LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fegyverek - a virslitől a latexig

+26
Cyrrian
Dorten
Nirwastir
Denegra
Morwina
Felanos
Iffar
Pangloss
Ahriman
Deman
Mordor
Magitor
Eglar
Augur
belzee
Andrew
Lobster
Tani
Lorin
Damien-Maelstrom
Árnybíró
Gem Kapocs
Spectre
Ashi Valkoinen
Sonir Norend
Kildar
30 posters

2 / 29 oldal Previous  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Next

Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Május 04, 2010 6:10 pm

Amellett sokan nem is adnák meg a találatot, nem is feltétlenül csalásból hanem mert nem vennék észre.

Kard és poli: Ashi leírta a lényeget. Vegyél jobb minőségű polifoamot, bírja annyival tovább hogy anyagilag is megérje. És persze ne húzd rá tökig a szigetelőszalagot Smile
Egyébként a kard újraburkolása azért nem egy olyan határnagy költség. A szigszalagot pedig megspórolhatod ha varrsz a polira egy szövet "zsákot", a szalagot pedig csak a poli rögzítésére használod pár csíkban.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Lobster Kedd Május 04, 2010 9:09 pm

Lorin írta:Ostromgép.
Érdekes vélemények. Homár majd kifejtenéd hogy mit értesz az alatt hogy "nem lehet ember ellen reálisan használni"?
Például egy ballisztát tuti nem lehet, meg minek ha egyszerre csak egy nyilat lő ki, és lassú, el lehet kerülni stb.. De a példaként mutatott katapulttal szerintem más a helyzet. Ha jól tudom a középkorban használtak olyan ágyú lövedéket ami abból állt hogy minden lehetséges nehéz vagy épp kéznél lévő dologgal teletömték az ágyúkat majd ráirányították az ellenségre és elsütötték, értelemszerűen viszonylag közelről.
Ezt híjják kartácsnak. Ami alkalmazható egy olyan eszköznél ami többé kevésbé egyenes vonalban lő ki nagy sebességgel. Ennek több válfaja is volt, pl. tengerészetnél a láncosgolyókkal tépték a vitorlákat, de várvédelemnél inkább szögekkel és üvegcseréppel tolták teli az ágyút. Gyakorlatilag sörétes ágyú élőerő ellen. Viszont a katapult az alapvetően ballisztikus cucc, ezért kevéssé alkalmas "célzott" lövésre élőerő ellen. Tehát attól még hogy te tudsz bohóckodni egy homemade katapulttal attól még az nem lesz túl hiteles. Esetleg ha gyújtólövedékkel szórnád ívesen a várat, az még okés, de ugye ilyet véletlenül sem tervez senki sem a játékain Smile
Lorin írta:Sajna a nehézkes tárolás és szállítás meg összeállítást illetően igazatok van, de abban, hogy drága lenne azért annyira nem értek eggyet. A luminás katapult lehet 12k de ha én csinálnék eggyet az tuti nem közelítené ezt meg...
Amíg nem csináltál katapultot addig ne nyilatkozz. A Luminás katapultok szétszedhetőek és összerakhatóak, és nem egyalkalmas jószágok, ezért kerültek ennyibe, mert rendesen meg kellett csinálni őket. Olcsóbban lehet csinálni katapultot, de sokkal olcsóbban nem lesz ilyen minőségű. Anno mi is kihoztuk némi szemétből és egykétezer forintból. Kivittük a terepre oszt ennyi volt a sorsa... Ott rohadt szét szegény, még évekkel később is láttuk a roncsait. Úristen, ez már 7 éve volt!! Öregszem vazz...
KÉP1
KÉP2
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Kedd Május 04, 2010 11:04 pm

2006os CJ-re én is összeraktam egy katapultot hasonló befektetésből, hazahozni már nem volt kedvem miután négy nap alatt volt kb három lövésem vele.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Lorin Szer. Május 05, 2010 11:19 am

Jó elhiszem hogy nem két forint de azért mégsem 12k! A luminás katapultokat szét lehet szedni??? Ez nekem új infó, eddig azt hittem csak a lapátot lehet levenni róla, a többit úgy kell vinni ahogy összecsavarozták. Szerintem a képen látható katapult is igen jól nézett ki, bár gondolom nem volt valami könnyű szállítani. Nos a hitelességet illetően, luminán ahol elvileg lettek volna erődök és lehetett volna használni a katapultokat, maguknak a fegyvereknek nem volt kerekük sem, hogy lehessen őket reálisan mozgatni. Mad
A fákat illetően úgy gondolom ez opcionális. Ahol van fa ott nincs sok értelme használni, de például legutóbbi CJ-n voltak nagy zöld területek... más tészta hogy kb nyakig ért a fű de attól még a fa nem zavart volna a lövésben. Very Happy A realitásokhoz persze az is hozzájárulna, hogy az erődöt nem egy erdő közepébe építi,k lévén elég gázos ha az ellen fel találja gyújtani az erdőt... de ez gondolom megint egy olyan probléma amit nehéz és sok munka árán lehetne csak kiküszöbölni.
A második képen ugye mindenki IN-be van? Very Happy

Gem velem az is előfordult már, hogy mellkason lőttem a csákót és valami véletlen folytán csak a harmadikra halt meg... persze egy találatos rendszerben szóval ki mit vesz észre.Ilyenkor gondolkodom el azon hogy lehet a DHJ-s kráni elf nyilvesszői mennyivel jobbak voltak az én burkolt szó szerint érezhetetlen vesszőimnél. Ő eltalál én feküdtem, nem kellet háromszor rám lőnie...
Egyébként ilyen megközelítéssel egy tűznyíl vagy tűzgolyó sem éppen észrevehető ha mondjuk az első sor mögé dobálja be a trükkös vari.Razz
Érdekes mások a katapult kartácsként való használatát inkább biztonsági okokból nem javasolják (ezzel aztán végképp nem értek egyet egy tömegbe lőtt vessző sokkal veszélyesebb mint egy golyó).

Kildar és az is azóta ott van? Laughing Laughing
Ott hagyhatnátok néha pár inaktív játékost is és mikor jövőre visszamennétek lenne pár trú csontváz is! Laughing

Még nem volt időm átnézni Ashi kézikönyvét de én valamilyen okból kifolyólag tavaly még ott jártam, hogy szedtem egy jó minőségű akác nyelet (nem ám boltból hanem a bozótosból) és utána lecsiszoltam, kiszárítottam, majd vettem egy praktikeres polifoamot csövet és szigszaggal körbe tekertem. Lévén anno mikor én kezdtem (DHJ) mindenki ezt mutatta így ez maradt. Idén kezdtem el csinálgatni én is ilyen matracos ragasztatós módszert de valamit tuti rosszul csináltam mert rengeteg ragasztót el kellet pocsékolnom nem éppen a legolcsóbb fajtából. Első két szembetűnő változás, hogy kicsit talán túl könnyűek lettek, és hogy erősebb ütést is jobban tompítják. Ugyanakkor a végére mindenféle képen kell gomb mert az én PVC cső megoldásomban a cső vége "kicsit" éles és hát ez néha okozhat sérülést. Gondolom a fa vagy bambusz struktúráknál ez nem feltétlen van így. Egyébként máshogy szoktátok felhasználni a cső polit?
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Május 05, 2010 11:43 am

Lorin írta:Gondolom a fa vagy bambusz struktúráknál ez nem feltétlen van így. Egyébként máshogy szoktátok felhasználni a cső polit?
Én személy szerint az OBI tömör bükk 1 m rudat ajánlom, 20-25mm átmérővel. Ezt csak akkor töröd el, ha nagyon állat módjára ütsz valami vascsövet. A bambusz kevesebbet bír ki (időben). Csőpolit meg nem használunk. Közepes árkategóriás polifoam matracot veszünk, és azt vagdossuk szét. A TESCO-s nem jó, mert az tömörödik, de nem is olyan 2-3 ezer forintos bordázott recézett hátmasszírozó cucc kell, hanem egy sima lappoli.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Május 05, 2010 2:45 pm

Azért miki vesszői (igen, ismerem a srácot, jelenleg Ahrimannal egy egyesületben vannak) enyhén kifejezve is életveszélyesek voltak. Tavaly visegrádon az egyik tagot szemenlőtték egy ilyennel, mászkált is orvoshoz (megjegyzem akkora baja azért nem volt mint hirdette, btw aki így tudja Hectorról van szó), plusz amiket már Magitor leírt. Ha teljes vasban vonulok fel akkor nemigazán veszem fel, de úgy az éles vesszőt sem kifejezetten. Viszont pucér testre azért meglehetősen kellemetlen tud lenni, plusz ugye a szem fokozott veszélynek van kitéve a kis átmérő miatt. Próbálták azzal védei hogy "de ő csak testre lőtt és mindig tök sokat célzott" ettől viszont még félremehet egy lövés, elmozdulhat úgy a célpont hogy a szemét kapja el.
Az hogy mellkason kell lőnöd 3X, szemből, meg nem az íjad erejét vagy a vesszőidet minősíti, hanem az embert. Furcsamód páncélban is feltűnt ha hátulról eltaláltak, érezni nem éreztem de konstatáltam az ismerős csattanást amivel a poli nekiütődik a mellvértnek.
A tűzlabda + hasonlók: mivel ott valamilyen audió inger is éri az embereket, ezért arra felfigyelnek. Egy katapultot betolni a csata közepére hülyeség, ha messziről lősz sokan azt se veszik észre hogy elsütötted.

Erdő közepére nem építettek erődöt: Meg a nagybüdös lófüttyöt nem! Csak előtte megfelelő területen kiirtották az erdőt, de több példa is volt rá hogy az erődöt az erdő közepére telepítették, pontosan azért, mert az erdőben nehéz komoly csapatmozgásokat végeznie az ellenfélnek, nagy létszámú embert egyszerre csak meghatározott, ellenőrizhető, becsapdázható útvonalakon mozgathat, + az ostromgépeket is macerás keresztül vinni rajta. Az irtás mérete pedig nem a rágyújtom az erdőt miatt volt fontos, egyrészt nem olyan egyszerű felgyújtani egy erdőt, másrészt a kőből készült falakat kevésbé zavarja a tűz mint a vasbetont, korabeli kőépületeknél a tető omlott be maximum a tűz miatt, mert annak volt fa a tartószerkezete. A nagy körbeirtás a beláthatóság miatt fontos, hogy a támadók ne férkőzhessenek észrevétlenül közel. Az erdőből kiraidelő gyalogság/lovasság/akármi pedig kiváló élpont a ballisztáknak, íjászoknak, katapultoknak Wink
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Andrew Szer. Május 05, 2010 4:35 pm

Polikra visszatérve... Sportboltokban lehet kapni (én legalábbis ott szoktam venni) 1000Ft-ért, azaz kb egy százassal (vagy annyival se) drágábbért, mint a teszkós kék színű gyurmapolit. Arra kell odafigyelni, hogy ha jó erősen összenyomod, azután visszavegye az eredeti formáját - amiket használunk, azok többségében a satus lapítást is egész jól tűrik.
Ráadásul egy 1000ft-os matracból 4 kard minden gond nélkül kijön, ha okosan használod fel. Fa-mag szélességű - illetve a felsőbb rétegeknek folyamatosan keskenyedő - policsíkokat vágsz, ezt szépen ráragasztod a fa magra 3-4 helyen duct/power/repair-tappel (szürke, fonál/üvegszálas hosszanti merevítésű ragasztószalag), utána kivágod a kardlap formáját a poliból (mondjuk ferde szélekkel Wink) utána ezt is ráragasztod, végül hosszanti powertape szalagokkal lefeded. Zanzásan ennyi megcsinálni egy pengének a burkolását. Ha tökölsz, akkor két óra.
Esetleg mielőtt lefeded, egy szövetréteget is rárögzíthetsz - ha lusta vagy, még varrnod sem kell, szimplán ráragasztod powertappel.
Markolattal együtt legfeljebb 3 óra megcsinálni egy igényesen* kinéző kardot. Nem drágább, mint a csúnya, nem tart hetekkel tovább, tehát csak elkötelezettség, igény és némi infó/ügyesség kérdése.
Ja a ragasztószalagot pedig a Lidl-ben érdemes keresni, 500Ft szokott lenni a 25 méteres - ez két fegyverre simán elég.

*a kolbászokhoz képest igényes... sosem lesz olyan szép, mint egy latex. De nagyobb élmény lesz vele a küzdés illetve nagyságrendekkel olcsóbb, és házilag javítható - láttunk mi már legalmasteres kardot tönkremenni.
Andrew
Andrew

Hozzászólások száma : 228
Age : 34
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Damien-Maelstrom Szer. Május 05, 2010 4:55 pm

Én ténylegesen hajlandó lennék megfizetni egy igényesen kinéző larpkardot (long/bastard/broad/claymore/klaive/sima kétkezes érdekel.)

Csak most már tényleg vegye má' fel velem a "kardkovács" a kapcsolatot ;9
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Szer. Május 05, 2010 5:10 pm

Damien-Maelstrom írta:Én ténylegesen hajlandó lennék megfizetni egy igényesen kinéző larpkardot (long/bastard/broad/claymore/klaive/sima kétkezes érdekel.)

Csak most már tényleg vegye má' fel velem a "kardkovács" a kapcsolatot ;9

Define "igényesen kinéző", define "érdekel" paraméterei, és lehet róla szó Wink
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Damien-Maelstrom Szer. Május 05, 2010 5:14 pm

Most ezeket mint kell még jobban magyarázni?

Bastard sword / klaive érdekelne leginkább, és egyszerűség kedvéért akkor legyen a fattyúkard.

Igényesen kinéző: kardnak néz ki.

Jah, és legyen strapabíró...
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Sonir Norend Szer. Május 05, 2010 5:22 pm

azért a csőpolit se kell teljesen leírni, pajzsburkolásra még mindig az a legjobb Smile

Illetve Kildar múltkor mondott egy vicces dolgot hogy kettévágott csőpolit visszahajtani és közéjük sátorlécet rakni az egy jó rapír megoldás lehet.

katapulttéma:
amíg több erdő lesz a játékterületeken mint nem erdő addig igen nagy valószínűséggel az erődök döntő többsége az erdőben lesz. Mindenki jobban örülne egy dombtetős sáncos, vizesárkos cuccnak de mégsem megoldható.
Ha pedig az az egyetlen indokod a katapult mellett, hogy "de a 10 méteres tisztáson tök jól lehet használni" akor rájöhetsz hogy esélyesen az emberek el fogják kerülni a 10 méteres tisztást.
Valamint luminás katapultnak habár tényleg nem volt kereke de elég vicces reális mozgatásról beszélni akkor amikor a derekadig nem ér fel a dolog Wink 2-3 ember így is el tudta vinni gond nélkül.
Mondjuk az ostromtornyokban volt egy olyan hiba hogy a kerekek egymástól függetlenek voltak nem egy-egy tengelyen, ha jól rémlik ennek meg is lett az eredménye és az egyiken ki is tört a kerék még a játék előtt és javítani kellett

kardtéma: én a magam részéről jobban szeretem a szerszámnyeleket, azok is bükkből vannak többnyire de van belőlük nem teljesen kerek hanem olyan is aminek már gyárilag van lapja, aztán ezt még kicsit meg kell flexelni és jóság van
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Szer. Május 05, 2010 5:33 pm

Damien-Maelstrom írta:Most ezeket mint kell még jobban magyarázni?

Mondjuk így főleg méretbeli és dizájnbeli elképzelésekre gondolok itt, tekintve hogy nem mindenkinek ugyanaz a kényelmes bastard/klaive/akármi méret. Ja meg 110 centinél látványosan hosszabb fegyvereket szopóág lehet előállítani mert akkora bükköt már nehezebb szerezni.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Május 05, 2010 6:26 pm

Egyébként edzésen szoktam nézegetni, Raistlin is két nagyon jó kardot készített Kanixszal karöltve. Szóval az érintettek tehetnének fel róluk képet, nagyon pöpec fantasy kardok.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Damien-Maelstrom Szer. Május 05, 2010 6:36 pm

Nos, lemértem a hozzám illő méretet - 3×49cm = 147 cm pengehosszú bastardswordöt szeretnék kardkovács bácsi Smile
(ebből következik, hogy 24 cm hosszú markolatot szeretnék, 8 cm-es "keresztvasakkal". Smile

Megfizetem Smile

/Ha úgy könnyebb, akkor 130 cm környéke még elfogadható Smile/
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Andrew Szer. Május 05, 2010 6:45 pm

Ilyen jóféle keresztvas, gerinc és bordaroppantót szeretnél? Very Happy
Andrew
Andrew

Hozzászólások száma : 228
Age : 34
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Szer. Május 05, 2010 6:47 pm

Nyugtass meg, hogy a 147 centi pengehossz elírás.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Vendég Szer. Május 05, 2010 7:06 pm

Ashi kérésére képek a két általam kovácsolt kardról.

http://kepfeltoltes.hu/100505/Mage__s_Justice__m_sf_l_kezes__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Mage's Justice (másfélkezes)

http://kepfeltoltes.hu/view/100505/Moonlight_Hollow__k_tkezes__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Moonlight Hollow (kétkezes)

És mégegy kép, ez egy egykezesről, amit nagyobb részben Kanix készített.
http://kepfeltoltes.hu/100505/Egykezes_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

EDIT: összehegesztettem a két hozzászólást. AV

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by belzee Szer. Május 05, 2010 8:07 pm

Kildar írta:
Damien-Maelstrom írta:Most ezeket mint kell még jobban magyarázni?

Mondjuk így főleg méretbeli és dizájnbeli elképzelésekre gondolok itt, tekintve hogy nem mindenkinek ugyanaz a kényelmes bastard/klaive/akármi méret. Ja meg 110 centinél látványosan hosszabb fegyvereket szopóág lehet előállítani mert akkora bükköt már nehezebb szerezni.

kaszanyélnek híjják ami hosszabb és arra minimum 10 cm-es borítást gondolnék reálisnak, minden mást csak brutálisnak...

apropó hogy konkrét is legyek:

a héten jártam Ádámék kovácsműhelyében és láttam egy jó ötletet: zsugorcső a neve, a PowerTape latex helyett egy elnyűhetetlen csoda!
konkrét tesztelésre viszem idén, de ezzel a üveg/PVC magosokat is ki lehet dekázni "bikfásra" Twisted Evil
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Damien-Maelstrom Szer. Május 05, 2010 10:42 pm

Nem elírás. Lemértem, háromszoros alkarhosszam. Ami meg az ideális egy 1,5-2 kezes pallos méretéhez. Smile
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Szer. Május 05, 2010 10:47 pm

Mondjuk larpsafetynek kicsit kevesellem a 24 centis markolatot, de majd kapsz rá indokolt mennyiségű ricassót is.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Lorin Csüt. Május 06, 2010 1:33 pm

Gem tuti igazad van mert én nem vagyok ennyire otthon a témában, de az általam látott és ismert legtöbb erőd/vár valami felé magaslaton volt vagy úgy építették hogy kihasználja a természeti viszonyokat a lehető legjobban. Persze gondolom Anglia erdeibe simán ilyentén oldották meg a dolgot hisz ez is a "természeti viszonyok kihasználása". Razz
Ugye nem gondoltad hogy tényleg játékba vinnék olyan vesszőket mint Legolas barátunk? Csk arról van szó hogy az ember néha ideges lesz mikor valaki ennyire csítel... ráadásul a benga állatja még rá is lépett az egyik vesszőmre ami annyira azért nem hajlékony hogy kibírjon két mázsát. Sad
Egyébként nem nem csak ezrét vinnék katapultot, szerintem valamennyire tuti lehet használni,(ha másra nem hát ruhateregetésre a jégeső után Razz - 2008CJ-építőtábor:P:D) mondjuk ez attól is függ hogy menyi harc van és menyire pörgős a játék. A luminás ostrom alatt is szép lett volna bombázni a bent lévőket(és a luminás lövedékeket csak észre vették volna) de nekünk csak a bubi maradt...Sad
A kerék megoldására nem is lenne túl rossz amit ők csináltak (kevesebb macera mint a tengelyes) csak nem ilyen nagy és nehéz monstrumoknál.

Újabb hasznos infó ez a Lidl-ös olcsó power tape.

Raistlin tényleg nagyon szépek a kardok. A kétszínű pengét milyen eljárással csináltad? Csak két külön színű szigszag/powertape vagy egyéb? Valamint az érdekelne hogy a markolat miből készült?

Belzee
Nekem azt mondta a zsugorfóliás kard tulajdonosa hogy az azért igen drága mulatság, neki is csak azért van mert olcsón hozzá tud jutni családi kapcsolatok révén.

Üdv.:
Lorin
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Május 06, 2010 2:17 pm

Zsugorfólia annyira nem drága.

A találatot nem attól függően adják meg az emberek hogy mekkorát baszol oda. Ha nem adja meg a látványos találatot, tök mindegy mekkorát ütsz/lősz, kivéve hogyha akkora erőt fejtesz ki ami már ténylegesen sérülésveszélyes, ilyenkor meg általában jön a hiszti (részben jogosan)

Damien: Kétkezes kardnál teljes hosszt úgy szoktuk megadni hogy testmagasság +max 10 centi. A markolat általában az alkar másfélszerese, a penge első két-két és fél tenyérnyi területe ricasso, felette előkeresztvas, utána jön az "élezett" penge. Kétkezes kard és pallos analógiáját meg könyörgöm felejtsük már el Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Csüt. Május 06, 2010 2:34 pm

Nem vagyok benne teljesen biztos, hogy bidenhänderben gondolkodik, de majd kifaggatjuk ha megint online lesz.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Május 06, 2010 2:41 pm

Messer/Egykezes kard-> másfélkezes kard/kriegmesser-> fattyúkard/kriegmesser-> Bidenhänder/kriegmesser

Ha méretbeli sorrendet akarunk felállatani az kb így néz ki, de erősen vannak átfedések és mindegyik alól vannak kivételek. A fattyúkard (bastard sword) pengéje nem sokkal hoszabb a másfélkezesénél (max 10 centi) a markolathossz pedig a másfélkezes és a kétkezes kard között van (kétkezes fentebb leírt méret, másfélkezes pedig alkarhossz) tudomásom szerint úgy szokták bemérni hogy alkar + tenyér (ujjak nélkül).
A kriegmesser azért került oda mert mésfélkezes mérettő a bidenhändernél is nagyobb dögökig sokfélét találtak.

Megj.: A fegyver típusát NEM a mérete adja meg, tipológiailag a felépítés és az arányok alapján osztályozunk.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Vendég Csüt. Május 06, 2010 4:39 pm

Lorin: a két színű penge megoldása roppant egyszerű: találtam fekete PowerTape-et Smile
A Mage's Justice esetében a pengét először teljesen burkoltam ezüsttel, majd középre húztam egy csík feketét, A Moonlight Hollow esetében épp fordítva. Azaz hogy ott középre nem PowerTape-et, hanem ahhoz hasonló (bár nem szövetszalag) "alumíniumszalagot". Ez is "öntapadós". Így kap egy kis plusz fémhatást, viszont sokkal kényesebb.
A markolat sem egy vészes dolog, pár perc türelemjáték amíg egy sorban végigtekered 3-4mm vastag zsinórral avagy madzaggal, amolyan ruhaszárítókötél-szerű dologgal. Arra mehet szigetelőszalag aztán véleményem és tapasztalatom szerint remek fogást biztosít és jól is néz ki. Smile Semmi túl-extra.

Vendég
Vendég


Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 2 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 29 oldal Previous  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.