LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Általános megbeszélés

+13
RTX
magi44
Sonir Norend
Gem Kapocs
Sianis
Lobster
Kildar
Pangloss
Keitel
Damien-Maelstrom
Lecram
Soloviel
Artemis
17 posters

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Go down

Általános megbeszélés Empty Általános megbeszélés

Témanyitás by Artemis Szer. Júl. 15, 2009 8:40 am

Tiszteletem!

Komolyabban elindult a Call Of Cthulhu (továbbiakban coc) live 2. részének szerezése. Láttam hogy a Mítosz live ötlete kicsit elapadt sajnos (télleg sajnos mert érdekelt) így a nyomozni vágyó elborult elmék figyelmébe ajánlom a témát Smile (asszme van bőven)
A játékról: Kicsit rendhagyó mert a megszokott egyhelyszínes, relatíve kis területű játékok helyett a 2009es coc helyszíne Budapest belvárosa...ennek megvalósításáról a szabálykönyben nemsokára olvashattok. A játéknak JK-ra és NJK-ra lesz szüksége. Az Njk-k dolga nem más mint megnehezíteni a Jk-k életét és minnél jobban az őrületbe kergesség őket felületes instrukciók alapján. a játékos csapat 5-6 fő de szintén rendhagyó módon a sztorit két különböző napon két különböző csapat megoldhatja (természetesen akkor ha elég játékos jelentkezik) és felajánlok egy díjazást is az ügyesebb csapatnak Smile (egy rekesz sör vagy ilyesmi ez később majd eldől Smile a játék várhatóan ősszel lesz de mivel nem sátrazós történet hanem egy délutántól akár hajnalig tartó móka így az időjárástól egyántlán nem függ.
Remélem elég beteg elmét talál a játék és lesz pár erős idegzetű játékos Smile

szabályrendszer a héten elérhetővé válik
Artemis
Artemis

Hozzászólások száma : 64
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Soloviel Szer. Júl. 15, 2009 11:32 am

Engem érdekel, szívesen vennék részt játékosként, imádom a Mítosz világát! Smile
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Artemis Szer. Júl. 15, 2009 4:06 pm

Jah most hogy mondod nem is igazán írtam semmit a világról azoknak akin nem ismerik a Call Of Cthulhu szerepjátékot. Röviden ez egy horro szerepjáték ami főként nyomozásra és különböző rejtéjes feladatok megoldására van kiélezve. Harc helyett a legtöbb játékos álltalában menekül. Smile harc nem igazán jellemző, lényegében a Jk-k izgulnak, paráznak és nyomoznak az NJK-k pedig paráztatnak, sőt szintén rendagyó módon a történetnek csak a vázlata készül el és onnantól az NJK-k dolga hogy minél csavarosabb és félelmetesebb legyen a történet. JK és NJK helyett használhatnám a Jók és Gonoszak vagy a ártatlanok és szemetek vagy az ijedősek meg az ijesztőek kifejezéseket Smile (najó maradok a jk njk-nál) tessék sokan jelentkezni minnél többen Smile
Artemis
Artemis

Hozzászólások száma : 64
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Soloviel Szer. Júl. 15, 2009 4:20 pm

Én nem vagyok egy ijedős fajta, de egyszer egyik barátom mesélt nekem Mítoszt, ahol egyetemistát játszottam. Karakterem meg egy NJK lopózott a Miskatonic Egyetem alatti csatornában, ahol nem volt semmi, csak sötétség, nekik meg egy petróleumlámpájuk kb. kiérnek egy helyen, ott elássák, amit akartak, és visszapillantanak a csatornafedélre, amit nyitva hagytak. A csatornafedelet valaki (vagy valami) hirtelen visszahúzta a helyére, eztán persze nem akart senki visszamenni oda, hisz korábban ott nem volt semmi.

Ezt követően a valós világban amikor mentem hazafelé egyik barátomtól, és egy csatornafedél környékére értem, akkor 3 méteres körzetben elkerültem ösztönösen, pedig nem vagyok egy ijedős ember, de a haver a storyjának ezen pontjával ennyire képes volt hatni rám.

Emiatt vagyok nagyon kíváncsi, hogy ti miket találtok ki (a fentiekből következik, hogy nem kell semmi extrának lennie, szörnyeknek...szimplán az ismeretlen, váratlan pillanatok is durvák lehetnek). Smile
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Lecram Szer. Júl. 15, 2009 4:30 pm

Így elmondás alapján jónak ígérkezik. Razz
Lecram
Lecram

Hozzászólások száma : 231
Age : 35
Tartózkodási hely : Rivergard
Registration date : 2008. Feb. 27.

http://gazmag.hu/

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Damien-Maelstrom Szer. Júl. 15, 2009 4:49 pm

Jelentkezek NJK-nak. Very Happy

Valamint, mivel én is hasonló jellegű játékot szerettem volna rendezni, ezért az ahhoz felhalmozott erőforrásokat a szervező nénik/bácsik segítségére felajánlom...

(Erről inkább privátban írnék, hogy mi, ha megfelel.)
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Artemis Szer. Júl. 15, 2009 7:06 pm

írjál persze...egy két jó update nem árt senkinek..úgyis egyedüli szervező vagyok Very Happy (az erőforrásokról nem is beszélve Wink)
Artemis
Artemis

Hozzászólások száma : 64
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Artemis Csüt. Júl. 16, 2009 1:57 pm

No kérem el lehet kezdeni csámcsogni a Béta Szabályrendszeren...lehet szidni ami hyülseég, tele lehet rakni új ötletekkel...stb. Ha bármi kivetni valótok van vagy eleve nem tetszik nézzétek el nekem nem vagyok még tapasztalt live szervező de igyexem Smile
Call Of Cthulhu Live Béta Szabájrendszer
Artemis
Artemis

Hozzászólások száma : 64
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Játék

Témanyitás by Keitel Csüt. Júl. 16, 2009 4:24 pm

Jó ötlet ez a városban játszás, nekem előbb eszembe jutott (tanúim vannak rá) csak nem csináltam meg.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Artemis Csüt. Júl. 16, 2009 5:12 pm

szerintem sok mindenkinek járt már a fejében hasonló és én már oltam is városban nyomozós játékon de az nem szerepjáték volt tehát nem is volt olyan nagyon izgalmas (de azért jó volt)...az ötlet bennem olyan 1.5 éve fogalmazódott meg (nem versenyzek, lehet neked még ez előtt is eszembe jutott, csak megosztom Smile) de akkor úgy gondoltam kicsit tapogaózok még és egy vidékit megszervezek. Most itt az alkalom és minden helyszínt megszerveztem (csak pár ízelítő, ezzel tán nem lövök le semmit: lesz helyszín szórakozó helyen, belvárosi lakásban, légvédelmi pincében, de még mozgó városnéző hajón is...éjen a sok ismerettség Smile)

az NJK-k száma egyébként még nincs meghatározva h mennyi kell minimum és menyi a max 8bár az utóbbitól nem félek h gondolkodni kelljen rajta) ellenben JK-ból csapatonként azaz 2x 5lenne az ideális...a csapattal ugye lesz egy látó is (lásd szabálykönyv) aki ha minden igaz én leszek...


Annak viszont kifejezetten örülnék hogy aki részt szeretne venni a játékon az minél előbb közölje melyik oldalra kíván csatlakozni akár itt a fórumon akár privátban...ez azért lényeges hogy az NJK-k azaz a rosszfiúk időben megkapják a háttérsztorit aminek a folytatását ők fogják formálni a jövőben a játék során...

tenksz
Artemis
Artemis

Hozzászólások száma : 64
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Pangloss Csüt. Júl. 16, 2009 6:44 pm

Én lehet össze tudnék szervezni egy csapatot, de nem lenne baj, ha mondjuk csak 4 fős lenne?
Pangloss
Pangloss

Hozzászólások száma : 168
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jun. 15.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Artemis Pént. Júl. 17, 2009 5:39 am

ez természetesen attól függ hogy még hány jk jelentkezik...ha mondjuk még szeretne 7 ember játékos lenni akkor max hozzátok csapunk egyvalakit. Kikre gondoltál mellesleg?
Artemis
Artemis

Hozzászólások száma : 64
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Pangloss Pént. Júl. 17, 2009 8:15 am

A saját asztali szerepjátékos partymra, ők itt Larphatáron még nincsenek, de menni fog nekik a játék.
Pangloss
Pangloss

Hozzászólások száma : 168
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jun. 15.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Artemis Pént. Júl. 17, 2009 9:55 am

jaaaah értem...okés nincs akadálya...akkor lesz egy Larpos meg egy asztalis csapat...kíváncsi vok kinek sikerül jobban Very Happy
Artemis
Artemis

Hozzászólások száma : 64
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Vas. Júl. 19, 2009 6:19 pm

Larper JK alakulatot részemről bevállalom Razz
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Soloviel Kedd Júl. 21, 2009 9:38 am

Beszállok hozzád Kildar, legyen 1 játék végre, ahol nem egymás ellen leszünk! Wink
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Artemis Kedd Júl. 21, 2009 6:11 pm

nah örülök Smile lassan a larper csapat is megvan...belőlük is máris van négy Smile (úgy tudom homár is veletek lesz)
a nyomozók száma gyarapszik..remélem a rossz oldalra is jelentkeznek még jópáran Wink közben továbbra is várom a szabályrendszerre vonatkozó kritikákat, hogy azok alapján megalkossam a végleges formáját...
Artemis
Artemis

Hozzászólások száma : 64
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Lobster Kedd Júl. 21, 2009 7:47 pm

Azt még nem tudom Maia jön e, de ha igen akkor velem lesz ő is. Egyébként mennyire kötött ez a csapatlétszám dolog?
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Artemis Kedd Júl. 21, 2009 7:55 pm

az élvezhetőség keretein belül kel lmozognia Smile egy 10fős csapat tagjai már nemigen élveznék a nyomozást... az ideális 4-5-6 játékos...njk-knál ellenben minnél több annál jobb Smile
Artemis
Artemis

Hozzászólások száma : 64
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Sianis Csüt. Júl. 23, 2009 12:28 pm

Hali!

Szívesen jelentkeznék NJK-nak, bár a világról meglehetősen korlátozott ismereteim vannak (párszor játszottam a "Rettegés Arkhamban" c. társasjátékkal Razz ) de azért igyekszem legjobb tudásom szerint megszívatni a játékosokat kijátszani a karakterem.

A szabályrendszerrel kapcsolatban csak egy kérdésem volna: ha valaki véletlenül megőrül, vagy meghal, van még lehetősége visszatérni a játékba (pl más karakterrel, vagy elmegyógyintézetben összeszedve egy kis épelméjűséget) ?
Sianis
Sianis

Hozzászólások száma : 10
Age : 38
Tartózkodási hely : Budakalász
Registration date : 2009. Jul. 21.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Júl. 23, 2009 12:41 pm

NJK-ként mindneképpen ezer örömmle részt vennék ajátékban. Just for fun és hogy tönkretegyem a JK-k idegeit Very Happy
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Kildar Csüt. Júl. 23, 2009 1:39 pm

Más. Milyen jellegű karaktereket vártok? Kapunk valami "adventure hook"-ot amivel az előtörténetünket a játékhoz csatolhatjuk? Őszintén szólva rég kedvem van egy modern magánnyomozót eljátszani Razz
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Artemis Csüt. Júl. 23, 2009 4:03 pm

üdv mindenkinek!

Sianis és Gem Kapocs: A szabályzat olyféleképpen módosult hogy nyomozón kívül még két választási lehetőségetek is adott lett. (az updatelt szabályrendszer nemsokára) így a játékban résztvevők csoportja jk és njk-ról három részre szakadt. az első a nyomozók csoportja ez teljesen egyértelmű. A másodikat nevezzük rosszfiúknak: a rosszfiúk önálló játékosként vesznek részet a játékon. a szervezőség egy kiindulási alapot ad nekik kizárólag és némiképp jobban lekorlátozza az előtörténetet satöbbit viszont a játék további részében a nyomozókhoz hasonlóan működnek. Ők a történet elején kapnak egy induló sztori szálat amit meg kell oldaniuk úgyh ogy közben a nyomozók ki akarják derítni miben is sántikálnak. de a történet megoldása a rosszfiúkra marad (persze szervezői segítséget több esetben kapnak) miközben tevékenykednek persze nyomokat (lásd szabálykönyv) hagynak maguk után amivel a velük lévő látó foglalkozik. a további részletek majd az update szabálykönyvben. továbbá mivel minden csapat pontozva lesz (ugyebár hiszen megígértem egy díjat) a rosszfiúk is kapnak pontszámot de más dolgok miatt...míg a nyomozók megtalált nyomok meg ilyenek után kapnak, a rosszfiúk pontot érdemelnek ha pl egy nyomozó épelmét veszít miattuk, tehát minnél jobban tönkreteszitek az idegeiket vagy hozzátok rájuk a frászt ....de erről szintén később
A harmadik csoportot természetfelettieknek hívjuk ahova szintén be lehet csatlakozni. Őket lehetne igazából njk-nak hívni. ők azok akik mellékszereplői a történetnek és részük van a szervezésben. Közéjük tartoznak a látók is és közékjük tartoznak mondjuk a hullajelöltek is vagy épp akit meg kell menteni (sablonos példa volt tudom) Náluk sajnos hátrány hogy nyilván nem egész estés az aktív szerepjátékuk. gomndolom aki njknak jelentkezett inkább a rosszfiúkra gondolt amiben résztvenne Smile belőlük is kell elég Wink
Sianis: Ha valaki elveszti minden épelméjét továbbra is játékban maradhat de bomlott elmével a társai max leütik és elszállíttatják a mentővel Smile mint ahogy tavaly is igyexem úgy megoldani hogy aki meghal vagy teljesen megőrül még kapjon szerepet...tavaly ugyan zombulás volt a megoldás de idén csavarosabb a dolog...legalább ha nem árulok el erről sokat, egy kicsit télleg félnek a játékosok a haláltól Wink


Kildar: Én annak örülnék a legjobban ha a larper csapattal akiket úgyis jól ismersz kitalálnátok egy közös történetet is az életrajz mellé és h összeillenek a karakterek természetesen nincs megkötés (persze az ésszerűség határain belül Smile) egy magánnyomozó még jól is jön, talán könnyebben beindítja a történetet az elhivatottsága..de ki tudja Wink csináld nyugodtan...


A hozzászólást Artemis összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Júl. 23, 2009 4:27 pm-kor.
Artemis
Artemis

Hozzászólások száma : 64
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Damien-Maelstrom Csüt. Júl. 23, 2009 4:18 pm

Maradnék NJK. Very Happy
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Artemis Csüt. Júl. 23, 2009 4:42 pm

Rendben Damien rád számítottam is Smile
Lassan közzé teszek egy jelentkezési listát hogy tiszta legyen a dolog...
másik témával is előrukkolnék, az időpontal.
Egynlőre több időpotot nem tudok ajánlani de pár emberrel beszéltem és mindenkinek idáig jó volt a szeptember 26-a
akik jelentkeztek vagy jelentkezni akarnak a játékra jelezzék hogy előreláthatólag hogyan viszonyulnak ehhez az időponthoz. A játék várhatóan délutántól kezdődik majd de az igazán fontos részek éjszaka történnek majd úgyhogy akár hajnalig is tarthat...dehát nem meglepő senkinek ez gondolom hamár cthulhu Smile
a részvételi díj előreláthatólag 500huf remélem ez az apró összeg senkinek nem fennakadás Smile
Artemis
Artemis

Hozzászólások száma : 64
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2009. Jul. 13.

Vissza az elejére Go down

Általános megbeszélés Empty Re: Általános megbeszélés

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.