LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Offtopic 2.

+48
Mart
DreamLord
Ligeia
Bence
nalkahaj
Darien
Denegra
Felanos
Morwina
Árnybíró
Iffar
Predi
Frájd
Lupus
Zag-Zag
Gjin
SolidXerm
Ahriman
Manassé
Khaos
Derat
Mordor
Cornazil
Spectre
Magitor
Asmodus
Augur
nagash
Oldamur
Marinda
Lorin
Pangloss
Aidan
Tani
Andrew
Nirwastir
Soloviel
Keitel
Eglar
Nosfi
Kildar
Gem Kapocs
Lobster
Lecram
Damien-Maelstrom
belzee
Ashi Valkoinen
Sonir Norend
52 posters

26 / 43 oldal Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 34 ... 43  Next

Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Kildar Szer. Márc. 02, 2011 12:38 pm

...ez miért nem a panaszkodjunk rovatba? Razz
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Márc. 02, 2011 2:49 pm

Végülis csinálhatsz, csak vedd figyelembe, hogy a larphatár játékainak 99%-ról bannolva vannak.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Ahriman Szer. Márc. 02, 2011 3:39 pm

Nehogy valaki azt gondolja, hogy gonosz csúnya rasszisták vagyunk, akik csak a nyugati fegyvereket szeretik/ismerik:

Ninjato: olyan nincs, és nem is volt Hollywoodon kívül. Seggmintbűnködni (sry, jobban tetszik, mint az ass-as-sin) elég fos választás a kard, vagy bármilyen nagyobb penge. Very Happy
Zanbato: nem használatra szánt rituális kard, általában templomokba készült felajánlásként. A péklapát jellegű fantasyfos animéken és mangákon kívül nem létezik - azonban a zhan ma dao (mondd ki gyorsan, és merengj el a japánok eredetiségén...) fennmaradt lelet formájában is létezik, és szintén nem péklapát, hanem egy cca 150cm-s összhosszú, 30-35cm-s markolattal rendelkező, nem egyenletes ívelésű fegyver.
Kodachi: fix méretű, azaz nem biometrikus méretezésű "kard", rövidsége miatt Japánban nem számított kardnak. Közel azonos méretű, mint a wakizashi, pengéje jellemzően íveltebb, markolata jellemzően hosszabb.
Nodachi: kérdéses terület; annak ellenére is, hogy több ténylegesen fennmaradt példányon rövidítés nyomai láthatóak, illetve a 20. század elejéről még fénykép is van róla, nem született még teljeskörűen elfogadott vélemény róluk. Működni működnek. Very Happy
Tachi: szerintem a nodachi mellett az egyetlen japán kardféleség, amivel érdemes is foglalkozni, bár az európai cuccokhoz szokott embereknek általában iszonyatosan orrnehéznek tűnik. Also, az egyetlen japán kardszerűség, amit éllel lefele hordasz, ráadásul nem övbe tűzve-kötözve, hanem övről láncon-szíjon lógatva.

Ahriman

Hozzászólások száma : 483
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen
Registration date : 2010. Jul. 16.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Magitor Szer. Márc. 02, 2011 4:06 pm

Kildar, emlékezetem szerint azokat douchebagoljuk akik flémelik a keleti fegyvereket überfegyverré, nep pedig magát a fegyvert, nemdebár? Persze itt típusra gondolok, nem gyártóra kifejezetten. Mert szerintem egy tachi is fasza, meg egy biedenhänder is. Csak tachi Japánba, biedenhänder meg Európába, nem együtt egy helyen Very Happy

Ahsi tudod, most így belegondolok 2010 Lumina live on az én kardjaim amiket vittem, azok safek voltak, mert használva lett aktívan pl a schievonescám Very Happy és az nem 1% az itteni játékoknak, persze ha nem a LHT ártal szervezett, hanem az LHT-én hirdetett játékokat nézve Very Happy
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Spectre Szer. Márc. 02, 2011 4:16 pm

Magitor írta:
Ahsi tudod, most így belegondolok 2010 Lumina live on az én kardjaim amiket vittem, azok safek voltak, mert használva lett aktívan pl a schievonescám Very Happy és az nem 1% az itteni játékoknak, persze ha nem a LHT ártal szervezett, hanem az LHT-én hirdetett játékokat nézve Very Happy

Én mondjuk nem látom az összefüggést, mer' a schievoneska erőteljesen európai kard azér. Szerintem a szablyák sincsenek kitiltva Razz
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Márc. 02, 2011 6:38 pm

Nálunk pedig a legtöbb világképbe nem fér bele, mert egyszerűen nálunk nincs a "japók minden fantazi világban vannak és überkirályak" stílus.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Magitor Hétf. Márc. 07, 2011 9:55 am

Hétvégén volt szerencsém egykét helyen járni Balatonalmádi, Veszprém, Várpalota (Thuly vár) meg csodás fővárosunk Hadtörténeti múzeumában.

url=Képek e linken elérhetőek.
https://picasaweb.google.com/magitor.hacker/ThulyVarHadtortenetiMuzemStb?feat=directlink
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Lorin Hétf. Márc. 07, 2011 12:04 pm

Ashi Valkoinen írta:Nálunk pedig a legtöbb világképbe nem fér bele, mert egyszerűen nálunk nincs a "japók minden fantazi világban vannak és überkirályak" stílus.

öhm... Caelum? Felkelő nap városa? pirat
Lehet hogy nem szándékosan (vagy szervezők által így tervezve) de azért elég "keletiek" voltak.

Egyébként én nem látom abban a logikát hogy egy fegyvert csak azért mert nem nyugati, és a nyugati fegyverek és nyugati vértek ellen l*[Szöveges torzítás nélküli mailcím!] se ér, tiltsuk ki egy fantasy játékból. Azért Fantasy mert mindent bele magyarázhatsz amit nem szégyellsz/nem orbitális baromság, nem? Persze mondjuk egy DK-ra nem vinnék ilyen japó cuccot és oda talán az kifejezetten pont nem fér bele se a világképbe. Bár azt hiszem vannak ott is különböző népek, akik között gondolom akad olyan akik egy adott típusú/kinézetű fegyverekkel harcolnak általában (érts pl. elfek- kecses ívelt szablyák/kardok-bár egyenlőre még fogalmam sincs hogy DK-n milyenek az elfek).

Magitor jók lettek a képek.
Bár azt nem értem Pestre minek pazaroltad az energyt...Razz

Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Kildar Hétf. Márc. 07, 2011 12:15 pm

Lorin: A probléma ott van, hogy ami mondjuk nekem vagy neked orbitális baromság, az mondjuk néhány kedves közös ismerősünknek húdehajdejó ötlet Razz

És igen, a DK-s elfek többnyire páncél nélküli/könnyűpáncélos harchoz optimalizált szablyafélékkel, lándzsákkal, illetve erdőben könnyen manőverezhető méretű rövid íjakkal harcolnak - de ezek közül egyiket sem érzem katanafélének Razz

Marginálisan távolkeleties stílusú terület a Kahrai-szigetek, de egyrészt - izoláltságuk miatt - egyrészt a kontinens belterületein játszódó játékon nem alakíthatóak innen származó karakterek (ha valaki nagyon erősködik hogy de mi van ha ezmegez akkor módosítom az indoklást "fuck you, that's why"-ra), valamint ők sem szamurájkodnak, inkább tibeti-kínai hangulatú kultúrkör. Közelkeleti kultúrából már jóval több van, arabféléből pl Anakhán szinte mindenki, mert aki nem az egyiptomias Razz
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Lorin Hétf. Márc. 07, 2011 12:25 pm

Kildar írta:Lorin: A probléma ott van, hogy ami mondjuk nekem vagy neked orbitális baromság, az mondjuk néhány kedves közös ismerősünknek húdehajdejó ötlet Razz

És igen, a DK-s elfek többnyire páncél nélküli/könnyűpáncélos harchoz optimalizált szablyafélékkel, lándzsákkal, illetve erdőben könnyen manőverezhető méretű rövid íjakkal harcolnak - de ezek közül egyiket sem érzem katanafélének Razz

Hm elfek. Szeretem az elfeket.

Spoiler:

Ha egyszerű pórias szemmel nézzük a japó kardok (nem tudom melyik mert sok van belőlük és nálunk ez nem tananyag:P) sem sokkal törékenyebb mint egy szablya. Mind a kettő ívelt, és általában nem túl széles (tudom, tudom, van nehézlovas szablya ami nem hogy nem törik de a másik lovát töri kettébe, de tekintsük most azt amit minden nem hagyományőrző larper szablyának mond), és egy teljes páncél ellen szerintem ugyanannyit érnek. Bár japó fegyverekhez még nem volt sok közöm, de annyi szent hogy a szablyával is inkább vágsz mint szúrsz, de ettől függetlenül ha elég ügyes és skilles vagy lehet vele nagyon eredményesen szúrni is,csak nem olyan mint egy egyenes pengével, éppen ezért vannak dolgok amiket nem tudsz vele megcsinálni, ami gyanítom igaz a katana féle japó fegyverekre is.
Szal a szablya nem egyenlő katana de van köztük némi hasonlóság. Very Happy
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Lobster Hétf. Márc. 07, 2011 12:29 pm

Caelumban VANNAK keletiek. Szándékosan és tervezve. Van saját teremtésmítoszuk, egyedi népi jellemzőik...stb.
De ha jobban belegondolsz, a CJ nem abban a kategóriában indul mint a DK. Eleve a bizalmi harcrendszer, a vértszabályok...stb teljesen mások. Nem is célja azt a fajta realitást megteremteni, inkább hangulati elemekre épít mintsem "trúságra".
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Lorin Hétf. Márc. 07, 2011 12:35 pm

Lobster írta:Caelumban VANNAK keletiek. Szándékosan és tervezve. Van saját teremtésmítoszuk, egyedi népi jellemzőik...stb.
De ha jobban belegondolsz, a CJ nem abban a kategóriában indul mint a DK. Eleve a bizalmi harcrendszer, a vértszabályok...stb teljesen mások. Nem is célja azt a fajta realitást megteremteni, inkább hangulati elemekre épít mintsem "trúságra".

azért írtam hogy "lehet" nem szándékosan mert ÉN nem tudom hogy szándékos-e, bár olvastam az anyagokat amiket közzé tettél, de azt hiszem a sok matekóra kiöli az ilyen általában nem használt információkat.

Igen, ezért nem fér bele a mindenkit szétszabdaló japó a DK világába, de attól még a Caelumo LarpHaTár-os larp. Razz

Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Kildar Hétf. Márc. 07, 2011 12:41 pm

A különbséget inkább abban látom, hogy a Caelum világa sokkal inkább háttérfunkciót lát el - ugyan a mögöttes működés rendkívül részletesen kidolgozott, de földrajzi konkrétumunk elég kevés van. Nem véletlen, hogy máig nincs még csak ötletszintű térképe sem - pont azért, hogy szinte bármit bele lehessen passzítani ami jó ötletnek tűnik. Ezzel szemben a DK világa sokkal inkább a részletes konkrétumokon alapul - itt nem a játékos dolga kitalálni a világ földrajzi konkrétumait, viszont kap rengeteg segédanyagot az ide illeszkedő karakter kialakításához.

tl;dr: A Caelum világa imho inkább az elképzelésekhez igazodik, míg a DK a világhoz igazodó elképzeléseket támogatja.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Lobster Hétf. Márc. 07, 2011 12:47 pm

Yepp. A Caelumi világkép inkább épít a történelemre és a működő fizikai világra, mintsem a földrajzra.
A térkép ami a világról készült sosem került publikálásra, és nem valószínű, hogy egyhamar megtörténne mégis. Fogalmazzunk úgy, nem az számít honnét jöttél, hanem hogy ki vagy. Igazából a CJ-ken nem az országot és vagy bolygót építjük, hanem a "CJverzumot" Very Happy
És igen, ha klingonlike fegyverrel jössz és larpsafe akkor indokolt megpróbálhatod használni. Csak ne próbáld magadat klingonnak beállítani... Evil or Very Mad
Lobster
Lobster

Hozzászólások száma : 1221
Age : 46
Registration date : 2008. Feb. 28.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Márc. 07, 2011 1:01 pm

Lorin írta:
Ashi Valkoinen írta:Nálunk pedig a legtöbb világképbe nem fér bele, mert egyszerűen nálunk nincs a "japók minden fantazi világban vannak és überkirályak" stílus.

öhm... Caelum? Felkelő nap városa? pirat
öhm... szövegértés skill? Pont a caelum miatt írtam, hogy a LEGTÖBB világképbe...

Mondjuk Túlélő, DK, Fallout világán nincsenek keletiek, ahogy a Rivergard világán is a filozófikus és nem a harcos megközelítés szerepel. De nem voltak a Brit-Szász és más, meg nem rendezett játékok (Goblin-, sznob-, stb. larp) világán sem.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Ashi Valkoinen Csüt. Márc. 10, 2011 9:35 pm

Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Bence Vas. Márc. 13, 2011 1:05 pm

Sziasztok!

Bence vagyok. Ashi Valkoinen hívta fel a figyelmemet erre a társaságra a keddi "Szerepjáték és kultúra" szemináriumon. Jómagam lassan 8 éve játszom asztali szerepjátékokkal (főként mesélő szerepben). Relatíve kezdő live-os vagyok, kb 5 játékon vettem részt még annó a Budapesi kamarilla berkein belül, viszont nagyon szívesen vennék részt más élőszerepjátékokon is (Egyelőre a Fallout, és a Kruluda Live fogott meg).

Üdv: Bence
Bence
Bence

Hozzászólások száma : 6
Age : 30
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2011. Mar. 09.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Ashi Valkoinen Vas. Márc. 13, 2011 7:33 pm

Üdv itt!

Remélem, minél előbb lesznek játékok már idén. Razz
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Márc. 17, 2011 12:18 pm



Finntroll kezd visszatérni önmagához. Végre végighallgattam az új albumot, sokkal jobban passzol a korábbi stílusukhoz mint az előző, újra elővették azt a groteszk képalkotást és az akusztikus hangszerek aktív használatát, ami miatt anno megszerettem őket. Ez valószínűleg Trollhorn és Katla (előző énekes, orvosi okok miatt hagyta el a zenekart) hatása, kezdetektől ők adták a stílusbeli hovatartozást. Azt azért sajnálom hogy Katlanak ki kellett lépnie, Vreth sem rossz de azért sokkal gyengébben adja elő a dolgokat. (És nem utolsó sorban Katlanak a dallamos számokhoz is igen jó hangja van, ami Vrethről kevésbé mondható el)
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Magitor Pént. Márc. 18, 2011 2:06 pm

Kildar nem lehetne némi infot kicsikarni emberekből, nevezetesen hogy egy profilképet és egy adatlapot kitöltsenek? Mert nézegetem kinek van pl szülinapja, oszt egy név és ennyi ami kcisit gáznak érzem....
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Bence Pént. Márc. 18, 2011 2:26 pm

Ez szerintem nekem szólt... kössz a felhívást, azonnal ki is töltöm.
Bence
Bence

Hozzászólások száma : 6
Age : 30
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2011. Mar. 09.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Magitor Pént. Márc. 18, 2011 2:34 pm

Nah mingyárt jobbb 1 arccal több Very Happy Ahriman tehetnél már te is fel képet azért, meg a profilodat is átírhatod végre Very Happy Amugy csak szólok hogy még MINDIG megvan a led lámpa amit csinéltam neked a biciklidre, csak ki kell önteni műgyantával illetve 9v elem kell hozzá.
Magitor
Magitor

Hozzászólások száma : 815
Age : 37
Tartózkodási hely : Debrecen, műhely, műhely.
Registration date : 2009. Jun. 23.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Gem Kapocs Szomb. Márc. 19, 2011 11:50 am

Meleg cowboynak kuss a neve Cool
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szomb. Márc. 19, 2011 7:42 pm

Ahh, már csak egy nap legózás maradt a kiállításból.

Aki Budapesten tartózkodik és van ideje, jöjjön el!
Elsőnek még tudok egy ingyen belépőt biztosítani.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 36
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Eglar Szomb. Márc. 19, 2011 9:19 pm

Ashi, az az, amit én a Duna Plazában a Matchba menet láttam, hogy ilyen asztalkáknál ülnek a kölkök és legóznak?
Eglar
Eglar

Hozzászólások száma : 787
Age : 37
Tartózkodási hely : Szombathely// egyetemi időszkban BP
Registration date : 2008. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Offtopic 2. - Page 26 Empty Re: Offtopic 2.

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

26 / 43 oldal Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 34 ... 43  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.