LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zenei műhely

+10
belzee
Eglar
Nirwastir
Lorin
Gjin
Sonir Norend
Gem Kapocs
Mart
Spectre
Kildar
14 posters

2 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Gem Kapocs Kedd Jún. 14, 2011 6:52 pm

Bővítenéd a repertoárodat? Very Happy

Eglar: Értsd, a haházók szólamokhoz nem kell sem komolyabb ének tudás, sem jó hang, sem nagyobb hangterjedelem.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Jún. 14, 2011 7:21 pm

Gem: az audió-vizuális terrorizmus így is benne van, de mindig naprakészen kell tartani az ismereteket
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Gjin Kedd Jún. 14, 2011 7:27 pm

Gem, Eglar: mint utaltam volt rá, az alle psallite cum luya elég népszerű egyházzenei anyag, tehát: van kotta. Smile Sajnos, azonban, a haházóknak is kell hang. Ennek dallama van. Jó hír, hogy énekhangja tényleg mindenkinek van, csak van, aki még nem jött rá. Smile
Sonir: a troll-szakma nem szakterületem, de azt hiszem ez a terminus most tőlem származik... (utalva arra a hm... nagyvonalúságra, amivel kezelem/kezeljük az egyes zenék előadói tökéletlenségeit, esetleg szerkesztésbeli következetlenségüket)
Gjin
Gjin

Hozzászólások száma : 155
Age : 33
Tartózkodási hely : schola
Registration date : 2010. Aug. 31.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Jún. 14, 2011 7:50 pm

szal mitől trollkodás? mert attól hogy szar vagy nem pontos még nem lesz trollkodás
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by belzee Kedd Jún. 14, 2011 8:08 pm

A zenei témában egy kis megjegyzésem lenne ami egyeseket elgondolkoztathat, másokban helyeslést szül, a többség viszont úúútálni fog!

A bárd mint zenész karakter több funkciós alapindulásban:

Ellát közszolgálati média szerepet lsd Tinódi Lantos
Elláthatja a Történelemtanár szerepét mint a keltáknál vagy a Wales-i bárdok
Lehet celeb udvari ripacs PL Győzike
kocsmai vásári szórakoztató zenészek, szatirikus szövegeikkel gúnyt terjesztő dalnokok de akár egyházi szolgálatot ellátó kántor is.
Lehet Ismert udvaronc lovag kinek hódításai kevésbé stratégiaiak, de legendásak bulvárszinten (lovagi költészet, etc de akár D'Sade akár Don Huan De Marco ők nem kötelezően zenélnek csak nemzene-k és ettől zengedeznek)

A lényeg: a lénye! azaz a karakter, ez a játékos hozzá állásán fog kicsapódni,
szerintem sem kell profi zenésznek lenni, de a gyakorlás sokat számít, Trú az ha tényleg zenél valaki és nem a telefoncsörgést játssza le a fogadóban mint saját zene Troll az ha maga csinálja a hangszerét is...

cool az ha többen is ismernek egy dalt és mindenki énekli, de az "egyszálhanggal" végigdanolászott nóta is teremthet jó hangulatot, aminek viszont nem vagyok pártján az a folyamatos zene akár humánanalóg akár digitálistechnikai formából jön, mert értékét veszíti és hangulat teremtés helyett háttérzajjá változik...
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Mart Szer. Jún. 15, 2011 6:13 am

Belzee: Akkor én nem fogok a többségbe tartozni!

Egy másik fórumon volt egyszer egy vitám ebben a témakörben, hogy mitől bárd a bárd, vagyis kell-e neki zenei tudás, egyáltalán milyen hangszerek elfogadottak.
Szerény véleményem szerint a ZENEI TUDÁS alapvető ismérv. Egy bárd zenéhez való hozzáértése pedig objektív. Pár gitárakkordot, vagy néhány egyszerű dalt furulyán minimális előképzettséggel meg lehet tanulni, és máris van egy kiindulási pont a kijátszáshoz. Korunk zenészei között különben nem egy példája van az olyannak, aki még kottát olvasni sem tud (és még büszke is rá: Slash)
A másik a HANGSZER: a herflit pl. csak a XIX. században találták fel, és szerintem egy nemzeti színekkel telepingált műanyag vuvuzela igen Zenei műhely - Page 2 Post-302244-0-18843600-1301755635. Bár, egy fantasy világban lehetséges bizonyos esetekben. A homemade hangszerekkel részemről nincs probléma, egy nádsípot is meg lehet élvezhetően szólaltatni.
Szóval valamilyen mérce ide se ártana, hogy belefér-e az adott hangszer a világképbe.
Ettől persze még nem bárd a bárd. A társasági életben való részvétel fontos, de ezt már nehezebb nyomonkövetni, vagy előírni.
Innentől kezdve pedig tényleg a játékos szerepjátéka számít igazán.

/amúgy ilyen mobilról lejátszott playback tényleg előfordult? Shocked Very Happy/
Mart
Mart

Hozzászólások száma : 61
Age : 36
Tartózkodási hely : Dublin
Registration date : 2011. Apr. 17.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Gjin Szer. Jún. 15, 2011 8:20 am

Szeeeerintem...
Szóval, annak ellenére, hogy kis gonosz elitistaként szoktam viselkedni, ha zenéről van szó, nem gondolom, hogy abszolút mércét kell/ lehet felállítani, hogy milyen mennyiségű zenei tudás fölött lesz valaki bárd, avagy még nem. Ahogy egyik tanárom mondogatja: hát igen, a meggyőződés, az sokat számít.
Tehát úgy gondolom, hogy ha valaki a saját szintjéhez képest kihozza a maximumot, élvezhető, hallgatható, összefüggő, amit csinál, akkor semmi akadálya, hogy bárd legyen.
Más dolog, hogy egy bizonyos széleslátókörűség szerintem kifejezetten kívánatos (tehát, hogy ismerd azt is, amit te magad esetleg az életben nem fogsz tudni megtanulni és előadni.)

Sonir: trollkodás elsősorban az én szempontomból, mert tudatosan megengedem magamnak olyan előadások és művek zeneként kezelését, amiről tudom, hogy "offtopic" zenei szempontból (tehát pl. a fönt emlegetett tanár szerint ezek nagy része nem is zene.)
Gjin
Gjin

Hozzászólások száma : 155
Age : 33
Tartózkodási hely : schola
Registration date : 2010. Aug. 31.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Sonir Norend Szer. Jún. 15, 2011 8:33 am

biztosíthatlak róla hogy ennek igen kevés köze van a trollkodáshoz. De ha már annyira trollkodni akarsz akkor itt van inkább egy rövid útmutató hozzá ami elmagyarázza, hogy mi is az és hogyan kell:
https://2img.net/h/oi55.tinypic.com/29uswnd.jpg
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Gjin Szer. Jún. 15, 2011 11:14 am

Sonir... nem vagyok szakmabeli... (Különben a metaforámat indokoltnak találom továbbra is. Szíved joga nem elfogadni, de nekem meg szívem joga helytállónak találni. ) Smile
Gjin
Gjin

Hozzászólások száma : 155
Age : 33
Tartózkodási hely : schola
Registration date : 2010. Aug. 31.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Gjin Csüt. Jún. 16, 2011 10:23 am

megnyugtató a korareneszánsz zenéjének mobilitása. Eszembe jutott, hogy egyáltalán nem gáz négyszólamú világi kórusműveket keresni, kivenni a legfölső szólamot, a többit pedig gitárakkordokba rendezni. (anélkül, hogy mindez a darab legcsekélyebb modernizálását jelentené!)
Azt hiszem, a legfőbb gond a bőségzavar.
Gjin
Gjin

Hozzászólások száma : 155
Age : 33
Tartózkodási hely : schola
Registration date : 2010. Aug. 31.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Mart Pént. Jún. 17, 2011 7:23 am

További ajánlataim, avagy középkori és reneszánsz hangszerek vol.:2.

- https://www.youtube.com/watch?v=S20gR0kI3H4 (racket vagy rankett)
- https://www.youtube.com/watch?v=YQOGh4B8qmA&feature=related ( a zenekar tagjai balról jobbra a köv hangszereken játszanak: pommer, schalmei, dulcián, pozan (harsona), pommer, dob)


A hozzászólást Mart összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Jún. 18, 2011 12:31 pm-kor.
Mart
Mart

Hozzászólások száma : 61
Age : 36
Tartózkodási hely : Dublin
Registration date : 2011. Apr. 17.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Gjin Szomb. Jún. 18, 2011 11:49 am

na, ez a trúság. (kis nyálcsorgi. Szerintem betonjó.)
https://www.youtube.com/watch?v=FnwX_sDgvrw

vélemények?
Gjin
Gjin

Hozzászólások száma : 155
Age : 33
Tartózkodási hely : schola
Registration date : 2010. Aug. 31.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by belzee Szomb. Jún. 18, 2011 11:52 am

Nekem ez egy régizene együttesnek tűnik, nem larper csoportnak de tény: jól fújják
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Gjin Szomb. Jún. 18, 2011 12:00 pm

(ki mondta, hogy trú zenét csak larperek játszhatnak?)
(edit.)
és, még ezt tessék a kis hölgy után játszani. Minden szempontból kivitelezhetőnek találom.

https://www.youtube.com/watch?v=7TbVYhqbr3M&playnext=1&list=PL4AF4F517E7DF5194
Gjin
Gjin

Hozzászólások száma : 155
Age : 33
Tartózkodási hely : schola
Registration date : 2010. Aug. 31.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Gjin Vas. Júl. 10, 2011 8:01 am

http://www.corvinaconsort.fw.hu/mellon07.mp3

A mellon chansonierből származik. Most gyorsan be akartam linkelni a reneszánsz iwiwről az idevágó infókat, nehogy valami butaságot mondjak emlékezetből. De a reneszánsz iwiw eltűűűűűűnt!!!! Sad (így meg kell elégednetek azzal, hogy szerintem a mellon chansonnier Tinctoris nászajándéka volt Beatrixéknak - tekintve, hogy a mi kis királynénk zenei nevelője volt.)
Ennyi mára az infó, további zene itt: http://www.corvinaconsort.fw.hu/main-hu.html
Jó zenehaallgatást. (nyugi, ez főleg világi zene.)
Gjin
Gjin

Hozzászólások száma : 155
Age : 33
Tartózkodási hely : schola
Registration date : 2010. Aug. 31.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by belzee Vas. Júl. 10, 2011 12:24 pm

Mire nem jó, ha az embernek két pindurka gyermeke van?
zsoldos nótákat énekel a youTube-al:

Sárgarépa laboda, menetel a katona

A zsoldosok dala

nem történelmi Trúság, viszont elég jókedvet teremt
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Shar'Nadal Csüt. Júl. 14, 2011 6:50 pm

Véleményem szerint ha valaki bárdot akar alakítani akkor először is a megtanult zenei anyag mellé írjon sajátot is (ez ugyebár kinek hogyan megy). Az mégis eléggé nonszensz ha egy bárdnak nincs saját szerzeménye. Ebben pár alapelvnek érvényesülnie kell. Bár fejből nem tudom mindet de közé tartozik az, hogy egy meghatározott helyszínnek mindenképp kell benne lennie illetve meg kell határozni az időt, hogy amiről énekel az mikor volt. Ez tudomásom szerint nem mindig konkrét, akár azt is lehet belerakni hogy 100 évvel ezelőtt vagy a hónapra utal a bárd. Ezen felül a saját személyét bele kell csempésznie a műbe, még ha álnéven is, vagy magát a szerzeményt úgy mondja el, hogy "Láttam, mint...", ergó a saját szemszögéből. Ha nem tud zenei kíséretet kitalálni a műnek akkor szimplán elszavalja, ha verselés se megy akkor prózában alkosson történetet, mert ugyebár a bárd nem csak zenész volt, de történetmondó is.
Shar'Nadal
Shar'Nadal

Hozzászólások száma : 1
Age : 32
Tartózkodási hely : Nyíregyháza
Registration date : 2011. Jul. 14.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Júl. 14, 2011 9:19 pm

Shar'Nadal írta:Véleményem szerint ha valaki bárdot akar alakítani akkor először is a megtanult zenei anyag mellé írjon sajátot is (ez ugyebár kinek hogyan megy). Az mégis eléggé nonszensz ha egy bárdnak nincs saját szerzeménye. Ebben pár alapelvnek érvényesülnie kell. Bár fejből nem tudom mindet de közé tartozik az, hogy egy meghatározott helyszínnek mindenképp kell benne lennie illetve meg kell határozni az időt, hogy amiről énekel az mikor volt. Ez tudomásom szerint nem mindig konkrét, akár azt is lehet belerakni hogy 100 évvel ezelőtt vagy a hónapra utal a bárd. Ezen felül a saját személyét bele kell csempésznie a műbe, még ha álnéven is, vagy magát a szerzeményt úgy mondja el, hogy "Láttam, mint...", ergó a saját szemszögéből. Ha nem tud zenei kíséretet kitalálni a műnek akkor szimplán elszavalja, ha verselés se megy akkor prózában alkosson történetet, mert ugyebár a bárd nem csak zenész volt, de történetmondó is.

teljesen egyetértek, sőt szerintem a hangszert is saját magának kéne elkészítenie!
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Ahriman Csüt. Júl. 14, 2011 11:30 pm

Határozottan és teljes mellszélességgel támogatom, hogy mindenki olyan karaktert hozzon, amit meggyőzően tud alakítani. Pl a bárdokkal szembeni elvárásaiddal is teljesen egyetértek. A harcosok meg legalább napi 6 órát gyakoroljanak és eddzenek, a papok ismerjék mind a saját, mind az ellenségeik vallását behatóan mind elméleti, mind gyakorlati téren, a varázshasználók tudjanak összehasonlító mágiaelméleti értekezéseket írni és előadni, az alkimisták tudják fejből legalább a mikroverzális transzmutációk sorrendjét mind fő- mind részfázisok szintjén, a nemesek meg rendelkezzenek kiterjedt logisztikai és parancsnoklási rutinnal.

(sry, ma munka közben kissé betéptem a fuckloadnyi elhasznált palmatextől, ilyenkor vannak néha hagymázas vágyálmaim.)

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Júl. 14, 2011 11:54 pm

és természetesen mindenki legyen autentikusan koszos, valamint szerezzen be autentikus betegségeket is. Ha ez a betegség a lepra lesz akkor kötelezően szerezze be hozzá a fehér lepedőt és a csengettyűt
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Gjin Pént. Júl. 15, 2011 7:14 am

"Az imádónak (...) először is a hölgyet, aki iránt szerelemre lobban, templomban vagy sétahelyen vagy valami nyilvános összejövetelen kell megpillantania; elvezetheti a lány lakába végzetes véletlenségből valami rokon és jó barát, ahonnan is azután ő ábrándba és mélabúba merülve távozik. (...) Eljő végre a nyilatkozás napja. (...) Ezután jönnek a viszontagságok, a bonyodalmak, a cselszövő, az immár tiszta érzelmek búzájába konkolyt hintő vetélytársak, a zord atyák, az alaptalan, a látszat szülte féltékenységi jelenetek, a szemrehányó zokszavak, a kétségbeesés pillanatai, a szöktetések meg ami már vele jár. Ez a dolgok rendje a finom modor szerint. Ezek alól az előírások alól magára adó udvarló nem vonhatja ki magát. " (Moliére, Kényeskedők.)

jahh, kb a felét kihagytam.
Ha valaki bármi hasonlóságot találna a föntiek és a nemrég felmerült igények között, vegye tudomásul, hogy ez csupán a véletlen műve lehet, mert hasonlóság NINCS. Very Happy

Jahh, és én is kérek leprát. Very Happy
Gjin
Gjin

Hozzászólások száma : 155
Age : 33
Tartózkodási hely : schola
Registration date : 2010. Aug. 31.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Mart Pént. Júl. 15, 2011 8:36 am

Ezen felül a saját személyét bele kell csempésznie a műbe, még ha álnéven is, vagy magát a szerzeményt úgy mondja el, hogy "Láttam, mint...", ergó a saját szemszögéből.

Mondjuk, ha egy pestisjárványt énekelsz meg? Very Happy Leginkább egy élőhalott szemszögéből simán megénekelhető Very Happy
Sonir meg csengettyűzik hozzá és minden egyes szakasz végén beordítja, hogy: " Leprás vagyok/pestises vagyok!
Mart
Mart

Hozzászólások száma : 61
Age : 36
Tartózkodási hely : Dublin
Registration date : 2011. Apr. 17.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Sonir Norend Pént. Júl. 15, 2011 11:13 am

és még a szemem is a megfelelő irányba fog folyni

edit: jah, igen: WE NEED MOAR COWBELL!
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Gjin Szomb. Júl. 16, 2011 7:46 am

Abból a szempontból talán megér egy kört a felvetés, hogy talán valóban nem káros, ha egy bárdnak van valami kis szövegalkotási készsége. A larpokon megjelenített fantasy-világok többsége egyértelműen azokat a korokat idézi, melyek zenéje énekhang-központú. Az ének pedig akkor is szövegközpontú, ha jól leplezi.
Inkább úgy kezelném a dolgot, hogy a verselési készség egy eszköz, amit az ember vagy epikus művek megalkotására használ, vagy másra használ, vagy nem használ. Persze, jobb ha van, mintha nincs, azonban ha valaki kitalálja, hogy bárdot fog hozni, nem fog három-négy hónap alatt megtanulni verset írni. S ezért nem fogunk rá csúnyán nézni.

Ami szerintem segítség:
1. olvasni, töméntelen mennyiségben. Verset, mármint. Előnyt élveznek a kötött formában író klasszikusok.
2. A jólismert és gimis éveink alatt megfelelően megutáltatott memoriter.
3. Magyar nyelvű énekek. Különös tekintettel a népdalokra. (Mégpedig azért pont népdalok, mert egyrészt ezeknek a legtisztábban követhető és érthető a ritmuskezelése, másrészt, mert egyszerű és népszerű formákat használ, amiket egyáltalán nem nehéz eltanulni. Tudjátok, "felező nyolcasban még horkolni is tud az ember". már, ha tud horkolni.)
Ezek véleményem és tapasztalataim alapján azért valamiféle érzéket kialakítanak az éneklésre alkalmas szövegek képzésére, s káros mellékhatásuk nem ismeretes. Smile

Nos?
Gjin
Gjin

Hozzászólások száma : 155
Age : 33
Tartózkodási hely : schola
Registration date : 2010. Aug. 31.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Gjin Szomb. Júl. 16, 2011 8:51 am

És, egy egészen-egészen más. Jó lenne a műhelyt áthelyezni kicsit a "reális" világba, s összejövögetni zenélni, eltanulni a másiktól ezt-azt, kipróbálni egymás különlegesebb hangszereit, gyakorolni, stb. Egyelőre jó lenne tudni, hogy ez hány embert érdekel, ki lenne hajlandó rá, akár egyszer-egyszer.
(Valamint, kit mi érdekel elsősorban - szövegek, csasztuskák, énekek, énekhang, hangszeres zene, akármi.)

Na?
Gjin
Gjin

Hozzászólások száma : 155
Age : 33
Tartózkodási hely : schola
Registration date : 2010. Aug. 31.

Vissza az elejére Go down

Zenei műhely - Page 2 Empty Re: Zenei műhely

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 6 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.