LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fegyverek - a virslitől a latexig

+26
Cyrrian
Dorten
Nirwastir
Denegra
Morwina
Felanos
Iffar
Pangloss
Ahriman
Deman
Mordor
Magitor
Eglar
Augur
belzee
Andrew
Lobster
Tani
Lorin
Damien-Maelstrom
Árnybíró
Gem Kapocs
Spectre
Ashi Valkoinen
Sonir Norend
Kildar
30 posters

27 / 29 oldal Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Next

Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Vas. Dec. 04, 2011 6:08 pm

Várjál csak! Veszprém környékén is fellelhető vagy?

http://www.farkaskft.hu/

Ez Kenesén van...

Bőrlapot-ekkorát talán itthon is lelek, ezt hogyan kéne rögzíteni? Szélén/oldalt meg van varrva???

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Vas. Dec. 04, 2011 6:19 pm

Láttam már ragasztottat meg varrtat is. A federschwertemen konkrétan ragasztva van.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Vas. Dec. 04, 2011 6:28 pm

Akkor az lesz a legjobb ha ragasztott és varrott is lesz egyben(ha ragasztom-szilikonnal, akkor lemállhat; ha meg varrom, akkor körbe foroghat).

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Dec. 04, 2011 8:49 pm

Markolat bőrözése: A képen látható darabnál bőr lap alá vannak betéve a bőrcsíkok, ez opcionálisan helyettesíthető zsineggel. Általában ragasztva van, korhűen enyvvel, modernül meg műgyantával vagy pl contactceys-el.

Kildar: Hun veszel 7-800 forintért latexet? Mert az érdekelne.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Vas. Dec. 04, 2011 9:02 pm

A műgyanta nem jó mert nagyon folyik és ha kifolyik elbaltázza egész eddigi munkámat. Szilikon, vagy más ragacs.

Az ötlet viszont nagyon jó.

Machinálok rá három gyűrűt pillanatragaccsal(bőrből, vagy paracordból, vékony de többször körbetekert zsineggel, mittomén). Aztán bekenem szilikonnal, ráillesztem a bőrt. Végül atom-feszesen körültekerem spárgával(szigszalaggal szerintem nem tudnék ilyen feszesen tekercselni, mert elszakadna). Ha megszáradt a szilikon lebontom a spárgát...


Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ahriman Vas. Dec. 04, 2011 10:54 pm

Mivel kimondottan baromi fáradt vagyok, meg se próbálom összefüggően írni, remélem értelmes/hasznos lesz valamennyire.

Ha spárgával tekered, akk elég ritkás lesz a minta - az sem néz ki rosszul, de a legtöbb eredetin kb cérnavastagságú volt a tekerés. Varrás szinte egyetlen eredetin sincs. Szíjas markolatborítás kimondottan nem volt jellemző a mai formájában (simán áttekerve), de több fonott/rácsos is volt, bár azokon meg a kiemelés nem jellemző. Felső kategóriás cuccokra jellemző, hogy a kiemelések közötti bőrterület dombornyomott, ehhez a cérnás áttekerés csak segédeszköz, továbbá csak növényi cserzett bőrrel működik. Sima dekopázshoz való ragasztólakk is megfogja annyira, hogy több órás kínlódás leszedni, ha rendesen el van dolgozva. Kiemeléshez sima spárga a legjobb, azt a területet ne tekerd át kívülről értelemszerűen. Drasztikus emelésekhez szintén növényi cserzett bőr a célszerű, a krómcserzett nem igazán hajlandó ennyit torzulni. A lehető legvékonyabb bőrt célszerű használni, hogy ne legyen se túl bumszli, se túl gyenge a vékonyabb famag miatt. A kiemelések vastagsága csalóka, a 2mm vastag spárga már 1mm bőrnél is 4mm széles sávot eredményez MINIMUM. Ha dombornyomni akarsz rá, a cérnás áttekerés levétele után nedvesítsd meg a külsejét meleg vízzel, kend át vékonyan méhviasszal, és vmi tompa tárggyal (én egy hosszában félbetört bordadarabot használok) erősen dörgöld át, ez egy lapos felületet fog adni, amire ugyanígy előkészítve hegyesebb cuccal tudsz mintát nyomni.
Asszem talán ennyi értelmes hozzászólni valóm van. Feltételezve, h a fenti értelmes volt.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Vas. Dec. 04, 2011 11:30 pm

Gem Kapocs írta:Ha összeszámolom akkor egy normál kardpengére kb elégnek kell lennie 3 tubus gumiámnak (1000 Ft), 6 tubus szilikonzsírnak (1200 Ft) meg egy tubus temperának (még marad is bőven, monnyuk 500 Ft). Úgyhogy 2700 Ftból kb megvan a penge, attól függően hány rétegben és milyen vastagon húzod e vele.

Én ebből számoltam, nem a 7-800 forintból.

A forgotten dreamses latextejből a literes kiszerelés 14 euró és azok bevallása szerint akik használták már ez 3-4 kardra elég. Szóval nem értem hogy jön ide a 7-800 forintos latex.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Dec. 05, 2011 9:18 am

Kildar írta:Gem, fun fact, a gumiámos megoldásod két-háromszor olyan drága mint a latex lenne
Bocs, fáradt voltam, 2700/3=900.
14 euró jelen árfolyamon 4100-4200 Ft (banktól függően) + szállítási/postaköltség. Monnyuk 1K, de imho inkább 2-2,5. Tehát nem drasztikusan olcsóbb (6100/3=2000 Ft), de kevesebbe jön ki /kard. Ha lehet itthon venni nem szóltam, plusz nem kötekedni szántam, hanem egy linkre lettem volna kíváncsi Wink
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Hétf. Dec. 05, 2011 9:49 am

http://www.dein-larp-shop.de/product_info.php?cPath=1_11&products_id=300
250 eurós vásárlás alatt magyarhonba 18eur a posta, szóval három-négy litert berendelve már egy metrikus fasztonnányi kardra elég latexünk van elfogadható áron.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Hétf. Dec. 05, 2011 8:41 pm

Na, anyagával festettem:
Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Th_PC050215-2Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Th_PC050208-2
Theoretice ilyen színű lesz a penge is... Illetve mégsem ugyanis fújok rá egy kis feketét vasoxidnak, amit vizesen dörzsivel visszakoptatok. A fekete szigszalagnak nincs köze a markolathoz, csak azért van, hogy össze ne fessem a fát(durva felszínű fára jobban ragad a szilikon, mint a műgyantával befentre)...

Találtam egy szép barna bőrdarabot... hogyan lehet valamennyire kisimítani anélkül, hogy rugalmasságát elveszítse(ad hoc ötletnek a Révai Nagylexikon jutott eszembe).

Dagorhiresekkel meg összeszólalkoztam... nem lelkesedtek a négy üvegszálas rúdból álló magért... cserébe 35 fontos íj az szerintük biztonságos... pirat


Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ahriman Hétf. Dec. 05, 2011 8:52 pm

RSW-ék közül páran konkrétan fémmagos fegyvereket használnak gyakorláshoz, minimális védőfelszereléssel sem halt még meg senki, a 4 üvegszál meg sztem könnyebb és rugalmasabb, mint a fémcső, szal... Mondjuk ilyen kérdésekben ne rám hallgass, én pofámat érő erősebb szúrásra is max azt mondom, h szép volt.
Bőrnél nézd meg, h ha átáztatod vízzel, mennyire lesz formázható. Ha a "semennyire" szintet meghaladja, akk áztasd be, és még vizesen préseld. Ha nem formázható, akk valsz krómcserzésű, ezesetben vagy nagyon nagy súly hatására fog alakulni, vagy nagyon lassan. Ha a mostani gyűrtsége mellett tudsz rá szerkeszteni/eldolgozni a markolaton, akk ne pazarold az időt préselésre, a cérnás/madzagos áttekerés elintézi.
Am eddig kurvajó.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Hétf. Dec. 05, 2011 8:59 pm

Annak megállapítására, hogy krómcserzett-e, a legjobb módszer az, hogy megnézed a keresztmetszetét, van-e benne egy világos (valszeg fehér vagy világosszürke, esetleg kékes) csík. Ha igen, jó eséllyel krómcserzett.

Dagorhiresekkel fegyvertéren összeszólalkozásnál meg ne lepődj meg, amikor videotutorialokban "tanítják" hogy úgy tudsz jól harcolni ha minél többször és többet pöccintesz minél jobban hajló fegyverrel hogy átmásszon a másik pajzsa fölött.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Hétf. Dec. 05, 2011 9:18 pm

A markolatborítást még nem akarom elsietni, ugyanis először a pengét kéne elkészíteni, utána felső-maróval kimarni a markolat egy kis részét, és megfelelő tömegű ólomdarabot beragasztani, természetesen a kisúlyozás végett...

De ugye nálunk nyílvesszővel elég csak pöccinteni az ellent??? Smile

Szerk: amennyire én látom, nincs benne csík. Vizesen állaga 'tökugyanolyan' bőrkesztyűhöz hasonlóan puha marad...

Hogy ne legyen ugyanolyan mint a képen, kitaláltam hogy 3×2-2 gyűrűt fogok a markolatra készíteni. 2-2 szorosan egymásmellet lesz közötte éppen hogy egy zsineggel leszoríthassam a bőrt... Idea

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Sonir Norend Hétf. Dec. 05, 2011 9:34 pm

Mordor írta:

Dagorhiresekkel meg összeszólalkoztam... nem lelkesedtek a négy üvegszálas rúdból álló magért... cserébe 35 fontos íj az szerintük biztonságos... pirat


jó a dagorhiresek még mindig többnyire a pélókardnál és boffertag játékoknál tartanak
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Hétf. Dec. 05, 2011 9:56 pm

Mondjuk most így gyorsan rákeresve nem tűnt az akkora összeszólalkozásnak, csak megaszonták az okosat ketten Razz

ps.: csak hogy én is megaszondjam az okosat, ez inkább arming sword mint longsword.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Kedd Dec. 06, 2011 7:47 pm

Na, markolat fémrésze kész(feketére fújtam, majd visszakoptattam):
Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Th_PC060209Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Th_PC060212
Tudom, hogy kicsit túl oxidos, de majd kopik tovább használat által(Nem használhattam sötétszürkét ugyanis a penge készítésére is csak fekete szilikonom van. Illetve ha vagy 4-5 rétegben bevonom ezüstpigmenttel színezett átlátszó szilikonnal a pengét, akkor az meg ezüst).
Pengén csak a vájatban lesz jelentékeny mennyiségű oxid.

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Magitor Kedd Dec. 06, 2011 11:52 pm

Mért nem "kékíted a pengét?" Pl az is kurvafaszát tud kinézni, ellenben van feketéd, és egy kis kék szint kellene száraz ecsetelni a pengére.
Bár igazából ez szürke, csak a nemesrozsdát valamiért a szaknyelv kéknek írja néha Very Happy Érdekes mód nappali fényél van benne kék szín is. De az ilyen "boltgun metal" szürke is szép pengeszín, persze ha szereted a kicsit "vintage" felületet, és nem ragaszkodsz a felpolírozotthoz. Link mert giganagy a kép 5megapixel!
"Nem lóg ki a fa! Very Happy"
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Szer. Dec. 07, 2011 12:51 pm

Kék színt aztán pláne nem tudok kreálni(festeni nem szeretném, csak 'anyagában'). Tudok feketét, meg ezüstöt. Ha van is ilyen kék metálpigmet(mármint por), a színe valszeg hetvenes évek beli dodzsemautóra hajazna, nem pedig olyanra, amit szeretnénk.

De végül is a penge fogyóeszköz, a markolatról meg kb. 5 percbe kerül egy oldószeres ronggyal leszedni a festéket(az ezüst az műgyanta, azt nem oldja meg). Később ha találok jobb szisztémát a rozsdára, akkor meg tudom csinálni.

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Csüt. Dec. 08, 2011 8:59 am

https://lh6.googleusercontent.com/-8cB8ArISnCo/Tt_HfQNBC4I/AAAAAAAAAi8/JuV7bCYICmA/s800/2011-12-07-028.jpg

Megvannak a tokok is. Ez utóbbi viszonylag egyszerű de praktikus konstrukció, beletekered nem nagyon szorosan de passzosan egy darab munkaruhavászonba amit ducktape-el zársz le, aztán ehhez melegragasztóval ragasztasz még egy réteg munkaruhavásznat úgy hogy ne lógjon ki a ragasztás, aztán erre ragasztod a szíjakat. Olcsó, praktikus és az eddigi megvalósítható megoldások közül az egyik legjobban kinéző.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Pént. Dec. 09, 2011 5:52 pm

"Kardélre hányt polyfoam spagettivel"(beragasztottam).
Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Th_PC090210Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Th_PC090211Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Th_PC090213
Holnap kifaragom(mivel 8 milisből van, többet lehet lefaragni). Mennyire érdemes "kiélezni"? Úgy tervezem, hogy kicsivel több, mint egy réteg (vagyis 8-10 mm lenne az éle/hegye).

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Pént. Dec. 09, 2011 7:50 pm

Én pont egy rétegre faragtam az élét.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Pént. Dec. 09, 2011 9:04 pm

Még azt kell megoldani, hogy a keresztvasnál ne legyen ilyen széles/vastag legyen a penge. Valszeg' lesz egy kis ricasso-ja, mely a keresztvas felé mind szélességében, mind vastagságában csökken...

Update: kifaragtam...
Elkövettem egy-pár "eretnekséget":
-A 3×8 milis polyréteget nem szikével hanem egy jó szabóollóval vágtam ki(ugyanolyan szépre vág kb. 2-3× gyorsabban).
-A ragasztáshoz is szilikont használtam(még nem akarom elkiabálni, de 1000× jobb mindenféle Palmatex-mex-nél, beszívódik a polyfoamba, nyugodtan lehet '5' tonnát rányomni, nem kell összeszorítani száradásnál).
-A felületeket a gáztűzhelyen használt felforrósított vaslappal végighúztam('no szösz', és egyenletes felület képződött).

A fekete szilikon über-szuper. Gyakorlatilag egy rétegben már befedte az egészet. Ha megszárad egy szikével levagdosom az esetleg még kiálló szilikon-tüsiket szilikonnal bevont polyfoam-szöszöket. Utána lenne még egy réteg fekete. Végül pedig az ezüstözött átlátszó szilikon(a vájat közepéből, már ronggyal kitörölve).

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Szomb. Dec. 10, 2011 6:02 pm

Íme, egyszer bevonva:
Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Th_P1010001

Latexból mekkora menyiséget szoktatok elkenni egy kb. méteres kardra(összesen)? Réteg nekem nem mond semmit! Mert ez nem folyékony latextej, hanem kb. Nutellánál is sűrűbb ragacs(én speciel spaklival kentem fel).

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Sonir Norend Szomb. Dec. 10, 2011 6:18 pm

nem tudod valamivel higítani?
amúgy ne vedd készpénznek de nekem úgy rémlik hogy 1-2 mm vastag szokott lenni a latex borítás
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Mordor Szomb. Dec. 10, 2011 6:46 pm

Kösz!

Szerintem akkor két fekete és egy ezüst elég lesz(feltételezvén még +1 biztonsági ezüst réteget).

A spaklival kenés elég jól megy, nem merem megkockáztatni a szilárdságot.

Mordor

Hozzászólások száma : 113
Age : 39
Registration date : 2010. Jun. 25.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 27 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

27 / 29 oldal Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.