LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

+22
Lorin
Dreegar
Predi
Ahriman
Mortor
Magitor
belzee
Keitel
Pangloss
Lecram
Spectre
PG
Andrew
Lobster
Kildar
Sonir Norend
Eglar
Damien-Maelstrom
Soloviel
Gem Kapocs
Deman
Ashi Valkoinen
26 posters

14 / 16 oldal Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Magitor Szer. Feb. 09, 2011 2:55 pm

Iffar írta:
A kéteszközös téma azt hiszem világos. Egy eszközzel hogy történik?
Ellenfél üt egyenesen fejre, kilépsz a vágás irányába és durchlaufennel levágod. (gyak itt alálépsz az ellen pengéjének, a vágás irányába áll a kardod mellye a fejedet véded, ezáltal alá kerülsz, de elvezetetd az egész vágása erejét védett irányba, és szabad marad az oldala és a háta miközben neked egy perdületed is van a pengéden mert megütötte ugye.
A két kezed egyszerre mozog.


A hozzászólást Magitor összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Feb. 09, 2011 2:59 pm-kor.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ahriman Szer. Feb. 09, 2011 2:57 pm

A példa helytálló, win. Very Happy
Egy eszközzel az elv az, hogy az eszköz támadás közben zárja az ellenfél lehetséges támadási irányait, vagy reakció esetén úgy üsse félre/vezesse el a támadást, hogy közben találatot vigyen be.
Konkrétabb példa az Absetzen, ami fegyverrel-pusztakézzel gyakorlatilag ugyanúgy működik (és egyszerűbb írásban elmagyarázni, mint a Zornhaut Very Happy ) - az ellenfél egyenesen rádszúr, te erre ferdén előrelépve Pflughból (kb standard lenn-a-kard-csípőnél-hegy-a-másikra) Ochsba (kard-fenn-kb fejmagasságbaj-hegy-a-másikra) váltasz, ezzel egyidejűleg félretolva az ő fegyverét, és cca szegycsonton szúrva őt. Pusztakéznél az elmozgás azonos, lehetőleg a támadás oldala felé, hogy ne legyen lehetősége másik kézzel bármit csinálni, akciót végző karral gyakorlatilag előadsz egy "nagyon kiemelem a karom, hogy izomból pofánbasszalak egy enyhén elforgatott síkú horoggal" jellegű ütést. Ha ez így nem világos, akkor nézd meg, hogy hogy tudod összekötni az egyenes ütés oldalra kitolós blokkolását a blokkolási pozícióból történő ütéssel arcra. Ha az megvan, akkor kezdd el lefaragni a felesleges mozdulatokat, amíg meg nem lesz az az egy darab ütés, aminél maga a felkészítés a blokk/elvezetés.
A szintén egyszeres idejű kétkezes megoldáshoz képest előnye, hogy ennél a védést-támadást egy karod oldja meg magában, teljesen szabadon hagyva a másikat - effektíve lehetővé téve, hogy a védéssel egyidőben mindkét kézzel támadj, ráadásul kevésbé igényli a teljes testes elmozgást, ezáltal hasznos lehet, ha kezdőket minél hamarabb minél hatékonyabbra akarsz képezni.

Kildar leninjázott, a videó tökéletes példa. Very Happy


A hozzászólást Ahriman összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Feb. 09, 2011 3:00 pm-kor.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ahriman Szer. Feb. 09, 2011 2:58 pm

Tas, a Durchlauffent itt írtam le: "3, Csúsztatható: ugyanazok, mint fent, bár a tisztán oldalirányú vagy emelkedő támadásokkal szemben nehéz kivitelezni. Hátránya ugyanaz, mint az előzőnek, de helyesen kivitelezve viszonylag biztonságosan végrehajtható. Ez az egyetlen, közvetlen fenyegetést nem jelentő megoldás, ami jelen van WMA-ban is, specifikusan képzetlen, izomból dolgozó ellenfelek ellen, illetve koncepcióként Kriegben is alkalmazható, ha az ellenfél belefeledkezne az erő alkalmazásába." Razz

Ezen kívül a videó Ringeck könyvéből végigveszi a teljes Ringen am Schwert részleget, ami nagyrészt valóban a Durchlauffenre épít, de.... nem egészen értem, hogy a Durchlauffen oktatására miért átértelmezéssel kell kezdeni. Very Happy A videó amúgy gyönyörű, szépen látszik minden.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Feb. 09, 2011 3:34 pm

Tas: A videó jó csak nemegészen durchlaufen Very Happy Ez már sokkal inkább durchlaufen ringenben.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Magitor Szer. Feb. 09, 2011 3:41 pm

Észrevettem, mindazonáltal szerintem látható rajta a lényeg Very Happy Személy szerint én nem mennék ringenbe, bár nem is cirka 145 ös karddal rohangálok Very Happy itt azért másznak be szerintem.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ahriman Szer. Feb. 09, 2011 3:56 pm

Nem, azért másznak be, mert a külön megadott technikákat mutatják csak be, ha gondolod, legközelebb megmutatom papíron lévő formában is ugyanazokat, mert egy az egyben Ringeck könyvéből van. Megjegyzem szépen kivitelezve. Szintén megjegyezném azonban, hogy kontextusból kivéve, tisztán a technikára mentek rá, azaz nem magyarázták el, hogy mikor és miért célszerű alkalmazni, ezen kívül a kezdőlépés (ratyiszar vágások, amik elakadnak egymáson) meglehetősen szürreális. Azok a Ringen technikák valóban kötésből indulnak, de azért értékeltem volna, ha vagy simán kötésből kezdik, vagy ha reálisabb vágásokkal érik el a kötést.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Feb. 10, 2011 11:05 am

Nirwastir írta:Voltam vívóedzésen, és bizonnyal ki tudom jelenteni, hogy ez az első sport, amiért teljesen és határok nélkül tudok lelkesedni. \o/
Megkérdezhetem hol voltál edzésen? (Nem helyileg, egyesületileg Very Happy )
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ahriman Vas. Feb. 20, 2011 5:56 pm

Sokórás gyakorlás utáni tanulságok.
1, A Dog Catcher (Dogbrothers copyright) gyakorlatilag ugyanaz, mint a pusztakézre értelmezett Zornhau. 100 feletti próba során 1 késvágás talált el ínszalagot, kb 10 szelés pedig az alkar csontos, külső részét, ami nem gátolja a technika folytatását. A valós sérülés és fájdalom lehetősége (CS gumikés, ami aránylag merev vs. nulla védőfelszerelés aránylag magas intenzitással) lényeges mértékben növelte a stresszfaktort, aminek jellemző következménye a ferde előremozgás szükségesnél kisebb végrehajtása volt jelen esetben. Ahogy arra Gabe és Crafty is sokszor kitér, a Dog Catcher önmagában nem oldja meg a problémát, csak nagyon jó helyzetbe hoz, ahonnan célszerű mindent használni, ami csak lehetséges - első kipróbálásra a technikával szinte egyidőben térdeltem (igazából nem, mert nem másztam bele annyira) szegycsonton Magitort és rúgtam majdnem herén az azonos láb lábfejével; ez utóbbi nem volt betervezve, utólag esett le, h miért szól, h nem kéne herén rúgni. A technika mozgásrészének rontása egyfelől növeli a támadó sikeres késszúrásának valószínűségét, másfelől azonban lehetővé teszi nagyon hatékony ízületi feszítések alkalmazását.
2, A Vidilpoge buckler nélkül is kimondottan hatékony, nem csak védekezésre. Erre majd sztem kitérek vmikor külön.
3, A csizma menetelésre való, nem közelharcra. A mobilitásom nagyságrendekkel romlott a nyári-őszi mezítlábas körökhöz képest - ettől függetlenül célszerű megtanulni csizmában is mozogni, de lehetőség szerint érdemes közelharcra alkalmasabb lábbelit viselni. A csizma egyetlen előnye az volt, hogy többszöri gödörbelépés ellenére sem fordult ki a bokám.
4, A burkolt fegyverek légellenállása akkora, hogy a számottevően nehezebb messerem is kimondottan fürgének érződött.
5, Az emberek jó része lusta - nagyon kevesen voltunk kint, pedig szép idő is volt, meg tartalék fegyver is.
6, Javaslom mindenkinek, aki közelharccal is akar foglalkozni, hogy minimum napi 15-20 percet szánjon edzésre, mindegy, milyenre. Gyakorlatilag 3-4 rövid cigiszünet híján végigmozogtam a mai eseményt, Magitor és Lorin viszont egymást váltották.

Asszem ennyi, jó lenne több ilyet tartani. Very Happy

Ja, nem, +1: Az állcsúcsra szemből leadott teljes testes ütés (Lorin követte el véletlenül, ám véletlensége ellenére nagyon szépen, meg is dícsértem) nem rendelkezik számottevő stophatással, gyakorlatilag csak azért ellenőriztem az állkapcsomat, mert ráértem és kíváncsi voltam, h azért fáj-e kurvára, mert tört, repedt, ugrott vagy mi. A végső elemzés alapján elcsavarodott némileg az alsó állkapcsom és megzúzta a kapcsolódási pontot.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Nirwastir Vas. Feb. 20, 2011 8:58 pm

Gem Kapocs írta:
Nirwastir írta:Voltam vívóedzésen, és bizonnyal ki tudom jelenteni, hogy ez az első sport, amiért teljesen és határok nélkül tudok lelkesedni. \o/
Megkérdezhetem hol voltál edzésen? (Nem helyileg, egyesületileg Very Happy )

Fogalmam sincs, igazából egyetem (Pázmány) keretén belül tartja egy lelkes edző(nő), Horváth Máriának hívják. Ha gondolod, megkérdezem hogy amúgy melyik egyesület.

Edit: http://www.torekvesvivas.hu/


A hozzászólást Nirwastir összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Feb. 24, 2011 8:41 am-kor. (Reason for editing : Nirwastir)
Nirwastir
Nirwastir

Hozzászólások száma : 327
Age : 32
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2008. May. 03.

http://zgraph.casthaste.net

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Eglar Pént. Feb. 25, 2011 5:33 pm

Nno. Nem tudom, hova írjak, talán itt jó helyen lesz. Vannak ugye, akik azt állítják, hogy egy kard csakis azért sorjásodik, mert nem megfelelő a hőkezelése. Sokáig én is elhittem, aztán mikor egyik edzésen kínosan figyeltem a vágássíkjaimra, meg a legtöbb gyakorlópartnerem is az övére, gyk nem volt komolyabb sorjásodás.

(oldalágon idekapcsolódik egy megjegyzés még Ahrimannak: viszont egyik edzőtárssal múltkor sikerült egy olyat összehozni -mivel eléggé bikából dolgozott, viszont valami valószerűtlenül hülye szögön érkezett a kardja - hogy utána, mikor az alkarom külső részéhez épphogycsak hozzáérintve és végighúzva csekkoltam az élszalagot, egy elég szép, azonnal bevérző, kb 3 centi hosszú karmolást alkotott rá. Razz Négynapos állapotában jutott eszembe dokumentálni a "mintát", majd ha valahogy fölügyködöm a gépre, akkor elküldöm. És megkérdezem, h az sorjának számít-e már, ami ilyet hagy. Very Happy A kardon lévő sérülést nem tudtam dokumentálni, mert azonnal "ártalmatlanítanom" kellett.)

[szerk. a kissé tasisztikusra sikerült fogalmazás javítva Razz]
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ahriman Pént. Feb. 25, 2011 6:03 pm

Én még mindig csak azt értékelem sorjának ebbe a kontextusban, ami az élbe szemből minimum 1mm mélységben behatol - és ebben még így is náci vagyok, mert pl az ARMA n+1-dik ne blokkojjá éllel köcsög c. videóján ennél nagyobb sorják láthatóak. A felgyűrődött anyag (ami a szigorúan vett sorja) mindenképpen véres nyomot fog hagyni, ha jó irányból húzod, mivel kurva vékony ott az anyag, ergo roppantmód jó a behatolóképessége. Razz Lásd a tenyeremen lévő effektíve megszámlálhatatlan heg.

Vágássíkra meg figyelni KELL, amíg nem megy reflexből. Ha ezt nem várják el, akkor tanítsanak inkább vascsőjutsut, annál nem fontos. Very Happy

Side note, még a 15. században is volt hőkezeletlen pengétől kezdve a differenciált hőkezelésű, pattern welded, élnél 60+ HrC keménységűig minden, ennek ellenére meglehetősen kevés fegyveren látszódik számottevő sérülés, viszont a kis területre korlátozott sűrű haráncsíkozású reszelőnyom annál sűrűbb. Detto sűrűn látható homorú PROFILÚ penge, ami egyértelműen annak a következménye, hogy az idők folyamán 5mm feletti szélességet távolítottak el róla élezés közben. Mit mond ez nekünk? Azt, hogy elég sok penge végig élezve volt (szemben a modern balfaszsággal, ami szerint csak a hegye alatti 15-20cm - ez amúgy Filippo Vadi könyvéből származik, csakhogy Vadi specifikusan vértespárbajorientált egyedi hosszúkardra írta, amit írt... de mikor számított magyarországon a kontextus?), illetve hogy néha igenis becsúszik pengesérülés. Gyakrabban, mint amit néhányan szürrealista álmaikban szeretnének, de ritkábban, mint amit az extrém mértékben széles keménységi spektrum indokolna a modern ember számára. Ez elkerülhető nagyon vastag, lekerekített élű (2-4mm felett) sportkardokkal. Very Happy

Szerk.: nem szóltam, 16-17. századi schollfechtennél sem számít túlságosan a vágássík, ergo nem kell lemenni vascsőjutsuig. Semmi gond a schollfechtennel, amíg annak hívják, és észben tartják a különbségeket az ernstfechtenhez képest. Wink

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Márc. 24, 2011 1:54 pm

Hamá megin éllel blokkolás meg sorjásodás a téma:


Meg akkómá tisztázzuk hogy mit is értünk "élezés" alatt, mert sokan összekeverik a kardot a borotvájukkal ha élről beszélnek.
Még egy élezett kard sem valószínű hogy elvágná akár az ujjad, viszont egy "tompa" karddal is lehet mókázni:

Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ahriman Csüt. Márc. 24, 2011 9:22 pm

...ugyanakkor megjegyezném, h az első ARMA videóban durvább pengesérülések látszanak, mint amik miatt Ordal körül megy a hiszti... vééééééletlenül se akarok arra utalni, hogy kicsit túl van lihegve MNNE-nél a téma, ééééén neeeem. Very Happy

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Sonir Norend Csüt. Márc. 24, 2011 9:46 pm

ugyan már, biztos csak gyakoroltak rajta, kipróbálták milyen ha élösszebaszkodnak
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ahriman Csüt. Márc. 24, 2011 9:51 pm

Nem túl valószínű, mert látszik, hogy olyan helyeken sérült a penge, ahol élesben nem lenne anyag... Very Happy Ettől függetlenül egyszer megnézném, amint Clements élösszebaszkodik, csak mert vicces lenne. Very Happy

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Márc. 27, 2011 2:34 pm

https://www.youtube.com/watch?v=WlK_9E_i8sw

gondolkodtam egy darabig hogy a gumiszobába kéne rakni de kell az elrettentő példa is
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Sonir Norend Kedd Márc. 29, 2011 11:24 pm

Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Sonir Norend Pént. Ápr. 08, 2011 5:57 pm

Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Szomb. Ápr. 09, 2011 6:39 am

Vótmá. Elég hosszas beszélgetés is volt vele kapcsolatban Wink
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Sonir Norend Szer. Ápr. 13, 2011 8:44 pm

Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Ápr. 13, 2011 8:54 pm

90% hogy belinkeltem már korábban de akkor még egyszer hogy ne egyesével legyenek ezek bedobálva:
https://www.youtube.com/user/gemkapocs#grid/user/F819756565D69D3F
Differenciálva itt található pár összetartozó videó egy-egy playlistbe rendezve:
https://www.youtube.com/user/gemkapocs?feature=mhum#g/p

A kedvenceimmel együtt nagyjából lefedik a jobb sűrűn fellelhető videókat. Vannak persze más jó videók is, de keresésre ezek azok amik a leggyakrabban fel fognak jönni a témában ÉS használhatóak.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Sonir Norend Vas. Ápr. 24, 2011 6:37 pm

If you don't see any "fighting techniques" in that video, you don't know what you're looking at.



mint tudjátok nem vagyok annyira jó a vívásban szal valaki felvilágosítana, hogy mit kéne látnom?
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Gem Kapocs Vas. Ápr. 24, 2011 6:40 pm

SCA. jobb rendezvényeken full korhű ruhában teljes vasban tolják. Azt senki nem mondta hogy valaha is tanultak vívni, vagy hogy a korhű harci technikákkal ismerkedniük kellett volna. Btw mivel minden harc megegyezett találatig vagy addig tart amíg úgy érzed eleget nem kaptál, nemigazán fogja tudni senki megmondani mit kéne látni (hány és miylen találatban egyeztek meg stb)
Ettől függetlenül haza larpos/hagyományőrző közösség 90%át megrape-elnék kefiren.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Sonir Norend Szer. Május 18, 2011 9:37 pm

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 219tiqd
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Sonir Norend Pént. Jún. 10, 2011 8:38 pm

ezt ismeritek-e?

http://wiktenauer.com/wiki/Main_Page

"Wiktenauer is an autonomous project sponsored by the Historical European Martial Arts Alliance, open for contribution from all researchers and practitioners in the Western martial arts community. Our mission is to collect all of the primary source literature that makes up our text, as well as all related research, and to organize and present it in an accessible format. Here are a few basic categories of pages that are being constructed:"
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók - Page 14 Empty Re: Vívás: technikák, tapasztalatok és útmutatók

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

14 / 16 oldal Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.