LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

+27
Dorten
Mart
Morwina
Lorin
Denegra
Zag-Zag
Mordor
Iffar
Pangloss
Ahriman
belzee
Kildar
Magitor
Drako
Damien-Maelstrom
Eglar
Bexter
Nirwastir
Sonir Norend
Spectre
Lecram
Andrew
Ashi Valkoinen
Deman
Lobster
Keitel
Gem Kapocs
31 posters

18 / 22 oldal Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Next

Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Csüt. Júl. 21, 2011 3:17 pm

Na, EZ egy jól megcsinált fantasy teljesvért. Azmal megint kitett magáért, vizesen formázott és mintázott, keményített, festett bőr az egész. Érdemes megfigyelni, hogy milyen szépen beleolvad a sárkány-designba az ízületi lemezek elállása. Szintén elegáns megoldás a mellvértnél, hogy követve az alatta lévő emberke testének vonalait látszik, hogy lengőborda felett 1-3 ujjnyival már elkezd elállni a testétől, hogy engedje a szabad mozgást (erre azért van szükség, mert lejjebb ér a mellvért, mint a legtöbb történelmi példán - bár ezen az effekten sokat dob a lefele nyilazottság is), de a festés és a minta az az illúziót kelti, mintha végig passzos lenne. Jelen ismereteim szerint Azmal szinte egyedüliként képes teljesen fantasy vérteket tervezni és kivitelezni olyanra, hogy megfelelően működjenek (bár a kesztyű hüvelykujja nem lett túl jó)

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Júl. 21, 2011 3:28 pm

Ez mennyiben rosszabb?

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Unsheath_by_Sharpener
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by MagicHorse Csüt. Júl. 21, 2011 3:35 pm

Esetleg ez?
Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Main.php?g2_view=core
Bár tény, hogy tervezni nem a készítő tervezte, hanem egy japán animéből van.
MagicHorse
MagicHorse

Hozzászólások száma : 102
Age : 43
Tartózkodási hely : Budapest XIX.
Registration date : 2011. Jun. 03.

http://www.mathiasrex.hu

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Júl. 21, 2011 3:40 pm

illetve ha már fantasy armor Very Happy

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Mszt55
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Kildar Csüt. Júl. 21, 2011 3:41 pm

Egyben az Ahriman által linkelt kép nagyon jól példázza, hogy mi a bajom az arcot is védő bőrsisakokkal. Very Happy
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by MagicHorse Csüt. Júl. 21, 2011 3:48 pm

Nekem úgy általában az arcot is védő sisakokkal és a páncélkesztyűkkel gondom szokott lenni larpokon. Nem túl egyszerű benne az élet.

Asztali játéknál szép-szép ugyan a folyamatosan full plateben császkáló lovag, de pl próbáltatok már szütyőt, erszényt kinyitni és kivenni belőle valami páncélkesztyűben?
MagicHorse
MagicHorse

Hozzászólások száma : 102
Age : 43
Tartózkodási hely : Budapest XIX.
Registration date : 2011. Jun. 03.

http://www.mathiasrex.hu

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Kildar Csüt. Júl. 21, 2011 3:54 pm

Az arcot is fedő bőrsisakokkal nekem mondjuk inkább az a bajom, hogy a 99%uk úgy néz ki, mint valami szadomazo vagy furry kellék.

Mondjuk a kesztyűt meg sisakot ha épp nincs harckészültség, én le szoktam venni (tény, nem mindig kifizetődő játéktechnikai szinten), főleg hogy az egydarabos kastenbrust kesztyűben még nehezebb a nem harci élet.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Csüt. Júl. 21, 2011 5:32 pm

Sonir: szép munka, viszont elég vékony, és több helyen látszik, hogy nincs keményítve (vagy túl vékony ahhoz, h a keményítés érzékelhető különbséget okozzon). Vállnál, deréknél és a kesztyűnél látszik, hogy (legalább részben) a bőr hajlékonysága adja a mozgásszabadságot. Mindenesetre szép munka, de bőrvértek közül én csak azt tartom ténylegesen vértnek, ami késvágás feletti terhelést is megfog - ettől függetlenül látványelemnek nagyon jó.

Magichorse: Griffith/Femto újramaterializált formájában csak a mangában szerepel. Razz Poénmentesen a kivitelezés jó, Miura meg hajlamos siklópályákra-szegecsekre pontosan rajzolni még a "fertőzött" cuccokat is. (also, múltkor megtaláltam a berserker-vérthez rajzolt kesztyű valószínű inspirációját egy szobron, ezzel nullára csökkentve a 4. könyv utáni képeken szereplő megalapozatlan szerkezeti megoldásokat tartalmazó cuccok számát)

A teljes kesztyű jellemzően sokadlagos fontosságú volt, a sisakot meg minden jel szerint eredetileg is levették, mihelyt lehetett, sőt, lóról szállva jellemzően a lábvértet is skippelték, mihelyt megoldható volt, szal ja, az egész nap teljesvértben rohangáló kalandozó lovag (természetesen kíséret nélkül) egészen kicsit baromság.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by MagicHorse Csüt. Júl. 21, 2011 7:06 pm

A Griffithez tartozó animét nem ismerem. Mi több, jóformán egy animét sem. Erről a srácról meg a társáról is csak onnan tudok, hogy a Bánsághi Máté műhelyében néha összefutottam velük, amikor jöttek próbálni. Csóri gyereknek X-be álltak a térdei a páncél súlya alatt, de kitalálták, hogy ők pedig így mennek Cosplayre. Very Happy Amolyan vasággyal együtt 45 kilós gyerek, mellé velem egy magas.

Fentebbi videóról vélemény, amit linkeltem? Úszás teljes vértben?
MagicHorse
MagicHorse

Hozzászólások száma : 102
Age : 43
Tartózkodási hely : Budapest XIX.
Registration date : 2011. Jun. 03.

http://www.mathiasrex.hu

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Júl. 21, 2011 8:04 pm

Magichorse: Griffith, a berserk egyik főszereplője. Ez a páncélja csak a manga 29-30. kötete környékén jelenik meg, viszont Kentarou Miurának undorító szokása hogy a cuccok 99%át létező cuccokról veszi, a nem létező cuccokat pedig úgy alakítja ki hogy azok áttervezés-újragondolás nélkül használhatóak. Megjegyzem ettől nem is olyan távol álló történelmi darabot mutatott már nekem Ahriman.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Magitor Pént. Júl. 22, 2011 1:39 pm

MagicHorse írta:
Fentebbi videóról vélemény, amit linkeltem? Úszás teljes vértben?
Nekem eltünt a HSZ em pedig írtam rá. Vagy nem küldtem el.
Azt hiányolom hogy nem fekszik le pl az aljára a víznek hogy fel tud-e állni. Nem sok tapasztalatom van víz alatti vért viselésben, csak annyi hogy öntöttek le többször dézsábol, amit azért nem neveznék úszásnak. Mindenesetre meglepő, hogy nem mint egy kődarab viselkedik, de azért mekérdőjelezném a túlélést, ha csak ezt a videót venném alapul. Valszeg ha nem nagy a csatorna pár métert ki lehet tempózni, viszont ha vagy szélesebb vagy lemész az aljára, ami ugye iszap, akkor szerintem nagyon ottmaradsz.
Ki kéne próbálni hasonló körülmények között Very Happy
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Pént. Júl. 22, 2011 3:38 pm

Víz alatt fekvésből felállás: szórakoztam néha azzal, h annyira kifújtam minden levegőt merülés előtt, h lesüllyedtem, lefeküdtem, és a szívbajt hoztam mindenkire. 2m környéki víznél már határozottan vicces tud lenni, h időben indulsz-e el felfele, vagy a felszíntől pár centire elkezdesz reflexből lélegezni - vizet. Very Happy A videó alapján kb ugyanannyira tudja magát kilökni lábból, mint én üres tüdővel, talán vmivel kevésbé. A probléma az, h jó eséllyel nem úgy fog a vízbe kerülni a vértes, h nagylevegőőőőésugrás, inkább véletlenül és váratlanul, azaz nem látom túl nagy valószínűségét annak, hogy tele lesz a tüdeje, illetve h pihent állapotban áll neki megpróbálni úszni. Ezzel együtt a nem-teljesen-kődarab mozgás miatt egy elcseszettmód minimális esélyt látok arra, hogy kivételes esetekben kurvanagy mázlival ki tudjon kecmeregni a vízből.
Amit még érdekesebb lenne megnézni, h hol van a határ - ha levesszük a lábakat és a hátvértet, még mindig elég sok vas marad rajta, de mennyivel növelné a túlélési esélyeit?

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Pént. Júl. 22, 2011 5:19 pm

mondjuk azért azt is meg kellene nézni hogy az aláöltözés mennyi vizet szív magába, mert az se egy elhanyagolható tényező szerintem.
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Pént. Júl. 22, 2011 6:55 pm

Jogos, aláöltözés kapcsán elfelejtettem valamit az előző témával kapcsolatban. A vértek súlyához eredetieket vettek alapul, köztük a Higgins egyik kiállítási tárgyát, ami khm, specializált lovastornavért 50kg környékén. Ezen kívül 6.3 (hat egész három tized) kilós bélésruhával számoltak... viszonyítás kedvéért Dorten gambesonja kb 3 kg, és már az a vastagság is bőőőőven sok lemez alá, ezen kívül elég hosszú... szóval 6.3 kg környéke már inkább vmi armageddonálló standalone cucc lehet, mint vért alá való valami.

A felvett víz max akkor okozhat problémát (akkor viszont jelentőset), ha standalone textilvért van az emberkén - a doubletemben még mennék úszni, a waffenrockomban már nagyon, nagyon, nagyon nem. Very Happy

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Pént. Júl. 22, 2011 7:15 pm

lábra van külön aláöltözés?
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Pént. Júl. 22, 2011 7:26 pm

Erősen vitatott terület, ami alatt azt értem, hogy meglehetősen minimális bizonyíték van arra, h a 15. században és azután külön aláöltöztek volna, továbbá normális lábvértnél nem indokolja semmi (térdnél megesik, h fel van tekerve némi géz v szövet), ennek ellenére páran ragaszkodnak hozzá. Very Happy A 14. században és azelőtt bőven volt példa textilcombvértre, ugyanúgy tömve és steppelve, mint a gambesonok, de az sem "aláöltözés", hanem önálló cucc. Láncharisnyánál indokoltnak tűnne aláöltözni, de erre is meglehetősen kevés bizonyíték van jelenleg, az ehhez legközelebbi egyértelmű akármi a csizmára épített lánc, vagy láncba integrált bőrbélés, fene se tudja. Very Happy

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Pént. Júl. 22, 2011 7:44 pm

hogy mindig megtalálom ezeket a témákat...
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Lobster Pént. Júl. 22, 2011 9:07 pm

Sonir, és ez vótmá?:
http://www.sg.hu/cikkek/83414/futopadon_a_kozepkori_pancelok

Bár erősen TYCO a konklúziójuk...
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Kildar Pént. Júl. 22, 2011 9:09 pm

Az előző oldalon pont azt a cikket vesézgette a banda amire ez hivatkozik Wink
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Pént. Júl. 22, 2011 9:23 pm

meg az eredeti angol nem cikk hanem tudományos anyagot is belinkeltem mondjuk én még nem szedtem le és álltam neki
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Aug. 07, 2011 8:59 pm

wtf I'm looking at?
Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 23k7k1g
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Kildar Kedd Aug. 23, 2011 9:06 pm

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 100_5447

Birodalmi (sas)madaras kézipavéze, 100x60 centiméter. A képen nemlátszik, de a gerince kb félkörívben jön ki, a szélek lágy ívben homorúan hajlanak.

Teljes felületén burkolva és szövetezve, alapja ABS.

A festés nem tőlem van, ellenben elkövetője rendeléseket felvesz.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Kildar Hétf. Aug. 29, 2011 11:56 am

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 IMG_4552
Ugyanez akcióban.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Zag-Zag Hétf. Aug. 29, 2011 9:40 pm

Menetelés a győzelembe!
Zag-Zag
Zag-Zag

Hozzászólások száma : 44
Age : 41
Tartózkodási hely : sün
Registration date : 2009. Mar. 23.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ahriman Vas. Szept. 18, 2011 9:45 pm

Sonir: a kentauros vért John Howe illusztrátor kreálmánya 1983ból, csak rajz. Jelentős előnye, hogy a tisztán fantasy jellegű koponyákon kívül korban és stílusban passzoló elemekből állította össze (bár a nyereg vagy mi a rák roppantmód furcsa). Also, a kentaurunk balkezes - baloldalt van a kopjatámasz, és jobboldalt az erősítőlemezek.
Itt az MK1, jóval fantasysebb, és a trú alkatrészek is sokkal kevésbé passzolnak egymáshoz.
Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Armour

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések - Page 18 Empty Re: Vértek, pajzsok és egyéb védőfelszerelések

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

18 / 22 oldal Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.