LarpHaTár
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fegyverek - a virslitől a latexig

+26
Cyrrian
Dorten
Nirwastir
Denegra
Morwina
Felanos
Iffar
Pangloss
Ahriman
Deman
Mordor
Magitor
Eglar
Augur
belzee
Andrew
Lobster
Tani
Lorin
Damien-Maelstrom
Árnybíró
Gem Kapocs
Spectre
Ashi Valkoinen
Sonir Norend
Kildar
30 posters

4 / 29 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Next

Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Május 10, 2010 11:55 am

Főleg ha felületkezelve van Razz

Egyébként bőrt a társaság nagyobbik része AMMA bőrnagykerből vagy Tibike Bőrikéből szerzi tudtommal. Ez viszont mindkettő pesten van, így neked kevésbé lesz jó. Keres bőrdísszművest, vagy bőrdíszműves kelléküzletet, ott érdeklődj. Ha van övkészítő az is lehet kiindulási alap, megkérded ő honnan veszi a bőrt. Bőrdíszművestől, bőrkereskedésből célszerűen hibás bőrt próbálj megvenni (egy kis szakadás vagy gyűrődés is drasztikusan csökkentheti az árat) de egyedül mindenképpen drága muri lesz megvenni egy tábla bőrt.
Esetleg turkálókban nézelődj bőrkabátok után.

Megjegyzem az alu mag semmivel nem veszélyesebb a fa magnál megfelelő burkolás mellett. Bizonyos alu típusok pedig jobban bírják a strapát mint a fa, adott esetben még könyebbek is lehetnek akár.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Lorin Hétf. Május 10, 2010 3:54 pm

Hát valóban nem valószínű hogy pestre mennék ezért de még az sem elképzelhetetlen...Debrecenben viszont szerencsére egy halom bőrdíszműves van, és eddig csak az egyikről tudom biztosan hogy az árai az eget verik, majd megnézem a többit is.

Hát az én elképzelésemben eyg kétméteres alu magos kardhoz azért már kell annyi alumínium hogy azt rengetegszer kelljen beburkolni amitől cseppet sem biztos hogy kevésbé fog fájni az ütés. Meg eghyáltalán megéri-e eyg olyan kardot csinlni amit annyiszor be kell burkolni és ezáltal baromi nagy legyen. Hát ha valaki Guts-t akar játszani akkor tuti de egyébként szerintem egy egyszerű larper inkább látná ebben a veszélyes kibúvót. De egyébként igazad van csak általánosságban azért én ezt úgy ahogy ott olvastam nem engedném játékba...
Hozzáteszem szerintem az ilyen óriás kardok alapból veszélyesek, legalábbis biztos lehet velük akkorát ütni hogy fájjon (vagy mindig csak rám sikerül pont akkorát ütni a gazdáiknak?).

Üdv.:
Lorin
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Hétf. Május 10, 2010 4:02 pm

Nem tudom találkoztál-e 2008as CJ-n az általam csak nemes egyszerűséggel péklapátnak titulált eszközzel, amit hoztak hozzám hogy egzotikus fegyvernek belefér-e. A szóban forgó eszköz lényegében egy nyeles pajzs volt, 150x30 penge osb lapból, kis csőpolival a szélein, meg 50 centi nyél.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Hétf. Május 10, 2010 4:23 pm

Megjegyzem, ahogy fentebb írtam: Megfelelő aluból a kard nem lesz nehezebb mint fa maggal. Szintén megjegyzem, egy fél kilós, 50 centis burkolású karddal is oda tudok úgy baszni hogy fájjon. Elsődlegesen a felhasználóban szokott lenni a hiba, nem a fegyverben.
Plusz egy Dragonslayerre kellene annyi poli hogy jól be lenne burkolva Very Happy

Az alapanyagot a fegyver tulajdonságai is befolyásolják, egykezes fegyvert például szívbaj nélkül legyártok rétegelt lemezből, másfélkezes kardnál egy ilyen koncepciótól szívrohamot kapnék. Ugyanúgy ahogy a PVC nyeles lándzsától is.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Andrew Hétf. Május 10, 2010 5:20 pm

Szerintem edzett acélból (megfelelő ráolvasztott gumi vagy egyéb műanyag burkolással a polizás előtt) érdemesebb lenne, ha már fémben gondolkodik valaki, mert van egy olyan sanda gyanúm, hogy az az alu ötvözet, ami nem fog elhajlani egy-egy nagyobb ütéstől, az már meglehetősen drága lenne.
Amit ki kellene egyszer próbálni, az a habosított rozsdamentes acél (abból is valamilyen cső, vagy ellapított formátum) - kíváncsi vagyok, milyen kardmagot lehetne belőle gyártani.
Andrew
Andrew

Hozzászólások száma : 228
Age : 34
Tartózkodási hely : Tatabánya
Registration date : 2008. Jun. 29.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by belzee Kedd Május 11, 2010 4:14 am

szerintem nem a PVC a hibás a vélekedésedért, hanem az igénytelenség ahogy az anyaghoz nyúlnak a VP-k kedves Gem Wink
szerintem Lorin-ék felé is volt néhány fűzfán fütyülős fütykös "csőpoli/izom-szigszó" burkolással de azért sem a rőzse volt a hibás affraid
Spoiler:
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Spectre Kedd Május 11, 2010 7:39 am

Nekem eddig legjobban a 25-ös PVC cső vált be magnak egykezes fegyvereknél, hosszabbaknál meg PVC cső - fa mag kombinációja (a remegést kiküszöbölendő). Sajnos Homár nem rajong a PVC-ért, úgyhogy ha sikerül kimennem CJ-re, akkor fogcsikorgatva elő kell vennem egy fa magos kardomat Very Happy

Viszont van egy fél kész PVC cső - fa mag másfélkezesem, majd tolok róla fényképeket, amikor befejezem.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by belzee Szer. Május 12, 2010 5:29 am

Spectre, az általad tapasztaltaqk szerint pl az alabárdnál: a fa mag vagy esetleg a PVC több darabból is állhat? tehát szétszedhető mint a Kurgan féle kardok, vagy csak a fejet vetted "leszerelhetőre"

Más kérdés mindenki felé a Tescoban láttam occoért tréning szőnyeget kb centis fekete összepattintható 4db-os kit, szakítási próbát csinált valaki velük? van rólla tapasztalat?
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Spectre Szer. Május 12, 2010 6:51 am

Nekem az alabárdom 30-as PVC csövekből és egy T idomból áll. Bírja a strapát mint atom, viszont glórián a tüske lekonyult. Szétszedtem, mert aszittem hogy eltört. Kiderült, hogy csak hülye voltam, mert az eredetileg próbadarabnak szánt fejet nem ragasztottam össze epoxival, csak a szigszalag tartotta, az meg szépen elengedett ráncigálás közben. Úgyhogy a válasz: állhat több darabból, de rendesen kell rögzíteni őket. És az egy méteres PVC hosszt nem érdemes átlépi, mert be fog rezegni.
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Május 12, 2010 12:08 pm

Megjegyzés - cserélhető szerelékű kard létezett. Talhoffer dokumentálta (valószínüleg ő is találta fel), a markolatgomb egy csappal és egy csavarmenettel volt rögzítve, ez szorította fel a markolatfát és a keresztvasat.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Lorin Szer. Május 12, 2010 1:33 pm

Belzee írta:szerintem nem a PVC a hibás a vélekedésedért, hanem az igénytelenség ahogy az anyaghoz nyúlnak a VP-k kedves Gem Wink
szerintem Lorin-ék felé is volt néhány fűzfán fütyülős fütykös "csőpoli/izom-szigszó" burkolással de azért sem a rőzse volt a hibás affraid
Spoiler:

Hát a "fütykös"-ök még valóban egy korai szakaszban készültek, ellenben mentségemre szolgáljon hogy mivel akkor még csak zsebpénzből gazdálkodtam nem igazán jött ki más. Ráadásképp nem is ismertem más elkészítési módot.
De azok a kardok legalább tartósak lettek, és ha az használta aki csinálta akkor nem fájtak. Az egyik még ma is eredeti burkolásában van meg:P Csak a végére tettem még kb 4-5 réteg polit s voila így lett a kardból buzogány:P. Amúgy jómagam nem szoktam izomból szigszagozni a kardokat, csak úgy lazán végig vannak tekerve hogy védje a polit. Attól mondjuk még láthattál olyat mifelénk:P
Más kevésbé halálos elképzelés a nyílveszőkre??Razz

Gem, miért mi a baj a rétegelt lemezből készített másfél kezesekkel? Életembe nem csináltam még rétegelt lemezből egy kezesnél nagyobbat, de azokkal semmi gond nem volt, hacsak az nem hogy az anyag hibájából egy idő után megadják magukat a fegyók és szinte maguktól szétesnek. Ez ellen nem tudsz/tudtok valami megoldást? Hallottam hogy van aki kezeli valamivel a már kész fa magot, de mivel?
Abban egyetértek hogy nem a fegyver a hibás, de ha valaki alapból veszélyes fegyverrel jön, és utána neadjisten elszalad vele a ló akkor azt mások járják meg. Hiába a nagy önbizalom, meg a vívó tudás, attól még véletlenek vannak és ha erre ráteszünk egy adagnyi valószínűséget, a véletlenre fogékony fegyverrel, akkor az már necces nem?

Kildar, nem láttam de nagyon bánom, jót lehetett volna röhögni rajta:P.Nem vágom amúgy hogy mi akart lenni, egy nagyon széles pengéjű kard vagy egy elbaszott pajzs? Na meg, hogy nem tört el magától az a cucc? scratch

(valaki megsúgja nekem mi az az epoxi?)

Lorin
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Szer. Május 12, 2010 2:17 pm

PVC magban azért nem bízok mert láttam már PVC lándzsát egy átlagos erejű szúrás után szétrobbanni a mellkasomon Wink Mivel alapvető ruhafelszerelés a bélésmellény, így azon sem szaladt át, de azért szép élesre tört a cucc. Valószínű hogy egyszerűen anyagfáradás volt a dologban, de az ilyenek azért hajlamosak egyfajta sanda nézést kiváltani a továbbiakban az emberben Very Happy

Rétegelt lemezből azért nem tanácsolom az egykezesnél nagyobb fegyver gyártását mert törékeny lesz, száliránytól és kezeléstől függetlenül, főleg a lapjára kapott ütésekre lesz érzékeny. A rétegelt lemez felépítéséből adódólag kis keresztmetszeti tényezőn rosszul viseli a pontszerű terhelést.
Egykezeseket lekezelni érdemes egy sor valamilyen páccal hogy ne rohadjanak meg idő előtt, aztán valami jó híg (de normális minőségű) műgyantával beitatni őket, sok dob a tartósságukon.
Mi műgyantával ittattuk az összes rétegelt lemezből készült fegyvert/fegyveralkatrészt, volt olyan amit később nem bírtunk normálisan szétszedni csak flexel Very Happy (kellett volna máshoz az anyag)
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Lorin Szer. Május 12, 2010 6:46 pm

Hát a PVC-t én nemrég próbálgattam...azt leszámítva hogy marha könnyű kardok keletkeznek belőlle nem sok baj van vele. Persze én icike picike egykezes kardokra használtam nem lándzsára:P.
Egyébként merre lehet venni műgyantát? Még tavaly kerestem két ilyen barkács boltban az egyikben csak óriási kiszerelésben volt, a másikban meg nem is halottak még róla.

Egyébként Ashi, pár kérdés a még korábban linkelt kard készítési útmutatóval kapcsolatban.:
A polifoan pengéhez rögzítéséhez egyáltalán semmilyen folyékony ragasztót nem használsz csak 4-5 helyen, powertape-et? Egy 80-90 centi hosszú penge elkészítéséhez hány és mekkora szövetdarabot hasznánál fel és hova kell ezeket felragasztani?( a képen nekem úgy tűnt hogy úgy ragasztod fel hogy az a penge élét védje és a másik szövettel fedjék egymást a kard lapján de ebben nem vagyok biztos:P) Végezetül, egy sima egykezes kardhoz amennyiben az a tömör bükkből készül úgy ugye csak 1 szál tömör bükköt használsz magként?
(bocs ha hülyeségeket kérdezek, de számomra nem minden derült ki egyértelműen, na meg jobb szeretek precíz lenni ha már rászánom magam hogy normálisabb fegyót készítsek.)
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ashi Valkoinen Szer. Május 12, 2010 7:10 pm

Rögzítés: csak pávertép, elég erős a cucc, de egyébként tekerheted szigszalaggal is, csak az nyúlik. A lényeg, hogy a polidarabok ne mozduljanak el egymáshoz képest sem.
Szövetdarabot a kardlapon rögzítjük, az éleket kell védenie. De varrhatsz is ilyen tokot.
Egy bükk van benne, bambusz helyett javaslom a bükk használatát, jobban bevált.
Ashi Valkoinen
Ashi Valkoinen

Hozzászólások száma : 2254
Age : 35
Tartózkodási hely : Gerecse, Tatabánya, vonat, Budapest
Registration date : 2008. Mar. 16.

http://ashi.web.elte.hu/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Spectre Szer. Május 12, 2010 7:43 pm

Gem Kapocs írta:PVC magban azért nem bízok mert láttam már PVC lándzsát egy átlagos erejű szúrás után szétrobbanni a mellkasomon Wink

Én meg láttam fa magot ripityára törni. Tíccsukbeee!
Egyébként PVC-ből kb soha nem csinálnék lándzsát, leginkább azért, mert picit túllóg az (számomra ideális) 1 méteres határon.
Az meg hogy milyen súlyú lesz a kard, nem csak az anyagán, hanem a készítőn is múlik. Tudok én fából is 30 dekás kardot készíteni, a PVC egykezeseim meg mind fél kg körüliek (ami larpra szvsz kb ideál).
Spectre
Spectre

Hozzászólások száma : 468
Tartózkodási hely : Magyarisztán banánköztársasága
Registration date : 2009. Mar. 14.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Sonir Norend Szer. Május 12, 2010 8:34 pm

Lorin írta:

Hát a "fütykös"-ök még valóban egy korai szakaszban készültek, ellenben mentségemre szolgáljon hogy mivel akkor még csak zsebpénzből gazdálkodtam nem igazán jött ki más. Ráadásképp nem is ismertem más elkészítési módot.
De azok a kardok legalább tartósak lettek, és ha az használta aki csinálta akkor nem fájtak. Az egyik még ma is eredeti burkolásában van meg:P Csak a végére tettem még kb 4-5 réteg polit s voila így lett a kardból buzogány:P. Amúgy jómagam nem szoktam izomból szigszagozni a kardokat, csak úgy lazán végig vannak tekerve hogy védje a polit. Attól mondjuk még láthattál olyat mifelénk:P
Más kevésbé halálos elképzelés a nyílveszőkre??Razz

Erről nekem a "Larp Safe" illetve a "Dreegar" kifejezések együttese jut eszembe, azaz most kaptál egy LSD seal of approvalt

mod:

Gem: ha mondjuk szigszalagot tekernek a pvc-re akkor is elleneznéd? úgy jelentősen ksiebb az esélye, hogy törés esetén a szilánkok másokban kárt okozzanak, meg eselteg törés után még egyben is tartja
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by belzee Csüt. Május 13, 2010 4:19 am

Köszönöm a választ D'Argó mester!

Lorin: debrecenben műgyantát legolcsóbban eddig a Napsugárban láttam, de a csapóutcai Trilakk-ban is jóáras viszonylag, de Ádámék szerintem jobban tudják
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Gem Kapocs Csüt. Május 13, 2010 6:43 am

Ahriman asszem a csapó utcai Trilakkban szokta beszerezni, de erre megesküdni nem mernék. Majd ha eljutok odáig megkérdezem tőle hogy ők hol veszik.

Szerk.: ez múltkor lemaradt. Sonir, én nem ellenzem a PVC magot, csak ódzkodom tőle és ÉN nem jAVASLOM a használatát. Ettől még lehet jó pvc fegyvereket csinálni, Spectre már bizonyította, de attól én még ódzkodok tőlük.


A hozzászólást Gem Kapocs összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Május 14, 2010 10:21 am-kor.
Gem Kapocs
Gem Kapocs

Hozzászólások száma : 1928
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 09.

http://mentalpenis.blogspot.com

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Lorin Pént. Május 14, 2010 10:06 am

Ashi

Kösz a választ ma meg is nézem hogy megy ez a gyakorlatban.

Gem, Belzee
Megnézem mindkettőt (biztos ami biztos), de azért a Napsugár nevű valamihez adjon valaki címmet is. Kerestem Googleba de csak cukrászdát meg lakásfenntartót kaptam.Razz

Sonir
WTF?
Majd lefordítod amit írtál hogy az egyszerű emberek is értsék?
Lorin
Lorin

Hozzászólások száma : 238
Age : 32
Tartózkodási hely : Debrecen környéke
Registration date : 2010. Apr. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by belzee Pént. Május 14, 2010 10:35 am

Napfény Festékbolt
4034 Debrecen, Olajütő utca 2
(52) 432 356

...egy kis videó a panaszkodóknak a belibegről és a könnyűről...
belzee
belzee

Hozzászólások száma : 301
Age : 49
Tartózkodási hely : InTrioPolis
Registration date : 2010. Jan. 28.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Pént. Május 14, 2010 12:27 pm

Ezt a videót már régebben is megtaláltam és akkor is nagyon fájt.
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Sonir Norend Pént. Május 14, 2010 7:36 pm

Gem: csak azt akartam mondani, hogy a szilánkosodást egész könynen meg lehet előzni, fa magnál is sokszor csinálják hogy körbetekerik szigszalaggal és ha törne akkor nem szúrja át a polit meg a szemgolyót feltétlenül.

Lorin: Majd egyszer egy szép nyári larpon találkozol majd egy emberkével aki úgy fog kinézni mint egy baltás gyilkos és Dreegarnak fogják hívni. Ezen a napon meg fogod érteni amit modntam, amennyiben a saját fegyvere lesz nála
Sonir Norend
Sonir Norend

Hozzászólások száma : 1629
Tartózkodási hely : karakósszörcsögpuszta
Registration date : 2008. Aug. 29.

http://www.internetisseriousbusiness.on.nimp.org/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Pént. Május 14, 2010 7:40 pm

Sonir Norend írta:Gem: csak azt akartam mondani, hogy a szilánkosodást egész könynen meg lehet előzni, fa magnál is sokszor csinálják hogy körbetekerik szigszalaggal és ha törne akkor nem szúrja át a polit meg a szemgolyót feltétlenül.

Ezt egyébként műveltem egy korábbi egykezesemnél, olyan masszívra sikerült, hogy miután egy napot másoknál kölcsönben töltött én így "hmm, miért lötyög a markolat" alapon szétszereltem és észrevettem hogy a markolat azért lötyög mert benne a famag kb pozdorjává tört. Szóval tud ez masszív lenni Very Happy
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Augur Kedd Május 18, 2010 1:07 pm

Egy technikai/fizikai kérdés: van egy 140-150 cm hosszú, kétkezesnek kinevezett, saját gyártmányú polifoam kard. Jól néz ki, nem tud eltörni, mivel nem fa mag van benne, biztonságos egy gond van: a penge része a kard markolatához képest kegyetlen nehéz, a kard összsúlya egy normális egy vagy másfélkezes kard körül van (nem mértem le és rosszul becsülök, de szerintem 2-3 kiló körül lehet talán), ennek nagy része a pengében összpontosul. A vívás így eléggé nehéz vele, mivel elhúzza a súly. Gondoltam, hogy kéne markolatgombot csinálni ellensúlyként, erre kéne tanács, hogyan lehetne megcsinálni, milyen anyagból és súlyban, hogy ne akadályozza a vívást, ne legyen sokkal nehezebb és ne legyen tőle ön- és közveszélyes a kard? Markolatgombon belül valami folyadékkal nem megoldható e, annak a tehetetlenségét kihasználva ellensúlyként (nagyon nem vagyok járatos fizikában, ha hülyét beszélek, sry)?

Augur

Hozzászólások száma : 77
Age : 32
Tartózkodási hely : Kaposvár
Registration date : 2010. May. 04.

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Kildar Kedd Május 18, 2010 1:18 pm

Akkor egy kis vívófizika:

- Tehetetlenség egyvalamiből jön, a tömegből, méghozzá egyenesen arányosan.
- A súlypont optimális esetben másfélkezesnél egy-két tenyérnyivel van a keresztvastól a hegy felé, ez kétkezesnél nem sokkal több.
- A súlypont a tömegeloszlás függvénye, a súlypont ott van, ahol mindkét oldalán ugyanannyi a saját tömegből következő forgatónyomaték
- Ez kiterjedt testben szép integrálos képlettel írható le, amibe most nem mennék bele, de ha megadod a fegyver pontos paramétereit /teljes hossz, markolathossz, teljes tömeg, súlypont pozíciója/ akkor kiszámolom neked pontosan milyen tömegű gomb kéne.
- Távolabbi pontra helyezett súlyozás épp ezért jobban számít.
- Értelemszerűen az ellensúlyt érdemes minél nagyobb sűrűségű anyagból megvalósítani, így csökkentve a kiterjedését - hogy ne legyen útban. Van aki a markolatba képezett üregbe ólmot önt, ezt csak kicsit mérgező megvalósítani, én pl. a horribilis indokolatlan mennyiségű és jó nagy csavaranyában és csavaralátétben hiszek-
- És végezetül: 2-3 kiló összsúly, OMG? Vegyünk egy jól elkészített valódi másfelest felső hangon két kilónak, és akkor szándékosan bivalybaszót készített a kovács. Gem messerétől most tekintsünk el, az szándékosan bivalybaszó a köbön Very Happy
Kildar
Kildar
Diktátor
Diktátor

Hozzászólások száma : 2651
Age : 35
Tartózkodási hely : Celldömölk/Veszprém/Vonat/Erdő
Registration date : 2008. Feb. 25.

http://sites.google.com/site/demgardikronikak/

Vissza az elejére Go down

Fegyverek - a virslitől a latexig - Page 4 Empty Re: Fegyverek - a virslitől a latexig

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

4 / 29 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 16 ... 29  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.