LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Élmények - vélemények - miegymás

+14
Darken Rahl
Jason
Ishar
PG
Nirwastir
Draug
Andrew
Ameris
Ogen
Ashi Valkoinen
Skalle
Kildar
Drack
Lobster
18 posters

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Lobster Vas. Aug. 03, 2008 11:12 am

Amíg moderátor bácsik nem kapnak észbe, nyitok egy gyors topicot Smile

Tömören mondva 1-2 (sajna majd minden liveon) szokásos OUTolós marhaságtól eltekintve (hullák ülnek a kocsmában köztük megbújva 1-2 élő, néhol nehezen elválasztható IN-OUT összefonódások...stb) alapvetően jó volt a játék.
Bár az eddigiekhez képest nem volt viszonyítási alapom, de mi jól éreztük magunkat, és karaktereinket (mitőbb folytatnánk is, ha jövőre marad a történeti folyamatosság).
Sajna vasárnap reggel már nem tudtunk kimenni, ezuton is üzenem ha esetleg igényt tartottak volna "démoni" szolgálataimra, sorry Wink

Pár gyors észrevétel:
- A fényrudak és karkötők használatára (ha továbbra is lesznek használva) kell valami egyértelmű szabályozás, hogy ki milyen okból hová és milyen világító cuccot aggathat. Szintén a világítós holmikkal kapcs, a világítós kardokkal a nem világítósak ellen totál öntökönszúrás, a saját kardod fényétől nem látod a másikét, ő viszont tökéletesen a tiéd. Ez mondjuk félhomályban nem, de sötétben már elég határozott hátrány lehet.
- Néhol kicsit ücsörögni látszott a játékmenet, főleg ha a "vezető karik" kivonódtak a gameplayből, ez okozott kisebb kavart a szombat éjjeli mészárlásoknál.
- IN-ben néhol voltak nehezen hihető vagy érthető szituk, de ezek az idő múlásával határozottan javulni látszottak. Végül már a városi őrők is egész korrekten és hatékonyan igyekeztek tenni a teendőjüket, és a büntetésvégrehajtási rendszerből is eltűntek az oda abszolút nem tartozó "civilek". Itt szeretném megdicsérni az "A-betűs parancsnokot" aki végül szépen gatyába rázta a szakaszokat és csak kevéssé éreztette, hogy a halál faszára kíván engem, aki külsősként szapultam és kritizáltam őket meglehetősen sokáig Wink

Összegezve: jó jelmezeket, sok esetben jó szerepjátékot és zömében Demgardí feelinget köszönhettünk a játéknak. Minden résztvevő és szervező kitett magáért általában több mint kevesebb sikerrel Smile

Aloha!
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Drack Vas. Aug. 03, 2008 1:27 pm

Üdvözlet!

Mi is jól éreztük magunkat a játékon. Idén voltunk először, de biztos nem utoljára Smile. Sajnálatos módon, nekünk vasárnap hajnalban el kellett jönnünk. Pár észrevételt énis írnék.

A szombat esti démon/káosz vadászat kicsit eltévedősre, vontatottra sikeredett (már ameddig ott voltunk). Volt egy olyan érzésem, hogy az illetékesek sem tudják hogy mit kéne most csinálni.

Ugyanezzel az estével kapcsolatos, amit Lobster is említett, a "mindenholpiros" effektus. Sajnos fogalmam sem volt róla, hogy ha épp piros fényeket látok rohangálni, az most egy démon, vagy káosz, vagy rúnafegyver, vagy rúnapáncél, vagy mit tudom én.

Mindezek mellett mindketten köszönjük a játékot és a szervezést. Remélem mindenkivel találkozunk a következő játékon Smile.


Üdv.

Drack, Ghes

Drack

Hozzászólások száma : 1
Registration date : 2008. Aug. 03.

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Kildar Vas. Aug. 03, 2008 3:15 pm

Lobster írta:
- A fényrudak és karkötők használatára (ha továbbra is lesznek használva) kell valami egyértelmű szabályozás, hogy ki milyen okból hová és milyen világító cuccot aggathat. Szintén a világítós holmikkal kapcs, a világítós kardokkal a nem világítósak ellen totál öntökönszúrás, a saját kardod fényétől nem látod a másikét, ő viszont tökéletesen a tiéd. Ez mondjuk félhomályban nem, de sötétben már elég határozott hátrány lehet.

Itt a probléma ott kezdődött hogy nekiálltam megkeresni a pirosakat tartalmazó hengert, és mire észbekaptam az emberek elkapkodták és eltördelték a felét mert milyen jó az már.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Skalle Vas. Aug. 03, 2008 3:24 pm

Noshát, akkor én is megosztanám szerény véleményem a játékról:
Eddigi 3 liveom közül sztem ez volt eddig a legjobb, amiben szerintem a meghívásos rendszer nagyonis közrejátszott és nem volt tele illúzióromboló egyénekkel, akik ingben és terep színű gatyában rohangásztak. Hálistennek a hangsúly itt a valóban a szerepjátszáson és az improvizáción volt, nélküle az ember elveszett. Tetszett maga Gorwenal felépítése is, minden a helyén volt; parasztok, nemesek, helyőrség, stb. és az is jó volt, hogy két kocsma közül is lehetett választani Very Happy (nekem a parasztkocsma szimpibb volt Razz), mondjuk szvsz a kocsmai életet 1-2 in-es játékkal még fel lehetett volna dobni, amikkel lehetett volna ezüstöt nyerni (pl. dobókockák, sakk, ivóverseny (ha ezek közül valamelyik volt akkor bocs, csa ezek szerint lemaradtam róla)), továbbá az ígért mesemondó versenyből sem tapasztaltam túl sokat. A küldetések is eléggé ötletesek voltak és örültem, hogy a főküldetésemet is véghez tudtam vinni.
És mivel azért a legjobb liveokon is vannak azért giccsek így egy-kettőt a saját szemszögemből megemlítenék:
- A játék első fele pl. teljesen hiányolta a harcot, egyéni karakterek között nem túl sok ellentét volt, már kezdtem aggódni, hogy fölöslegesen cipelek magammal egy egész arzenált, de aztán a játék második felében a lázadások és a gorók támadása megoldotta a harc-kérdést
- A helyszínen kissé nehezen lehetett tájékozódni, főleg sötétben és a táborok is meglehetősen messze voltak egymástól
- Avradgard. Ennek a helynek sajnos nem túl sok jelentőségét fedeztem fel, gondolom azért vezettek ide mellékszálak egyes karaktereknek, de hacsak egyszer-kétszer nem tévedek oda, akkor a karakterem számára nem lett volna semmi különleges arra. Szal sztem Avradgard egy kissé kiaknázatlan lehetőség volt
Eltekintve ezeketől, mégegyszer kiemelném, hogy a játék nagyonis jól sikerült, csak így tovább! Smile
Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Lobster Vas. Aug. 03, 2008 3:31 pm

Nah igen, "Avantgard" citybe én is csak azért néztem el, hogy lássam milyen volt egyáltalán Smile De valóban lett volna benne egy kis tartalék még...

A harcról meg eszembe jutott... nos a valóban volt üresjárat, de pont a lázadások nekem kicsit neccesnek tűntek. Megvallom nagyobb káosz aktivitásra számoltam, de végül estére beérte magát az is Smile
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Skalle Vas. Aug. 03, 2008 4:19 pm

Mellesleg én javasolnék egy olyan szavazást, hogy a legjobb szerepjátékos és akkor a legaktívabb és legjellegzetesebnb karaktereket felsorolnánk. Részemről amúgy Andris vinné a pálmát, az öreg paraszt kocsmárost nagyonjól eljáccotta Razz Ugyanakkor Petro is jól játszotta a troll sámánt vagy Druid is sokszor jól alakított...
Skalle
Skalle

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Komárom
Registration date : 2008. Mar. 01.

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Ashi Valkoinen Vas. Aug. 03, 2008 4:22 pm

Lobster írta:Megvallom nagyobb káosz aktivitásra számoltam, de végül estére beérte magát az is Smile

Igen, eléggé beért a káoszos támadás a végére.
Írok ám hosszabb beszámolót is, de most aludni fogok.
Amúgy személy szerint jól éreztem magam, eddigi legjobb lájvom volt, a karakterem "fejlődése" is megvalsult erőltetett dolgok nélkül, s még öcsém sem rinyált, tehát ez a lájv tudott valamit.
Külön tisztelet jó szerepjátszásért és kitartásért Isairnak, Andrewnak, a szeszfőzde tulajának, Isharnak, a koldusnak, Malothnak, Aksirnak.

üdv, Ashi
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Ogen Vas. Aug. 03, 2008 4:34 pm

akkor hadd köhögjek bele én is.

a játék úgy ahogy volt jó volt. A játék megállásából én személy szerint nem érzékeltem semmit mert én találtam mindig valamit amit meg kellett oldani. Amikor tdtam Amerisnek segítettem kkincset keresni ami aztán kiderült hogy elszublimált. :\
A káoszos démonvadászós szombat este valóban huzavonás volt, egész addig amíg tudtommal Shivan segítségével kicsit fel lett dobva a hangulat azzal hogy ő összehozta mindazt ami kellett a harcosoknak is. Igen, volt itt egy-két előre kigondolásnak felrúgása, de én örültem ennek, és szerintem azzal hogy ruganyosabban kezeltek egy-két apróságot, az igen élvezetessé tette gorwenal megtartását az újdonságok miatt, amik előkerültek.
Én sokszor megköszöntem, és még mindig válltig állítom, hogy Shivan nagyon jó munkát végzett, és akinek ez nem tetszik, annak annyit mondanék, hogy VÉGEZZE EL SAJÁT MAGA AZT AMIT Ő HA ÚGY ÉRZI JOBB NÁLA ÉS NE CSK A SZÁJA JÁRJON!

a világításról egy kicsit:
Igen, este valóban céltáblának éreztem a Hrodvir vértezet és kard birtoklását, de annyira nem bántam mert ez növelte az izgalmakat (és a paranoiát is Razz ) a szent,mágikus és egyéb spec fegyvereken nagyon is jó volt a jelölés, és a sok panasz ellen szólva, mikor elindultunk, akkor már megvoltak regulázva a jónépek hogy mégis mi az indokolt esete a fényrúd használatának, és akkor már nem hemzsegtek ezen fegyverek. Az hogy éjfélig tartanunk kelett gorwenalt, és az egyetlen shámánt, eszméletlen jó volt, bár másfél óra harc igen kimerítő volt Smile

Abban pedig tényleg Homárnak kell igazat adnom, hogy egy két vezetőnek igazán nem kellett volna elhúznia és nem foglalkoznia a játékkal, akkor biztos olyan lett volna mint az elképzelték eredetileg.

viszont még egyszer nyomatékosítom, hogy ami Shivan segítségével rögtönzésre került, az jobb volt mint bármi amit előre tervezni lehetett volna.


Szerintem.
Ogen
Ogen

Hozzászólások száma : 98
Age : 37
Tartózkodási hely : Dunaújváros
Registration date : 2008. Feb. 29.

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Ameris Vas. Aug. 03, 2008 4:58 pm

Támogatom az előttem szólót, Shivan remek munkát végzett!!

Kildar, mikor elővetted a fényrudakat,tényleg sokan odagyűltünk és bontogattuk, hogy legyen mindenkinek egy (ez baj? amúgy pedig ujdonság, ne csodálkozz hogyha ráugranak az emberek). De ha figyeltél volna, akkor láthattad hogy ahmarosan leszögeztük mire is kellenek a fények és egyből azon kezdtünk munkálkodni. Így nem érzem hogy igazad van. Főleg mert nem "elkapkodtuk" hanem kb. 1 óráig ott voltunk a város házán és öltöztettük a démonokat meg a felszentelésre készülő kardokat. (és nem, csak hogy tisztában légy vele,mert nem voltál, nem szenteltünk föl több kardot,csak ami megengedett volt, paponként,papi fejenként egy kard/vért. Vértből meg csupán 1 volt). Szóval nem kéne azt a szokást felvenni hogy akkor nem teszel semmit, utólag meg azt mondod más baszta el-főleg ha a főszervezőről beszélünk. De ennek ellenére sem gondolom hogy rosszat tettünk volna a fényrudakkal.
A jelölésekkel kapcsolatban csupán az a kérdésem lenne,hogy ezek a rudacskák vannak más színben i nem? Tudom hogy nem akarunk Star Warsot csinálni, de szerintem lehetett volna a felszentelt fegyvereket és a démonokat különböző színnel jelölni,ha módunkban áll.

Véleményem szerint Shivan tényleg kiérdemelte a szervezői kinevezést.

Amúgy a játék jó volt, bár a kincs eltűnését sajnálom. Isair szerepjátéka nagyon tetszett, mert mikor Khollux felfújta magát és földre vágta a dobját (ami nem az övé volt, szóval jó lenne ha figyelnénk ennyire mások értékeire), akkor felkapta és még egy óráig ott dobolt és kántált ordítva egyedül. A másik két sámán meg sehol.
Kár hogy Maloth vagy Pergő sosem akart kirabolni, mindig csak megöltek...így a sárkánytojásom biztonságban maradt az ártó kezek eől Smile
Ameris
Ameris

Hozzászólások száma : 103
Age : 35
Tartózkodási hely : Cell/Bp./Dunaújváros/a gép előtt/ rokonoknál, mert nem úszom meg
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Kildar Vas. Aug. 03, 2008 5:05 pm

Ameris írta:Kildar, mikor elővetted a fényrudakat,tényleg sokan odagyűltünk és bontogattuk, hogy legyen mindenkinek egy (ez baj? amúgy pedig ujdonság, ne csodálkozz hogyha ráugranak az emberek).

Igen, baj. Nem tartom túlságosan normálisnak hogy még ennyire minimális önkontroll is hiányozzon az emberekből.

Szóval nem kéne azt a szokást felvenni hogy akkor nem teszel semmit, utólag meg azt mondod más baszta el-főleg ha a főszervezőről beszélünk. De ennek ellenére sem gondolom hogy rosszat tettünk volna a fényrudakkal.

Már vártam hogy mikor jön az a rész amikor kijelenti valaki hogy nem csináltam semmit a játékért, és a kavarodás miattam volt, ezért szeretek szervezni. Olyan nagy probléma hogy megpróbáltam játszani aznap este? Szóval tök jó hogy sikerül a kavarodást annak a számlájára írni, hogy a játék során kb másfél órán át nem voltam Gorwenalban, de azt senki sem tudta megmondani, hogy mennyiben lett volna jobb a dolog és mi által, ha ott vagyok, mert tudtommal még mindig nincs olyan mágikus képességem hogy csettintek és tök jó lesz minden.

De hogy válaszoljak a kérdésedre, igen, rosszat tettetek a fényrudakkal, ugyanis eredetileg a varázsfegyverek éjszakai jelölésére lettek behozva, amit sikerült tökönszúrni azzal amikor valakinek eszébe jutott az a zseniálmány hogy akkor tegyenek az összesre, meg ha már elkapkodták akkor milyen vicces dolog lenne ruhára is pakolni, ez utóbbit sikerült visszafogni, de a fegyveres részt nagyon nem.

A jelölésekkel kapcsolatban csupán az a kérdésem lenne,hogy ezek a rudacskák vannak más színben i nem? Tudom hogy nem akarunk Star Warsot csinálni, de szerintem lehetett volna a felszentelt fegyvereket és a démonokat különböző színnel jelölni,ha módunkban áll.

Voltak más színben is, csak azokat nem kapkodták el, mivel az asztal alatt volt.

Véleményem szerint Shivan tényleg kiérdemelte a szervezői kinevezést.Smile

Ezt sose vontam kétségbe, ellenben vannak akik viszont nem mondhatják el magukról ugyanazt amit Shivan.


A hozzászólást Kildar összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Aug. 03, 2008 5:30 pm-kor.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Andrew Vas. Aug. 03, 2008 5:06 pm

Huhúúú, kérem szépen nagyon baba kis lájv vala ez a Cell 4 Very Happy
Az esti káoszosdiból én sajna kimaradtam, mert finoman fogalmazva fostam kimenni. Na, ez van, féltettem a bűrömet (nem is csoda, hogy megéltem az ősz kort Very Happy ). Amiből viszont kaptam rendesen, azok az outos karakterek voltak töltés közben tongue nem csak hogy beszéltek a halottak, de még pipáztak is, fene a bőrüket Twisted Evil
Ami viszont egy nagyon hasznos tapasztalat, ha legközelebb fogadós leszek, biztos viszek egy árulni való kenyeret is hússal... Mert azt nagyon hiányolták a vendégek Sad
Egy nagy-nagy köszönet jár a szervezőknek, hogy ilyen jó kis hétvégi hepajkodást eszeltek ki nekünk! Smile

a kocsmáros drunken
Andrew
Andrew

Hozzászólások száma : 228
Age : 34
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Draug Vas. Aug. 03, 2008 5:16 pm

Ameris írta:Isair szerepjátéka nagyon tetszett, mert mikor Khollux felfújta magát és földre vágta a dobját (ami nem az övé volt, szóval jó lenne ha figyelnénk ennyire mások értékeire), akkor felkapta és még egy óráig ott dobolt és kántált ordítva egyedül. A másik két sámán meg sehol.

Mivel gondolom öcséd még most sem mesélte el outban, miért nem volt jelen a fősámán, ezért addig azt tudom javasolni hogy kérdezz utána a dolgoknak, mielőtt butaságokat beszélsz. (Konkrétan: Tundra mentálisan harcolt a gorokkal a saját életéért is, ő volt az összekötő kapocs, a mentális "jelzőfény" Feketehold lelke és az ereklyék között, és csak a barbáron (Tangut) és Klodvigon múlt, hogy nem veszett oda, mert akkor a gorok győznek...)

Draug

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk / Budapest / Kocsma
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Ameris Vas. Aug. 03, 2008 5:30 pm

Elnézést Petro, tudom hogy feküdnöd kellett, de amúgy csak az öcsémet fényeztem és Khollux-akl volt bajom,mert pont láttam a kiborulását a gorwenali főtéren.

Kildar, te most kihasználtad az alkalmat hogy elsírd a bánatodat, de a fényrudazásról beszéltem és egy szót sem mondtam arról hogy elmentél. Mivel akkor ott voltál. Így a megállapítás még áll. Nem áltál ki és nem tettél semmit, mi megoldottuk ahogyan tuttuk.
öhm..te szombat este játszottál? Mertha ineltél, akkor nem értem hogy gorwenalseregének vezére mért ül nyugodtan pár fő kíséretében a kaszárnyában(?) a tűz körül. És senki nem mondta hogy nem szerveztél semmit. De csak azért mert valami nem megy úgy ahogy te elképzelted,még nem kéne megakadni. Shivan talpraesett volt és nem adta föl,pedig ezt TŐLED lenne elvárható legelsősorban. Az pedig hogy mindig a legfontosabb szerepeket osztod magadra, ami plusz dolgokkal jár...nos ez a te döntésed, bár talán nem árthat meg ha néha szabad folyást engedsz és JK kapna ilyen szerepet, had játszon. (egy ötlet).
Ameris
Ameris

Hozzászólások száma : 103
Age : 35
Tartózkodási hely : Cell/Bp./Dunaújváros/a gép előtt/ rokonoknál, mert nem úszom meg
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Draug Vas. Aug. 03, 2008 5:34 pm

Ameris: Rendben akkor. Amúgy ja, öcséd jól nyomta, mert outban odamentem végülis Gorwenalba (elég unalmas félóráig is egyedül lenni a kunyhóban, főleg éjszaka (akkor már Feketehold ereje nagyobb lett mint a goroké, és nyugodtan maradhattam egyedül a kunyhómban), többet nem játszok remete karaktert, az tuti Razz).

Draug

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk / Budapest / Kocsma
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Ashi Valkoinen Vas. Aug. 03, 2008 5:37 pm

Akkor msot egy kicsit bővebb vélemény:

Nagyon jól éreztem magam a lájvon, a hangulathoz sokat hozzá tett, hogy sok, épített helyszín volt (helyszín itt nem egy várost jelent, hanem boltot, tanyát, stb.) Úgy érzem, helyszínek tekintetében mi is hozzátettük a magunkét, sőt, a kunyhóm volt az egyetlen, amibe nem tört be a Tolvajherceg. A helyszíneken kívűl tetszett még, hogy az eddigi lájvjaimhoz képest az átlagfegyverzet és öltözet sokkal jobb volt, valamint a játékosok is jobban beleélték magukat a szerepbe.

A legjobban egyébként Isair dobolása és kántálása tetszett, a városvédő gyakás nagyon jó volt, élvezetes volt, az előtte egy-két órával előforduló "káosz" kevésbé, ugyanis az aktív játékosok szűk 75%-a töltőn volt, a káoszosok és a démonok pedig - ahogy kellett nekik - válogatás nélkül öltek. Amikor Tundra megjött, akkor viszonylag normalizálódott a helyzet, mert kiegyenlítődtek a viszonyok. Egyébként a piros világító biszbaszok véleményem szerint NEM voltak félreérthetőek, mindegyik csuklón egy-egy démon, fegyveren rúnafegyver vagy ereklye, vérten rúnapáncél. Ahogy Ogen is írta, páran megpróbáltak magukhoz venni a cuccból, de tényleg rendet vágtak a dologba.

A másik dolog, aminek örültem, s amiről kisebb vita is volt itt a fóumon, hogy a műanyag szemetek egészen visszaszorultak, bár a városi fogadóban érthető okokból mindig akadt egy-két üveg. A sátrak is jól el lettek különítve az IN-es helyszínektől, amiért plusz pont Kildarnak, mert "kikúrta a sátortábort a picsába". Amúgy azt hiszem, Keitellel szemben sikerült fogadást nyernem Smile

Kicsit hiányoltam a játék elején az ellentétek kiéleződését, de az is lehet, hogy egyszerű parasztként, később városőrnek felcsapott favágóként nem volt rálátásom a nagyobb IN-es cselekménysorozatokra. Mindenesetre lámaságom fokozza, hogy jó pár káoszos volt a közvetlen környezetemben órákra, akár napra is, és semmi sem látszott belőle.

A beugró szerepemben egy levelet hoztam játékba a halálom és Kildar alias Gottfried megsebesítése árán, bár ugyancsak aludt a városőrség egyik tisztje, amikor a köpenyem felfedését kérte, s nem vette észre a kezemben tartott tőröket. Végül Gottfriedet a saját tőrével szúrtam le, ami igencsak jó móka volt, bár sajnos csak kevesen látták.

Sajnálom, hogy Gorwenal túl központi lett, és nem volt nagyobb elllenpólus, a végső harcok jók voltak, de az emberek egy maximum 30×30m négyzetben ölték egymást, a káoszosok vs. démonok vs. Farkaslak+Gorwenal lakosai. Ahogy Homár írta, a romvárosban lett volna még lehetőség, és Farkaslakban sem voltak túl sokan, ráadásul az egyik sámán ki is szállt már 9 körül szombaton. (Khollux)

Összességében tényleg tetszett,

Itt pedig pár idióta párbeszéd, ami így eszembe jut:

Ashi: Éjszakára minek melltartó?
Lumi: Miért, bajod van vele?
Ashi: Igen.
Maloth: És az én melltartómmal?

Skalle: Van itt egy hely éjszakára egy fáradt lovagnak?
Rufus: Hogyne, három ezüst egy éjszakára.
Skalle: Rendben, akkor most lebaszom a cuccaim.

PG: Beszéljünk inkább a cigányokról.
Rufus: Hogy van a család?

Egyébként Ame-Kildar fightba közbepofázva:
Kildarnak is kijár, hogy IN-ezhessen, és a helytartó ülhet birodalmi katonákkal a tűz körül. Ha meg OUT volt, akkor Amerisnek van igaza.

Kholluxról meg NC, aki ott volt vasárnap hajnalban jobbágytanyán, vágja a témát.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Nirwastir Vas. Aug. 03, 2008 5:44 pm

Na, üdv. nagyon meglepő módon nem csapott el a vonat hazafelé jövet Very Happy

Nekem nagyon tetszett így az egész, első lájvom volt, szerintem látszott.
köszönök mindent a sok barátságos embernek akik nem szaladtak falnak mikor hülyeségeket kérdeztem, meg jó volt hogy így mindenkivel lehetett haverkodni és nem volt olyan érzésem hogy kinéznek, mert kezdő vagyok.

Malothnak külön köszönet amiért otthon hagyta a sátra merevítős részét, nélküle mind szarrá áztunk volna. Very Happy

a világítórudacska-osztásnál ott voltam és tényleg csak a rúnafegyvereket, rúnavérteket meg a démonokat rudacskáztuk fel. én se tettem fel végül a nyakamba a szent szimbólumra mert rájöttem hogy előnytelen azzal rohangálni Very Happy

idegesítő volt hogy vért nélkül gorwenalban tulajdonképpen lehetetlen volt járkálni szombat éjjel mert hátbaszúrtak, meg az sem volt annyira jó amikor elmentünk démont vadászni a harcosokkal és eltévedtünk, éppen ezek miatt lehetetlen volt kijátszani hogy egy gyógyító békehirdető papnő vagyok, vasárnap meg már sajna nem lett reggel lájv.

bocsi hogy kidöntöttem a templom oldalát, nem én vagyok nehéz hanem a fa volt ázott és korhadt. Very Happy

valamint: kurva rókák.

más így nemjut eszembe de ha majd igen akkor beírom.
Nirwastir
Nirwastir

Hozzászólások száma : 327
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2008. May. 03.

http://zgraph.casthaste.net

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Kildar Vas. Aug. 03, 2008 5:45 pm

Ameris írta:Kildar, te most kihasználtad az alkalmat hogy elsírd a bánatodat, de a fényrudazásról beszéltem

A fényrudazásra is válaszoltam.

és egy szót sem mondtam arról hogy elmentél. Mivel akkor ott voltál. Így a megállapítás még áll. Nem áltál ki és nem tettél semmit, mi megoldottuk ahogyan tuttuk.
Nem a faszt nem. Csak miután én elmondtam hogy hova lehet, valaki tudtomon kívül bedobta (nem derült ki hogy kicsoda, állítólag szervezőileg, gyakorlatilag én erről nem tudtam) hogy akkor legyen mindegyiken, így csak néztem hogy mivan és már kissé késő volt szóvá tenni hogy hé.

öhm..te szombat este játszottál? Mertha ineltél, akkor nem értem hogy gorwenalseregének vezére mért ül nyugodtan pár fő kíséretében a kaszárnyában(?) a tűz körül.

Amikor "nyugodtan pár fő kíséretében a tűz körül ültem" akkor speciel meg voltam halva. Mielőtt meghaltam, játszottam. Csak nem Gorwenalban. Lehet, hogy megengedhetetlen semmittevés hogy töltés közben nem folyok bele a játékba, de szerintem ha ez van a szabályokban, akkor illene ezt csinálnom. Óra meg nem volt nálam, és ha lett is volna, részemről nem lett volna korrekt egyszer csak beugrani a csatába halott állapotból.

De csak azért mert valami nem megy úgy ahogy te elképzelted,még nem kéne megakadni. Shivan talpraesett volt és nem adta föl,pedig ezt TŐLED lenne elvárható legelsősorban. Az pedig hogy mindig a legfontosabb szerepeket osztod magadra, ami plusz dolgokkal jár...nos ez a te döntésed, bár talán nem árthat meg ha néha szabad folyást engedsz és JK kapna ilyen szerepet, had játszon. (egy ötlet).

Nem tudom észrevetted-e, de pont ezt csináltam amit te most "bölcs tanács"ként megfogalmaztál. A birodalmi erők katonai részének vezetője Alden Jeseritz volt, aki igencsak erősen JK volt. Shivan és én elsősorban a hivatali ügyekkel foglalkoztunk.

És szerintem miután egy héten keresztül nappal baltáztam, éjjel papírmunkáltam, aztán utána egy hétvégén keresztül azt láttam hogy mindezt kb keresztülhúzza az emberi ostobaság, és az, hogy hiába dobtunk ki tavaly óta 20 retardáltat, közben az eddig fasza emberekből lettek kevésbé használhatóak, szerintem megbocsátható az hogy a sokadik ilyen esetnél egy kicsit tovább töltök halálomkor, eközben pedig leülök és megpróbálom kifújni magam.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Draug Vas. Aug. 03, 2008 5:46 pm

Kholluxról meg NC, aki ott volt vasárnap hajnalban jobbágytanyán, vágja a témát.

Viszont itt zárjuk is le, mert emellett remekül IN-elt mint fiam. Rajta kívül még akik nagyon jók voltak szerintem (saját tapasztalataim alapján, akikkel többet IN-eltem): Andrew, Isair, Jason, jászberényiek, Tangut a barbár (remélem jól emlékszem a nevére) és nem utolsósorban Skalle. Smile

Draug

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk / Budapest / Kocsma
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Ashi Valkoinen Vas. Aug. 03, 2008 5:55 pm

"bár talán nem árthat meg ha néha szabad folyást engedsz és JK kapna ilyen szerepet, had játszon. (egy ötlet)"

Bár öcsém első napon nem volt épp a legértelmesebb a játékban, de sima, egyszerű, halandó JK-ként nagyon sokat tudott tenni, hogy Jason feltápolódjon, illetve hogy a káoszosok mindenkit leirtsanak. Többek között 1-2 városőrt lefizetve jutottak be a szentélybe és lopták el az ereklyéket, illetv igencsak jelentős mennyiségű városit kivontak a forgalomból.

És most csak öcsémről beszéltem, aki ismeri, az tud viszonyítani.

Petro: Vannak OUT dolgok, amik felett nem lehet elsiklani. Khollux tényleg jól IN-ezett, de akkor sem baszkodjuk más dobját a földhöz.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Draug Vas. Aug. 03, 2008 5:59 pm

Ashi: Igen, ebben igazad van, nem is elsiklani akartam, mert konkrétan az én dobomról van szó most már (lényegében Pergő már eladta nekem, majd postán küldöm neki a pénzt), szóval majd én beszélni fogok vele ezügyben. Csak azt mondom, ne ezen a fórumon folytassátok ezt.

Draug

Hozzászólások száma : 366
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk / Budapest / Kocsma
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Lobster Vas. Aug. 03, 2008 6:47 pm

Ameris írta:De csak azért mert valami nem megy úgy ahogy te elképzelted,még nem kéne megakadni.
Volt néhány olyan szervezői oldalról nehezen kezelhető helyzet, ami után még a komolyabb megakadást is elképzelhetőnek tartanám. Ehhez képest messze nem tűnt katasztrofálisnak az a szombat este.
Ameris írta:Shivan talpraesett volt és nem adta föl,pedig ezt TŐLED lenne elvárható legelsősorban.
Tudom nem kéne beleszólnom, de mivel pont a játékon Shivannal és Kildarral is beszéltem a szervezési gondokról, határozottan ellen kéne mondjak.
Ad1: MINDENKITŐL elvárható lenne hogy ne adja fel. Hogy ne outoljon a főtéren, hogy ne marhuljon halottként ines részeken, és hogy ne lógasson még a pöcsére is világító bizbaszt, arról nem is beszélve, hogy játsszon akkor is amikor nem áll a válla felett a szervező bácsi és osztja az észt hogy vaddafakk.
Ad2: Mindkét fent nevezett húzta az igát ahogy tudta. Ennél többet számonkérni szerintem csak az akarjon aki többet tett a dologért. Véleményezni lehet, értékelni lehet, de elvárni, nos az gáz.
Ameris írta:Az pedig hogy mindig a legfontosabb szerepeket osztod magadra, ami plusz dolgokkal jár...nos ez a te döntésed, bár talán nem árthat meg ha néha szabad folyást engedsz és JK kapna ilyen szerepet, had játszon. (egy ötlet).
Nemegy példát láttam free Jk-knál akik nagyon szépen vitték a szerepüket, vagy akár ingame változtak-fejlődtek...stb. Ha valaki akart egész komoly szintre elérhetett a hiearchiában, és ha valaki egy kicsit is nekifekszik akkor még civil kontrollált városi vezetőséget is kihozhatott volna a szituból. Kevés live-on kaptak a játékosok ekkora mozgásszabadságot...
Mindez ofkórz SZVSZ és no offense, csak nagyon nehezményezem, amikor úgy kritizálnak, hogy közben halmokban áll a szemét a terepen, ami nem is tudom kitől lenne "elvárható", hogy segítsen eltüntetni...
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by PG Vas. Aug. 03, 2008 7:03 pm

Na gyerekek, elkezdöm, e.

KURVA MESSZE VOLT A FARKASLAK. Meg a romváros. Tudom, tavaly ott voltak, De mivel minden egy központi helyen volt, kurva idegesítő kimászkálni olyan messzire. Azt az egy kunyhót lehetett volna mittomén a kereszteződésbe is rakni. Romváros ezesetben még helyén lett volna, mivel úgyis elég kevés embernek volt rá szüksége, hogy elmenjen odáig (pl. nekünk rituálézni).

Népség: az emberek nagyátlagban faszák voltak. A legzavaróbb a töpörtyű városőr volt, meg amúgy az egész városőr brigád butasága, de persze ez feledhető volt a többi mellett (bár a kicsi ilyeneket csinált, hogy meghalt és kiabált hogy "meghalt egy városőr" meg "valaki élesszen fel" meg átlátott a falon).
Amúgy mindenki szerepjátéka tetszett, megtette a hatását a félmeghívásos dolog.

Épületek: alapvetően az eddigi mértékekhez képest fasza volt. Megpróbáltuk építkezéskor belerakni amit tudtunk, és tetszett a Fejvadászok épülete is. Bár a szövetfalak nem a legfaszábbak, de végülis használhatóak. Legközelebbre lenne egy komolyabb tervem ilyen téren, amit szervezőkkel majd egyeztetek. A kulcsos dolog ötletes volt, bár a megvalósítás azis alakításra vár.

Gazdasági rendszer: tökfelesleges. Igazából ehelyett a dolgok faszásítására kellett volna rámenni, mert végülis annyi volt hogy kaptunk 1-2 kártyát és azért kaptam pénzt. Mindegy, végülis szerintem felesleges egyelőre.

Hármak + birodalmiak: Kurva sokan voltak. Nem lehetett velük semmit csinálni, nem lehetett normálisan leverni őket. (Azaz talán, de akkor meg elkellett rohannom, ereklyéket lopni). Soloviel kb. semmit nem tudott csinálni, pedig neki ez volt (lett volna) a célja.

Szemétszedés: nem is láttam szemetet vasárnap, ez tökéletes volt.

Trollok voltak: faszán játszották, csak Khollux kiborulása nem tetszett, mikor megöltem, akkor vágta földhöz. MEG KURVA UNALMAS VOLT MÁSFÉL ÓRÁIG HALLGATNI A KÁNTÁLÁST.

Gorok: mikor meghaltam, csináltam egy fél-out karaktert, a csata megnézésére, egy vándor, és ment a csapattal. Kurvaszépen eltévedtünk az erdőben, és kijutottunk izsákfára. Végülis tök fölösleges volt elindulni. A világító baszok meg igazából kissé hangulatrombolóak szerintem, azonkívül hogy ötletesek. Talán jelzésnek jó, de akkor kis felületen, nem lézerkardok mindenhol. Legalább lenne fehér és csillog vagy bármi. A megszervezéséről nem tudok semmit.
Szombat este a harc káoszba fulladt, én ott tartottam, hogy meghaltam és barbárként bejöttem és ütöttem az embereket, akit láttam. Oszt vége lett.

Összesítve, szerintem Krulada után eddigi legjobb LARP-om volt (pedig voltam már énis páron). A szervezésen és az építkezésen még lehetett volna javítani, meg a szabályok foltozásán, az INelés fasza volt. Sok ötletem van még, és a szervezőkkel beszélni fogok erről.

PG

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Mar. 26.

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Ashi Valkoinen Vas. Aug. 03, 2008 7:07 pm

"MEG KURVA UNALMAS VOLT MÁSFÉL ÓRÁIG HALLGATNI A KÁNTÁLÁST."

A gyakást nem untad? Mert nekünk a kántálás is kellett ahhoz, hogy tudjunk gyakni.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Kildar Vas. Aug. 03, 2008 7:11 pm

PG írta:
Szemétszedés: nem is láttam szemetet vasárnap, ez tökéletes volt.

A játéktéren nem is, de a sátrak közül összeszedés után ottmaradtam a terepen egyedül hat olyan tömött zsák szeméttel hogy egy zsákhoz is két ember kell, egy aki viszi, egy meg aki szedegeti a kihullott szarokat.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Ishar Vas. Aug. 03, 2008 7:32 pm

Lobster írta:ha valaki egy kicsit is nekifekszik akkor még civil kontrollált városi vezetőséget is kihozhatott volna a szituból.

Megfordult a fejünkben ez is, több ilyen terv is volt menet közben. Az első, gyengébb próbálkozást keitel szervezte, a másodikat én, amit végül szervezői egyeztetés után úgy döntöttünk, inkább ne, és Shivan inkább lebuktatott. Itt már a lázadókkal volt a kocsmáros, a boltos, néhány városőr (kettő biztosan, állításuk szerint páran még jöttek volna), a káoszosok, meg jó sok civil. Érdekes lett volna megnézni, hogy mi történik ha beindítjuk ezt a gépezetet, de nagyon sok előre tervezett esemnyt felborított volna, ha esetleg sikerül a dolog, és a városból kikergetik a papokat.

Egyébként szeretném megköszönni mindenkinek, aki fedezte a tolvajkodó ügyleteim, némi kötözködéssel simán hamarabb le tudtatok volna buktatni in character is. Igyekeztem a lehető legtöbb dolgot ellopni, a lehető legjobban áthárítani másokra a bűnjeleket, és a lehető legjobban álcázni magam. Ez utóbbi sajnos a vége felé már csak Keruak arab fejfedőjét jelentette, ami elég nevetséges "álruha" volt, de nem készültem ilyesmivel.

Rengeteg olyan ember volt most itt, akiket régebben nem kedveltem, illetve néhányukat most se túlságosan, mégis azt hiszem kölcsönösen elmondhatjuk egymásról, hogy jót játszottunk egymással, én őket emelném ki, mert ők voltak számomra pozitív meglepetések: Peres, Isair, Homár, Skalle, Petro, sőt még Keitel se szólt be annyi embernek mint vártam.


A szombat esti kavarás meg nem érdekel kinek a hibája volt, eleinte kurva szarul jött ki, aztán később Shivan néhány ember segítségével helyrerakta, és egész fasza lett. Tudom hogy kissé Captain Obvious, de az ilyesmit legközelebb el kéne kerülni, mert eléggé rezgett a léc, hogy meg lehet-e menteni.

Végül pedig: szombat este hallottam Kildartól olyan panaszt rám, hogy sokat outoltam.* Ezt nem tudom mire vélni, egész végig egyetlen időszak volt amikor huzamosabb időre kiestem a szerepemből, és ez a benga nagy zuhé volt szombat délután. Akkor tényleg bevonultam a sátorba, de ahogy észrevettem, sokan mások is. Ezen kívül igyekeztem végig inben maradni, az meg hogy a töltőn beszélgettem outban a többi halottal, az én értékítéletem szerint belefér. Más nem jut most eszembe, aki tud ilyesmiről az szóljon, mert zavar kissé ez a vád, főleg ha kiderül hogy igaz.




* Pontosítok: Nem Kildar állította ezt, hanem neki is más mondta, és szóvá tette nekem hogy hallott ilyet.
Ishar
Ishar

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Élmények - vélemények - miegymás Empty Re: Élmények - vélemények - miegymás

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

1 / 3 oldal 1, 2, 3  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.