LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

+22
Lorin
Dreegar
Predi
Ahriman
Mortor
Magitor
belzee
Keitel
Pangloss
Lecram
Spectre
PG
Andrew
Lobster
Kildar
Sonir Norend
Eglar
Damien-Maelstrom
Soloviel
Gem Kapocs
Deman
Ashi Valkoinen
26 posters

1 / 16 oldal 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ashi Valkoinen Pént. Ápr. 10, 2009 1:57 pm

Gem Kapocs írta:Drako: Látom baráti viszonyban vagy a kaszákkal, nézd meg ezt a videt, a kaszás része külön mókás, egykis gyakorlással neked is jól hasznosítható lehet Smile (Meg persze ha tudod, valahonnan szerezd be Paulus Hector Mair vívókönyvét amiben van még néhány technika kaszához meg sokminden máshoz is:P)

Kildar, PG: Látom próbálkoztatok a(z) németül Ochs olaszul Posta reale di vera finestra magyarul Ökör alapállással. Ne tegyétek. Két dolog miatt:
1 - Tragikusan rondán álltatok be mindketten, bár amikor szemben álltok mindketten Ochs-al, PG-é talán egy fokkal jobb Very Happy
2 - Ennek az állásnak az a lényege hogy rövid úton nagy perdületet szerezhet a kard, ezért masszívat lehet vele ütni. Rövidenszólva könnyen lehet vele komoly sérülést okozni ha betalál a támadás.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ashi Valkoinen Pént. Ápr. 10, 2009 2:08 pm

Akkor kezdeném is egy hosszabb, vitaindító hozzászólással.

Egyrészt a topikot azért hoztam létre, mert már többször láttam, hogy bizony akadnak a fórumon, és a fórumos emberek környezetében olyan tagok, akik értenek is valamennyit a különböző vívási technikákhoz, illetve az ehhez a témához fellelhető lexikális dolgokról is van fogalmuk, így ezentúl nem vesznek el az ilyen hozzászólások az Offtopikban. Ezen felül a topikban elvárt a megfelelő komolyság.

Vívással kapcsolatos, de nem technikákról szól a következő pár sor. Annakidején, kezdő fakardozóként, burkolatlan fegyverekkel megtanultunk vigyázni egymásra valamelyest, ugyanakkor Sohtem kivételével egyikünk sem tanult soha kardozni, és ezt nem is tekintettük olyan nagy bajnak. Mostanában azonban (konkrétan gyakorláson Dreegar) olyan emberekkel is összefutottam, akik ezt kifejezetten tanulták, és alkalmazni is tudták. Biztonsági szempontból kétségesnek tartom a dolgot, a gyors támadások sokszor nagyon is erőset ütnek, LARP szempontból pedig kifejezetten hangulatromboló tud lenni a dolog.

Az egyik ilyen, hogy A csapat technika képzettsége folytán 5678437578465-szor veri agyon B csapatot, akinek játékosai szintén hasonló fegyverzetet viselnek, és még ugyanannyian is vannak. Hasonlóan visszás helyzeteket kelt, ha XY mezei harcos bárkit könnyen képes legyőzni, még más csapatok vezetőit is, akik mondjuk saját népük legjobbjai közül is a legkiválóbbak. Vannak olyan esetek, amikor a kiváló kardforgatás nem is passzol egy-egy karakterhez, s mégis lazán kenterbe ver akárkit. Ráadásul a nem képzettek számára a harcok sorozatos kudarcokhoz vezetnek, amelyek a játék hangulatát is képesek teljesen tönkrevágni, esetleg egyesek emiatt már szombat délután elmennek a sátrukba.

Én személy szerint sosem tanultam kardozni, amit máig sem tartok problémának, vigyázni a csapattársaimra és másokra pedig megtanultam, a mostani harcmodorom leginkább az óvatos pajzsos csapkodáson és az ellenfelet meglepő manővereken alapszik, mint pl. a fordulatok, vagy a kard egyik kézből másik kézbe való átdobása. Ezeket mind még korábbi kardozásainkon tapasztaltam ki, nem olvastam könyveket és nem vettem részt oktatásokon, mindenesetre ha egy-egy hazai LARP-on kardozni kell, akkor meg szoktam állni a helyem, és ez jelen helyzetben bőven elég is, elvégre larper vagyok, nem hagyományőrző.

Akik pedig tudnak kardozni, vagy legyenek kicsit "bénábbak", vagy harcoljanak, ahogy tudnak, mindenki eldönti maga. Csak egy kérdést vetettem fel, amit remélhetőleg meg is beszélünk majd.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Deman Pént. Ápr. 10, 2009 2:29 pm

Na igen, ez amúgy a végső csapás annak az elképzelésnek, hogy "francnak kellenek képzettségek, mindenki tud amit tud"... Érdekes, hogy pont itt olvasom. Jah szerepjáték szép és jó, de ha megszorítják az embert kibújik a szög a zsákból (lásd Keitel mint paraszt Pendragonon a fél csapatomat kiírtotta).

Nincs egyensúly az emberek képességei között, van aki nem csak harcban tűnik ki, de mondjuk minden másban is és van aki szeretne a játékban nagy harcos lenni, de úgy fogja a kardot mint szűzlány a f...t.
Két lehetőség van, vagy úgy kell elosztani az emberkéket, és azoknak kell adni a harcimarci szerepeket akik tudnak irl, vagy olyan rendszer kell, ahol az in-es erőviszonyok érvényesülnek... Vagy a játékban is realizálni lehet, hogy hoppá ez a pór mennyire oszt üssük lovaggá, hó!

Másrészről: Én tanulgattam vívni, rendesebb súlyú fegyverekkel ez azért baromi hasznos, mert amikor a kezembe veszek egy latex kardot, ami kemény 10 deka, akkor tudom, hogy hogy kell vele "reálisan" vívni és nem fogok csuklóból osztani, se túl gyorsan se túl lassan, csak egy kis önfegyelem kell, meg beleélés. Mindenki tanuljon vívni akinek van rá lehetősége és fakardozik! (nem kell érte fizetni, amúgy csak fogni magad és kimenni a Margitszigetre, oszt aki a legjoban vágja az tartja az edzést) Onnatól önfegyelem kérdése, hogy szépen látványosan vívsz-e vagy visszaélsz vele. Nekem ebből a szempontból a példaképem Memnon és társai, váci gladiátorok valszeg beprítanák a 99%-át a társaságnak a levesbe, és mégsem ez történik játékon.

Meg kell tanulni vívni, aztán meg kell tanulni veszíteni. A második a nehezebb szvsz.
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Deman Pént. Ápr. 10, 2009 3:11 pm

Jah visszaolvasva elég feltűnő, hogy az előző poston eleje és vége között mintha szöges ellentét állna, ennek nagyon egyszerű a magyarázata:

Nem hiszek benne, hogy elvárható a szellemi érettség az élő szerepjátékosoktól... Érett emberek, nem járnak ki az erdőbe egymást csépelni, és nem fórumoznak (kevés kivétellel, de abban sem hiszek annyira).

Hosszasan sorolhatnám, hogy miféle 'visszaélésekre' (legalábbis egy vívó szemszögéből) képesek vívni sosem tanult emberek egy egy adott szabályrendszer keretein belül. Mindegy ez egy játék és ami nem kifejezetten tilos, az a játékosok többsége szerint szabad. Nincs ennek univerzális megoldása, minden játék úgy kezeli (vagy nem) ezt ahogy tudja.
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ashi Valkoinen Pént. Ápr. 10, 2009 3:19 pm

Ne, a képzettségeket ne hozzuk be fegyverforgatásra. Nem a képzettség a megoldás, hanem a hiteles szerepjáték. Ha parasztot játszik valaki, akkor ne csapkodjon pallossal és ne irtson le egy fél sereget. Sok helyen működött az elképzelés, hogy az emberek becsületalapjára bízunk mindent, mégis, ahhoz tényleg önfegyelmet kell gyakorolni (ez sokszor nem is megy), amikor egy végső csatában karakterünk és nem saját magunk képességei szerit kell cselekednünk. Aki pedig IN nagy harcos szeretne lenni, képezze magát, foglalkozzon vele. Ha mindenképp valami törvényszerűséget kellene ráhúzni a problémára, akkor elmondható, hogy a karakter tudását a játékos tudása behatárolja, ugyanakkor a karakter tudása nem feltétlen éri el a játékos tudását. Ahogy írtad, meg kell tanulni kardozni és meg kell tanulni veszíteni is.

Én annak idején Cell 4-en jobbágy voltam, és amikor besoroztak a birodalmiak közé, akkor is látványosan rosszabbul vívtam, mint ahogy egyébként képes lettem volna rá. Lándzsát adtak, de igazából egy sima kardos ember is le tudott verni, mert tisztában voltam vele, hogy harcosnak öltözött jobbágy vagyok, és nem harcos.

Margit-sziget koncepció nem rossz, elég sok pesti ember van, de vannak páran olyanok is, akik vidékiek és nincs pénzük mindig felutazni. Otthon szoktunk a srácokkal kardozni, egy-két emberen azért már kezd látszani a hatása, de még éppen elég feladat áll előttünk. Olyan szinten soha nem fogok kardozni, hogy ilyen meg olyan alapállás, a cseleket, trükköket igyekszem én is elsajátítani, akár megfigyeléssel is, de szerintem egy-egy LARP erejéig kár jobban belemenni a dologba.

Amúgy latexkarddal akkor sem csapkodnék, ha lenne rá pénzem, egy 10 dekás szarról kevésbé hiszem el, hogy kard, mint egy rendesebb súlyú, famagú kardról.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ashi Valkoinen Pént. Ápr. 10, 2009 3:21 pm

Én nem tartom a szerepjátékosokat retardnak vagy szellemileg kevésbé érettnek azért, mert egy erdőbe mennek ki játszani. Azért akad sok ember, akiről feltételezem az elvárt szellemi érettséget és ez az idők során több emberben is kialakulhat. Nyithatnánk vitát az élőszerepjáték elfogadottságáról, de attól még nem jár kisebb értelmi szinttel vagy éretlenséggel, ha valakinek társadalmilag nem éppen elfogadott hobbija van.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Pént. Ápr. 10, 2009 6:18 pm

Vívás és larp: Ha az ember szeret harcolni, szerintem tanuljon IRL vívást, larpon jól hasznosítható.

Kontra:
- Valóban nehéz eljátszani hogy nem tudunk valamit amit valójában de, csak közben mégsem. Különösen adrenalinnal felpörgetett helyzetekben.
- Nem megfelelő önkontroll esetén elfeledkezhetünk róla hogy egy larpon nem kizárólag olyan emberek vannak, akik a hobbijuk veszélyeit vállalva néha elszenvednek töréseket/repedéseket, és ezért nemigazán fognak problémát csinálni az ilyen helyzetekből.

Pro:
- Minimális tanulással sokkal látványosabbá és eredményesebbé tehető a harc.
- Mivel a legtöbb helyen burkolatlan fa, néhol pedig fém fegyverekkel vívnak edzésen, ezért fokozott követelmény az önkontroll és az ésszel történő vívás, ami egy larpon kifejezetten hasznos, ha benne van az emberben (Ismerek olyan embert aki szénszálas magú, burkolt karddal szilánakosra tud törni egy kezet, ugyanakkor rendszeresen gyakorlok vele fém fegyverrel, és eddig néhány horzsolást és kék-zöld foltot leszámítva semmi bajom nem esett)
- Az ember tisztában lesz azzal hogy hova támadjon és hova NE támadjon, ha nem akarja agyoncsapni a másikat. Ezt egy fellépésen muszály észben tartani, különben nagyon csúnya balesetek lehetnek.

Gyakorlásról, vívásról:
Aki tehetni, szerintem járjon el edzésekre, vagy keressen hozzáértő ismerőst akitől tanulhat. Ha valakinek ez nem adatott meg, legroszabb esetben írjon nekem PMet, átküldök néhány magyarra fordított korabeli vívókönyvet, egykét nap alatt ezeket olvasgatva és a technikákat próbálgatva is nagy előrelépéseket lehet tenni.
Ha valaki nem akar IRL technikákat használni, akkor is járjon össze gyakorolni másokkal, mert a legfontosabb eleme a dolognak akár kódex, akár tapasztalat alapján tanul az ember vívni, a gyakorlás. E nélkül teljesen mindegy kitől milyen stílust tanulsz.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Deman Pént. Ápr. 10, 2009 8:42 pm

Jah plusz a gyakorlás fun, és az edzés jót tesz... Régen gyakoroltunk a margiton szombat délutánonként, ha lenne érdeklődő, megszervezhetnénk.

Szerintem továbbra is, ha az erőviszonyok nem jók egy játékban azért kizárólag a rendszer (és ezáltal a szervezőség) a felelős. Egyedi játékosok teljesítményén ez nem múlhat jelentős mértékben.

Nem kell feltétlenül képzettség amúgy a harcba, ha egy ember lenyom 3-4 másikat az megesik de, ha egy mezitlábas paraszt a rögtönzött fegyverével lenyom 3 vértest akkor annak a játéknak szar a rendszere (tekintsünk el a géniusz vs gyökerek felállástól). Amit mondani akartam, hogy a bonyolult rendszer nem jó rendszer de a túl egyszerű sem járható (nyíltba), mert akkor pont ebbe futsz bele. Emberek teljesen más háttérrel jönnek, nem ismerik egymást etc...

Az élő szerepjáték nálam félúton van a fullrealisztikus hadijáték és az asztali szerepjáték között. Persze ezen a skálán össze vissza mozognak az egyes játékok és ez így van jól. Kinek mire van igénye arra fog elmenni...
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Deman Pént. Ápr. 10, 2009 11:52 pm

Gem Kapocs írta:Gyakorlásról, vívásról:
Aki tehetni, szerintem járjon el edzésekre, vagy keressen hozzáértő ismerőst akitől tanulhat. Ha valakinek ez nem adatott meg, legroszabb esetben írjon nekem PMet, átküldök néhány magyarra fordított korabeli vívókönyvet, egykét nap alatt ezeket olvasgatva és a technikákat próbálgatva is nagy előrelépéseket lehet tenni.

Khm... Azért szerintem a legtöbb embernek igen sokáig kéne nézegetnie egy vívókönyvet... Mivel "az nem képregény" szóval ezzel óvatosan. Egyszerűbb, ha valakivel gyakorolsz aki tanul(t) valahol, ahol már végigszívták és kitapasztalták, hogy mi miacsuda akar lenni. Valahol láttam feldolgozott vívókönyvet modern instrukciókkal, az talán totál kezdőknek emészthetőbb.
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Szomb. Ápr. 11, 2009 7:01 am

Nem is kizárólag a képi ábrázolásokat küldeném át Very Happy Relatíve modern magyarra fordított szöveggel eygütt már jól értelmezhetőek az ábrák és kis gondolkodással rá lehet jönni mit is akart az adott mester ábrázolni.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Szomb. Ápr. 11, 2009 8:09 am

Margit szigetes ötletet viszont támogatom, csak mondjuk nem szombat, hanem mondjuk csütörtök délutánonként, illetve egyéb hétköznapon amkor ki tudunk egyezni egy mindenkinek jó időpontban.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Soloviel Szomb. Ápr. 11, 2009 1:10 pm

Ha valaki tud nekem német vívókönyvet szerezni, én már annak is örülnék, valahogy jobban bízok a német szakszövegben, mint az angolban, a németeknél több minden maradt meg olyan formában, ahogy annak lennie kell. A latin nyelveket pedig nem ismerem, így marad a német.

Továbbá a csütörtök délutánonkénti vívóedzésnek én is örülnék, szeretnék tanulni nyugati vívástechnikát is, nemcsak keletit, egy larpon a nyugatit valahogy jobban lehet hasznosítani.
A keletit már csak azért sem, mert ott vannak olyan mozdulatok, amikkel akaratlanul is, visszafogva magad sebet okozol az illetőnek, a larp pedig jobban igazodik a nyugati elképzeléshez, így könnyebb nyugati technikával visszafognia magát az embernek.
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Damien-Maelstrom Szomb. Ápr. 11, 2009 1:33 pm

Milyen érdekes a világ... én ettől telljesen függetlenül elkezdtem szervezgetni egy ilyen margitszigetes balhét, és gondoltam majd akkor állok elő vele, ha vannak már emberek... és vannak. Nem csak itt, hanem máshonnan is... szóval, (fa)kardra fel! Smile
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Deman Szomb. Ápr. 11, 2009 3:49 pm

Speciel én nem érek rá csütörtökön estig vannak óráim, de azért lehet párszor kinéznék. Meg ez ugye csak erre a félévre vonatkozik. Nekem elvileg kedd vagy szerda jó lenne, hétfőn és pénteken meg szeretnék végre box edzésre járni, de valami mndig közbejön.
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Eglar Szomb. Ápr. 11, 2009 4:13 pm

Margitszigetes dolog engem is érdekelne, a vívókönyvek és hosszúkardos alapok&technikák nem különben, nagyjából u.a. okokból, mint Solót. Very Happy
Meg esetleg igyekszem a Fiore-alapú kis leírást, amit ők használnak, elkönyörögni az egyik Kard Rendjés ismerőstől fénymásolni, mert elég hasznosnak tűnt.

Én hét közben csak csüt. 4 után tudnék kimenni (sajnos elég sok délutáni+esti órám van). Amennyiben úgy döntötök, aznap mentek, szívesen csatlakozom.

Solo: nem kell tiltott technikákat használni, és akkor jó eséllyel nem szenved 8 napon túl gyógyuló sérülést. Very Happy

Komolyabbra fordítva: egyébként szerintem nincs különbség veszélyességet illetően. Az egyik azért veszélyesebb, mert már begyakoroltad. A másik meg azért, mert még nem gyakoroltad be, és nagyobb az esélye, hogy olyat hibázol, amiből sérülés lehet.

Láttam én már olyat, h egy srác _fakarddal_ kapott kb. az orrnyereg alatt egy kicsivel kezdődő, kb. az orr vonalában futó vágást. Felszíni volt, de az nem sokat változat a tényen, h utána még vérzett neki egy darabig.
Aki esetleg ott volt a helyszínen: Kurah Berethről beszélek 2008-as Glorián. (ja, és njk-"démontól" kapta, khm-khm ^^)
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Deman Szomb. Ápr. 11, 2009 4:51 pm

Általában ha sérülést okozol szar a fegyvered ÉS felelőtlen voltál.

Gyári latex karddal nem nagyon lehet senkit megölni, voltak akik megpróbálták, amikor full erőből szemencsaptak egy srácot az azér fájt neki, de megmaradt a szeme. A többi találat bár csíkokat hagyott a bőrükön de elég leszarós volt. Valahol van erről egy video...
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Sonir Norend Szomb. Ápr. 11, 2009 5:24 pm

az egy teljesen korrektül polizott kardtól származott amit a szervezőktől kaptam és valójában nem találtam el vele konkrétan, csupán a szigszalag karcolta fel
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Deman Szomb. Ápr. 11, 2009 6:36 pm

Te most miről beszélsz?
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Eglar Szomb. Ápr. 11, 2009 6:46 pm

Nyugi. Emlékeim szt nem Sonir ütött be Kurahnak, volt még másik 2 támadója, azok közül vmelyik. Aztán lehet, h rosszul emlékszem, nagy volt a tumultus.

Egyébként Glorián kicsit engedékenyebbek voltak talán a gumikardokkal. Nagashnak van egy régi, nagyon lehasznált ütőfája, amit azután máshova nem is engedtek be. Ide meg igen. (végülis nem használtuk)
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Kildar Szomb. Ápr. 11, 2009 6:54 pm

Arra az ütőfára én szervezői szemmel nézve konkrétan képletesen értett szívrohamot kaptam, és nem álltam messze a ténylegestől.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szomb. Ápr. 11, 2009 7:05 pm

Akármilyen vívási technika mellett tovább szigorítanám a LARP-os fegyverellenőrzést. Ami elég sok helyen megy fegyverellenőrzés címén, elég nevetséges.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Sonir Norend Szomb. Ápr. 11, 2009 7:14 pm

Én voltam aki megvéreztette az orrát de mondom elvileg csak a szigszalag karcolta fel. Először én is azt hittem hogy eltaláltam vagy valami de aztán kiderült hogy mégse nemse fáj az úgy neki, szóval csak a szele kapta el ^^

fegyverellenőrzés:
Luminán egy nagyon korrekt fegyverellenőrzést tartottak (bár én véleményem az volt, hogy egyes esetekben talán túl szigorú is volt) De Lumina sok szervezői szempontból szerintem példa értékű. Szóval ha azt nézzük, hogy konkrétan minden egyes fegyvert végignéztek végigtapiztak, megnézték van-e a pajzsokon kiálló rész, volt ott orvos is, és leiratták veled, hogy van-e valami betegséged gyógyszer allergiád stb meg ugye hozattak kaját is valami kajás céggel azoknak akik olyan "jegyet" vettek.

Más kérdés, hogy éjszakai játék nem volt, meg az általuk készített pélókardok nem okoznak vizuális orgazmust senkinek Smile



mod: jahm igen a gyógyszerallergiás meg hasonlós dologban az volt a szép, hogy minden játékos kapott elvileg egy passzust aminek volt egy ON és OUT-os része, az ON-os részen voltak a játékon belüli infók rajta az OUT-oson meg hogy van-e gyógyszer allergiája meg neve ugye stb, szóval ha valakivel valami baj történt volna akkor szerintem ez igencsak hasznos dolognak bizonyult volna
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Soloviel Szomb. Ápr. 11, 2009 8:19 pm

Nekem van sebhelyem is, még régi larpos időszakomból, Szandajátékon szereztem, fejbevágtak. Illető nemhogy erős volt, de a fegyver se volt egy kis darab (ámbár jól volt burkolva), és igazság szerint nem fájt, csak ömlött a vér, és nem értettem, hogy miért néz mindenki úgy, mintha ott termett volna a Szabadságszobor, de utána fejkötést kaptam, és még este arénázhattam is. Smile

Ezek után szerintem nem csak a fegyver lehet probléma, inkább emberellenőrzést is kellene tartani, avagy hogy küzd a fegyverével, életveszélyesen, vagy nem, tehát hiába ismered adott illetőt, hiába van jól burkolva a fegyvere, egy ilyen teszt se ártana.

Eglar: franc...lehet tényleg tűrtőztetnem kellene magam. Wink
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Deman Szomb. Ápr. 11, 2009 9:21 pm

Én erről beszéltem:
https://www.youtube.com/watch?v=0XkGHYOegGc

Szóval ez szrintem minden szempontból kimeríti a vadállatság fogalmát egy larpon, és lám túlélték...

1) aki nem képes kontrollt alkalmazni az leülhet a kispadra (szervezők dolga)
2) balesetek márpedig vannak
3) az a biztonságos fegyver, amivel ha akarod se tudod megölni a másikat (max ha lenyomod a torkán Very Happy)

Nem azt mondom, hogy azonnal rendeljen mindenki latex fegyvert, és másfél éve - még aki emlékszik - nagyon fújtam rájuk... Csak azóta volt a kezemben és tudom, hogy lehet vele szépen vívni, csak akarni kell. Innentől hátránya nincs csak előnye szvsz.
Akinek meg nem telik, az csináljon minél könnyebb fegyvert, (pvc vagy más könnyű nyéllel ha lehet ne fával) és burkolja rendesen... Egyedül a kétkezes és szálfegyverek a problémásak ott nincs ötletem mit lehet csinálni házilag.
Edzésre viszont mindenki vigyen minél reálisabb súlyú cuccot mert azzal érdemes csak gyakorolni!
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szomb. Ápr. 11, 2009 9:47 pm

Deman
Nem néztem a videót, erről a gépről nem nagyon menne el, viszont kíváncsi vagyok, hogyha a latexkardot valakinek beletolom izomból a szemébe, azt is túléln-e maradandó károsodás nélkül. Nem, nem ütni, hanem szúrni.
Amúgy én maradok a reális fegyver súlyának 50-80 százalékánál. Egyelőre, nincs kedvem kalimpálókardot készíteni LARP-ra sem, nagyközönségnek pedig pláne nem ajánlanám, mert elég csúnya visszaélések lennének belőle.

Soloviel
Emberellenőrzés means meghívásos rendszer, illetve fegyverellenőrzéskor megfigyelni, hogy a kedves játékos a saját fegyverével hogyan vív.

Sonir
Luminán akad egy-két jó dolog, ami biztonsági szempontból igencsak előnyös, kérdés, hogy a ráfordított pénz és energia megéri-e arányában ilyesmire. Mert akinek allergiája van, alap, hogy azért tudjon is róla, ennek csak kajánál vagy gyógyszeres kezelésnél van szüksége. Az orvos okos dolog, nagyon is, de a legtöbb LARP helyszínéül szolgáló erdőkbe nehéz egy állandóan ott állomásozó mentőautót szervezni.

Amúgy pedig továbbra is a balesetek elkerülése legyen a cél. Ez a kontrollnál kezdődik, kész. Nem kell odaütni teljes erőből, ész nélkül.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 16 oldal 1, 2, 3 ... 8 ... 16  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.