LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

+7
Kildar
Lecram
Soloviel
Nirwastir
Kanix
Ashi Valkoinen
Skalle
11 posters

Go down

Milyen koncepció lenne számodra a legszimpatikusabb a legközelebbi Rivergard játékon?

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Vote_lcap60%Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Vote_rcap 60% 
[ 6 ]
Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Vote_lcap10%Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Vote_rcap 10% 
[ 1 ]
Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Vote_lcap30%Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Vote_rcap 30% 
[ 3 ]
 
Összes szavazat : 10
 
 

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Empty Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

Témanyitás by Skalle Vas. Nov. 01, 2009 12:32 pm

Na, bocs mindenkitől, hogy végül is idén nem került sor és már nem is fog sor kerülni R3-ra, de a dolgok az utóbbi időben valahogy szerencsétlenül sorakoztak fel egymás után, és se időm, se kedvem nem volt arra hogy larppal foglalkozzak, viszont tavasszal mindenképp szeretnék egy R3-at és 100%, hogy a fenti koncepciók valamelyike lesz a nyerő, a kérdés hogy melyik. Szavazást azért csinálnék, mert habár egyszer már említettem, hogy a krannoni koncepció lesz, de aztán eszembe jutott még 2 játékötlet amit szintén szívesen megvalósítanák (legszívesebben a 3.-at), meg aztán lehet hogy a többiek is más felé hajlanak. Meg arra az esetre hogyha nem kapunk erődöt. Alább kifejteném a választásokat. Természetesen mindegyik végső halálos, töltés nélküli rendszerben és mindegyik csak 1 napos lenne

- Krannoni hatalmi harcok a királyi váron belül: Ugyanaz amit itt már korábban vázoltam: https://larphatar.hungarianforum.com/rivergard-larp-f21/rivergard-altalanos-megbeszeles-t92-105.htm
Ugyebár itt erődben vagyunk csak hát limitált lenne a játékidő, amíg a portásnéni el nem megy.
- Szkír hatalmi harcok: két csoportra oszlanak a barbár szkírek; egyik az öreg király fiatal és tapasztalatlan fia (erre a szerepre Kanixot tartanám legideálisabbnak, természetesen a fiatal szempont miatt, persze ha nem haragszik Smile ) és az ahhoz hű emberek, a másik pedig a lázadó hadúr, aki nem ismeri el a királyt. Lenne külpolitikai visszhangja is, egyik csoportot Krannon, másikat Tulku támogatná, szal mutatóba lenne 1-2 ilyen speciális karakter is
- Isten háta mögötti kocsma, titokzatos szekta, elhagyatott völgy: Nos ez egy fokkal komplikáltabb lenne, tulajdonképpen lenne egy titokzatos völgy, aminek a bejáratánál játszódna az egész. Habár a völgyet állítólag démoni erők őrzik, de a legendák szerint felbecsülhetetlen értékű kincs és tudásanyag várja a völgy végén a mindenre elszánt kalandorokat, akiknek már nincs igazából vesztenivalójuk (pl. démoni háborúk alatt mindenüket elvesztették v. Tulku hadai kiűzték otthonából v. át akarja venni a hatalmat xy országban, stb.). A völgy bejáratánál áll egy kocsma, ahova először betérnek a kalandorok, de néha arra jár egy karaván is (természetesen a karaván nem tér be a völgybe, és igazából létszám tekintetében lehet hogy a karaván kimarad a játékból, csak egy lehetőségként sorolom fel), szal a kocsmárosnak van miből kaszálnia (a kocsmárosnak ugyebár Andrist tartanám legideálisabbnak, ha elvállalja Smile ). És van a titokzatos szekta, akik pedig beljebb vannak a völgyben, de céljuk, hogy akár erővel is, de távol tartsák az embereket a völgytől, hogy az ott lakozó démoni erők sose szabadulhassanak ki. Úgy képzeltem el, hogy a kocsma Magnis, a szekta pedig Caer Cadarn helyén lenne. A kalandorok lényegében bármilyen nemzetiségűek lehetnek, de ugyebár nem feltétlenül kell a kalandoroknak együtt dolgozniuk Wink
A több karakteres rendszerhez az is hozzájárulna, hogy az illető, ha megunta a régi karakterét és hozni akarja a másikat és nem akarja hogy a régi feltétlenül meghaljon, akkor kitalálja, hogy 1. inába szállt a bátorság és mégsem akar bemenni a völgybe, vagy hallott a kocsmában a boldogulás egy biztonságosabb módjáról, úgyhogy arra távozik amerről jött, vagy 2. fogja magát és megpróbálja magát átverekedni a völgy felé (ha sikerül átjutnia a szektásokon, akkor is kikerül a játékból). Új karaktereknél annyi lenne a megkötés, hogy bárkinek a korábbi karaktere szektás volt, utána nem jöhet kalandorral, szóval így lennének olyanok akik a játék végéig szektások. Természetesen az intrika sem fog hiányozni a játékból

Lényegében ennyi, várom a kérdéseket/szavazatokat Smile
Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Empty Re: Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

Témanyitás by Ashi Valkoinen Vas. Nov. 01, 2009 1:54 pm

3.dik opció.

Viszont az éjjel lenne kibaszottul menő. (Szerintem az utolsó éjszakai játék résztvevői is egyet értenek velem benne. Very Happy)
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Empty Re: Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

Témanyitás by Skalle Vas. Nov. 01, 2009 2:06 pm

Mármint az egész játék éjszaka?
(Én a kora tavaszi hideg miatt kissé ódzkodom az éjszakai játéktól, de meglássuk, mindenesetre az egyik részét mindenképp nappalra akarom...)
Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Empty Re: Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

Témanyitás by Kanix Vas. Nov. 01, 2009 2:22 pm

Úgyszint a 3.
Éjszaka tényleg nagyon komoly lenne, sokkal nagyobb lenne a parafaktor.
Viszont a 2. opció esetén szívesen játszanám a tapasztalatlan fiatalt.
Kanix
Kanix

Hozzászólások száma : 59
Age : 29
Tartózkodási hely : helheim
Registration date : 2008. Dec. 19.

Vissza az elejére Go down

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Empty Re: Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

Témanyitás by Nirwastir Vas. Nov. 01, 2009 3:46 pm

Én a harmadikra szavaztam, sajnos ez nem garantálja a jelenlétemet. :C
Nirwastir
Nirwastir

Hozzászólások száma : 327
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2008. May. 03.

http://zgraph.casthaste.net

Vissza az elejére Go down

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Empty Re: Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

Témanyitás by Soloviel Vas. Nov. 01, 2009 4:31 pm

Én megtöröm a vonalat és az 1-re szavaztam, mégpedig azért mert:
1. Várbeli játék rég volt már
2. Hatalmi harcok, intrika sokkal jobban érdekelne Rivergardon belül mint a gyakás, az kezd egy kicsit uncsi lenni úgy szinte minden játékon belül, arra úgy is ott lesz sok lazább jellegű összejövetel.
3. A 2-es opció kissé lejárt lemez már szerintem, és ahogy a 2-es pontban kifejtettem, ezen témára nagyon jó sok laza kis összejövetel, egy larpon legyen már valami értelmesebb téma is.
4. A 3. opció = Rivergard 2. némi átírással...
5. Tudom sokan azt fogjátok mondani, hogy az 1. opció pedig Rivergard 1-gyel egyenlő, de nem tudom szerintem azt még mindig meg lehet oldani tényleg intrikásra, hatalmi harcra stb. stb. mindenféle természetfeletti nélkül, és ezzel lehetne nagyot kaszálni, ha a játékban nincs semmilyen természetfeletti, csak a tiszta emberi konfliktusok.

Tudom a véleményem el lesz vetve, de ebbe már akkor belenyugodtam, amikor elkezdtem írni a postot!
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Empty Re: Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

Témanyitás by Lecram Vas. Nov. 01, 2009 4:54 pm

Egyáltalán nincs elvetve!

Komolyan gondolkodunk az erődben történő megvalósításban is. Egyrészt a vár megadná a feelinget a játéknak, mivel ritkábban van larp várban, mint erdős-hegyes terepen. Másrészt ebben a verzióban tényleg a szerepjátékra terelődne a hangsúly, a másik kettő inkább harc-centrikusabb lenne.
Lecram
Lecram

Hozzászólások száma : 231
Age : 35
Tartózkodási hely : Rivergard
Registration date : 2008. Feb. 27.

http://gazmag.hu/

Vissza az elejére Go down

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Empty Re: Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

Témanyitás by Kildar Vas. Nov. 01, 2009 5:46 pm

Nem is beszélve arról a faktorról, hogy vár = awesome. Aki volt RG1-en, az látta, tudja Very Happy
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Empty Re: Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

Témanyitás by Eglar Vas. Nov. 01, 2009 5:52 pm

Krannoni udvari intrika, szerintem. Ha már egyszer kitaláltam azt a lovagregénybe illő karakteremet... Razz
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Empty Re: Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

Témanyitás by Damien-Maelstrom Vas. Nov. 01, 2009 6:28 pm

1. es. Egyértelműen.
Indokok egyeznek Sol indokaival.

2.-es: esetlegesen. Akkoris valami specifikusabbat találnék benne... Wink Very Happy

3.-as: semmiféleképpen sem. Sablon.
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Empty Re: Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

Témanyitás by Skalle Vas. Nov. 01, 2009 8:52 pm

Sol: a 3. opcióról való véleményed egy kissé érdekesnek tartom abból a szempontból, hogy amikor azt a koncepciót kidolgoztam egyáltalán nem nyúltam hozzá az R2-höz

Egyébként aláírom, hogy az erőd mégiscsak egy kuriózumnak felel meg, csak azért télleg örülnék, ha az első játéknál sokkal többen jönnének. A krannonos dolognál olyan 20 fős létszámot tartanék ideálisnak (meg mondjuk a másik kettőnél is Razz)
Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Empty Re: Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

Témanyitás by Soloviel Vas. Nov. 01, 2009 11:40 pm

No mégse lettem lehurrogva, csodálatos! : )

Mindenesetre Skalle nem tudtam róla, hogy mikor mit dolgoztál ki, bennem csak ilyen benyomást keltett! ; )
Soloviel
Soloviel

Hozzászólások száma : 730
Age : 37
Tartózkodási hely : Sokfelé, és sosem lehet elérni!
Registration date : 2008. Feb. 26.

http://krulada.uw.hu

Vissza az elejére Go down

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Empty Re: Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Nov. 02, 2009 4:50 am

Szerintem egy kocsmás free for all legalább annyi szerepjátszási lehetőséget ad, mint az udvari intrika. Szóval az érvelés nekem itt kicsit sántított.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Empty Re: Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

Témanyitás by Skalle Hétf. Nov. 02, 2009 8:17 pm

Utóbbi megállapításnál igaza van Ashinak; habár szinte biztos hogy a 3. koncepciónál több lenne harc, mint az elsőnél, de abban is lenne jócskán szerepjáték, hisz a kalandoroknak nem feltétlenül lenne céljuk vérbe fojtani egymást vagy a szektásokat, hisz például aki csak vagyonszerzés végett érkezik az már a kocsmában megszedheti magát, ha ügyes (pl. kockázás, kereskedés, fogadások, párbaj első vérig, feladatok elvégzése a kocsmárosnak), viszont a véres ügyek elintézése kizárólag a kocsmán kívül történne. Továbbá ha már egyszer minden karakternek csak egy élete van, akkor ha az első pár elszánt kalandort levágják aki át akar jutni, akkor már egy elrettentő példa legyen arra, hogy a következő vagy máshogy próbálkozzon átjutni, információt gyújtsön, vagy várja ki a megfelelő pillanatot vagy másokkal szövetkezzen, stb.
Másik oldalon a szektásoknál pedig lenne a mindennapi életük és vallási szertartásaik bemutatása, továbbá a szemléletmódjuk eljátszása...

A Krannonos dolognál meg ugyebár ahogy sokan említették már egyesek nagy szerepet játszana az intrika, a harc viszont minden bizonnyal háttérbe szorulna; aki bármilyen zendülést bujtogat vagy bizonyítottan emberölést követ el a királyi váron belül, azt törvényszék elé állítják és minden bizonnyal nyilvánosan kivégzik. Továbbá mivel itt elvileg mindenki otthonosan mozog és pillanatnyilag senki sem tartja ostrom alatt a várat, így azokon a katonákon kívül akik ténylegesen 'szolgálatban' vannak és épp őrzik a várat/vagy valakinek a testőrei nem nagyon hordanak fegyvert (max. kést amit könnyen indokolhat bárki azzal hogy evéshez használja) és nem járkálnak teljes vértben. Mindenki tartsa észben, hogy ha Krangard várában elszabadul a pokol és mindenki ontja egymás belét, akkor annak súlyos következményei lesznek az egész országra tekintve. Más kérdés, hogy pl. az egyre erősödő Tell-Nagash (igen, tudom, nem szükséges senkinek sem elsütnie a viccet) mágusainak pont a káosz az érdeke. Ha történnek is gyilkosságok, azoknak kiváltképp elegáns módon kell végbe menniük, szemtanúk nélkül, vagy esetleg megtévesztő nyomokkal.

Igazából a szkíres koncepciót ennyire még nem dolgoztam ki mint a másik kettőt, de a szavazás igazából arról szól hogy a Rivergard 3 koncepciója mi legyen, szal ha többség Krannont szavazza meg akkor értelem szerűen a Rivergard 4 és 5 lesznek a másik kettő...
Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Empty Re: Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Nov. 02, 2009 10:03 pm

Hát, én szívesen megyek a crannoni játékra is, de nem fogok átszavazni. Másrészt mint szektás-jelöltnek, nagyon sok ötletem van a bátor kalandorok megszívatására.

Viszont - s talán így jobb is lesz - inkább legyen tavasszal krannon, nyáron pedig egy egynapos-egyéjszakás játék keretében a szektás téma. Áldozások, csapdák, orvvadászok, én ilyesmivel készülök Nektek. Very Happy
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Empty Re: Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

Témanyitás by Skalle Kedd Nov. 03, 2009 10:27 pm

Szóval ha már eleve vezet a Krannonos sztori, akkor vázolnám létszámbeli elvárásaimat a játékkal kapcsolatban:

Minimális:
1 Király
1 Barbár származású hadvezér
1 Érsek (Ők hárman részt vesznek a Királyi Tanácsban)
4 Testőr a királynak (akár lovag is lehet, az egyik rangosabb a többinél és parancsokat oszthat ki a többinek)
4 Testőr a hadvezérnek (ők is barbár származásúak, rangban valahol a lovag és az egyszerű közkatona között állhatnak, közöttük is lenne egy, aki a hadvezér bizalmasabb embere és szintén parancsokat oszthat ki a többinek)
4 Templomi őr/lovag (az őrök ugyan csak védik a templomot és az érseket, míg a lovagok azok vagyonukat a Templomnak adták és félig-meddig ők is szakrális személyek, itt is lenne egy rangosabb)
1 Fogadós (nem mindig lenne minden testőr szolgálatban, lenne bizonyos időközönként őrségváltás, a kimenősök addig kocsmázhatnak, vagy valami)
1 Szolgáló a várba (egy mindenképp kellene)
Ez összesen ugyebár 17 ember, amit egy napos larpra mozgósítani minden bizonnyal nem könnyű feladat lesz. Talán valamennyire kedvezőbb hogy ha valaki meghal akkor új karaktert hozhat, de aki eddig testőr volt, annak ajánlom hogy a következő is testőr legyen.
Most pedig az ideális:
17 ugyanaz mint eddig
2 külön testőr a királynak (ő azért mégis csak fontosabb a többinél)
1-2 főnemes (szintén részt vennének a Királyi Tanácsban)
1-2 őr aki a várnak egyes részeit őrzi (pl. börtön v. kincstár)
1 szolgáló pluszban
Szóval ez a 22-24 fő lenne az ideális és így már eléggé élethűen meg is tudnánk jeleníteni a vár életét.
Röviden: gyertek minél többen R3-ra, amit még nem tudom mikor lesz, de jó lesz! Very Happy


A hozzászólást Skalle összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 03, 2009 10:49 pm-kor.
Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Empty Re: Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

Témanyitás by Damien-Maelstrom Kedd Nov. 03, 2009 10:30 pm

És mi lenne, ha picit kevesebb testőr és több szolgáló lenne?
(Mondjuk 3 testőr fejenként és 4 szolga... vagy valami hasonló)
Damien-Maelstrom
Damien-Maelstrom

Hozzászólások száma : 659
Age : 34
Tartózkodási hely : A Kettétépett Elme Birodalmában
Registration date : 2009. Feb. 19.

http://damien-maelstrom.freeblog.hu

Vissza az elejére Go down

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Empty Re: Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

Témanyitás by Andrew Kedd Nov. 03, 2009 10:35 pm

És persze kell egy vészforgatókönyv a szokásos 12 fő körülire is Very Happy
Andrew
Andrew

Hozzászólások száma : 228
Age : 34
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Empty Re: Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

Témanyitás by Skalle Kedd Nov. 03, 2009 10:37 pm

Damien-Maelstrom írta:És mi lenne, ha picit kevesebb testőr és több szolgáló lenne?
(Mondjuk 3 testőr fejenként és 4 szolga... vagy valami hasonló)

Minél több testőr annál nagyobb biztonság Wink
Egyébként meg a szolgák feladatát (ami a játék szempontjából fontos lenne) 2-en is el tudják bőven végezni, de ha minden jég törik akkor talán meg tudjuk oldani 3-3 harcossal...

Andrew írta:És persze kell egy vészforgatókönyv a szokásos 12 fő körülire is Very Happy

True Razz
Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Empty Re: Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

Témanyitás by Lecram Pént. Nov. 06, 2009 8:58 am

Andrew írta:És persze kell egy vészforgatókönyv a szokásos 12 fő körülire is. Very Happy

Ha kevesebb ember lesz, akkor kevesebb lesz a testőr, szóval minden testőrnek szolgálatban kell lennie, mert nem lesz váltás, így nem lesz a katonáknak szabadsága. Tehát ha nem lesztek 17-en, akkor nem lesz időtök kocsmázni. Wink
Lecram
Lecram

Hozzászólások száma : 231
Age : 35
Tartózkodási hely : Rivergard
Registration date : 2008. Feb. 27.

http://gazmag.hu/

Vissza az elejére Go down

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Empty Re: Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

Témanyitás by Draug Szer. Nov. 18, 2009 3:22 pm

Az elsőre voksoltam, mivel nem voltam a legelső rivergardon, és szívesen játszanék az erődben. Ashi ötlete is tetszik amúgy.

Draug

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk / Budapest / Kocsma
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló Empty Re: Rivergard 3 - Játékoncepció, 2. forduló

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.