LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fegyverek - a virslitől a latexig

+26
Cyrrian
Dorten
Nirwastir
Denegra
Morwina
Felanos
Iffar
Pangloss
Ahriman
Deman
Mordor
Magitor
Eglar
Augur
belzee
Andrew
Lobster
Tani
Lorin
Damien-Maelstrom
Árnybíró
Gem Kapocs
Spectre
Ashi Valkoinen
Sonir Norend
Kildar
30 posters

16 / 29 oldal Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22 ... 29  Next

Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Szer. Feb. 02, 2011 8:15 pm

Kösz!, ami egyenlőre le fog maradni, de nem véglegesen... az a barnítás...
Felrakok pár receptet, hátha addig is érdekel valakit... netről gyűjtöttem, nem tudok hozzászólni, hogy mi nem jó.

Illetve a "ráégetős" verzió nekem kizárva... "Gipszbemártós" busted, mert inkább rozsdásít, ha feketít valamit, azt sem egyenletesen...

"Feketítés (lenolajos verzió):

A vas vagy acéltárgyat lenolajjal vagy kénbalzsammal egyenletesen bekenik, majd széntűz fölött 350-400 °C-on tartják.

Barnítás:

1.
4g antimon-klorid
12 g olívaolaj összeolvasztott keveréke,
amit egy vászonrongy segítségével feldörzsölnek a zsírtalanított alkatrészre. Bedörzsölés után 24 órát pihentetik, és az eljárást addig ismétlik (esetleg 10-12-szer), amíg a színezés nem kielégítő.

2.
30 g vas(II)-szulfát (FeSO4·7H2O)
15 g vas(II)-klorid
12 g réz-szulfát
50 g abs. alkohol
1000 ml desztillált víz.
Első lépésben az oldatot szivaccsal vagy rongylabdával egyenletesen felkenik az alkatrészre, utána hagyják megszáradni és 10-12 órát pihentetik. Ekkor vöröses rozsdaszerű felület alakul ki. Második lépésben tiszta vízben kifőzik, majd megszárítják az alkatrészt. Száradást követően finom szálvastagságú (0,08-0,1 mm) és 100-150 mm korongátmerőjű drótkoronggal 800-1000 percenkénti fordulatszámmal óvatosan átkefélik. Ha az eredmény nem kielégítő, az eljárást 2-6-szor megismétlik. A kefélt alkatrészt forró vízbe fektetik, amibe tannint vagy kékfát (haematoxylin) oldanak fel. Ezek a festékanyagok szebbé teszik a színezést. Végül 105-120 °C-on megszárítják és olajjal lekenik.

Megjegyzés:
Mindegyik kémia színezés receptje csak kiinduló adatokat tartalmaz, mert a levegő páratartalma és az acélok különböző minősége miatt az oldatok hatása, azaz a színezés mértéke és minősége nem mindig azonos.

Ha már így belekezdtem legyen itt a kékes szín is:

1.
50 súlyrész ólom + 2 súlyrész ón ötvözetének olvadékába mártva az alkatrészt, szép kék szín érhető el. A célszerű hőmérséklet kb. 290 °C. (Ezt az eljárást különösen kardpengéknél használták.)

2.
30 g vas(II)-klorid (FeCl2·6H2O)
30 g higany-nitrát (Hg(NO3)2)
30 g 22 B° sósav (HCl)
120 g etilalkohol
120 g desztillált víz.
Az oldatban szobahómérsékleten 20-25 percig tartják a zsírtalanított alkatrészt. Ezután az alkatrészt kiveszik és 12 órán át állni hagyják, majd kb. 1 órán á főzik desztillált vízben. Száradás után finom sertéjű olajos drótkefével átdörzsölik.

3.
120 g nátrium-hiposzulfit (Na2S2O4·2H2O)
30 g ólom-acetát
1000 ml desztillált víz.
Az alkatrészt 90-100 °C-on az oldatban kell tartani a kívánt szín eléréséig (ez 20-30 perc). Utána mosás, szárítás, olajozás és kefélés következik.

4.
20-30 g ólom-acetát
60 g nátrium-tioszulfát
30 g ecetsav
1000 ml desztillált víz.
Az eljárás hasonló az előzőhöz, de 80 °C hőmérsékleten.

5. - 1000 ml desztillált víz
- 2,5 g szublimát (Higany(II)-klorid)
- 10 g rézgálic (CuSO4)
- 45 g vas(II)-klorid
- 20 g cc. salétromsav (HNO3)
- 10 g borszesz (38°)

Az oldatot vattával jó erősen beledörzsölik az alkatrészbe, 2-3 óráig pihentetik, majd nagyon gyengén ismét bekenik. A 2-3 órás pihentetés utáni bekenést háromszor megismétlik, majd az utolsó átkenés után 24 órát állni hagyják. Ezek után 3-4 percig desztillált vízben kifőzik, és a létező legfinomabb drótkefével szárítás után finoman átkefélik. Előfordul, hogy a színezés még nem megfelelő, ekkor az alkatrészt ismételten le kell kenni - esetleg többször is -, majd főzni és kefélni szükséges. Ha a szín megfelelő, akkor beolajozzák és egy puha ronggyal átdörzsölik.

6. - 120-150 g nátronlúg (NaOH)
- 30 g nátrium-nitrát (NaNO3)
- 30 g nátrium-nitrit (NaNO2)
- 1000 ml desztillált víz.

Az oldatot felforralják, és 20...30 percre belemártják a színezendő alkatrészt. (Ha literenként 20 g karbamidot is adagolnak, a belemártás ideje kb. 5 percre rövidül.) Az oldatot időnként vízzel kell hígítani, mert a víz az eljárás hőmérsékleténél hamar elpárolog.
Mosás, szárítás után olajos ledörzsölést, kefélést alkalmaznak. "

Tudom, hogy boltban is kapható, de nekem sok mindent kell barnítanom, nem csak LARP-ra. Spiáterrel lehet, hogy el is hajtanának valahonnan.

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Lorin Csüt. Feb. 03, 2011 8:47 pm

Mordor egézséggel használd! Very Happy Tényleg jó lett.

Na viszont itt is köre kérdezném a tagokat.:
A sátorléces fegyverekről kinek milyen véleménye van?
Szeretnék ugyanis csinálni egy pengés lándzsát (lándzsakard, vagy ha valakinek van türelme nyugodtan kereshet rá 2000 japán kifejezést Razz) és ehhez jelenleg van egy remek 150 cm-es fanyelem, amibe vagy egy vagy 2 szénszálas sátorlécet tudnék még bővítésnek beépíteni és erre kerülne a poli (értelem szerűen ez lenne a fegyver penge része). A sátorléc, normál sátorléc (nagyon normál lévén teszkós sátorból van Razz) és 60 Cm-hosszú.

1. Kérdés: A fém vackokat le szedjem róla mindenhonnan vagy csak a végéról?
2. Kérdés: Milyen mélyen mélyen éri meg ezeket beépíteni a nyélbe? Ergo mekkora az a hossz ami utána nem törik le egy csapás után.
Valamint érdekelnének még azok a trükkök hogy hogyan lehet még életképesebbé tenni a sátorléceket, ( ilyenekre gondolok.: szigetellőszalaggal körbecsavarni, szövettel megerősíteni stb.)


Üdv!
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Spectre Csüt. Feb. 03, 2011 8:56 pm

Nekem sátorlécből íjaim ill. rapírom volt. Az íjaknál kb. 5 centi mélyen fúrtam bele a fába, a rapírban nem volt fa. Az íj szigszalaggal volt körbetekerve, az első generációs rapír hulladék filccel + bandázsszalaggal volt körbetekerve. Mindkettő törés nélkül bírta évekig, a rapír pedig nem kicsiket kapott. A mostani v2-es rapír párhuzamos sátorlécek összeragasztásával készült, tavalyi Caelumpián volt tesztelve (jó ronda lett és elbasztam a súlyozását). Egyelőre strapabírónak tűnik ez is.
A fémeket én nem szoktam leszedni, de a döfő rész felé általában olyan rakok amin nincs fém. Vágás előtt körbe kell szigszalagozni. A v2-es rapír már melegragasztóval lett ragasztva, a régiek epoxi gyantával. Az előbbi kicsit rugalmasabb marad.
Nekem decás sátorleceim vannak, tecsósról nem tudok nyilatkozni.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Szomb. Feb. 05, 2011 8:36 pm

Felkötöztem a kart, húr is kész...
11.34 kilogrammot középre (25 font) a húrra felakasztva igencsak meghajlítja a karokat, olyannyira, hogy lejött a húr füle a karról, így nem is tudom, hogy mennyire tudná maximálisan meghajlítani...
Ekkor természetesen már vagy 1-2 ujjnyira túl volt a dión. Lényeg tehát, hogy bőven 25 font alatt van. bounce Very Happy Laughing
Alapállapotban a húr kb. a dió-kengyeltalp távolság 1/4-nél "metszi" a tust.

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Iffar Vas. Feb. 06, 2011 7:57 pm

Virslitől a latexig:

Készítette: Felanos
Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 1236885421az_kicsi_www.kepfeltoltes.hu_
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Magitor Vas. Feb. 06, 2011 9:05 pm

Nemrossz, Very Happy Warcraft szerű játékon el tudom képzelni nagyon baba Very Happy
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Feb. 06, 2011 9:45 pm

Szürreálisan izomkurvára túlméretezett, emiatt bármilyen jó is a kivitelezés bassza a szemem.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Iffar Vas. Feb. 06, 2011 10:29 pm

Magitor: köszi Smile

Gem: ezek szerint sikerült eltalálnunk a tökéletes fej méretet Smile
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Felanos Vas. Feb. 06, 2011 11:14 pm

Magitor tényleg köszi Very Happy
Gemkapocs meg légyszíves magyarázd már el miből veszed le te a szürreális méreteket ezen a képen....köszi Wink

Felanos

Hozzászólások száma : 7
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2011. Feb. 06.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ahriman Hétf. Feb. 07, 2011 1:00 am

Felanos: tudok válaszolni én is. Very Happy Ajtó, kézfej, alkar alkalmas viszonyítási pontnak. (Ennél kevesebb viszonyítási pont alapján szoktunk méreteket venni múzeumi képekről, a legtöbbször sikerül a vastagságnál 1mm alatti szórást hozni, egyéb adatoknál 20mm alattit)
Természetesen szürreális fantasy larpra (warcraft pl) tökéletes, szép munka. Más kérdés, hogy viszonylag reális larpokra már jóval kevésbé alkalmas (noha továbbra is szép munka sztem), mondhatni reális harcra törekvő résztvevők valsz hobbiból fognak vadászni a használójára, avagy nem véletlenül nem használtak ilyen jellegű kalapácsokat. Very Happy
...
Hjamm, Lorin, justforfun jelleggel, nem kell japán kifejezéseket keresni rá, mert a vágásra is alkalmas, lándzsaszerű szálfegyver a legkevésbé sem volt ismeretlen Európában sem. Pl ezek a partizánok és ökörnyelvek. Ééés itt megragadnám az alkalmat, hogy ismét terjesszem az igét, ha már a japók felmerültek - ami náluk létezett, mint fegyverelgondolás, az jó eséllyel jelen volt Európában is, jellemzően hatékonyabb és/vagy univerzálisabb formában. Ugyanez igaz Kínára is, avagy nincs koncepcionális szinten egzotikus fegyver, csak műveletlen hoplológus. Very Happy (az esetleges orientophilek megnyugtatása végett, ez nem teszi szar fegyverré a keleti eszközöket, amíg azokat szigorúan a saját helyükön nézzük)

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Feb. 07, 2011 7:33 am

Felanos írta:Gemkapocs meg légyszíves magyarázd már el miből veszed le te a szürreális méreteket ezen a képen....köszi Wink
HA az átlag férfi kézfejét 10 centi szélesnek vesszük, akkor a kalapácsotok kb 40X60X30-as fejjel rendelkezik. AZ acél sűrűsége 7850 kg/köbméter. Tehát a fej súlya cirka 0,4X0,6X0,3X7850=565,2 kg lenne acélból. A térformát elhanyagoltam, de mondjuk hogy levesz belőle 5-6 kilót Razz Egyéb kérdés? Very Happy
Ettől függetlenül ahogy írtam, a kivitelezés szép.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Felanos Hétf. Feb. 07, 2011 9:13 am

Baszdki 560 kg..... az kicsit tényleg kemény lenne :DDDDD
Amugy a méreteit majdnem eltaláltad picit kisseb a feje de élőben közel sem olyan brutális. És köszi a kivitelezésre vonatkozóan Wink Very Happy


A hozzászólást Felanos összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Feb. 07, 2011 9:19 am-kor.

Felanos

Hozzászólások száma : 7
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2011. Feb. 06.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Feb. 07, 2011 9:15 am

Szolgálati közlemény: Felanos, majd egy bemutatkozást pls az Offtopikba, mert sokan esetleg nem ismernek itt.

Egyébként a kalapács szép, viszont kapásból tudok jópár játékot, amivel nem kompatibilis, persze nem tudom, hova szántátok.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Spectre Hétf. Feb. 07, 2011 1:02 pm

Megkérdezhetem, hogy mik a felhasznált alapanyagok, és hogy esetleg hagyományosabb fegyvereket készítetek-e? Egyébként nagyon állat lett, bár tény hogy főleg Warcraftra/Warhammerre jó Smile
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Felanos Hétf. Feb. 07, 2011 1:29 pm

Sima baumaxos polifoamból készült amit az összerakás után 10 réteg latex tejjel borítottunk be [ 6 színtelen 4 színes ]. A magja szintén csak sima OBI-s seprűnyél! Az egyetlen különleges alapanyag a latex volt.

Hagyományos fegyverek készítése pedig éppen folyamatban van/ tervben! Very Happy

Felanos

Hozzászólások száma : 7
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2011. Feb. 06.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Magitor Hétf. Feb. 07, 2011 1:50 pm

Enyni latexxel nem kemény kicsit? Very Happy
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Feb. 07, 2011 1:58 pm

Felanos írta:A magja szintén csak sima OBI-s seprűnyél!
Mennyit fogtok anyázni, ha ez majd el talál törni...
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Magitor Hétf. Feb. 07, 2011 2:48 pm

Ashi Valkoinen írta:
Felanos írta:A magja szintén csak sima OBI-s seprűnyél!
Mennyit fogtok anyázni, ha ez majd el talál törni...
Bizony. Hány kiló? Nekem az a tapasztalatom, hogy egy ilyen fegyver már veszélyes ha nem megfelelő ember kezébe kerül, egy hasonlóval egyszer oldalba kaptak edzésen, úgy h vért is volt rajtam, és csak lestem h mit keresek 3 méterrel arrébb.
Fenntartom hogy jópofa, Warcrat/warhammer és hasonszőrű epicre jó lehet, de amúgy berr. Törtem már poli karddal fakardot elv miatt. Terheléses tesznek vegyétek alá, mit mutat!
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ahriman Hétf. Feb. 07, 2011 3:45 pm

Jaigen, áttételes juteszembe. Ablonczy-féle kurvajó műgyanta vehető 32kg-s kiszerelésben, úgy kb 1600/kg-ra jön ki. Gyakorlatilag minden elképzelhető larpos cuccot lehet vele csinálni, beleértve pl vékony nyelek brutális megerősítését, mely esetben a nyélre műgyantával alaposan átkent szövetet (üvegszál talán túlzás, sima vászon-műgyanta hibridet se nagyon tudtunk törni 4mm vastagságnál) kell felvinni pár rétegben. Bónuszként, mivel olajos-zsíros felülethez nem tapad, ha gyurmából-agyagból készül egy master minta, abból gipsszel le lehet venni negatívot, azt átkenni belül pl margarinnal, bele szövet+műgyanta, és gyakorlatilag amit agyagból-gyurmából meg tudsz formázni, azt meg is tudod csinálni kurvaerős műanyagból. Gondolok itt pl szarvakra, maszkokra, varázstárgyakra, de el lehet követni azt a perverziót is, hogy meglévő, akár kölcsönkért cuccokra raksz bármiből dekordombort, és arról veszed le a mintát - pl sima alap mellvértre viszel fel tündés indamintát gyurmából, leveszed a mintát, megcsinálod, olcsó-könnyű-szép-erős mellvért FTW.
32 kiló műgyanta tíznél bőven több ember teljes felszerelésére elég, úgyhogy javallom, hogy merengjetek el rajta... Very Happy
(hja, és a végterméket bármivel tovább formázhatod, ami a műanyagot viszi, de készülj fel rá, hogy ellenállóbb lesz, mint a legtöbb műanyag.)

A post nem konkrétan célzott, a "te" kifejezést a kényelem kedvéért használtam. Very Happy

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Felanos Hétf. Feb. 07, 2011 4:18 pm

Hát súlyra nem tudom megmondani pontosan milyen nehéz....de kipróbáltuk gyakorlatilag ütésnél az egész fej összenyomódik, szóval elég nagy mértékű alakváltoztatásra képes, ebből kifolyólag egy mellkasra mért erős ütés is inkább viccesen kellemes minthogy fájna!!! A sok latex réteg egyáltalán nem keményítette be, sőt iszonyatosan rugalmas lett mind a latex mind a polifoam is!!! [mire ezt mind leírtam eszembe jutott hogy van mérlegünk Very Happy durván 2 kilós az egész]

Felanos

Hozzászólások száma : 7
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2011. Feb. 06.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Magitor Hétf. Feb. 07, 2011 4:29 pm

Off

Ahriman. Mellvért. Műgyanta. HERETIC!

On

Felanos Very Happy azért jó tudni, mert lehet repeszteni bordát lágymagos polikarrdal is ami olyan puha hogy el sem mernéd hinni róla! Durván 2 kiló? Nehezen hiszem el, de az tényleg könnyű, nekem a közel 150 centis Biedenhänderem maroksúly nélkül van most 1200 gramm kb, 90 centi famag 32 poli cső a köztes 140 centi hossza, poli keresztvassal, és a rajta lévő 1 teljes policsővel 110 hosszon 1 teljesrétek plusz egy "fél" élréteg.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Felanos Hétf. Feb. 07, 2011 4:54 pm

Mondom hogy két kiló körül van :DDD kettő MAX három ha téved a mérleg, de legjobb tudásom szerint rendesen mér!!!!! Very Happy
De gondolhatod Magitor hogy ha már ilyen fegyvert készítek akkor valamennyi felelősség lakozik bennem Wink

Felanos

Hozzászólások száma : 7
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2011. Feb. 06.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Iffar Hétf. Feb. 07, 2011 4:55 pm

Na mielőtt felraktuk a képet szépen elmondtuk milyen postok fognak rá érkezni, és 90%-osan bejött. (a 10% az a sok dicséret amit írtatok Razz)

Mielőtt komolyabban reagálnék rájuk, válaszolok Spectre kérdésére:
Felanos leírta miként készült, igen fogunk csinálni hagyományos fegyvereket is. Konkrétan egy olyan 70-80 cm-es hosszúkard és egy 95 cm-es 'majdnem másfélkezes kard' van tervbe véve. A méreteket a Calimacil gyártó honlapjáról néztem.
A kardokat üvegszál magból akarom megcsinálni, amit elvileg méteres darabokban lehet kapni modellboltokban. Igen tudom "az üvegszál túl könnyűvé teszi a fegyvert és felesleges kalimpálásra ad lehetőséget" ez is tesztelve lesz, és terveim szerint optimalizálom a súlyát is.

Miért is csinálunk ilyeneket?
Külföldön a nagyobb játékokon ilyen fegyvereket használnak, és több bolt is van ami ilyeneket forgalmaz. Ez azt jelenti számomra hogy jó dolog. Ősszel-télen volt alkalmam ellátogatni egy német LARP boltba és megnézegetni az ottani fegyvereket. A tapasztalatom az volt hogy nagy fegyverek (2kezes és szál) elég érdekesek üvegszálból, ám az egykezes, másfélkezes fegyverek igenis jók. Bár többször olvastam itt a fórumon és máshol is h az üvegszál túl könnyű, mégis volt pár olyan kard aminek kb olyan súlya volt mint a famagosoknak.
A kirándulásunknak a boltba volt egy másik előnye is: szállítási díj nélkül jutottunk hozzá némi Latex tejhez (konkrétan 4 liter) ami kb 2800/liter árat jelentett akkori árfolyamon. Így viszonylag olcsón tudunk kísérletezni.
Mielőtt még arcoskodással lennék vádolva, megjegyezném, hogy a tapasztalatainkat szépen le fogjuk írni, a készítés menetét dokumentáljuk, és közzétesszük. Igyekszünk olyan a viszonylag olcsó, de tartós megoldást alkalmazni. Én úgy gondolom, hogy ha 1-2 évet bír egy fegyver, az alapanyag ára 5 000,- körül mozog, és bármikor otthon megcsinálhatod az a larposok többségének elfogadható.

No most hogy ezt így leírtam reagálnék pár megjegyzésetekre:

  • Ennyi latexxel nem kemény kicsit? - Az interneten lévő források szerint 10-12 réteg latex kell egy fegyverre. A larpos boltban is hasonlót mondtak (direkt kérdeztem). Maga a latex ha megköt puha gumi (tehát ne egy kocsikereket képzelj el) lesz, baromi rugalmas. Tehát ha a fegyver kemény az nem a latex, hanem a rossz burkolás hibája. ( a kalapács esetében ezzel nincs gond.
  • Mennyit fogtok anyázni, ha ez majd el talál törni... - Az biztos. De igazából ha valaki nem állat módjára harcol akár a kalapáccsal akár ellene (ami ugye a legtöbb játékon biztonsági előírás) nem nagyon törik el, lévén maga a fa nem találati felület. Én spec a fejrögzítéstől jobban tartok Smile
  • A kalapács nagyjából 2 kiló lehet, ami a fejben lévő szivacsnak tudható be (tehát a latexhoz sok köze nincs).


Bár elég hosszúra sikeredett a hozzászólás engedjetek meg még pár sort, mert hogy Gem Kapocs szófordulatával éljek nekem is "bassza a szemem valami".
Nos LARP-ról beszélünk: Live Action Role Playing Game, ami ugye a hagyományos Pen and Papper (asztali) Role Playing Game (szerepjáték) egy változata, vagy mondhatjuk leszármazottnak, utódnak is. Az RPG ugyebár a Dungeon and Dragons játékkal kezdődött (ez nem teljesen igaz, mert egy korábbi verziója volt, aminek még más volt a neve, de ez most lényegtelen) ami ugye klasszikus fantasy világban játszódó játék.
Nos, akkor tehát leszögezhetjük, hogy a LARP őse a D&D ami egy fantasy hátterű játék (volt eredetileg), ezen kívül a hagyományos RPG-vel ellentétben itt nem kockadobás van hanem 'real time fight'. Ez a rész mondhatjuk hogy a hagyományőrzőktől származik.
Na de, mindenki tudja, hogy a korhű vívóstílusok többsége nem sokat ér egy LARP-on. Lévén az előbbi létfontosságú szerveket céloz, a minél gyorsabb ölés érdekében, míg az utóbbiban ezek értelemszerűen tiltottak. Tehát a LARP harcrendszere, bár a hagyományőrzés és a régi korok harci stílusaiból származik, mégis csupán egy modellként szerepel, ami kiegészült pár nem épp 'reális' elemmel.

Mielőtt még hosszúra nyújtanám, levonom a végső következtetést: szerintem a LARP nem a korhűségről szól, csupán felhasználja annak azon elemeit, ami a ma játékosa számára élvezetesebbé teszi a játékot, és elveti azon elemeit amelyek (akár higéniailag, akár esztétikailag akár másként) kényelmetlenné tenné a játékot.

Én személy szerint nem szeretem, amikor egy jó játékot/fegyvert/vértet legyen az saját munkám vagy akár másé azért szólnak le mert nem korhű... Tervezz nekem, egy korhű varázslót, vagy akár egy korhű elfet, és megváltoztatom a véleményem. Smile
Ha erre valaki azt mondja: hát nem is szeretem LARPon az ilyenek... nos akkor az nem LARP-ról, hanem ostromjátékról beszél...

Utószóként, és már tényleg abbahagyom Razz nem célom semmi veszekedés, balhé, sem pedig mások megbántása, csak igyekeztem pontosan megfogalmazni az én véleményem a témáról.
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Lobster Hétf. Feb. 07, 2011 5:01 pm

A LARP csak egy gyűjtőfogalom. Van ahol feltétel a korhűség, van ahol a világhűség és van ahol mindegy. Van ahol bármilyen lehet a kalapácsod, de cserébe nem használhatod, hanem kő-papír-olló a harc menete.
Ergo, kár bármiféle "gyökerekre" hivatkozni, amiről a többiek beszéltek, azok BIZONYOS játékok ahol CÉL a minél játékhűbb felszerelés. Ennyi Smile
Megjegyzés: van olyan LARP ahol eleve csak gépkarabélyok és pisztolyok vannak. Nah, azok mennyire D&D gyökerűek? Smile

A fegyverről meg annyit, hogy jól néz ki, és ezzel a leírás témával kifejezetten felvillanyoztál Smile Várjuk izgatottan!
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Iffar Hétf. Feb. 07, 2011 5:10 pm

OFF
A LARP nem csak egy gyűjtőfogalom... és ha utánanézel, látni fogod, hogy a Shadowrun, Cyberpunk, és a többi modern vagy jövőbeli világon alapuló szerepjáték is a D&D-t mondhatja ősének... és most a szerepjáték mint szabályrendszerre gondolok, nem mint világra, de ez nem igazán ide illő téma, esetleg másik topicban.

Amúgy meglehet picit félreérthető voltam...

ON
Ami a leírást témát illeti, tovább megyek, ha az megvan, akkor szeretnénk megoldani a Latex tej szállítási költségének minimalizálását, mondjuk tömeges rendelés megszervezésével.
Mert ugye tök jó h van leírás, de amíg úgy tudsz csak szerezni latexet, hogy a szállítási költség drágább, nem több mint érdekesség Smile


OFF: egyébként ez a kő-papír-olló megjegyzés itt is meg máshol is, ez oltásnak minősül? Csak mert írásban nem igazán jön ki, hogyan kell érteni, és kíváncsi vagyok Very Happy


A hozzászólást Iffar összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Feb. 07, 2011 5:16 pm-kor. (Reason for editing : Iffar)
Iffar
Iffar

Hozzászólások száma : 132
Age : 38
Registration date : 2010. Dec. 15.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 16 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

16 / 29 oldal Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 22 ... 29  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.