LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Offtopic

+45
RTX
tomeKK
Sianis
Kryx-Sama
Ichigo
kyru
Gem Kapocs
Drako
Purc
Spectre
Deman
Sonir Norend
nagash
Damien-Maelstrom
Cebo
Alucat
Éosz
Razakel
SirWalter
Halrien
Eglar
Andrew
Aemeth
Keruak
Skalle
Maloth
Avras
Lecram
Juviel
Nirwastir
Shivan
PG
Ashi Valkoinen
Ogen
Soloviel
Nedda
Ishar
Ameris
Lobster
Kildar
Michael
Keitel
Isair
Baharroth
Draug
49 posters

18 / 40 oldal Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Next

Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Márc. 10, 2009 8:23 pm

nemtom szerintem alapvetően úgy is jól lehet szórakozni ha ránk vadásznak. Mert tény hogy bizony a kurva anyját annak aki üldöz de attól még ezt is lehet jól csinálni. És az a poén amikor hiába vagytok kevesen mgése kapnak el és ti kezditek el aprítani a többieket. Bár lehet csak én vagyok ilyen megszállott elmebeteg...
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Márc. 10, 2009 8:28 pm

Sonir,

alapvetően négy ork nem olyan okos, mint egy elit rablóbanda egyetlen tagja egymagában. Tehát megfelelő karakterrel lehet ügyeskedni és hátbaszúrni, de egy buta orkkal ez kicsit nehézkes.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Márc. 10, 2009 8:31 pm

hát 4 buta orkkal ott a lehetőség a hősi halálra és a berzerkedésre

MEg hát ismerheted az ork mondást, hogy az orkok mindig győznek.
MErt ha elfutnának akkor tulajdonképpen életben maradtak tehtá még visszamennek és győzni fognak, ha meg meghalnának akkor az nem számít hiszen halottak
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Ashi Valkoinen Kedd Márc. 10, 2009 8:38 pm

Viszont harci képességek terén négy emberről volt szó, akik orkot játszottak. Meg ők nem böködtek gondolom markolatgombot fogva. Amikor pedig tizennegyedszer mészárolnak le egy nap, amíg berzerkedsz, az nem túl jó, mert ennyi erővel fakardozhatsz az udvaron is a haverokkal, oda meg nincs belépő és buszjegy.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Eglar Kedd Márc. 10, 2009 8:40 pm

Point taken. Smile

Még egy korábbi felvetéshez szeretnék hozzászólni.
Az elf-ork szövetkezés lehetőségéről csak annyit, hogy ha az FV annyira ragaszkodik ahhoz, h a Tolkien-féle faji cuccost vegye alapul, az orkok soha a büdös életben nem fognak összeállni a tündékkel, se fordítva, szükségszerűség ide vagy oda.

Mégpedig a következő okból: Tolkien koncepciója szt az orkok úgy jöttek létre, hogy Melkor elragadott néhányat a Középföldén kóválygó tündék közül, aztán mindenféle rettenetes procedúrákkal, amit a Professzor nem taglal, a saját ízlése szerint eltorzította őket, és beléjük oltotta a gyűlöletet Ilúvatar miden teremtménye iránt. Ergo utálják a tündéket is, sőt, talán őket a legjobban.
És (ki tudja miért!) a másik oldalon sem túl rózsás a helyzet.

De most tényleg, hogy egy nagyon groteszk példát hozzak: pl. Elrond helyében, akinek az orkok egy ideig fogva tartották a feleségét, Celebriant, és sejthető, mi mindent művelhettek vele, és Celebrian utána már sosem lett teljesen ép sem lelkileg, sem testileg, ti olyan rém jó ötletnek tartanátok a szövetkezést? És mikor Melkor szolgái megmártották Fingolfin Nagykirály kék-ezüst lobogóját a saját vérében (Első Kor)? És Maedhros elfogatása?... satöbbi, satöbbi.

Vagy akkor mondjuk azt, hogy KÖZE SINCS Tolkienhoz, és akkor már mehet.
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Kildar Kedd Márc. 10, 2009 8:42 pm

Ja végülis miután magiék olyannyira reklámozták hogy TOLKIENI VILÁGKÉP, és megjelent a "bíbor night elf" a játékon az vicces volt.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Márc. 12, 2009 3:49 pm

Cebo írta:Sajnos Cellen is megjelenhetnek retardok. Akármennyire is fél-meghívásos, avagy meghívásos. Te hova sorolnád mondjuk Purc-ot (pl.)? jóóóó kérdés...

Kegyetlenül őszinte leszek.
Purc egy olyan játékos, akinek vannak jó ötletei és meglátásai, csak éppen eddig nem volt lehetősége megmutatni. Személy szerint ő az a valaki, akit túl sok asztalis és más behatás ért külső személyek részéről (ezért néha például kurvára képes elszállni), de tartom annyira, hogy elhívjam játszani hozzánk is és megmutassam neki, milyen a bizalmi harcrendszer. A játékos nem alapanyag, érző lény, akivel nem csak akkor kell foglalkozni, amikor "hé, gyűjjé már, LARP van!". Vele már párszor fakardoztam így FB holtidőben, és vette a lapot. Hogy FB-n nem játszhatott így? Hát one-one-one, ha én is ott kezdek el játszani és elmegyek három ilyen játékra és másmilyenre egyre sem, nos, akkor engem is tanítani kellene a bizalmi rendszerre és a helyes szerepjátékos viselkedésre.

Nem, nem offense, de a one-one-one-ból nehéz egyből ekkora lépést tenni.

Cellen pedig nem lesz retard, ha pedig lesz, én nem fogom szégyellni hazaküldeni, mint szervező, mert elég vastag a pofámon a bőr ehhez. Ha elrontja mások szórakozását valaki, akkor ki kell zárni. (Tavaly pl. Sólyom úgy volt meglepiember Cellen, hogy még a szabálykönyvet se olvasta el. Ez - megengedhetetlen.)
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Márc. 12, 2009 3:57 pm

amúgy jól látom, hogy a one-one-one rendszerek eléggé lenézettek errefelé?Smile
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Márc. 12, 2009 4:03 pm

Sonir Norend írta:amúgy jól látom, hogy a one-one-one rendszerek eléggé lenézettek errefelé?Smile

Jól. Sajnos nem túl pozitív tapasztalataink vannak vele. Ezért sem megyek FES-re vagy Luminára. (Mondjuk utóbbin one-one-two-three van, de a lényegen nem változtat.) Fireballra azért járok, mert jó az erdő meg a hangulat, de Cebo is tudja, hogy nem a harcrendszeréért vagyok oda. Very Happy
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Márc. 12, 2009 4:12 pm

hát szerintem még mindig gázabbak az olyan szabályrendszerek ahol pl csak törzset lehet sebezni és egy pajzsal majdnem sebezhetetlen vagy így
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Kildar Csüt. Márc. 12, 2009 4:22 pm

Sonir Norend írta:hát szerintem még mindig gázabbak az olyan szabályrendszerek ahol pl csak törzset lehet sebezni és egy pajzsal majdnem sebezhetetlen vagy így

Etiópiában meg éheznek a kisgyerekek, az még gázabb. Az ilyen stílusú érvelést lehetőleg mellőzzük, nem visz előbbre semmit.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Márc. 12, 2009 4:25 pm

De a pólótalálat tényleg gáááz. Very Happy
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Márc. 12, 2009 5:02 pm

Kildar: félreértesz. Én csak arra akartam rámutatni, hogy messze nem a legalja a dolgoknak illetve azt akartam emgmutatni hogy mi az ami számomra nem a szívem csücske. Ez már csak azért sem volt érvelés mert nem akartam semmit bizonyítani vele illetve még csak vita sem volt Wink
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Kildar Csüt. Márc. 12, 2009 5:38 pm

Szerintem meg kölcsönösen félreértjük egymást, mert én meg arra akartam rámutatni, hogy ha rámutatsz arra, hogy van valaminél rosszabb, azzal ugyan megpróbálhatod a valamit jobb színben feltüntetni, de a lényegén nem változtat.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Márc. 12, 2009 6:25 pm

egyáltalán nem az volt a célom, hogy jobb színben tüntessem fel (az más kérdés hogy ki mit hoz le ebből és magánügye)

alapvetően amúgy is én azt vettem eddig észre hogy teljesen mindegy, hogy milyen a szabályrendszer ha szar az emberek hozzáállása.
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Lecram Csüt. Márc. 12, 2009 6:40 pm

Sonir Norend írta:teljesen mindegy, hogy milyen a szabályrendszer ha szar az emberek hozzáállása

Rátapintottál a lényegre. A nem megfelelő hozzáállással bármelyik játékot el lehet rontani. Viszont ha megfelelő az emberek hozzáállása, akkor közös érdekké válik, hogy javítsunk rajta.
Szóval ha bizalmi alapú harcrendszerbe beengedünk immortalkodókat, az elrontja a játékot. Ellenben ha egymás között játszunk, és mondjuk egytalálatos rendszer van, akkor előbb-utóbb rájüvünk, hogy a bizalmi alapú élethűbb harcot eredményez.
Lecram
Lecram

Hozzászólások száma : 231
Age : 35
Tartózkodási hely : Rivergard
Registration date : 2008. Feb. 27.

http://gazmag.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szomb. Márc. 14, 2009 9:14 pm

Na, akkor akik addig regeltek, amíg mi LARPozni voltunk, ejtsenek már meg egy bemutatkozást, már csak a fórumszabályzat értelmében is. Razz (Deman és Spectre)

Gondolom, ismertek innen pár embert, de szerintem sokat nem, szóval hajrá. Smile
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Deman Vas. Márc. 15, 2009 12:39 am

Izé... Üdv!
Nos... Sonir linkelte a fórumot, láttam hogy Kildar (akivel azt hiszem jóba vagyok) okoskodik a csuklyáról és hozzá kellett szólnom. Very Happy Igazából örültem, hogy találtam egy nagyobb larp fórumot ahol nem SirThom moderál és értelmes arcok vannak, de ez a bemutatkozós dolog elgondolkodtatott... Mindegy. Larpolok már egy ideje, igyekszem fejlődni, a többtalálatos rendszerek híve vagyok és anonym alkoholista. Jaés csomó embert ismerünk innen de néha kölcsönösen letagadjuk egymást érthető okokból.
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Spectre Vas. Márc. 15, 2009 7:47 am

Deman írta:Izé... Üdv!
Nos... Sonir linkelte a fórumot, láttam hogy Kildar (akivel azt hiszem jóba vagyok) okoskodik a csuklyáról és hozzá kellett szólnom. Very Happy Igazából örültem, hogy találtam egy nagyobb larp fórumot ahol nem SirThom moderál és értelmes arcok vannak, de ez a bemutatkozós dolog elgondolkodtatott... Mindegy. Larpolok már egy ideje, igyekszem fejlődni, a többtalálatos rendszerek híve vagyok és anonym alkoholista. Jaés csomó embert ismerünk innen de néha kölcsönösen letagadjuk egymást érthető okokból.

90%-ban igaz rám is. Szerintem csak azért nem regeltem ide a cell fórum megszűnése után, mert lusta voltam eddig.
És nem szeretem a sárga villamost.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Ashi Valkoinen Vas. Márc. 15, 2009 9:26 am

Bemutatkozós dolog csak azért, hogy ne csak annyit lássunk, hogy "hö, új regisztráció" Semmi különös egyébként, általában a többség már ismeri itt egymást, de kivételek mindig vannak. Very Happy

Amúgy itt sem Sir Thomas, sem más moderálásától nem kell nagyon félni, mert nem divat errefelé, Kildar kiskirálykodása is kimerül abban, hogy az aktív userek listájában pirossal van írva a neve. Very Happy
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Cebo Hétf. Márc. 16, 2009 3:23 pm

Egy közleményt szeretnék hivatalosan is elétek tárni:

Fireball LARP szervezőségi döntés:
A napokban lezajlott egy rövid szervezői megbeszélés, melynek fő témája a játék stílusával szembeni szervezői elvárások voltak. Az eddigi játékok megszervezésekor elsődleges szempont volt, hogy meg tudjunk felelni minél több, minél szélesebb körű, szélesebb spektrumú elvárásnak, és nyitottak maradjunk mindennemű újításra, fejlesztési lehetőségre. Így létrejöhetett volna egy "felhasználóbarát" szervezési struktúra. Sajnos eddigi tapasztalataink alapján ez nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A közelmúltban alakult LARPHaTár TrúLarper közösség felállított egy szigorú elvrendszert, aminek úgy gondoltuk, meg szeretnénk felelni, meg lehetne felelnünk. Mint kiderült, a mi Jellem- és Szerepjáték-orientált játékstílusunk a témát az asztali, szórakoztatóipari, avagy társasjáték jelleg irányól közelíti meg, és nem összeegyeztethető a realitásra, a szigorúbban élethű, és életszerű játék jellegre specializálódott elvekkel. Továbbra is partnerek szeretnénk maradni a játékosi hozzáállás fejlesztését célzó törekvésekben, de szeretnénk Saját elvárásokat megfogalmazni magunknak, hogy Saját stílusú játékkal várhassuk a játékosokat.
Éppen ezért, a Fireball LARP szervezés az alább felsorolt elvárások alapján fog történni a jövőben, amit a Fireball LARP szervezői együtt dolgoztak ki, és fogadtak el:

Elvárásaink magunkkal szemben:
- Jellem- és Szerep-játszás előtérbe helyezése
- Harc- és Fizikai konfliktusok háttérbe szorítása ésszerű keretek közt
- Olyan komolyabb történeti részek és helyzetek teremtése, amely a valós élet problémáiból fakadnak (jellemjáték komolyabb szintre emelése)
- Fizikai és Szellemi munkát igénylő játékelemek, kihívások egyensúlyba hozása (intrika és nyomozás jellegű feladatok komolyabb szintre emelése)
- Karakterek közt összetettebb, többlépcsős kapcsolat- és konfliktusrendszerek kiépítése (Jellem- és Szerepjátszási stílust fejlesztő céllal)

Úgy döntöttünk tehát, hogy mint Fireball Szervezők, kollektívan nem kívánunk részesei lenni a TrúLarper közösségnek, mivel a közösség által megfogalmazott elvárásoknak nem tudunk, és nem is akarunk 100%-ig megfelelni. Sok gondolatban egyet értünk, támogatjuk a játékmorált érintő ambíciókat, és továbbra is készséggel állunk rendelkezésére bárkinek, aki segítséget kér tőlünk.
Köszönjük az eddigi segítséget, és további jó munkát kívánunk mindenkinek.

2009.03.16
Cebo
Cebo

Hozzászólások száma : 138
Age : 39
Tartózkodási hely : Szombathely, Jászberény
Registration date : 2008. Mar. 04.

http://fireballklub.atw.hu

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Márc. 16, 2009 4:13 pm

Három és fél hónap múlva úgy is kiderül.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Deman Hétf. Márc. 16, 2009 6:14 pm

Ehhe... Elolvastam miről van szó. Nem ért meglepetésként inkább csak maga a megfogalmazás és a megnevezés. Szal TrúLarp huh? Tuti hogy ez a Trú? Kinek mi, nem?
A hozzállásokkal egyetértek a játékstílusra tett utalásokat lehet kikéne venni, ha annyit írtok hogy az out-os elemek kiszorítására törekvés a játékból tökre elég (aztán mindenki eldönti szerinte hol a határ meddig mehet, lesz aki azt mondja majd a fém kard az igazi és jó ha folyik a vér, lesz aki azt mondja nem kéne ütni egymást annyira inkább számolgassunk).
Amikor írtam/írtuk a Hegylakó LARP-ot annyira azt hittem megtaláltam a tuti-t hogy észre se vettem mit csinálok. Most visszaolvasva, pökhendi beképzelt néhol lekezelő a stílus egy agyrém. Szerencsére ti ennek a közelébe se vagytok, de azér lehetne még csiszolni rajta talán.
De a játékok színvonalát emelni kell ez tuti főleg jelmez és szerepjáték vonalon, bár nekem most a fő mániám a tereptárgyak.
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Márc. 16, 2009 6:28 pm

Deman, én olvastam a Hegylakós LARP észközös leírását és nem éreztem magam megalázva. Úgy gondoltam, hogy gyakorlott játékosok keményebb játéka, ahol a szép és látványos harc követelmény, a retardokat meg el kell rettenteni.

Maga a trúlarper nemcsak a harci interakciókra, hanem az életképre és jelmezre is vonatkozik, a szűkebb magnak ez például IN étkezést és alvást is jelent. Előbbi fatálból, fapohárból, tűz fölött sütött kaja + kenyér + hagyma, utóbbi pedig pokrócon, pokrócban alvás tűz mellett, ami bizony kétóránkénti felkeléssel vagy felváltott őrködéssel jár, mert tűz nélkül könnyű megfázni. Smile

Az alap koncepció (amiből én kiindultam) az volt, hogy ha már kimegyek az erdőbe középkori fegyverzettel, öltözettel, akkor erre a három napra az életmódot is igazítsuk hozzá. Ez a trúlarperség. Tereptárgyak tekintetében a CJ szubjektív cikkekben található Menedék Udvarház fotóját javaslom. Smile
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Deman Hétf. Márc. 16, 2009 8:02 pm

Ashi Valkoinen írta:
Maga a trúlarper nemcsak a harci interakciókra, hanem az életképre és jelmezre is vonatkozik, a szűkebb magnak ez például IN étkezést és alvást is jelent. Előbbi fatálból, fapohárból, tűz fölött sütött kaja + kenyér + hagyma, utóbbi pedig pokrócon, pokrócban alvás tűz mellett, ami bizony kétóránkénti felkeléssel vagy felváltott őrködéssel jár, mert tűz nélkül könnyű megfázni. Smile

Az alap koncepció (amiből én kiindultam) az volt, hogy ha már kimegyek az erdőbe középkori fegyverzettel, öltözettel, akkor erre a három napra az életmódot is igazítsuk hozzá. Ez a trúlarperség. Tereptárgyak tekintetében a CJ szubjektív cikkekben található Menedék Udvarház fotóját javaslom. Smile

Ha azt mondod ez a Trú ám legyen. Csak hát itt vannak egyrész fokozatok (lássuk be titeket is meg lehet magasan űberelni), másrészt határok amiket a lehetőségek szabnak. Ha azt mondod a TrúLarper aki igyekszik, azzal semmi olyat nem mondasz amibe bele lehetne kötni.

Pl mi most elég büszkék vagyunk magunkra, hogy a modern sátrakat felejtőre tesszük és inkább építünk 'házikó' sátrat meg lesz benne öntöttvas kályha, de az a házikó még mindig ponyva falakkal lesz megoldva mert az szállítható meg árban elérhető... Most erre ki mit gondol, vagy lefitymálja, hogy hamár sátor legyen vászonból varrva, vagy azt mondja, hogy húde jó hogy legalább ház alakja van és fel lehet benne állni (hamár városlakók leszünk).

Caelum azért nem fair, mert ha jól rémlik, ott lehetett maradandót építeni, legtöbb helyen ez a fő probléma. Építesz valamit ha nem hordják el tüzifának vagy gyújtják fel viccből akkor belakják a csövesek. Pedig miket lehetne építeni kidőlt fákból pár szöggel... Addig is az ember szállíthatóba gondolkozik és kompromisszumoakt köt (szabályrendszerekbe, felszerelésbe szintúgy).

De amúgy mondom az elvekkel egyetértek, amíg a játékok szuverén szabályrendszerét nem érintik. Nem hiszem hogy egy larp trúbb attól, hogy van, vagy nincs benne "dispel"...

Bár totál a rituális (előkészített és kijátszott) mágia híve vagyok az evokációkkal (odaszólok azt jólvan én vagyok Merlin) szemben, szerintem a mágiának nincs sok helye a harcban csak zavar, de ez totál játékstílus és játékosi igény kérdése. Én nem húznám le azokat, akik nem szeretik ha felrúgják őket harc közben, pedig szerintem az a trú.
Deman
Deman

Hozzászólások száma : 152
Registration date : 2009. Mar. 13.

Vissza az elejére Go down

Offtopic - Page 18 Empty Re: Offtopic

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

18 / 40 oldal Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.