt. De ez még a jövő zenéje Smile
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések - Page 7 Empty Re: Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Júl. 15, 2009 1:51 pm

Lobster írta:Minden további nélkül. Legfeljebb ha mégsem biztonságos nem engedjük játékba. Természetesen a helyszíni teszten rajtatok fogjuk kipróbálni a kreálmányotokat Very Happy

Még szerencse hogy amúgy is mindent magunkon szoktunk tesztelni Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések - Page 7 Empty Fallout

Témanyitás by Keitel Szer. Júl. 15, 2009 4:44 pm

Szerintem Artemis arra gondolt, hogy a mostani fegyverek ellen nem volt olyan vészes hátrányuk, és nem csüggedtek, hanem jól érezték magukat. Szerintem jól beszél.

Gem Kapocs írta:Ha a következő játékra csinálunk működőképes és biztonságos RPG-t és mortart, hozhatjuk? Very Happy

Ez érdekelne, ha nem a szokásos sörét hatásról, hanem a becsapódáskor szóró valamiről van szó.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések - Page 7 Empty Re: Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Júl. 15, 2009 6:06 pm

Két verzió él eddig, ha össze lesz rakva vmeik cucc akkor teszteljük melyiknek van létjogosultsága, az egyik hogy valamilyen félkemény szivacslövedéket használnánk, a másik hogy a becsapódáskor szétrobbanó zacskószerűen összecsomagolt BB adagot. Még elválik melyik lesz a jobb.
Realitás szempontjából mindneképpen az utóbbi, viszont hogy értelmes hatása is legyen, ehhez egyrészt nagymennyiségű BBt kell felhasználni, tehát drága (egy nagy csomag blaster BBből kijön mondjuk 10 akna/gránát, de ez már 3000 HUF és más fegyverbe még nincs skuló, nincs semilyen egyéb költség), másrészt 2-300 0,2-0,25-ös BBnek már súlya is van (40-75 gramm ami nem hangzik soknak de) főleg aknavetőből kilőve, ahol ugyebár a pályaív miatt viszonylag nagy energiával csapódik be.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések - Page 7 Empty Fallout

Témanyitás by Keitel Szer. Júl. 15, 2009 6:23 pm

Emberek, ki fotózott le mobillal? Ashi? Elküldené az illető a képet?
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések - Page 7 Empty Re: Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések

Témanyitás by Lobster Szer. Júl. 15, 2009 6:27 pm

Look at it: http://picasaweb.google.hu/lobster1978/Prijot82FallouLARP2009#
A végefelé ott vannak Ashi képei.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések - Page 7 Empty Ruhák

Témanyitás by Keitel Szer. Júl. 15, 2009 6:44 pm

Hát igen, most már világos, hogy össze kell dobnom egy normális ruhát Falloutra, viszont végre van egy kép Nagyezsdáról is, valaki mondta, hogy az Ő ruhája hasonlít a legjobban a játékbeliekre, és a többi alapján tényleg ez lett a legjobb.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések - Page 7 Empty Re: Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések

Témanyitás by Artemis Szer. Júl. 15, 2009 7:04 pm

Keitel írta:Szerintem Artemis arra gondolt, hogy a mostani fegyverek ellen nem volt olyan vészes hátrányuk, és nem csüggedtek, hanem jól érezték magukat. Szerintem jól beszél.


Köszi Keitel te legalább megértetted Smile gondoltam ha Fallout larpról van szó, egyértelmű hogy nem a 400fps-es csodafegyveredre gondoltam..
Artemis
Artemis

Hozzászólások száma : 64
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések - Page 7 Empty Re: Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések

Témanyitás by Derszu Szer. Júl. 15, 2009 7:11 pm

Aknavetőbe a bb-t lehetne helyettesíteni száraz kukoricaszemekkel. Méretben van hasonló nagyságrendekkel olcsóbban, ráadásul színben jobban is látszik a sárga stb...

Derszu

Hozzászólások száma : 38
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések - Page 7 Empty Re: Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések

Témanyitás by Lobster Szer. Júl. 15, 2009 7:12 pm

Keitel írta:Hát igen, most már világos, hogy össze kell dobnom egy normális ruhát Falloutra, viszont végre van egy kép Nagyezsdáról is, valaki mondta, hogy az Ő ruhája hasonlít a legjobban a játékbeliekre, és a többi alapján tényleg ez lett a legjobb.
Legalábbis amennyit sikerült összehoznunk belőle... http://fallout.bethsoft.com/images/art/fallout3concept/concept18B.jpg
Mindenesetre igyekeztünk Very Happy
Legközelebbre viszont gyártok egy tonna screenshotot az FO3-ban található cuccokról, úgyis szenvedélyem a ruhabegyűjtés. Onnét majd lehet szemezgetni Smile
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések - Page 7 Empty Re: Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések

Témanyitás by Magitor Szer. Júl. 15, 2009 8:35 pm

Szerintem csak ihletet kell meríteni ruhából, vagyunk oly kreatívak hogy nagyon jó cumókat csináljunk! Amit én szívem szerint másolnék az erőpáncélokon kívül, mert ugye azok "adottak" az a félujjú bőrdzseki, kutyával az oldalamon, és egy karabéllyal a hátamon XD.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések - Page 7 Empty Re: Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések

Témanyitás by Soloviel Szer. Júl. 15, 2009 11:58 pm

Kutya lett volna most is, nekünk bőven volt kajánk rájuk, még maradt is, kicsit túl készültünk a kocsmával! Smile
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések - Page 7 Empty Re: Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések

Témanyitás by Derszu Csüt. Júl. 16, 2009 12:25 pm

A fegyverekre visszatérve nekem végülis mindegy, hogy le van-e korlátozva területileg a fegyver, de akkor tényleg senki ne húzza a száját... egy 350 fps-es gépkarabély a most jelen levő fegyverek lőtávján jóval tovább fog lőni ráadásul sokkalta pontosabban. Főleg ha egy egész csapat van felszerelkezve ilyenekkel, elég húzós lesz. A közeli találat igen fájdalmas lehet de egyébként nem vészes még. Viszont valamiféle korlátozás mindenképp fog kelleni. Már a masz szerint sem lehet ilyen fegyvert épületen belül csak egyes lövésre állítva használni. Homár mondta hogy ő ennél (a masz-nál) szigorúbb korlátozásokat is eszközölne. Ezek mik lennének? Rálövési távolság?

Derszu

Hozzászólások száma : 38
Registration date : 2009. Apr. 27.

Vissza az elejére Go down

Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések - Page 7 Empty Re: Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Júl. 16, 2009 12:32 pm

Szerintem a titok nyitja egyszerűen az FPS lekorlátozásában van. A rálövési távolság ugyan észerűnek hangzik, de nem az, egyrészt mert gagyin néz ki hogy azért nem lőhetem le az előttem két méterrel áló ellenfelet mert nagypukka van nálam, másrészt az Xm távolságot nehéz tartani, mert ami az egyiknek ránézésre 5m, az a másiknak ránézésre már 5,5 a harmadiknak pedig csak 4,5. Amellett ha még egyforma szemmértékű emberekkel van is dolgunk, az adrenalin sokszor felülbírálja a logikus én által kiadott parancsokat, könnyen lehet hogy a 2m-en belül hirtelen felbukkanó emberre márcsak parából is ráhúzza valaki a ravaszt ha semmi hasonlót nem csinál rendszeresen (hagyományőrzésben sok fős csaták, hirtelen belépő emberek, airsoft, paintball stb)
Szerintem az FPS korlát a legbiztosabb és a legjobban kontrolálható. Persze ehhez az is kell hogy valahonnan tudjunk szerezni egy KOMOLYAN VEHETŐ kronót, ami sajnos nem a 20ezres kategória. Ehhez monduk lehetne szerintem Spectre segítségét kérni, elvégre mégis csak bázisban dolgozik Wink
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések - Page 7 Empty Re: Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések

Témanyitás by Lobster Csüt. Júl. 16, 2009 12:50 pm

Derszu: A 350FPS lehet hogy nem fáj azoknak akik kemény és menő airsofton edződött srácok, de egy apróságot azért hozzátennék. AS partikon ritkán látsz félmeztelen embert és AS partikon az épületeben általában kötelező az arcvédelem. Az én G36-osom kronó szerint 350 körül lő és már párszor kipróbáltam milyen érzés. Ha nincs rajtan normális ruha, csak egy póló akkor ha 5-10 méterről meglőnek az KURVÁRA fáj. Háton, combon, karon is nagyon szar volt és megmondom őszintén ezek után már nem volt kedvem pofán lövetni magam (nem akartam a melóhelyen magyarázkodni hogy mik azok a csúnya piros foltok amik egy hétig díszelegnek a pofámon, mint amik a többi helyen is keletkeztek)
A kérdésedre válaszolva, a fegyvereket legalább két kategóriára osztjuk, egyik az a kb 300 alatti a másik a felettiek lesznek (pontos értékek majd ha már konkrétumok szintjén tervezünk) a kicsik lesznek a default cuccok a többi a "heavy weapons" amelyek csak külterületi részen használhatóak belterületen még egyeslövéssel sem. Kívülről lehet belőni a "városba", nem tudom már ki kérdezte, de a szabály lényege, hogy ha valaki szűk helyekre téved ahol simán eléléphetnek 5 méteren belül ott ne kaphasson a pofájába egy 350es BB-t. Ha valaki látja messziről hogy Gerzson tűz alatt tartja a várost az atompuskájával és úgy dönt, hogy márpedig ő levadássza Gerzsont és elkezd felé kommandózni, akkor ne sírjon ha pofánlövik. De ha valaki lejön az OUT tér lépcsőjén, vagy kilép a kocsmából, vagy csak simán befordul az épület sarkán akkor ne lőhessék oldalba 300+FPS-el. Kb ezt úgy kell nézni, hogy a Péceli terepen az épületek közti részre már nem mehet be a nagypuskás, de a zöldmezőből (ami a bunker és a házak között van) simán belőheti pl az épületek közti részt. Akkora svunggal az egész "főteret" tűz alatt tarthatja onnét is.

Akinek van pénze AEGre és/vagy nagypusira, annak van pénze oldalfegyverre is ha erről az oldalról közelítjük meg másrészt ha valaki megteheti akkor jöhessen kúlabb cuccal ebben Keitelnek adok igazat. A wastelanden lehet az AEG-es király de ott többnyire olyanokkal is találkozhat akik hasonló kategóriában versenyeznek. A belterületen viszont talán még hátránya is lesz, hiszen cipeli a nagyfegyverét és emellett lődözhet a "kicsivel". Természetesen a kornó az kötelező eleme lesz a köv játéknak, akár Spectre akár más segítségével de szerzünk.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések - Page 7 Empty Re: Fallout - kérdések, válaszok, általános megbeszélések

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

7 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.