LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma

+21
Jokka
Zag-Zag
Mart
Deman
Ahriman
Onac
Iffar
Pangloss
Cyrrian
Maloth
Gjin
Lobster
Lorin
Nirwastir
Frájd
Ashi Valkoinen
Eglar
Sonir Norend
Spectre
MagicHorse
Kildar
25 posters

4 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma - Page 4 Empty Re: Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma

Témanyitás by Deman Hétf. Szept. 26, 2011 10:15 pm

Jokka írta:
Ami számomra kissé furcsán vette ki magát a játékszituációt tekintve, az Deman-nak szól: a keretsztori szerint mi egy utánpótlástól elzárt kis birodalmi osztag vagyunk / voltunk, ellenséges területen. Tehát a "KÁOSZHÍVŐK!!" felkiáltások néhány fekete ruhás alak megpillantásakor (mindezt a játék legelején) nem hinném, hogy teljesen validok voltak, hiszen pont az lett volna a célunk, hogy ha tehetjük kerüljük a konfrontálódást, utánpótlást szerezzünk és elhúzzunk a vérbe.
Megesik az ilyen, első reflex enemy kiszúrt engem is szal bújkálni minek. Azt hittem majd üldözőbe vesszük őket vagy valami kicsit meglepett, hogy "áh ott mennek nembaj...".
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma - Page 4 Empty Re: Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma

Témanyitás by Kildar Kedd Szept. 27, 2011 5:49 pm

Ennyi cuccal nem hinném hogy lett volna értelme bárkit is üldözőbe venni, meg aztán elvileg mi menekülünk.

Összefoglalóm majd jön.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma - Page 4 Empty Re: Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma

Témanyitás by Spectre Kedd Szept. 27, 2011 5:54 pm

Nekem összefoglalóhoz nincs agykapacitásom, de király volt. Ilyen kell még. Sok.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma - Page 4 Empty Re: Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma

Témanyitás by Dreegar Kedd Szept. 27, 2011 9:03 pm

-És így történt kisfiam hogy elfoglaltuk a világot.
-És és és mi történt azután apa?
-Nos... megtartottuk ^^

Összességében nagyon tetszett a játék, remélem lesz még sok hasonlóan jól sikerült : )
Dreegar
Dreegar

Hozzászólások száma : 8
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2010. Oct. 29.

Vissza az elejére Go down

Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma - Page 4 Empty Re: Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma

Témanyitás by MagicHorse Szer. Szept. 28, 2011 1:07 pm

Csatlakozom, jó kis játék volt. Kellemes, egy délutános.
Abban viszont igazat adok a többieknek, hogy kicsit unalmas volt a palotában ücsörgős rész, de hát a parancs az parancs.
MagicHorse
MagicHorse

Hozzászólások száma : 102
Age : 43
Tartózkodási hely : Budapest XIX.
Registration date : 2011. Jun. 03.

http://www.mathiasrex.hu

Vissza az elejére Go down

Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma - Page 4 Empty Re: Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma

Témanyitás by Marinda Szer. Szept. 28, 2011 4:41 pm

Szerintem is jó játék volt, csak azt sajnálom miért nem nyírtam ki (vagy legalább próbáltam meg Very Happy) a vajdát mikor megtehettem volna mielőtt szétverik a szép kis oltárunkat :'( Amúgy artikulálatlan hörgő hangokat nem is olyan egyszerű úgy kiadni hogy ne legyen annyira nagyon ergya, de legalább megpróbáltam.

Ja és a talált tárgyak rovat:
Egy kis fanyelű kés és egy csontnyelű bicska keresik gondatlan gazdáikat. (Ugyanitt kések/bicskák eladóak! Very Happy)
Marinda
Marinda

Hozzászólások száma : 44
Age : 32
Registration date : 2008. Dec. 31.

Vissza az elejére Go down

Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma - Page 4 Empty Re: Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma

Témanyitás by Dreegar Szer. Szept. 28, 2011 8:01 pm

MagicHorse írta:Csatlakozom, jó kis játék volt. Kellemes, egy délutános.
Abban viszont igazat adok a többieknek, hogy kicsit unalmas volt a palotában ücsörgős rész, de hát a parancs az parancs.

Mivel ez 2x is elhangzott, erre reagálnék:
Sajnos a larp ilyen tekintetben nem teljesen egyenértékű a való élettel. Ha beleképzeli valaki magát a helyzetbe, hogy egyszerű falusiként éli a kis életét, és onnan 100-150 méterre a Káosz démoni harcosai és a Birodalom kegyetlen zsoldosai között zajlik a harc, melynek során ágyút is bevetnek... elég triviális hogy akár meg lett ígérve hogy nincs ostrom akár nem, nincs értelmes érvem arra hogy miért akarnám 5 méterről szagolni a puskaport amikor nem muszáj. Sőt úgy alapból, ha én egyszeri falusi vagyok, és elsül az ágyú, kurvára nem akarok menni sehová a fellegváron kívül. Persze tény hogy az larpon annyira nem izgalmas, de bízom benne hogy realisztikus... hasonló szituációkban várom az esetleges javaslatokat hogy mivel lehetne indokoltan érdekessé tenni az ilyen helyzetet..
Dreegar
Dreegar

Hozzászólások száma : 8
Age : 35
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2010. Oct. 29.

Vissza az elejére Go down

Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma - Page 4 Empty Re: Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma

Témanyitás by MagicHorse Szer. Szept. 28, 2011 8:32 pm

A vajda oldaláról szerintem nem sokkal.
Kb. szerintem ez volt a reális döntés, csak hát egy idő után már untam a birka népet visszaterelgetni, meg magyarázni a tatáknak, hogy még nem mehetnek el és nem, nem tudom meddig.
MagicHorse
MagicHorse

Hozzászólások száma : 102
Age : 43
Tartózkodási hely : Budapest XIX.
Registration date : 2011. Jun. 03.

http://www.mathiasrex.hu

Vissza az elejére Go down

Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma - Page 4 Empty Re: Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma

Témanyitás by Kildar Szomb. Okt. 01, 2011 5:03 pm

Epilógus

A birodalmi naptár szerinti 1990. év őszén igencsak tragikus hírek értek mind Tor-Sutekh udvarába, mind a határon állomásozó birodalmi erők parancsnokaihoz. A jelentések alapján Ralsenberg falu környékén az adót behajtani érkező Gleth’del Eknhanarkh apostol kísérete egy, menetoszlopától elszakadt menekülő birodalmi csapatba futott, majd egy szurdokban meg is ütköztek. Az apostol hatalmának nem lett volna kihívás a néhány, gyengén vezetett talpas, és ezt a birodalmiak is belátták - így egy elkeseredett manőverhez folyamodtak: Amikor a csata teljesen vesztettnek tűnt, felrobbantották legféltettebb kincsüket, a Sigelinde névre hallgató táborí ágyút. A robbanásban a csata minden túlélője életét vesztette.

Tor-Sutekh udvaroncai természetesen gyanakodva fogadták a híreket, így ki is küldtek egy újabb csapatot az események felgöngyölítésére, ám ők is csak megerősíteni tudják a híreket: Ralsenberg vajdája, Stanislaw Kern, teljes udvartartása, valamint Ralsenberg teljes népe egyöntetűen ugyanazt vallja, tárgyi bizonyítékként pedig csak a robbanás helyét tudják felmutatni. Egyelőre ez a pátriárkának elég - ha túl sok jelentőséget tulajdonít azon feltételezésnek, hogy esetleg egy ilyen apró vajdaság tört borsot az orra alá, az felbátoríthatja az erősebb vajdákat az ellene való lázadozásra...
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma - Page 4 Empty Re: Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma

Témanyitás by Lorin Szomb. Okt. 22, 2011 9:01 pm

Eddigi elmaradásom pótlása:

https://www.youtube.com/user/solyomszem3?feature=mhsn#p/u/3/hRWJXKCPJwE
https://www.youtube.com/user/solyomszem3?feature=mhsn#p/u/2/3xgguwUBNK4
https://www.youtube.com/user/solyomszem3?feature=mhsn#p/u/1/PvqburiONmA
https://www.youtube.com/user/solyomszem3?feature=mhsn#p/u/0/VujENz2uo9M

Egyik ismerősöm felszabaduló szabadidejére vártam eddig hogy kicsit megszerkessze a videókat, de meguntam. Ha lesz szerkesztett majd lecserélem. A minőség illetve a remegés az amatőr gép/cameraman miatt van, remélem ezt elnézi mindenki.

Üdv!
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma - Page 4 Empty Re: Demgardi Krónikák 2011/09/24-25 - Ralsenberg ostroma

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.