LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kezdő kérdése

+3
Kildar
Lobster
Erthandes
7 posters

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Go down

Kezdő kérdése Empty Kezdő kérdése

Témanyitás by Erthandes Csüt. Márc. 22, 2012 4:26 pm

Kéretik átrakatni, ha nem ide való, köszönöm!

Kedves LARPosok!

Hosszú órák olvasása után és egy "kis" motiváltságot követően vettem a bátorságot, hogy ide írjak. Kezdő révén nem szállnék irományommal vitába senkivel, csupán ötleteket, tanácsokat, bátorítást szeretnék kérni.

Előtörténet: Baráti társaságban beszélgetés során összejött egy kisebb csapat, kinek tetszik a lovagi kor, szerepjáték, csapatmunka stb. Mivel létszámban nem vagyunk elegen, ezért elkezdtünk olyan helyeket nézni, ahol van mondjuk hagyományőrzés, csak az életérzés kedvéért. Sajnos effajta klubok eléggé zárt körűek, vagy a bejutás komoly anyagi ráfordítás lenne, mind tagsági, mind pedig felszerelkezés szempontjából. Majd hosszas keresgélés után ráakadtunk a LARP világára.
Jópáran sok évet eltöltöttünk online / PC-s rpg világban és jó lenne "élőben" is csatlakozni egy "más" világhoz.


Kérdésem/im az lenne/ének, és most őszinte választ kérek:

1. Mi a társaságba való bekerülés feltétele? Úgyértem, írott, íratlan szabályok, mint ruházkodás szempontjából? Tudom, törekedni kell a lehető legjobban illeszkedő öltözékre, de ha valakinek ez nem sikerül (pl: tornacipő effekt, vagy más híján fekete mackónaci), akkor ki lesz-e nézve/közösítve, vagy ha a fegyvere nem olyan "szép" (bofferhez képes?!?!) Sajnos más hobbinál tapasztaltam olyat, hogy ha egy illetőnek a kis pénztárcájához képest volt felszerelése, akkor játékértékben is kisebb/alacsonyabb rangú volt ->airsoftozom és ismerősömet kiröhögték egy alap cyma AK-val, majd ő módszeresen, szabályokat betartva megnyerte nekünk a játékot.
2. Hol tudok képeket lesni, ahol magyar játékok vannak fotózva? Hogy ihletet nyerjek, és gondolom nem mindenki milliárdos egy hazánkban rendezett játékon.
3. Hogy tudok/tudunk jelentkezni mondjuk egy játékra, nem most, de majd ha elkészültünk.
4. Mik szoktak lenni a kezdő felszerelésen, kezdő pénztárcának, amik még elfogadhatóak? (műanyag mellvért játszik például? -nem bolti, készített, igényes)
5. Mik az alapvető elvárások a játékosokkal szemben?

Egyelőre ennyi fogalmazódott meg bennem. Remélem, hogy nem vagytok túl zárt közösség, szívesen csatlakoznánk hozzátok, hosszú távon. Törekedni fogunk a fejlődésre, minden szempontból. (felszerelés, karakter, játékszereplés stb.) Ha esetleg ez nem elég, szívesen beszélgetek egy tapasztaltabb, bennfentesebb emberkével.

Köszönöm a válaszokat és a türelmeteket!

Ádám

Erthandes

Hozzászólások száma : 31
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2012. Mar. 22.

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Lobster Csüt. Márc. 22, 2012 4:45 pm

Szia Ádám!

Vszeg kapsz majd részletesebb válaszokat is, de pár gyorsinfót idehajigálok addig is.

Kérdésem/im az lenne/ének, és most őszinte választ kérek:
- Itt azokat kapsz. Kegyetlenül őszinték vagyunk Very Happy

1. Mi a társaságba való bekerülés feltétele? Úgyértem, írott, íratlan szabályok, mint ruházkodás szempontjából?
Ez a vezérfonalunk: https://larphatar.hungarianforum.com/t125-a-larphatar-alapelvei

Tudom, törekedni kell a lehető legjobban illeszkedő öltözékre, de ha valakinek ez nem sikerül (pl: tornacipő effekt, vagy más híján fekete mackónaci), akkor ki lesz-e nézve/közösítve, vagy ha a fegyvere nem olyan "szép" (bofferhez képes?!?!)
A közösség tagjai többféle játékokon vesznek részt, és ezeknek többféle kritériumrendszere lehet. Vannak bizonyos minimumok, ezekről azonban mindig tájékozódhatsz a játék előtt a szervezőknél.

Sajnos más hobbinál tapasztaltam olyat, hogy ha egy illetőnek a kis pénztárcájához képest volt felszerelése, akkor játékértékben is kisebb/alacsonyabb rangú volt ->airsoftozom és ismerősömet kiröhögték egy alap cyma AK-val, majd ő módszeresen, szabályokat betartva megnyerte nekünk a játékot.
Két részre bontanám a reakcióm: legtöbb rendezvényünkön nem lehet "megnyerni" a játékot. Az igazi nyeremény ha jót játszunk, ha emellett sikerül megvalósítani a karaktercélokat az persze jó, és többnyire nem is függ a felszerelésed árától... Smile
Másrészt a hozzáállás lényegesebb mint a pénztárca. Ha kérdezel szívesen segítenek olcsó és elfogadható minőségű jelmezek kellékek elkészítésében. Nem sok milliomos van közöttünk, eleve a törzsközönség zöme iskolás, ergo nem nagyon van eleresztve pénzügyileg. Ennélfogva igen sokféle költségcsökkentő megoldást ismerünk már Smile

2. Hol tudok képeket lesni, ahol magyar játékok vannak fotózva? Hogy ihletet nyerjek, és gondolom nem mindenki milliárdos egy hazánkban rendezett játékon.
Attól függ milyen játékokról van szó. De pl itt elég sok jó dolgot találhatsz: https://sites.google.com/site/demgardikronikak/ meg talán itt is lesz pár http://sites.google.com/site/projektprijot/

3. Hogy tudok/tudunk jelentkezni mondjuk egy játékra, nem most, de majd ha elkészültünk.
Nézegessétek sűrűn a fórumokat, főleg az eseménynaptárat. Több itteni és külső eseményről is elő szokott fordulni infó.

4. Mik szoktak lenni a kezdő felszerelésen, kezdő pénztárcának, amik még elfogadhatóak? (műanyag mellvért játszik például? -nem bolti, készített, igényes)
Van olyan játék ahol igen, van ahol ki van zárva. Nagy a szórás.

5. Mik az alapvető elvárások a játékosokkal szemben?
Lásd fentebb linkelt alapelvek: https://larphatar.hungarianforum.com/t125-a-larphatar-alapelvei

Remélem, hogy nem vagytok túl zárt közösség, szívesen csatlakoznánk hozzátok, hosszú távon.
Kifejezetten egy laza közösség sok kisebb "szubközösséggel" Smile Nincsenek egyértelmű határaink, emberek jönnek mennek, akik számára az elveink bejönnek azok általában maradnak.

Törekedni fogunk a fejlődésre, minden szempontból. (felszerelés, karakter, játékszereplés stb.) Ha esetleg ez nem elég, szívesen beszélgetek egy tapasztaltabb, bennfentesebb emberkével.
Ez örvendetes Smile De azért nem kell túlizgulni a dolgot, nem szoktunk felvételiztetni Smile Emberek vagyunk, közös a hobbink és sokan közülünk törekednek arra, hogy jobb és szebb legyen a larp élet. De ugyanolyan értékes minden ember aki képes és hajlandó úgy játszani, hogy az neki és a többieknek is örömére legyen. Ennél többet nem is kívánunk.

Remélem elég informatív voltam, természetesen várjuk szeretettel a további kérdéseket!
Üdv!
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Erthandes Csüt. Márc. 22, 2012 4:52 pm

Köszönöm a gyors választ.

Nem megfelelési kényszerből írtam az utolsó pontot, csak érdekelt, hogy mennyire bezárkózó a közösség. Mivel új vagyok és leszek egy darabog, valszeg fogok hülyeségeket kérdezni. Ezért elnézést. Csak nem szokták szeretni, de boldog vagyok, hogy egy ember már túlélte a választ Smile

OHÓ: mi a különbség a larp és a trúlarp között? (vagy nincs? Smile )

Erthandes

Hozzászólások száma : 31
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2012. Mar. 22.

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Lobster Csüt. Márc. 22, 2012 5:01 pm

Erthandes írta:OHÓ: mi a különbség a larp és a trúlarp között? (vagy nincs? Smile )
A larp az önmagában az élő szerepjátékok angol mozaikszava. Egyfajta gyűjtőfogalom, amibe beletartozik a vampire-től a fantasyn át az airsoft jellegű játékok mindegyike. A "trúlarp" az afféle saját fogalom, kb azt jelenti: "törekedj arra, hogy kihozd a maximumot magadból". Ez mind szervezői mind játékosi oldalról érvényes lehet. Elsősorban egy hozzáállást, egy mentalitást testesít meg. A trúlarper úgy próbál meg játszani, hogy mind az adott játék világképének és szabályainak maximálisan megfeleljen, és teszi ezt úgy, hogy a közösség szellemiségét tiszteletben tartja.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Kildar Csüt. Márc. 22, 2012 5:04 pm

Üdv körünkben!

Gyorsan lereagálom az OHÓ kérdést mielőtt elkezdjük túlpörögni: a "trúlarp" mint olyan eredendően egy belsős poén, ami a minket néha érő sznobsággal és elitizmussal kapcsolatos "vádakra" játszik rá. Ez amolyan ránk ragasztott jelző ami ha már van, akkor viseljük. Very Happy

Közben gépelem a választ a többi kérdésedre is, csak az kicsit lassabban fog menni:)
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Erthandes Csüt. Márc. 22, 2012 5:06 pm

Értem, köszönöm!

szerk: Lobster: Felvettelek msn-re, csak itt nem tudok küldeni PM-et Smile

ui: háztartási nagykernél dolgozom, akinek kell famag a kradba, az szóljon és mondom mennyi van Wink


A hozzászólást Erthandes összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Márc. 22, 2012 5:07 pm-kor.

Erthandes

Hozzászólások száma : 31
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2012. Mar. 22.

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Márc. 22, 2012 5:06 pm

Milyen képeket akarsz látni? egy metrikus fa.... szóval sok képem van magyar és külföldi larpokról, külön gagyi játékokról is, hogy legyen összehasonlítási alap.

Az műanyagvértre meg általánosságban az igaz ami a kartonvértekre: ha TÉNYLEG jól néz ki akkor be szokták engedni. az esetek 99%-ban viszont határozottan igénytelenek.
példa: (szerintem )gagyi kartonvért, kis powertappel megfejelve. Bár ahogy láthatod beengedték erre a játékra (Holt Határ), és azt hiszem talán még valamilyen szinten vértnek is számolták.
https://2img.net/h/oi44.tinypic.com/wv8gol.jpg

Most hirtelen jó példát karton vértre nem is tudok felhozni mert larpon csak gagyit látni de cosplayeseknél lehet látni jól megcsinált karton vérteket.

Amúgy meg egyáltalán nem elvárás, hogy überjó cuccod legyen, az viszont igen, hogy próbáld elfogadhatóvá tenni és fektess bele némi energiát ne pedig csak "szarj bele"

egy másik kis kép ami nagyon jól ábrázolja hogy senkinek se egyik napról a másikra lesz jó cucca:
https://2img.net/h/oi39.tinypic.com/21o1pw6.jpg
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Erthandes Csüt. Márc. 22, 2012 5:13 pm

Sonir: nézném a gagyi képeket. NEM arra akarok hajazni, csak hátha van vmiben még kihozható ötlet...

Ez a fórum mindenféle LARP-pal foglalkozik? Úgyértem posztapo-airsoft-medieval stb.? engem az utolsó érdekel igazándibóól Smile

Erthandes

Hozzászólások száma : 31
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2012. Mar. 22.

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Lobster Csüt. Márc. 22, 2012 5:27 pm

Erthandes írta:Ez a fórum mindenféle LARP-pal foglalkozik? Úgyértem posztapo-airsoft-medieval stb.? engem az utolsó érdekel igazándibóól Smile
Ez a fórum elsősorban fantasyval foglalkozik, de idővel megjelentek a posztapok-airsoft és kicsit más stílusok is itt ott.
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Márc. 22, 2012 5:29 pm

akad itt minden fajta szóval igen, ha megnézed van pl fallout larpra is külön részleg illetve airsoftos larpokra (ez inkább Homár szakterülete)

Amúgy hogy pár példát hozzak pl most februárban megesett fagyott világ játékról.

jó felszerelés:
https://2img.net/h/oi42.tinypic.com/2v1azol.jpg

jó felszerelés de szar fegyver, szal ilyen meg se eröltette magát kategóriájú szar:
https://2img.net/h/oi42.tinypic.com/33e08ed.jpg

"nem fektetett energiát az egészbe" kategória, megjegyzem nem egy ilyen ember van aki elhozza valamilyen edzésről a gyakorló ruháját és sajnos az esetek többségében még csak nem is illik a ruha a játékhoz ahogy a képen sem.
https://2img.net/h/oi44.tinypic.com/ftk9sh.jpg

"energiát fektett abba hogy szar legyen" kategória, külön felhívnám a figyelmet a nyitófülekből összerakott "lánc" részre:
https://2img.net/h/oi43.tinypic.com/mcyihh.jpg



megjegyezném hogy a "gyakorlóruha" elhozása lehet jó is ha pl hagyományőrző vagy és normális a ruhád, példa az őszi DK-ról:
https://2img.net/h/oi42.tinypic.com/mikub4.jpg
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Erthandes Csüt. Márc. 22, 2012 5:31 pm

Értem. Bár az airsoftnak van külön fóruma Smile

Kildar: várom a beszámolót Smile (tudom, mindent akarok, és most)

ui.: 8mm-es fémcsőből készülhet fegyvermag? mert vékonyabb, mint a fanyél, ergo több a polifoam és nagyobb a párnázottság, súlyban nem különbözik, megmértem.

Erthandes

Hozzászólások száma : 31
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2012. Mar. 22.

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Lobster Csüt. Márc. 22, 2012 5:36 pm

"érszoft"
Az airsoft fórum általában olyan játékokra vonatkozik amelyeket eredendően airsoftos csapatok szerveznek és csak larp elemeket tartalmaz.
A mi szervezéseink tipikusan olyan larpok, amelyek használnak airsoft fegyvereket is. Van átfedés, de elég sok a különbség.

"vaccső"
Általánosan nem engedélyezünk fémfegyvereket. Ráadásul pont a vékonysága itt inkább hátrány mint előny. Jellemzően 2-3-4 egymás mellé épített üvegszálas csővel oldjuk meg az alternatív fegyvermagokat. Ezek általában 6-8 mm átmérőjűek. Ennél kevesebb mag túlságosan keskeny lenne a biztonságos megoldásokhoz (legalábbis eddigi tapasztalataink szerint)
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Kildar Csüt. Márc. 22, 2012 5:40 pm

Erthandes írta:Kéretik átrakatni, ha nem ide való, köszönöm!
1. Mi a társaságba való bekerülés feltétele? Úgyértem, írott, íratlan szabályok, mint ruházkodás szempontjából? Tudom, törekedni kell a lehető legjobban illeszkedő öltözékre, de ha valakinek ez nem sikerül (pl: tornacipő effekt, vagy más híján fekete mackónaci), akkor ki lesz-e nézve/közösítve, vagy ha a fegyvere nem olyan "szép" (bofferhez képes?!?!) Sajnos más hobbinál tapasztaltam olyat, hogy ha egy illetőnek a kis pénztárcájához képest volt felszerelése, akkor játékértékben is kisebb/alacsonyabb rangú volt ->airsoftozom és ismerősömet kiröhögték egy alap cyma AK-val, majd ő módszeresen, szabályokat betartva megnyerte nekünk a játékot.
Ruházkodásra nálunk pl. az alapfeltétel az, hogy ha van modern elem a cuccodban, az ránézésre ne tűnjön fel. Pont a fekete mackónaci olyan dolog, ami ha nem csíkos, akkor egész jó dolog - évekig felszerelésem állandó eleme volt, tekintve hogy pont jellegtelensége miatt nem feltűnő csalás. Cipők terén, mivel gyakran játszunk nehéz terepen, szintén nem követeljük meg a középkori cipők használatát, jobban értékeljük, ha játékosaink ép bokával mennek haza, mint azt, hogy 100% hiteles a megjelenésük. Népszerű trükk a modern cipő elrejtésére a kamáslik használata, ezt tudom ajánlani mindenkinek.
Kinézés/kiközösítés szinte sose fordul elő pusztán a cucc miatt (sőt, általában igyekszünk kisegíteni a rosszabbul állókat akár kölcsön- vagy használt "tessék nekem már nem kell" cuccokkal), általában inkább a hozzáállás és a viselkedés szokta ezt eredményezni.


2. Hol tudok képeket lesni, ahol magyar játékok vannak fotózva? Hogy ihletet nyerjek, és gondolom nem mindenki milliárdos egy hazánkban rendezett játékon.
Lobster már linkelte a Demgardi Krónikák játéksorozat albumát, szeretem azt hinni, hogy az ottani képek egy elég színvonalas hazai látványvilágot mutatnak be.


3. Hogy tudok/tudunk jelentkezni mondjuk egy játékra, nem most, de majd ha elkészültünk.
Ezt tényleg eseménye válogatja, van, hogy elég csak szólni a játékszervezőnek valamilyen módon, de pl. a Demgardi Krónikák sorozat játékaira - visszatérő vesszőparipám lesz, sejthető okokból:) - az esemény weboldalán található jelentkezési lapon keresztül, melyhez a részletes instrukciók is ott találhatóak.


4. Mik szoktak lenni a kezdő felszerelésen, kezdő pénztárcának, amik még elfogadhatóak? (műanyag mellvért játszik például? -nem bolti, készített, igényes)
Ez nagyban függ attól, hogy mit akar az ember megjeleníteni. Ruházkodás terén egy egyszerű ing, csuha, mellény vagy hasonló ha az ember érez egy kis varráshajlandóságot magában még a felénk használatos legjobb anyagokból is megáll 2e forint környékén, egy jó minőségű boffer sem több, és akkor már benne van az anyagpazarlás is. Amennyiben az embernek van sok ideje szórakozni vele, a láncszövés sem ördöngősség, és a drót hozzá sem drága. Ahol igazán el tud szállni az költségszámláló az az, ha az ember rákap a tábori kellékekre és a korabeli katonai felszerelésekre, egy jó vívókabát elég sok anyagot megeszik, az acél lemezvértekről már ne is beszéljünk... Mindenesetre megnyugtatásul közlöm, hogy az átlagosan igényes larper felszerelés költsége nagyságrendekkel (mondjuk 2-3szoros szorzóval) alatta van az átlagosan igényes airsoftos felszerelésének.


5. Mik az alapvető elvárások a játékosokkal szemben?
Leginkább annyival lehet - kicsit nem túl szalonképesen - összefoglalni, hogy "ne legyél pöcs". Ez nagyjából jellemzi is a lényeget, azaz ha valaki képes betartani az általános emberi viselkedési normákat és képes következetesen gondolkodni, akkor már nagyon rossz játékos nem lehet belőle.

Remélem elégségesek voltak válaszaim, nem akartam túl szájbarágós lenni, így kérdezz bele nyugodtan ha nem tiszta valami.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Márc. 22, 2012 7:05 pm

Népszerű trükk a modern cipő elrejtésére a kamáslik használata, ezt tudom ajánlani mindenkinek.
említett kamásli:
Kezdő kérdése 35ivqzo
Általában Spectrétől lehet szerezni bár azt mondta most épp nincs de majd valamikor próbál berendelni.

és működés közben
https://2img.net/h/oi39.tinypic.com/10ofgd5.jpg

Ha elég erőt, kreativitást és fölös cipőt érzel magadban akkor megpróbálkozhatsz ezzel is, bár akkor már lehet jobban járnál egy tényleges csizma készítésével:
https://2img.net/r/ihimizer/img163/5418/1332429129090.jpg
https://2img.net/r/ihimizer/img69/6616/1332429180294.jpg
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Erthandes Csüt. Márc. 22, 2012 7:24 pm

A válaszokat köszönöm.

Ha valakinek van pár felszerelés készítési szájbarágója, annak nagyon-de-nagyon örülnék.

Erthandes

Hozzászólások száma : 31
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2012. Mar. 22.

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Spectre Csüt. Márc. 22, 2012 8:51 pm

Egyrészt nézz körül a workshopban, másrészt, ha leírod, hogy pontosan mit is szeretnél, akkor dobunk tanácsokat.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Erthandes Szomb. Márc. 24, 2012 7:55 am

Spectre, munkaidőben zavarkodhatok majd ezügyben egy picit nálad? Beugranék jövőhéten a bázisba. Very Happy

Erthandes

Hozzászólások száma : 31
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2012. Mar. 22.

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Spectre Szomb. Márc. 24, 2012 9:03 am

Gyere.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Erthandes Vas. Márc. 25, 2012 7:25 am

Mi a véleményetek? Egy fegyver feje-pengéje-ütőlapja mennyire legyen kemény? Mert találtam több szivacsot is, ami alakra és méretben hasonlított egy bárdra, de igazándiból puhának tűnt.

Másik: feles és 7-es horgonyzott lemezből lehetséges mellvértet (ha így mondják Smile ) és vállvédőt csinálni? Mert olyat tudok szerezni nagy mennyiségben.

Erthandes

Hozzászólások száma : 31
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2012. Mar. 22.

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Spectre Vas. Márc. 25, 2012 7:59 am

A szivacsnál nem árt, ha némileg keményebb (kevésbé tömörödik össze) és mindenképp zárt cellás legyen (különböző polifoamok, ill. EVA szivacsok).

0.5-ös bádog _nagyon_ vékony a 0.7-esel már lehet kezdeni valamit, de javaslom, hogy akkor brigandine-ben gondolkozz (kisebb nagyobb lemezek, belülről bőrre vagy erős szövetre szegecselve, esetlegesen belül is borítva vászonnal.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Erthandes Vas. Márc. 25, 2012 8:33 am

Az avataradon lévő miből van?

Erthandes

Hozzászólások száma : 31
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2012. Mar. 22.

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Spectre Vas. Márc. 25, 2012 9:33 am

Másfeles acéllemez. Szilárd mellvérthez nem árt minimum 1.2-es lemez, általában 1.5 körüliből készülnek.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Erthandes Kedd Márc. 27, 2012 3:45 pm

Spectre: csütörtökre tudsz behozni a bázisba egy kardot, vagy fegyvert? PLSPLSPLS

Erthandes

Hozzászólások száma : 31
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2012. Mar. 22.

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Spectre Kedd Márc. 27, 2012 3:56 pm

Ok. De ezek jöhetnek nyugodtan PM-be.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Erthandes Kedd Május 15, 2012 8:10 am

Srácok!

Hogy lehet (ha lehet) beállítani, hogy a legkorábbi hozzászólásokat lássam elöl és ne kelljen lapozgatnom?

köszi

Erthandes

Hozzászólások száma : 31
Age : 33
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2012. Mar. 22.

Vissza az elejére Go down

Kezdő kérdése Empty Re: Kezdő kérdése

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.