LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

+17
Nestor Saliven
Aemeth
Isair
Lecram
Juviel
Keitel
Ameris
Baharroth
Ashi Valkoinen
Michael
Keruak
Draug
Soloviel
Shivan
Ishar
Nedda
Kildar
21 posters

4 / 8 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Aemeth Hétf. Jún. 30, 2008 8:17 pm

Üdv!

Mivel eddig rossz topicba írtam:

Arról lenne szó, hogy egy 1+n* fős fogadóbizottság a nem helybélieknek pl. a Déli Pályaudvarra megoldható e? Smile

*n = 0 vagy <1 Smile
Aemeth
Aemeth

Hozzászólások száma : 13
Age : 40
Tartózkodási hely : Litér...Veszprém...ahol jó L.A.R.P. van :)
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Ashi Valkoinen Hétf. Jún. 30, 2008 8:35 pm

Aemeth írta:Üdv!

Mivel eddig rossz topicba írtam:

Arról lenne szó, hogy egy 1+n* fős fogadóbizottság a nem helybélieknek pl. a Déli Pályaudvarra megoldható e? Smile

*n = 0 vagy <1 Smile

OFF: Mondcsak, nem voltál mostanában akármilyen analízisből vizsgázni?
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Kildar Hétf. Jún. 30, 2008 9:13 pm

Tekintve hogy esélyes hogy én is a délibe érkezek, szerintem nem kell fogadóbizottság.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Nedda Kedd Júl. 01, 2008 12:14 am

Természetesen mindenkiért ki megyünk aki nem volt még Budapesten, nem biztos a dolgában, stb.

Ha valaki még igényli jellentkezzen, vala a forumon.
Illetve ha akkor adódiok gond mikor épp utaztok akkor -szerintem, persze lehet nám - telefonon zaklassátaok Kildart illetve engem(06 30-54-59-769).


U. I. : És midnekit továbbra is kérek, hogy hozza el akár a partvis nyelet is, amenyiben az fűzőben akarna táncizni. Köszesz
Nedda
Nedda

Hozzászólások száma : 251
Age : 32
Tartózkodási hely : Bp Beton Berkei
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Aemeth Kedd Júl. 01, 2008 10:49 am

Üdv!

Ashi: Most be kell vallanom egy nagy és sötét titkot...nem voltam. Smile Még csak nem is tanultam analízist. Eskü. Smile

Nedda:
U. I. : És midnekit továbbra is kérek, hogy hozza el akár a partvis nyelet is, amenyiben az fűzőben akarna táncizni. Köszesz

Ez a mondatod mit jelent egész pontosan? Én nagyon kuka vagyok és nem értem. Sad (A telszámod elmentettem)

Kildar: Úgy látom mégiscsak lesz egy lelkes fogadóbizottságunk. Wink
Aemeth
Aemeth

Hozzászólások száma : 13
Age : 40
Tartózkodási hely : Litér...Veszprém...ahol jó L.A.R.P. van :)
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Kildar Kedd Júl. 01, 2008 10:56 am

Lényegében Nedda arra utalt, hogy ez amolyan "hozd el anyádat is" buli, mivel kevesen vagyunk, mindenki hozzon mindenkit akinek gótulni van kedve.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Lecram Kedd Júl. 01, 2008 6:19 pm

Nálam eddig két lehetőség merült fel:
1, Skalléékal megyek Komáromból
2, Velencei-tónál leszek családi nyaraláson, és onnan megyek fel Pestre, de ez esetben mindenképpen a Délibe megyek
Lecram
Lecram

Hozzászólások száma : 231
Age : 35
Tartózkodási hely : Rivergard
Registration date : 2008. Feb. 27.

http://gazmag.hu/

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Nedda Kedd Júl. 01, 2008 7:05 pm

Na a bulit kikerülhetelen program ütkzés miatt toljuk 26. ára. Igen ez krulada egyik lehetséges idő pontja. De ez ú$ton szeretnék meg
kérni mindenkit, szervezőet főkép -akiket még nem sikerült el érnem-, hogy az agusztusi másik lehetséges időpontban legyen mégis a játék.

Ma lemegyek ezüstsolyomba, hogy nekik is jó e az idő pont. Ha igen akkor örülünk ha nem akkor nem tudom.
Nedda
Nedda

Hozzászólások száma : 251
Age : 32
Tartózkodási hely : Bp Beton Berkei
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Ishar Kedd Júl. 01, 2008 7:06 pm

Ezzel kapcsolatban egyébként rám lehet haragudni, nem Neddára.
Ishar
Ishar

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Michael Kedd Júl. 01, 2008 7:58 pm

ja és mostmár duplán haragudhattok rá, mert megint eltolva...
Michael
Michael

Hozzászólások száma : 284
Age : 35
Tartózkodási hely : A körülményektől függ...
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Keitel Kedd Júl. 01, 2008 9:09 pm

Nedda írta:Na a bulit kikerülhetelen program ütkzés miatt toljuk 26. ára. Igen ez krulada egyik lehetséges idő pontja. De ez ú$ton szeretnék meg
kérni mindenkit, szervezőet főkép -akiket még nem sikerült el érnem-, hogy az agusztusi másik lehetséges időpontban legyen mégis a játék.

Ma lemegyek ezüstsolyomba, hogy nekik is jó e az idő pont. Ha igen akkor örülünk ha nem akkor nem tudom.

No és mi lenne, ha egy ember miatt nem tolnánk el az egész bulit?? Úgy sejtem, hogy ez a "kikerülhetelen program ütkzés" valami Falkás fellépés, és csak Neddát érinti. Ha előre tudtad, miért ekkorra szervezted a bulit, ha később jött minek vállaltad el a fellépést? A szavad semmit sem ér?

Ez megint olyan, hogy eljönnek páran a próbajátékra, aztán idegeskednek, hogy nekik aznap fellépésre is kell menniük. Választani kell ezt vagy azt, de választani kell, nem lehet egyszerre két esemény között ingadozni. Menjél fellépni, de aznapra ne szervezz mást, vagy eleve ne vállald el. Miért nem lehet azt mondani, hogy nem érek rá?


A hozzászólást Keitel összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szer. Júl. 02, 2008 5:16 pm-kor.
Keitel
Keitel

Hozzászólások száma : 437
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Kildar Kedd Júl. 01, 2008 9:23 pm

Igazából négy embernek, de van valami abban, amit Keitel mond.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Ishar Kedd Júl. 01, 2008 10:13 pm

Jó akkor itt is leírom. Egyszerűen arról van szó, hogy már legutóbb is szívás volt a cell gyakorlással, mert Tájbájjal ketten állítottunk tábort. Direkt azért mentünk délután, hogy a celli programon levő emberek is le tudjanak jönni. Erre egy órával a megbeszélt időpont előtt kaptam a telefont hogy ja bocs baszunk jönni, ugye nem baj ha csak holnap?

Ezt némi pampogás és morgolódás kiséretében lenyeltem.

Ezzel a bulival viszont elvinnétek Keruakot, Shivant, Gübét, Neddát, Annát, Lucát, sőt a legutóbbi információim szerint még Mortort és Exodust is. Ha pedig ezek az emberek nem jönnek el, nem tudunk 15 embert kiállítani, és lefújhatjuk a fellépést. Ezzel kb 70000 forint haszontól esik el a Falka.
Nyilván nekem ez kurva szar lenne, ezért kihirdettem a következőket:

-Akinek ennyivel fontosabb egy celles kocsmázás mint egy fellépés, annak innentől egy darabig (20 pont, ez négy fellépés) nem fizetjük a leutazását, és mivel ezzel a lépésével cellesnek és nem falkásnak vallaná magát, nincs beleszólása a döntésekbe.
-Amennyiben ennyire nem veszik figyelembe a celliek a mi időpontjainkat, amikor az egész nyáron bármikor meg lehetne ezt tartani, mert tényleg csak egy kibaszott egy estés buli, akkor én se fogom figyelembe venni a tiéteket: faluépítésre kijelölöm az egyetlen hetet, ami előtt és után sincs falkás szempontból semmilyen program a nyáron. Ez pedig a Cell Live időpontja.

Tehát a lehetőségek:
-Eltoljátok a bulit.
-Marad az időpont, de az ÖSSZES fellépőm fellépésre jön, ebben az esetben boldog lennék, de már többen jelezték hogy nám.
-Kifizetitek a 70000 forint kárt amit okoz a buli (nyilván nem tudjátok)
-A fent vázolt ultimátum.


Madár lennék ugyanis, ha kidobnék az ablakon 70000 forintot. Kevesebb mint két héttel ezelőtt már rezgett a léc, konkrétan annál a pontnál, amikor Luca nem jött fellépésre, mert néhány celli elhívta inkább sushizni. Azt még fogcsikorgatva toleráltam, ezt már nem állom meg szó nélkül.

Az emberek védelmében szóljon, ők mondták hogy nem érnek rá fellépni, MERT celli bulira mennek. Itt a képletben én vagyok az, aki nem fogadja el ezt a kifogást. Abszurdum, hogy egy ilyen miatt nem tudunk fellépést vállalni. Keruak, Shivan, Nedda és Gübe esetében ez még érthető lenne valahol, mert ők alapból cellesnek indultak (ennek ellenére Keruak kb tízszer annyit költött falkás felszerelésre, és időt is többet áldozott rá, Shivan szintén, nade mindegy), de ugyanezt Anna esetében már szájhúzva tűröm, mivel nálunk kezdett, Luca, Mortor és Exodus esetében pedig pofátlanságnak tartom. Ez tényleg kb olyan mintha Cell Liveról hívnám el az embereket mondjuk egy kis szar fellépésgyakorlásra. Nyilván az emberek erre nemet mondhatnak, ahogy tette nálunk is Telcontar vagy Delwen, de bőven szar ha csak párat veszítünk.

Így is zavaró hogy pl Július második hetében nem tudunk lemenni falut építeni, mert a házigazda Juvielt ti elviszitek Homárlivera. Viszont az építkezést el lehet tolni, a fellépés időpontja viszont fix. Úgy döntöttem egy ilyen durva ütközés esetén igenis fel kell állítanom egy vagy-vagy rendszert, annak előnyeivel és hátrányaival. Emiatt kezdtek el sokan hisztizni most, és ezért lenne a legbékésebb megoldás eltolni a bulit. Én eltolnám a fellépést, de hát azt nem lehet, a bulit viszont azon a napon tartjátok amikor nem szégyellitek.
Ishar
Ishar

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Kildar Kedd Júl. 01, 2008 10:58 pm

Najó, kész, erre most nem tudok higgadtan válaszolni, szóval csak kiragadott részletekbe fogok belekötni amik külön basszák a csőrömet, és ezáltal majd jól igazolva érzem magam.

Részletkérdés, de Mortorról és Exodusról én nagyon nem tudok, nem tudom honnan szedted hogy de. Mindazonáltal én még mindig ott vagyok leragadva, hogy te úgy fogod fel, hogy elVISZEM az embereIDet, amikor ez szerintem marhára a saját döntésük, elvégre nem én adok ilyen ultimátumokat hogy "jöttök buliba, or else." Ha fellépni akarnak menni, fellépnek, ez ilyen egyszerű.

Az, hogy Keruak és Shivan többet költöttek fellépésre, mint larpozásra, az meg szerintem tök irreleváns, idén is többet költöttem wc papíra mint tankönyvekre, mégis inkább egyetemista vagyok mint fosóművész.


u.i.: Kérek mindenkit, hogy ebbe az ügybe csak akkor szóljon bele, ha közvetlenül érintettnek érzi magát. Közvetlenül érintettnek tekintem magamat, Ishart, Shivant, Keruakot, Gübét, Neddát, Annát és Lucát.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Ishar Kedd Júl. 01, 2008 11:21 pm

Igenis úgy érzem, hogy elviszitek az embereimet. De ha szerinted ez nem így néz ki, nem tudom miért van problémád az ultimátum verzióval, hiszen ti se kényszerítitiek az embereket gót bulira. A fellépőkre vonatkozó része téged nem érint. Építkezésre se kényszerítek majd akkor senkit, csak épp LEHET, hogy Morf, Tájbáj, Derszu, neadjisten Shivan és/vagy Juviel éppen építkezni jön inkább. Ugyanúgy egyéni döntés, ebben a helyzetben az itt megszóltaltak szerint mégis geci lennék.

Keruakot meg Shivant pedig szerintem kérdezd meg hogy a hagyományőrzésben vagy a larpban látnak több jövőt. Szerintem mindketten szivesebben tartanák magukat hagyományőrzőnek mint élőszerepjátékosnak, de ezt a vitát már lejátszottuk hússzor, és le is fogjuk még ötvenszer.

Mortort és Exodust pedig pont te említetted nekem, hogy Nedda hívta őket, szóval nem egészen értem hogy ez miért kérdés amikro kb két napja még egyetértettünk abban hogy abszurdum lenne ezt egyáltalán megkérdőjelezni.
Ishar
Ishar

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Kildar Kedd Júl. 01, 2008 11:30 pm

Mindenesetre ez egy olyan szituáció, ahol az én döntésem nem számít, és a tied is csak annyiban, hogy mindenféle ultimátumokat adhatsz az embereknek, végső esetben övék a döntés, szóval mondjuk hallgassuk meg az érintetteket.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Nedda Kedd Júl. 01, 2008 11:39 pm

Keitel: Ne beszélj úgy faságokat, hogy semmit sem tudsz. Az adot felépésre én nem menetem volna...Ergo engem érint a legkevésbé...

Viszont 3 másik embernek sújos következményekel járt volna....


Ishar: Imáron 216* is elmondom. Exoduszt és Mortort kedden hívtam, hogy jöjjenek mer mien jó. Szerdán pedig a torkomnak ugrotál, hogy akkor felépés van. Ergo mikor hívtam őket nem tudtam róla, hogy ők jól felépnek.

A másik a szabad döntés jogát elveszed az ultimátumal. Mert tulajdon képen bejáró vendék pozícióba helyeznéd ezzel Keruakot aki a leglekesebb tagjaid közöt van számon, szereti csinálni és fogja is. Vagy persze elmegy felépni, és nem veszti el a véres verejtékel megszerzet presztizsét. Igazad van a szabad döntés helyzet ne továbja....(bocs keruak, nem rád akartam ki hegyezni de minta alany vagy). Szerintem a probléma kezelésnek ez egy nem túl liberális megoldása. Mert ebben a vitában a legnagyobb -baszájba- a paktumod léte.

Beszéletem Soloval és az Ezüstsolyomban is voltam. Holnap tudunk biztosat. De egyenlőre úgy néz ki technikai gondok nincsenek az eltolásal.
Nedda
Nedda

Hozzászólások száma : 251
Age : 32
Tartózkodási hely : Bp Beton Berkei
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Shivan Szer. Júl. 02, 2008 12:06 am

1. Nem vagyok fellépő, és ilyen szempontból elég szar falkázni, hogy fellépők vagyunk, ugyan azt kell csinálni mint egy szar liveon, csak úgy, hogy közben az emberek hülyének néznek, és fényképezhetik ahogy hülye vagyok. Kösz nem. Nem wowparty után megyek élőszerepjátékozni, hanem a másik feléről, nekem ez épp elég.

2. Nem vagyok a te fellépőd. Nem tudom hova raktam azt a szerződést, amiben le van írva, hogy x és x órát le kell dolgoznom, külömben nem kapok szárazkenyeret a cellámban. Ha Heribald és Tájbáj mehet szalonnátsütni a haverjaival, én miért ne mehetnék kocsmázni a haverjaimmal? Miért állítottátok ketten a sátrat? Ott voltak a fOSok, van szád, mond meg valakinek, hogy bocs de kéne segítség. Miért akarod magadénak vallani Leirent pl? Elmehetett szopni dunakeszire, innentől kezdve köteles dolgozni?

3. Elesel 70.000-től? Mer eddig a cellesek nélkül nem voltál képes 70.000-ess fellépést csinálni vagy mi? Ha összeszeded azt a 10 embert aki menne oda, kerestek egy építkezést, és ugyan ennyi időre beálltok oda, akkor legalább 200.000 bejön, menjünk betonozni. Ez a lényeg.

4. Szerintem eléggé jelentéktelen az amit a falkás cuccgyártással szoptam, mint amit élőszerepjátékra.

5. Ultimátum? Ez komoly? Nem érzed hogy ez egy kicsit hülyén hangzik hogy te kiadsz egy ultimátumot?
Shivan
Shivan

Hozzászólások száma : 166
Age : 32
Tartózkodási hely : I dunno lol.
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Ishar Szer. Júl. 02, 2008 12:08 am

Igen, a szabad döntés jogát elveszem, mert a fellépő presztízsérték és 70000 forint (ami csak a nyereség, a teljes nekünk kifzietett pénz a szervezők részéről 230000, ebből szállítási költség, egyszerhasználatos kellékek és kaja jön le, így marad 70000) már nem játék. Így nyilván nyomatékosítom valamivel azt az álláspontom, hogy ez némileg fontos.

Shivan: Nem konkrétan egy-egy emberről van szó, így nem is célzottan rólad, hanem arról, hogy egy Keruak-Te-Juviel-Leiren-Nedda-Gübe hátrányból már nem tudunk kiállítani 15 embert. Ez nem gond, ha valaki nem akarja vállalni az ilyen kötelezettségeket, akkor nem vállalja, de a hátrányok elutasítása az én értékrendemben együtt jár az előnyök feladásával is, szóval nem arról van szó, hogy nem kapsz szárazkenyeret a celládban, hanem hogy ha fellépés miatt tömegesen, szervezetten kocsmázni mentek, amikor egyértelművé tettük hogy nemkéne mert dolog van, akkor nem fizetünk útiköltséget, és nincs beleszólás a falkás ügyekbe. Szerintem ez egy elég tiszta ügylet, aki eljön fellépni az részesül az ebből szerzett előnyökből, aki nem az nem.
Ishar
Ishar

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Shivan Szer. Júl. 02, 2008 12:17 am

Talán azon kéne javítani, hogy "Ekkor lenne fellépés? Meghirdetem, és pár nap múlva fixet mondok." arról hogy "Ekkor lenne fellépés? Viszem az embereimet, mindenképpen, nem okozok csalódást sensei."

A kőműves mester is presztízsérték, és a havi 300.000 forint (ami csak nyereség, a teljes kifizetett összeg 350.000, ebből buszbérlet, kaja, és a szakmai kötelező alkoholistaság költségei jönnek le, így marad 300.000) már szintén nem játék. Így talán ráébresztelek, hogy ez egy hobbi, és 10 ember 4 napon lévő teljes részvételéért jár 70.000, ami hobbiként szar, keresetként meg még szarabb.
Shivan
Shivan

Hozzászólások száma : 166
Age : 32
Tartózkodási hely : I dunno lol.
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Ishar Szer. Júl. 02, 2008 12:27 am

Attól függetlenül, hogy a szervezővel mit beszélek, nem állapot, hogy egy kocsmázástól függjön egy fellépés. Négy év alatt amióta tag- és két év óta amitóa vezető vagyok, ez soha nem volt kérdés. És nem szeretném ha most kezdenénk el ebbe az irányba zülleni, pont amikor egyértelmű, hogy ha elég sokszor helyezzük a fellépést a kocsmázás elé, akkor abból Franciaország lesz. Erre mondom én azt, hogy aki ezt így érzi, szíve joga (ahogy te is), de a döntéshozatalból maradjon ki, mert a Falka vezetősége jelenleg nem ilyen mentalitású, és elég agresszív vagyok, hogy ne is engedjem azzá válni.

A kőműves példádat abszolút nem értem, megkérdeztem Kildart és ő se, szal magyarázd el vagy námtom. Lehet mi vagyunk már hülyék fél háromkor.
Ishar
Ishar

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Shivan Szer. Júl. 02, 2008 12:40 am

Akármennyire kocsmázás, szerintem nem egyenlő azzal, hogy egy órával előtte eldöntjük hogy lemegyünk, nem mondanám ezt kocsmázásnak. Igen, más program van. Nem mindegy hogy mi? Kerti munka, disznóvágás, szalonnasütés, érettségi, nő, kurvarégeneltervezettkurvasokáigszervezetttalálkozó, tök mindegy, más program.

Kőműveshasonlat: Mi is csinálhatnánk lumina cornout, és dobálózhatnánk azzal, hogy itt kéremszépen nagy összegek vannak, elmehetnénk kőművesnek, ott is kurvasok pénz bejönne, és akkor lehetne rinyálni, hogy jaj elesünk x és x összegtől, de nem ez a cél, nem is franciaország a cél számomra. Nekem sokkal megalázóbb a fellépő, mint az élőszerepjátékos. Sokkal gázabb az, hogyha egy Mario koncert közben (az utóbbi egy hónapban legalább 200x mondtam ezt a szót) túristakolbászt árulunk. Én kifejezetten útálom ezt csinálni, és eddig úgy fogtam fel, hogy ezt is kell, hogy majd lesz egyszer jobb, de az egész erre alapozódik, és nem az a cél hogy magunk között jól meglegyünk, jöjjünk össze és hagyományőrizzünk, hanem hogy feszítsünk a gyerekeknek.
Shivan
Shivan

Hozzászólások száma : 166
Age : 32
Tartózkodási hely : I dunno lol.
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Ishar Szer. Júl. 02, 2008 12:57 am

Ahhoz, hogy magunk között jól hagyományőrizzünk, ahhoz fel kéne építeni a falut, amihez pénz és munkaerblablablabla ez már más téme és ne menjünk bele, majd max külön megbeszéljük, abszolút nem tartozik ide.

A más programmal pedig mint már mondtam nem az a problémám, hogy valaki elmegy valahová, hanem egy celles rendezvényre hívják őket, innentől aki inkább a celles rendezvényt választja, az szerintem inkább celles mint falkás. Ahogy ezt már tizenötször leírtam, és te is tizenötször leírtad hogy NEM tartod magad falkás fellépőnek.

Innentől pedig ez a két álláspont nem fog egymáshoz közelebb kerülni, úgyhogy még a következő üzeneted megvárom (utolsó szó joga, you know), de arra már nem fogok válaszolni. Másokéra persze igen.
Ishar
Ishar

Hozzászólások száma : 330
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Shivan Szer. Júl. 02, 2008 1:05 am

Oké hogy nem vagyok falkás, és nincs beleszólási jogom a falka ügyeibe, eddig sem volt sok, de onnantól kezdve, hogy elmegyek fellépésre mint akárki, ugyan azt csinálom mint a többiek, miért utazzak pénzért, amikor boti utazik mer ő nem most jön kocsmázni, hanem két héttel később megy nácipartiba? Egy dolog hogy egyikre többen megyünk, mert a csapat kisebb százaléka náci mint celles, de másban külömbözik? Ugyan úgy szabad idős program, lehet hogy orvosnál vagyok nem leszállt herével, tök mindegy, lényeg hogy én most nem megyek. Túl sokan nem jönnek? that trouble. Lehet hogy előbb meg kellett volna kérdezni hogy ki ér rá?
Shivan
Shivan

Hozzászólások száma : 166
Age : 32
Tartózkodási hely : I dunno lol.
Registration date : 2008. Feb. 25.

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Juviel Szer. Júl. 02, 2008 2:27 am

Na jó...Ez véresen röhejes...

Ishar, nem kocsmázás lesz, hanem Cellre próbálunk pénzt szerezni, hogy legyen, és közbe jól is érezzük magunkat.
És tényleg, később tudtuk meg ezt a fellépést, mint hogy a gótbuli időpontja ki lett volna tűzve. (a fellépés kb egy hete lett aktuális)

Nem reális az, hogy Falkások elcsábításáról beszélsz, mert már nagyon régen szervezzük ezt a bulit.
Az meg, hogy mit csinálunk szabadidőnkben, nem tartozik se rád, se másra, teljes mértékben magánügy. Persze ebből alakulnak ki a pletykák, és ez alapján te képes vagy embereket megítélni, még ha fellépésen másként is viselkednek.
Ez az ultimátumod maximum akkor lett volna megalapozva, ha a Cell előre tudta volna hogy mikor van Falkás program, és szándékosan akkorra pakoltak volna valamit. De nem így volt.

Attól hogy a falka pénzt kap egy hétvégéért, ahol együtt vagyunk, a Cell meg egy együtt töltött hétvégéért nem, attól még nem jelenti azt, hogy le kell nézni. Vannak emberek, akik Cellesek, és így érzik jól magukat, a Falkások meg fellépésen.
Ilyen szempontból nem lehet fontossági sorrendet felállítani.Ezt most nem a kettős tagokra értem, csak kezdted felsőbbrendűnek beállítani a fellépést.
Azért csináljuk, mert jól érezzük magunkat. A Cell is. Ha a fellépés akkora munka lenne, és az egészet a pénzért csinálnánk, akkor tényleg hatékonyabb lenne a csapatos betonozás, ahhoz még ész se kell sok.

Másik:
Igen, a falka eddig tényleg egy "tárgyilagos", anyagi világot bemutató csapat volt. A fellépés és hétköznap annyiban különbözött egymástól, hogy más ruhában voltunk, mást ettünk máshogy, de stílusunkban nem változtunk.
Ettől Dunakeszin pl ki is akadtam, mert hiába hogy szar fellépés, de attól még méltóságon alulinak tartom, hogy wow-ról beszéljenek a korhű kelták a gyerekekkel, ahelyett, hogy megpróbáltuk volna felkelteni az érdeklődésüket.

Namost ezen nagyon sokan szeretnének változtatni. Én meg különösen, és már régóta, vártam, és eljött az ideje.
Szerintem komoly reformok előtt állunk, nem kiakadni kell, hogy ez így nem jó, hanem tenni is valamit azért, hogy jobb legyen, és nem feladni két nap múlva, mert jajj, nem fordult meg a Föld forgásiránya azonnal.
Ha valaki komolyan gondolja a hagyományőrzést (vagy bármi mást) akkor az tesz érte, hogy csinálhassa, és megpróbálja jobbá tenni. Ha feladja, akkor jogosan sütik rá a bélyeget, hogy komolytalan volt, nem itt van a helye. Bármilyen nehéz is elfogadni, az eredményért meg kell dolgozni, és türelmesnek kell lenni, sokszor tűrni is kell sokmindent, mihez nincs kedve az embernek.

Jópáran azon dolgozunk, hogy az egész kelta hagyományőrzésbe belevigyük rendesen a vallást, a szimbólumrendszert, meg úgy az egész szellemiségét.

És a Falka úgy látom, vevő az új dolgokra, és úgy gondolják a többiek is, hogy kellenek bele ezek a dolgok amik most nincsenek.Ez is hozzátartozik egy komoly hagyományőrző csapathoz. Mivel kb most kezdtük komolyan csinálni, nem lehet elvárni hogy minden azonnal tökéletesen menjen. Még rengeteget kell fejlődnünk, mondhatni, már lassan megtanulunk járni , mostmár lehet beszélni tanulni.

Shivan:
Attól hogy Ishar kiadott egy ilyen ultimátumot, ezt még nem kell az egész falkára kiterjeszteni, hogy biztos mindenki így akarja. Ez egy közösség, aminek már te is része vagy, ne egy ember alapján ítéld meg, bármilyen rangban is legyen. Azzal meg, hogy nem jössz fellépni, nem Isharral szúrsz ki, hanem a Falkával.




Reméltem hogy végülis sikerül arrébb rakni a gótbulit, mert így el tudok menni mindkét helyre, és ennek nagyon örülök (nálam jobban már csak a szüleim örülnek, akik gakorlatilag így nem látnak a nyáron, meg persze évközben sem.)


Bocsánat a Falkás részért részért, legközelebb visszafogom magam, most ez kellett.
Juviel
Juviel

Hozzászólások száma : 110
Age : 33
Tartózkodási hely : Hold túloldala
Registration date : 2008. Feb. 27.

Vissza az elejére Go down

Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál - Page 4 Empty Re: Madam Nedda Bordélyháza - Jótékonysági Gót/NeoKnight jelmezbál

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 8 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.